Jump to content

Пред банята - за всичко, свързано с футбола


Препоръчан пост

Бай Иване, какво значи международен требъл?

 

Значи Титлата в първенството, по-важната Купа на страната (ако са 2) и Континенталната купа.

Ето официално признатите такива

https://en.wikipedia...iation_football)

 

За местните първенства се гледа само "дубъл" Титла и по-важната Купа, ако са 2

За Англия имаме

 

Man Un 3 1993–94, 1995–96, 1998–99

Arsenal 3 1970–71, 1997–98, 2001–02

Preston 1 1888–89

Aston Villa 1 1896–97

Tottenham 1 1960–61

Liverpool 1 1985–86

Chelsea 1 2009–10

Man City 1 2018–19

 

https://en.wikipedia...iation_football)#Europe

 

Друго още по-готино би било 4 и повече трофея в един сезон, ние можем да ги докараме и до 5

 

https://en.wikipedia...s_in_one_season

Link to comment
Сподели другаде

1984-a Ливърпул има КЕШ, Лига и Купа на Лигата.

2001-а година имаме ФА, КЛ, УЕФА, Суперкупа УЕФА и Суперкупа Англия.

 

2019-a ШЛ, Суперкупа на Европа, Световно клубно първенество.

 

И между другото понеже често се пише, че ако не вземем ФА или ШЛ отново, бъдещата ни титла щяла да е "гола", това изобщо не е така.

За сезон 2019-2020 вече имаме 2 спечелени купи, които са изброени по-горе. Така че само по себе си, това би било вид требъл.

 

А аз така като се замислих при споменаването на купите дето сме спечелили, установих че за последните 20 години имаме 14 спечелени трофея и един почти сигурен, който ще ги направи 15, а и все още се борим на други 2 фронта този сезон.

Ся, кои са по-маловажни, кои по-важни е отделен въпрос.

Не изглеждат толкова трагични нещата, при все че тия години се водят като апокалипсис за клуба.

 

Реално ние в много малко сезони не сме се борили докрай за някой трофей. Това което си спомням аз е сезон 2010-2011 където не бяхме близо до нищо и сезон 2012-2013, в който отново бяхме далеч от всякакъв трофей.

Тия митове, че само последните години даваме шанс на футболистите да печелят купи с нас, не са баш верни.

Ние винаги даваме шанове, въпроса е, че самите футболисти в предните години изпуснаха много от тях.

Link to comment
Сподели другаде

Няма какво да се лъжем, футболистите навсякъде искат най- вече ШЛ и домашното първенство. Разбира се, няма нищо лошо да се печелят и другите трофеи, но аз не съм чул някой играч да каже "Отивам в Юнайтед/ Ливърпул/ Челси, защото искам да спечеля ФА или Суперкупата". Неслучайно напоследък Ливърпул е свързван с играчи като Санчо, Вернер и т.н. а преди години с хора като Карлтън Коул, Шоукрос и други подобни.

 

Това за голата титла са несериозни неща, предвид явната доминация през целия сеон, редицата направени рекорди и то не в някое средняшко първенство.

Link to comment
Сподели другаде

Гола, гола, ама 30 гОдин не можем я съблечем тая пуста титла. В началото на сезона съм сигурен, че давахме мило и драго да я спечелим, ако ще само нея, ако ще и в последния кръг по голова разлика само с 1 гол вповече. Сега се назлъндисваме.

Link to comment
Сподели другаде

Апетита идва с яденето. Едва ли бяха много хора очакващи в началото на миналият сезон, че ще вземем ШЛ и ще сме само на точка зад шампиона, но във всеки остана лека (при някои голяма) горчилка от неуспеха за ПЛ. Че нима ШЛ не е най-важният турнир за печелене пред всеки отбор?

 

Така е и сега. Всеки ще се радва на титлата, но ако е гарнирана с ШЛ ще е супер. Така или иначе, за другите турнири отпаднахме.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Още 2 мача до Голямата цел!!!! :lfc2: :lfc2: :lfc2: :lfc2:

 

Не :)

Тази, за която ти мислиш практически вече е постигната. а и няма значение след колко мача ще е.

До ГОЛЯМАТА стара и нова цел - Шампиони на Англия, Европа и света в един сезон остават

5 успешни мача в Европа, а в Англия дори не ни трябва задължителна победа.

 

Съгласен съм на сделка с Дявола - победа с 2 гола над Атлетико и загуба от Евертън.

Link to comment
Сподели другаде

Да, ама испанците се чудели дали да не направят точно това, черпейки от чилийския опит.

 

Бях гимназист при събитията тогава. Помня отзвука по света, особено за стадиона и т.н.

А който е по-млад и не знае, да прочете това (има и малко английска и българска връзка)

 

"Един на нула с гол на Пиночет", има даже и кратко видео.

 

https://webcafe.bg/r...a-pinochet.html

 

 

ПП: Ето и за още един закон, останал от Пиночет, може да се покаже на Перник

 

https://baricada.org/2019/09/25/chile-la-ligua-voda-rodrigo-sanchez-raul-sanchez/

Link to comment
Сподели другаде

Който съвсем е загорял за мачове, в 10:30 ще играе отборът, който този сезон е воден от Господ - Брисбейн Роър. Домакини са на Нюкасъл Джетс. След труден и тежък старт в момента "нашите" се катерят в класирането с 6 победи в последните 9 мача.

Link to comment
Сподели другаде

Вирусологът Йонас Шмид-Ханазит от Хамбургския институт за тропическа медицина "Бернхард Нохт" направи мрачна прогноза за футбола в Германия. Според него мачове от професионалното ниво в страната няма да може да се провеждат до края на 2020 година.

 

"Не е реалистично да очакваме сезонът да бъде завършен. Виждаме каква е ситуацията в Еропа и какво още ни очаква. Дори и да не бъдем ударени от вълната толкова силно, колкото се очаква, това не означава, че футболът ще може да започне веднага. Това със сигурност отново би влошило ситуацията. Говорим за времева рамка, която в най-добрия случай ще бъде достигната в началото на следващата година.

 

Мачовете, дори и при закрити врата, ще карат хората да се събират заедно, за да ги гледат. Футболът е за развлечение и той трябва да бъде сред поставените на последно място неща в живота, които да рестартираме, когато се преборим с този коронавирус", заяви той пред NDR.

 

Към момента първенството в Първа и Втора Бундеслига е спряно до 2 април.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Нищо чудно за съжаление. Въпреки, че звучи много апокалиптично.

 

За да се играе отново футбол пред пълни стадиони, трябва да е абсолютно сигурно, че няма никакви заразени. Щото 2-ма да има и да са на стадиона, и ще се почне отначало всичко.

Да видим Китай как ще постъпи на 19 Април.

 

Те вече втори ден нямат нито един вътрешен случай с коронавируса. Само "внесен" такъв. Дано не се внесе в повече там, но съм сигурен, че ще вземат всички мерки за да изолират тия дето в влизат в страната.

Link to comment
Сподели другаде

Ако германците не видят сметката на вируса, то няма кой друг, така че съвсем отговорно може да се вслушаме в техните прогнози.

 

Напълно съм съгласен.

 

Германия 17 742-ма заразени - 48 починали.

Другата надежда е Япония - 963 заразени, там почти са спрели разпространението. Имат 33 починали.

Двете най-дисциплинирани нации в света ще са тия, дето ще светят маслото на вируса.

 

Японците, ако трябва ще излекуват цял свят, но ще искат да си проведат олимпиадата.

Link to comment
Сподели другаде

Двете най-дисциплинирани нации в света ще са тия, дето ще светят маслото на вируса.

 

Ми като гледам китайците почти са го светили маслото на вируса,нищо, че не са толкова дисциплинирани.Успехите на Южна Корея също са по-големи от тези на най-дисциплинираните.

 

Японците, ако трябва ще излекуват цял свят, но ще искат да си проведат олимпиадата.

 

Ми как няма да искат като вече са разпродали жилищата, които ще се ползват от олимпийските делегации на частни лица, считано от месец септември.Кой ще плаща яко неустойки...

Link to comment
Сподели другаде

Германия 17 742-ма заразени - 48 починали.

 

И тук е нещо подобно, просто няма кой да направи достатъчно тестове. И тестовете се правят само на хора с качествени симптоми.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...