Jump to content

Пред банята - за всичко, свързано с футбола


Препоръчан пост

Залата в Пловдив вярно е страшна недвусмислица, толкова много пари за колодрум в трибуните и колони по средата на игрищите. Кой изобщо в България ще отиде да гледа състезание с колела, без да искам да омаловажавам този спорт, но просто няма гледаемост поне у нас. Можеха просто да си я направят като хораха залата и отделно една по-малка за колодрума с трибуна за 500 човека, то и толкова дали би събрал този непопулярен спорт у нас. Кажете ми името на един колоездач в България без гугъл, че чак зала за 8 хиляди души..

Link to comment
Сподели другаде

Иначе румънците и те здраво крадат с тея стадиони. На Търнава стадиона миналата година беше уникален и струва само 28 милиона евро, а е за 19 хиляди души. Супер кокетно стадионче на две мива, вижда се супер от него. На Рапид за 14 хиляди е 70 милиона евро.

Link to comment
Сподели другаде

Румънците не може да ги стигнем и срещу тях да бягаме. Цяло правителство вкараха по затворите, при нас няма един политик дори с повдигнато обвинение.В Румъния си има закони и страх от тях, a у нас политиците са милионери от кражби и далавери. После се чудете от къде те имат пари за хубави стадиони, а у нас защо няма.

Link to comment
Сподели другаде

Залата в Пловдив вярно е страшна недвусмислица, толкова много пари за колодрум в трибуните и колони по средата на игрищите. Кой изобщо в България ще отиде да гледа състезание с колела, без да искам да омаловажавам този спорт, но просто няма гледаемост поне у нас. Можеха просто да си я направят като хораха залата и отделно една по-малка за колодрума с трибуна за 500 човека, то и толкова дали би събрал този непопулярен спорт у нас. Кажете ми името на един колоездач в България без гугъл, че чак зала за 8 хиляди души..

Идея си нямаш колко е популярен и гледан у нас този спорт. От Евроспорт даже казват че това е вторият най-гледан у нас особено когато става дума за трите големи обиколки + еднодневните класики. Садейки по мен и поне по още един приятел им вярвам че е тъй, май в последните години у нас повече хора карат колело от колкото ритат топка B) .

Link to comment
Сподели другаде

 

Мда, залата направо се пръска по шевовете. И какво общо има карането на колело с популярността на този спорт у нас. То в България също всеки кара коли и разбира от коли, последно време дори жените станаха повече, ама нямаме един известен пилот в някоя Формула или рали, даже и писта нямаме.

Link to comment
Сподели другаде

И за какво са ви тия прословути стадиони? Когато започнат да се пълнят до дупка и да има недостиг на билети, което би направило строежа на нови стадиони рентабилна дейност, тогава може да започнат да се строят такива. Да излееш десетки милиони държавни пари за стадион при настоящото състояние на културата на посещение на мачове в България е лудост. Да се стоят толкова скъпи неща, за да служат като паметници е меко казано неумно.

Link to comment
Сподели другаде

И за какво са ви тия прословути стадиони? Когато започнат да се пълнят до дупка и да има недостиг на билети, което би направило строежа на нови стадиони рентабилна дейност, тогава може да започнат да се строят такива. Да излееш десетки милиони държавни пари за стадион при настоящото състояние на културата на посещение на мачове в България е лудост. Да се стоят толкова скъпи неща, за да служат като паметници е меко казано неумно.

Те това мислех и аз, обаче пича ме изпреварил да го напише! :yes:

Link to comment
Сподели другаде

Да. И аз това си мислех. Колегата говори за популярността на колоезденото в България. А колко популярен е българският футбол в България?

 

Не съм съгласен парите ми от данъци да се наливат в стадиони. Ако е толкова рентабилно да се строи такова нещо, да си го строи някой частен инвеститор - той ще си носи риска и последствията, не държавата.

Link to comment
Сподели другаде

https://clubz.bg/924...artalen_magazin

 

https://btvnovinite....rija-video.html

 

https://www.segabg.c...t-za-200-000-lv

 

 

Залата в Русе за 55 милиона и Колодрума за 50 също ми е интересно как биха избили цената си, както и Арена Бургас за 75 милиона.

 

Как ще си покрие цената зала за 13 милиона лева при капацитет едва 1500 души в Шумен?

 

За тези пари, които са отишли в нечии джобове защо никой не се противи, каквато съпротива би имало, ако се построят стадиони?

 

Единствената рентабилна зала в страната е Арена Армеец, защото постоянно има концерти.

Link to comment
Сподели другаде

За пореден път се убеждавам, че ВАР е най-хубавото нещо, което се е случвало на футбола в последните 20 години. Ето това нещо беше отсъдено като фал извън наказателното поле и е много по-дразнещо от засадите по 10 см, които са на фокус в момента.

 

duzpa.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Вара стана най-тъпата иновация във футбола.

Разбирам да се използва в наистина сериозно спорен и важен момент (примерно гола на ингилизите през 66г.), Ок.

Ама те за всяко нещо почнаха да го ползват, кашлял някой ВАР, вика някой засада, аре проверка. Как сайбъра вика то емоцията от гола от атаката изчезна.

Реферите отделно не знаят какво да правят.

ВАРа стана сериозно средство за манипулиране (разбирай нагласяне) на мач. Въобще май повече пречи отколкото помага. По-добре да играеха без засади щеше да е с по-малко спорове.

Да го направят поне като в тениса, ама по два пъти на мач да се използва.

То стана Мани, мани.

А като се замисля сега, чак пък толкова наистина сериозни нужди не е имало от ВАРа до сега.

Имам предвид, че тия нашите спокойно можеше да си ги броят голове (некви милиметри бате?!?!?. )

 

Link to comment
Сподели другаде

Да го направят поне като в тениса, ама по два пъти на мач да се използва.

 

Точно. Реферите ще са по-уверени в собствените си отсъждания и ВАР ще се намесва сааамо, когато треньорът на даден отбор реши.

Link to comment
Сподели другаде

Той вкарва повече от Роналдо, Меси, Кейн и води Рейнджърс към първа титла от 10 години. А е десен бек!

 

https://webcafe.bg/football/toy-vkarva-poveche-ot-ronaldo-mesi-keyn-i-vodi-reyndzhars-kam-parva-titla-ot-10-godini-a-e-desen-bek.html

 

И в момента играе, като днес има асистенция и гол и не от дузпа.

Link to comment
Сподели другаде

Няма още отворена тема за мача ни в неделя, затова го публикувам тук

 

Andre Marriner is Liverpool's referee for Sunday's trip to Fulham.

 

It will be the West Midlands official's first Reds game in charge since the Community Shield against Arsenal.

 

Lee Mason will be on the VAR.

 

Link to comment
Сподели другаде

Какви спомени имам от Испания82г,Роси отстрани най красиво играещият отбор тогава.Гръбнака на отбора беше от Ювентус.Интересното е че няколко месеца преди световното Роси е в затвора за черно тото.Под давлението на Енцо Беардзот той предсрочно излиза и се присъединява към скуадрата.После целият футболен свят знае какво направи,пласирането му бе най голямото качество и непукизъм пред гола.Блести във Виченца,а по късно и в Юве.Пика на кариерата му е на световното,участва и на Хейзъл.Лек път Паоло!!

Link to comment
Сподели другаде

Какви спомени имам от Испания82г,Роси отстрани най красиво играещият отбор тогава.Гръбнака на отбора беше от Ювентус.Интересното е че няколко месеца преди световното Роси е в затвора за черно тото.Под давлението на Енцо Беардзот той предсрочно излиза и се присъединява към скуадрата.После целият футболен свят знае какво направи,пласирането му бе най голямото качество и непукизъм пред гола.Блести във Виченца,а по късно и в Юве.Пика на кариерата му е на световното,участва и на Хейзъл.Лек път Паоло!!

 

Наскоро четох една статия точно за Роси и там пишеше, че само в България битува факта, че Роси бил лежал в затвора, а той в същност няма и един ден изкаран в затвор.

Link to comment
Сподели другаде

Събраха се и на небето.

 

160758662069152.jpeg

 

45853_w-56553367_f.jpg

 

 

Изключително много се изкефих през 1982 на него и скуадрата. Благодаря му отново и дълбок поклон.

 

 

Една много, много хубава статия за оня мач - един от най-великите. За по-младите я препоръчвам.

 

https://www.sportal.bg/news.php?news=205750

Link to comment
Сподели другаде

Това е доста старо, но сега го виждам :ppp6: :ppp6: :ppp6: Явно някой му е бил много ядосан на Боби !

 

Борислав Борисов - платеният талибан на английския антифутбол

 

22 декември 2013 | 16:39

 

 

 

 

 

 

https://www.sportal.bg/news.php?news=464107

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...