Jump to content

Пред банята - за всичко, свързано с футбола


Препоръчан пост

Са, че ингилизите си надценяват всичко тяхно е така, ама има и причина ВЛ да е най-гледаното първенство. Шампионите за последните години в някои от първенствата:

 

Франция: ПСЖ, ПСЖ, ПСЖ, ПСЖ, Монако, ПСЖ, ПСЖ, ПСЖ

 

Италия: Ювентус, Ювентус, Ювентус, Ювентус, Ювентус, Ювентус, Ювентус, Ювентус, Ювентус

 

Германия: Байерн, Байерн, Байерн, Байерн, Байерн, Байерн, Байерн, Байерн,

 

Испания: Барселона, Барселона, Реал, Барселона, Барселона, Реал

 

Англия: Юнайтед, Сити, Челси, Лестър, Челси, Сити, Сити, Ливърпул

 

Докато това е така, няма резон хората да се хвърлят да гледат Бундеслигата или Серия А. Няма връзка просто.

Link to comment
Сподели другаде

За Англия не е чак толкова стрелба в тъмното да се прогнозира шампионът. Обикновено се върти на цикли от по два претендента и някой от тях става. Арсенал-МанЮ; МанЮ- Челси; МанЮ-Сити; Сити- Челси; Сити- Ливърпул.

 

Мисълта ми е друга. Че праводържателите за излъчване на шампионата постоянно надуват сумата и тя вече е излязла от всякаква нормални и разумни граници, а телевизиите въпреки всичко, постоянно се съгласяват. Ясно, че не искат да изпуснат апетитен, доходоносен и гледаем, интересен продукт, но най-вероятно и те самите биха могли да дадат леко на задна и да поставят някакви условия, така че всичко това да не стига до такива налудничави пропорции и да постреснат отсрещната страна, че те не са изцяло в силната позиция.

И вече съвсем от друга страна, това е много рисково положение, защото стане ли някакво пренареждане на пазара или спад в цените и сумите, отборите от 10-то място нататък, така ще им запари здраво под задника, че сигурно директно ще изпаднат в спиралата на Лийдс.

 

И сега от там, където тръгна всичко и ми беше мисълта. Отборите са като спечелили от Тотото, не си правят никаква сметка за парите и купуват като невидели всякакви анонимници и после им дават и големи заплати, независимо дали става въпрос за чужденци или англичани( тези дори още по-зле), и то някакви умрели отбори и места като Стоук примерно. Така че това, че има финасово равенство, пак не води до спортно-техническо равенство и изравенени сили в класирането, защото поголовно се прави лош бизнес, лошо планиране и стратегия и накрая просто става едно въртене на пари. Отборите пак си остават слаби, нищо че са изсипали една камара пари. И не е само отборите от 10-то място нататък. Евертън колко пари досега похарчиха, колко футболисти доведоха, все заявки за Топ 4 или Топ 5-6...дрънци. Дори МанЮ тия купуват някви съмнителни футболисти за големи пари като Марсиал или Погба дето са жив зян. Или увеличват заплатите и удължават договорите на някви дървета като Люк Шоу, Рашфорд дето са на по 300 к. или Лингард дето е на 100 и още друга такава паплач из отборът им. Сега тоя вратар дето си го върнаха за резерва е преодписал на 150 или 200к, не помня.

Link to comment
Сподели другаде

Абе вие къде чак отидохте? Никой не говори за успорваност на шампионатите, но такива приказки от сорта на "Отбор Х от дадено първенство, ако отиде в друго, колко точки и на кое място ще е" са само догадки и разтягане на локум. Няма кой и как да ти гарантира това.

 

Ако английското първенство е най-силно защо испанските отбори са печелили повече ШЛ и ЛЕ последните 20 години? Това донякъде си е мерило на между европейско ниво. И ако кажем, че Барса и Реал са и финансови гиганти и на базара на това жънат тези успехи, защо един АМ и Севиля имат толкова спечелени ЛЕ последните 20, колкото всички останали английски клубове нямат?

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Ако английското първенство е най-силно защо испанските отбори са печелили повече ШЛ и ЛЕ последните 20 години?

 

Заради системните скандални съдийски отсъждания в тяхна полза. При адекватно съдийство и Барселона щяха да имат една ШЛ, а Реал двете от началото на века и тази от 2014-та.

Link to comment
Сподели другаде

За това дадох пример и с АМ и Севиля. И ние нямаше са видим финал 2005 ако имаше ВАР или друга система за отчитане при гол. Така че тази тема е много дълга и няма еднозначен отговор според мен.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

За Англия не е чак толкова стрелба в тъмното да се прогнозира шампионът. Обикновено се върти на цикли от по два претендента и някой от тях става. Арсенал-МанЮ; МанЮ- Челси; МанЮ-Сити; Сити- Челси; Сити- Ливърпул.

 

Мисълта ми е друга. Че праводържателите за излъчване на шампионата постоянно надуват сумата и тя вече е излязла от всякаква нормални и разумни граници, а телевизиите въпреки всичко, постоянно се съгласяват. Ясно, че не искат да изпуснат апетитен, доходоносен и гледаем, интересен продукт, но най-вероятно и те самите биха могли да дадат леко на задна и да поставят някакви условия, така че всичко това да не стига до такива налудничави пропорции и да постреснат отсрещната страна, че те не са изцяло в силната позиция.

И вече съвсем от друга страна, това е много рисково положение, защото стане ли някакво пренареждане на пазара или спад в цените и сумите, отборите от 10-то място нататък, така ще им запари здраво под задника, че сигурно директно ще изпаднат в спиралата на Лийдс.

 

Tи да не мислиш, че Скай и БТ Спорт работят на загуба, както и Диемите примерно? Плащат такива пари, защото след това си ги избиват явно от абонати и реклами.

Преди пандемията ръководството на ВЛ имаше идея да направи платформа подобна на Нетфликс, където да излъчват мачовете. Разчетите им бяха, че могат да достигнат 10 млрд. паунда за 3 годишен период, което би било сериозно увеличение на парите, които ще вземе всеки един клуб, въпреки че и сега взимат космически суми.

 

Англичаните, ако има нещо, в което да са наистина много добри, това е правенето на шоу продукти, които да се продават скъпо. Немците, французите, испанците, никога няма да ги настигнат в това отношение. Просто не им е вродено.

ВЛ практически е голям шоу продукт, който забавлява милиарди хора.

Изместване на пазара би се получило при някакъв огромен катаклизъм, който да направи останалите първенства по-гледаеми, но това в близко бъдеще не се вижда как ще се случи.

Link to comment
Сподели другаде

Изместване на пазара би се получило при някакъв огромен катаклизъм, който да направи останалите първенства по-гледаеми, но това в близко бъдеще не се вижда как ще се случи.

 

Имай предвид, че изместването на пазара може да не е към други първенства, а към други спортове.

 

Първо, не мога да си представя, че някога ще гледам което и да е първенство с такъв интерес, с какъвто гледах ВЛ преди 10-12 години примерно. Сега вече не ми остава време да гледам по 4-6 мача всеки кръг. Естествено се концентрирам върху мачовете на Ливърпул, там почти нямам пропуск, както и понякога в късните мачове през седмицата.

 

Второ, в последно време усещам едно пресищане от футбол и съм филтрирал силно доста мачове, които преди бих гледал. Шампионска лига от групите съм гледал 3-4 мача за 5 години (извън тези на Ливърпул), 1/8 финалите и протоколните 1/4 финали и тях ги пропускам доста често или им давам по едно полувреме ... понякога. Определено предпочитам да гледам други спортове и тенденцията става все по-силна и все по-голям процент от времето, в което гледам спорт това не е футбол.

Link to comment
Сподели другаде

Трябва наистина много сериозен анализ да се направи, точно по какъв начин липсата на публиката влияе на поведението на футболистите на терена.

Реално в момента всеки мач ми изглежда троен и над 4,5 гола. Не може да се установи някаква закономерност.

Подобно явление не е имало във футбола в последните сигурно 100 години.

Тук почти всяка година се пуска една снимка на резултатите от "Боксингдей" от 1963 мисля. И там всякакви такива 6:3, 7:2.

Тази Коледа, ако така се развиват нещата, след 50 години бъдещите поколения ще пускат снимки от нея с резултати 8:6, 9:5. И това даже не ми звучи хиперболизирано, гледайки какво се случва.

 

На края да не излезе така, че да спрат публиката завинаги с оглед атрактивността на двубоите. Абсолютна каша се получава така, но пък със сигурност много атрактивна за феновете, стига да не го изпиташ на свой гръб, както ние днес.

Link to comment
Сподели другаде

Трябва наистина много сериозен анализ да се направи, точно по какъв начин липсата на публиката влияе на поведението на футболистите на терена.

Реално в момента всеки мач ми изглежда троен и над 4,5 гола. Не може да се установи някаква закономерност.

Подобно явление не е имало във футбола в последните сигурно 100 години.

Тук почти всяка година се пуска една снимка на резултатите от "Боксингдей" от 1963 мисля. И там всякакви такива 6:3, 7:2.

Тази Коледа, ако така се развиват нещата, след 50 години бъдещите поколения ще пускат снимки от нея с резултати 8:6, 9:5. И това даже не ми звучи хиперболизирано, гледайки какво се случва.

 

На края да не излезе така, че да спрат публиката завинаги с оглед атрактивността на двубоите. Абсолютна каша се получава така, но пък със сигурност много атрактивна за феновете, стига да не го изпиташ на свой гръб, както ние днес.

Най-сериозното обяснение е може би,че мачовете не се взимат на сериозно по някога от играчите
Link to comment
Сподели другаде

ама е факт, че мачовете са тройни и футболът е изравнен.

 

Защото уж се отнема от домакинският фактор, но днес видяхме, че това не ни помогна никак. Даже пред 100 хиляди фенове на Вила ако ги съберат някъде, сигурно щяхме да играем много по-добре

Link to comment
Сподели другаде

Вероятно феновете хъврлят огромна доза напрежение и върху гостите, и върху домакините.

 

 

Отбори, които разчитат на мускули и ентусиазъм се справят по-добре, вследствие на сваленото напрежение, докато здраво смазани машини като нас и Сити, които така или иначе не страдат от такива неща, усещат негативи.

Link to comment
Сподели другаде

Ба ли го точно какво си мислят докато са на терена, само те си знаят.

Нагледен факт е обаче какво значение има публиката върху влиянието на мачовете. Тук много спорове е имало трябва ли да има по–голяма тежест гол на чужд терен, в мачовете на пряка елиминация, е след като сега виждам какво се случва, трябва да си го има.

 

Защо, как и с какво влияе на човешката психика този фактор, не знам дали някой с точност може да анализира.

Условията всеки път принципно са ти еднакви, терена зелен, топката кръгла, но играеш по различен начин когато гостуваш или домакинстваш.

А пък изобщо без публика виждаме, че нещата са като от друг свят.

Link to comment
Сподели другаде

Да ти кажа ако се осираш така мощно и виждаш погледа на феновете и чуваш освиркванията им ще се стреснеш малко и ще се стегнеш...днес нашите бяха все едно на тренировка...

Link to comment
Сподели другаде

В рубриакта 'Питай Боби" имаше въпрос от фен дали заради натоварения график няма да е по-добре да бъде премахнат турнира на лигата Карабао.

Отговора на Боби Борисов бе култов: "Ако нещо трябва да се премахне е най-добре това да са безумните евротурнири " :suicide:

Link to comment
Сподели другаде

В рубриакта 'Питай Боби" имаше въпрос от фен дали заради натоварения график няма да е по-добре да бъде премахнат турнира на лигата Карабао.

Отговора на Боби Борисов бе култов: "Ако нещо трябва да се премахне е най-добре това да са безумните евротурнири " :suicide:

 

Ако зависеше от него, би премахнал всичко без ФА къп - там аналите са рекордьори.

Link to comment
Сподели другаде

Ако зависеше от него, би премахнал всичко без ФА къп - там аналите са рекордьори.

 

Няколко пъти е казвал, че ако зависеше от него би премахнал груповата фаза на ШЛ и от първия кръг до края всичко е на пряка елиминация.

Link to comment
Сподели другаде

За това и аз го подкрепям. Груповата фаза е на 90% безсмислена в момента.

Мене пък ме кефи.Именно там се проявява като едно мини първенство между държавите.

На елиминациите -да ,стават някои запомнещи се мачове,но също така много от дуелите изобилстват от едно надлъгване,едно надхитряне и някой път е грозно направо

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...