Jump to content

Пред банята - за всичко, свързано с футбола


Препоръчан пост

Това е доста старо, но сега го виждам :ppp6: :ppp6: :ppp6: Явно някой му е бил много ядосан на Боби !

 

Борислав Борисов - платеният талибан на английския антифутбол

 

22 декември 2013 | 16:39

 

 

 

 

 

 

https://www.sportal....php?news=464107

Ехееее. Не мога да си представя, даже и за нашите ширини, че мога да видя такъв изказ по такъв що годе популярен сайт
Link to comment
Сподели другаде

Ехееее. Не мога да си представя, даже и за нашите ширини, че мога да видя такъв изказ по такъв що годе популярен сайт

 

И на мен ми е убягнало това във времето или поне не го помня, но трудно би се забравило. Няма автор на статията, няма и източник ... да разбирам ли, че все пак е на някой писарушка от "спиртала" или как, дори се чудя как са го публикували, че стои и маса време още?!

 

Иначе на "римите" и Георги ПоПвасилев би завидил :)

Link to comment
Сподели другаде

е Слави Трифонов кво само реве, че сме на 111-то място по свобода на словото....ето тука човека си е сложил устата на гъзО и писал, писал, писал.... и то се убавини писал :D

Link to comment
Сподели другаде

При ББ има нещо изкуствено снобарско. Не знам как да го опиша. Вярно е, че е над много други, но малко ме дразни като почне да се прави на английски аристократ. Няма нужда от такива неща.

Link to comment
Сподели другаде

При ББ има нещо изкуствено снобарско. Не знам как да го опиша. Вярно е, че е над много други, но малко ме дразни като почне да се прави на английски аристократ. Няма нужда от такива неща.

 

На мен Драгоев ми снобее.

 

И ББ ползва англицизми, но това е, защото по цял ден чете някви ресурси на английски. А Драгоев наистина сякаш се има за лорд.

Link to comment
Сподели другаде

И ББ ползва англицизми ...

 

(при 0:2) И сега (отборът Х) има планина за катерене :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic:

 

Винаги съм се удивлявал на този израз изказан на български, май първи Веселин Василев го употребяваше докато все още коментираше някой друг мач. А за Веселин Василев не искам лоша дума да се чува, мисля, че той коментира две от трите поредни победи на старата нива с гол на Дани Мърфи.

Link to comment
Сподели другаде

Интересно мнение от човек, който очевидно не приема друга гледна точка. Боби е най-добрият спортен журналист в България. Винаги защитава тезата си с аргументи. Винаги! Дали са правилни или не - въпрос на гледна точка. Винаги е интересно да се слуша, въпреки, че аз лично, в половината случаи не съм съгласен с това, което казва. Но аргументите, които той дава винаги са някакво семенце за размисъл. И това прави разликата между него и всички останали псевдо журналисти в България.

 

Асен Спиридонов никой не може да го стигне в тази област. Ама никой. И никакъв шанс да го доближи някой в идните десетилетия.

ББ за мен е много добър футболен коментатор. Харесвам начина му на коментиране, защото влага чиста страст и обич към играта + наистина много добри анализи и задълбочаване върху играта. Това прави коментарите му много приятни за слушане.

Дразни ме при него прекалената мания да изтъква как Чемпиъншип за него е по–важен от ШЛ, и анализи тип на това, че Алисон е най-слабото звено в Ливърпул.

Това ми изглеждат като опити да изпъкне излишно.

 

Иначе Асен Спиридонов и неговота спортна и обща култура са на светлинни години. Той коментира сума спортове с адекватни анализи и емоция, така както Борисов коментира футбол.

А ги коментира, защото повечето то тях ги е пратикувал. Нямат база за сравнение двамата.

Link to comment
Сподели другаде

Асен Спиридонов никой не може да го стигне в тази област. Ама никой. И никакъв шанс да го доближи някой в идните десетилетия.

...

Иначе Асен Спиридонов и неговота спортна и обща култура са на светлинни години. Той коментира сума спортове с адекватни анализи и емоция, така както Борисов коментира футбол.

А ги коментира, защото повечето то тях ги е пратикувал. Нямат база за сравнение двамата.

 

Вярно е, него го забравих, а такъв човек не трябва да се пропуска. Абсолютно съм съгласен.

 

Дразни ме при него прекалената мания да изтъква как Чемпиъншип за него е по–важен от ШЛ, и анализи тип на това, че Алисон е най-слабото звено в Ливърпул.

Това ми изглеждат като опити да изпъкне излишно.

 

Никой не казва, че сляпо трябва да се съгласяваш с всяко нещо, което някой казва. Хиляди пъти е казвал, че всякакви групови фази на евротурнирите са му скучни и, че за него тези турнири започват с елиминациите. Абсолютно съм съгласен с него. Ако Ливърпул не беше в ШЛ, може би нямаше да изгледам нито един цял мач от груповата фаза. Тази година гледах 6 - всичките на Ливърпул. Добре, че промениха регламента за жребия в групите, че да има поне по 1-2 интересни 1/8 финала, че и там в един момент бяха само протоколни мачове. Иначе е отделен въпрос, че вече не бих изгледал и една минута от ЧШ. Ако ми остане време, просто гледам други спортове.

 

Колкото до Алисон - първо я изръси на два-три пъти тази тъпотия, че е слабото звено, след което в един момент каза: "Аз не знам защо, но имам чувството, че вратарският пост е слабото място в Ливърпул". След има-няма два месеца оня, който с боядисаната си коса вече краси пейката, и на който няма да му споменавам името, струваше на отбора отпадания за ФА къп и ШЛ. Сега с Келехер нещата изглеждат много по-стабилни на вратата.

Link to comment
Сподели другаде

Това с Италия от статията истина ли е, някой помнещ да сподели :sarcastic: Има голяма вероятност де, то тогава близо 20 години италианското първенство е най-силното в света, в стила на Борисов е да е имало безкрайни четки.

Link to comment
Сподели другаде

ББ е доста начетен на тема английски футбол, на скоро ми беше попаднало едно видео, как е започнал като спортен журналист в Ефир 2, реално в момента той няма конкуренция / когато говорим за английски футбол/ ...нито Пепи Виденов, нито Жоро Драгоев, нито който и да е друг от коментаторите им...ББ докато коментира, често използва суха статистика, което в хода на мача, знае кога точно да го каже, зане как да го каже, абее пича си разбира от работата и не зная заради слабите игри на Арсенал и Ман Ю ли, но вече не ме дразни толкова много, колкото преди 7-8 години да речем :D

Link to comment
Сподели другаде

Наистина италианците дръпнаха след 85-та и поради това, че изхвърлиха нас и останалите английски отбори след "Хейзъл".Иначе може би трудно щяха да хванат ръка в европейските турнири.Ама какво е щяло да стане Божа работа.

Link to comment
Сподели другаде

Наистина италианците дръпнаха след 85-та и поради това, че изхвърлиха нас и останалите английски отбори след "Хейзъл".Иначе може би трудно щяха да хванат ръка в европейските турнири.Ама какво е щяло да стане Божа работа.

 

Кое са дръпнали? Стяуа, Порто и ПСВ им взимат КЕШ. Дръпнали са шнура. Милан с техните 2 КЕШ-а и 1 титла са малко като Нотингам Форест, чак с Капело взимат пак титла в Италия. Дори Мехелен взимат евро купа по това време.

Link to comment
Сподели другаде

Имат минимум 6-7 купи в Европа за тая декада. Във трите турнира.

При това със поне пет различни отбора.

Па ти си лалай, специалист.

Умреш да си прав , ама в повечето случаи не ти се получава.

Цял свят силните играчи играеха в Италия, дори нашата легенда Ръш отиде там за кратко.

Спориш без никакви аргументи. Направо си уникален.

Поне малко да разбираше, а ти хич. Само за пренареждане на мачовете те бива, при това не е доказано.

Link to comment
Сподели другаде

Кое са дръпнали? Стяуа, Порто и ПСВ им взимат КЕШ. Дръпнали са шнура. Милан с техните 2 КЕШ-а и 1 титла са малко като Нотингам Форест, чак с Капело взимат пак титла в Италия. Дори Мехелен взимат евро купа по това време.

 

След Хейзъл италианският футбол вече няма алтернатива в Европа. Няма как в четирите водещи отбора по това време да са играли Платини, Гулит, Ван Бастен, Матеус, Рийкард, Бреме, Клинсман и Марадона, даже и Ръш като чужденци и това да не е водещото първенство за света по това време.

 

Поне за мен де, без да съм бил свидетел.

 

От 1985 до 2005 това е най-силното първенство.

 

За периода 1983- 2007 има 7 италиански шампиони и 8 пъти италиански отбор, който е стигнал финал, но е загубил, даже 9, ако се брои италианският финал през 2003.

 

За 25 сезона 15 пъти италиански финалист. Няма друго първенство с толкова дълъг период на доминация в турнира.

 

И това, без да броим Купата на УЕФА, където от титлата на Наполи до 2000 година основно италианци печелят.

Link to comment
Сподели другаде

Сега като се замисля , ми то.и '83 Юве игра финал, '84 Рома също.

Тва са за ШЛ, за другите купи също може да е имало италианци, но не помня.

Бяха най-желана и същевременно плащаща дестинация за всички.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...