Jump to content

Пред банята - за всичко, свързано с футбола


Препоръчан пост

Явно ти е любимец и следиш кариерата му. Твърдиш, че е най-добрия халф за последните 10 години. Как мислиш, защо Реал го продадоха и защо никой друг голям клуб не е отправил оферта за него, след това?

 

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Е, Реал защо продадоха Ди Мария? Защото това е Реал Мадрид, там се работи така, Бейл беше по- комерсиалния продукт, съответно купиха него и продадоха Йозил, нямаше място и за двамата, че и Иско. Напомням ти, че целия отбор на Реал беше в шок тогава и такива като Рамос и Арбелоа се изказваха с недоумение, като Рамос даже беше казал, че Йозил е последния, който би продал или нещо такова.

Относно това, че никой друг не го искал, имало е слухове и за Юнайтед, и за Барселона, но не мисля, че това е някакъв атестат за нещо. За Силва и Агуеро например да не би да са отправяли много оферти? А и Йозил спечели ФА къп 3 пъти в Арсенал, 15/16 можеше да ги направи и шампиони, ако пред себе си имаше класен нападател, вместо френското дърво Жиру, не е като престоя му в Лондон да е бил пълно разочарование и да е показвал някакви наченки на желание за напускане, за да тръгне някой да го купува...

Link to comment
Сподели другаде

Да, но последните години ти сам казваш, че не играе достатъчно. Защо няма интерес от големите? Силва и Агуеро са основни футболисти в отбора си и трудно някой би ги купил. В Арсенал последните години не ценят толкова Йозил, но пък интерес към него няма. Алексис Санчес например, веднага го налазиха двата Манчестърски отбора, ПСЖ. И това за Реал не ми звучи правдоподобно. Махат най-добрия халф в света, за сметка на флангови играч. Няма логика просто.

 

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Номинациите за най-млад играч 2019

 

 

Matthijs de Ligt (Juventus, Holland)

 

Alphonso Davies (Bayern Munich, Canada)

 

Gianluigi Donnarumma (Milan, Italy)

 

Ansu Fati (Barcelona, Spain)

 

Phil Foden (Man City, England)

 

Matteo Guendouzi (Arsenal, France)

 

Erling Haaland (RB Salzburg, Norway)

 

Kai Havertz (Bayer Leverkusen, Germany)

 

Joao Felix (Atletico Madrid, Portugal)

 

Dejan Joveljic (Eintracht Frankfurt, Serbia)

 

Moise Kean (Everton, Italy)

 

Kang-in Lee (Valencia, South Korea)

 

Andrij Oleksiyovych (Valladolid, Ukraine)

 

Donyell Malen (PSV Eindhoven, Netherlands)

 

Mason Mount (Chelsea, England)

 

Rodrygo (Real Madrid, Brazil)

 

Jadon Sancho (Borussia Dortmund, England)

 

Ferran Torres (Valencia, Spain)

 

Vinicius Jr (Real Madrid, Brazil)

 

Nicolò Zaniolo (Roma, Italy)

Link to comment
Сподели другаде

Което не пречеше на Фифа да сложи Де Лихт в най-добрия отбор при мъжете. Донарума пък не знам с какво е заслужил да е номиниран, слаб сезон с Милан, Фоудън с 3-4 мача и той номиран и други такива, ама какво ли се изненадваме след като сложиха Рамос и Марсело в най-добрия отбор..

Link to comment
Сподели другаде

Санчо печели с лекота.

 

Е, Реал защо продадоха Ди Мария? Защото това е Реал Мадрид, там се работи така, Бейл беше по- комерсиалния продукт, съответно купиха него и продадоха Йозил, нямаше място и за двамата, че и Иско. Напомням ти, че целия отбор на Реал беше в шок тогава и такива като Рамос и Арбелоа се изказваха с недоумение, като Рамос даже беше казал, че Йозил е последния, който би продал или нещо такова.

Относно това, че никой друг не го искал, имало е слухове и за Юнайтед, и за Барселона, но не мисля, че това е някакъв атестат за нещо. За Силва и Агуеро например да не би да са отправяли много оферти? А и Йозил спечели ФА къп 3 пъти в Арсенал, 15/16 можеше да ги направи и шампиони, ако пред себе си имаше класен нападател, вместо френското дърво Жиру, не е като престоя му в Лондон да е бил пълно разочарование и да е показвал някакви наченки на желание за напускане, за да тръгне някой да го купува...

Комерсиалният Бейл вкара на финал за Купата на Краля срещу Барселона, вкара решаващи голове при равен резултат в 2 финала на ШЛ, като единият гол беше абсолютен шедьовър (и във въпросния финал, който всички помним, влезе като резерва). Свърши много повече от прехваления Йозил.

 

Споделя и за расистките обиди срещу него след срещата му с Ердоган, както и че липсата на каквато и да е защита от страна на съотборниците му в немския национален отбор го е подтикнала към решението да се откаже.

И защо трябва да получава подкрепа? Защото се е срещнал с един диктатор, който си мисли, че е султан и може да си напада чужди държави, когато си поиска? Напълно си заслужи отношението, което получи тогава. А мрънкането му от въпросното отношение беше връх на наглостта. Гюндоган поне си затрая след оная среща, Йозил вдигна вой до небесата как бил онеправдан, щял да напусне националния. Прав му път. До един момент ми беше що- годе симпатичен, но след тая случка ми е крайно противен. За футболните му качества- те си останаха в миналото. Никой голям отбор не го иска, защото вече и за резерва не става.

Link to comment
Сподели другаде

Да, но последните години ти сам казваш, че не играе достатъчно. Защо няма интерес от големите? Силва и Агуеро са основни футболисти в отбора си и трудно някой би ги купил. В Арсенал последните години не ценят толкова Йозил, но пък интерес към него няма. Алексис Санчес например, веднага го налазиха двата Манчестърски отбора, ПСЖ. И това за Реал не ми звучи правдоподобно. Махат най-добрия халф в света, за сметка на флангови играч. Няма логика просто.

 

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Чакай сега, Йозил не игра през последния сезон заради испанското недоразумение, при последния сезон на Венгер имаше проблеми с контузии, но подписа рекордния договор през януари 2018, няма как 1 година след това да напусне Арсенал... Йозил също нямаше как да го купят през 15/16 или 16/17. Преди да подпише договора имаше слухове за Барселона, така че тогава спекулациите за напускането им със Санчез бяха кажи речи еднакво силни, даже тогава клубните легенди на Арсенал обвиняваха Месут, че държал клуба като заложник и други такива кретенски клишета, да не говорим пък през годините колко пъти такива като Балак са го пращали в Байерн. Това, че Йозил реши да остане в Арсенал не значи, че не е имал други възможности, друг въпрос е как му се отплащат феновете на лондончани в момента.

 

Как така не ти звучи правдоподобно, та това е Реал Мадрид? Не знаеш как работят на трансферния пазар ли? Напомням ти, че самия Анчелоти призна, че Йозил е бил продаден заради покупката на Бейл, като същевременно беше заявил, че Йозил е по- класния играч от Ди Мария, но аржентинеца е оставен, за да не се нарушава баланса на състава или нещо подобно, цитирам по памет. Също така, спомни си, че на представянето на Бейл, феновете на Реал скандираха "Не продавай Йозил" към Перес, който даже им направи знак да спрат. Продажбата на Йозил беше шок за всички, фенове и играчи, но в Реал е така.

 

Ето клипа със скандиранията:

 

 

Комерсиалният Бейл вкара на финал за Купата на Краля срещу Барселона, вкара решаващи голове при равен резултат в 2 финала на ШЛ, като единият гол беше абсолютен шедьовър (и във въпросния финал, който всички помним, влезе като резерва). Свърши много повече от прехваления Йозил.

 

 

И защо трябва да получава подкрепа? Защото се е срещнал с един диктатор, който си мисли, че е султан и може да си напада чужди държави, когато си поиска? Напълно си заслужи отношението, което получи тогава. А мрънкането му от въпросното отношение беше връх на наглостта. Гюндоган поне си затрая след оная среща, Йозил вдигна вой до небесата как бил онеправдан, щял да напусне националния. Прав му път. До един момент ми беше що- годе симпатичен, но след тая случка ми е крайно противен. За футболните му качества- те си останаха в миналото. Никой голям отбор не го иска, защото вече и за резерва не става.

В сезона, в който беше въпросния финал, за който пишеш, Бейл има вкарани 3 гола в ШЛ, 2 от тях бяха срещу нас... 13/14 му беше единствения наистина силен сезон, оттам нататък регресира, а и Бейл има 7 сезона в Реал, Йозил има 3, не мисля, че нещата могат да се сравняват, макар че Йозил също има купа и титла на Испания...

 

Относно срещата му с Ердоган, Йозил достатъчно пъти и доста нашироко е обяснявал мотивите си, не мисля, че има смисъл и аз да ги тълкувам. Всеки е свободен да прецени сам за себе си конкретната ситуация и съответно да реши кой е прави и кой е крив в неговите очи.

Link to comment
Сподели другаде

Четейки поредния профайлинг за Озил тази сутрин резко ми замириса на систематичен спам. Единственото условие, при което повтарянето на едно и също нещо до откат може да мине за "дискусия" вместо спам е да има насрещни отговори, които замаскират систематичността, с която се повтаря една и съща информация, която вярвам булшинството без 1, 2ма - не ги е.е.

 

За тва се присъединявам към горния призив - като му се отговаря се създава илюзията за дискусия. Едната страна обаче си спами неотлъчно по един и същи начин.

 

Моя лична конспиративна (налъдничева, но не невъзможна) теория е, че Месутката му е скъп елемент в отбора в My Club на Fifa, и че на конкретния индивид не му се нрави същия виртуален играч да губи overall rating, заради събитията в реалния свят около Озил. Колко far-fetched само, а? Ама я си представи се окаже правдоподобно :D

 

Обратно към сериозността - не съм мод, няма и да бъда в земния си път. Това не ме спира обаче от действието да прочета правилника на форума и да го разбера. И да изискам за неотлъчното прилагане на заложените действия в случай на престъпване на правилата. Към всеки, който го направи, което включва и мен разбира се.

 

В конкретния случай имаме наяве всеобщата тайна, че @AllYouNeedIsKlopp е добре познатия от недалечното минало @Hous4ooul -потребител, баннат от модовете във форума поради основателни причини (системно нарушаване на правила).

 

В днешния ден наблюдаваме престъпване на на забраната за мултиакаунтинг от правилника на форума - ли имаме, ли немаме? Всеки може да си отговори сам.

 

Имаме системно провокиране на други потребители, чрез изразяване на закрилническа позиция по адрес на футболисти напуснали Ливърпул по неособенно приятен за клуба и феновете му начин. (Коутиньо, Суарез).

 

Имаме системен спам по адреса на футболист, за който общото мнение, е че е изпята песен. Брътвежа на "радиото" се опитва да ни убеди, че същия турски немец, или немски турчин е дъ грейтест плейър алайв, което е абсурдно, повтарям абсурдно твърдение, но нека в името на изобличаване на маскирания спам да кажа, че ще се откажа от позицията си какъв футболист е Месут Озил - ни мъ ее.

 

Та така. Системно нарушаване на правилата форумски, нула действие от страна на натоварените с функцията същите правила да се уважават и спазват.

 

И понеже съм в обяснителен режим в грешната тема - спамя. Следователно съм за точка наказание, или колкото ми се полага и приветствам за правилното действие. Причината да пиша тук, е че искам като ми се прочете мнението да по-лесно за читателя да направи директна връзка с мненията на обекта на моето мнение.

 

Тва от мен.

Link to comment
Сподели другаде

Е кое трябва да е обекта на коментар, за да се разгледа като спам ? - печки Беко в темата на Лалана? Разбирам ти мисълта.

 

Аз казвам, че собствената му позиция по адрес Месут

е меко казано "негова си", което разбира се му е право, но изглежда като да е в разрез с реалността. Повтаря я няколко пъти. Колко човека в тоя форум ги е еня за Йозил ми е интересно освен него и Cesco -скрития гънър тук ?

 

Хората влизат в "дискусия" с него просто щото не са съгласни с абсурдните му твърдения. Не щото Йозил е футболист или човек или какъвто е там. За тва и казах - спама му се замаскира. Иначе си е гол спам.

Link to comment
Сподели другаде

https://www.empireofthekop.com/2019/10/16/we-cant-have-that-personality-journo-explains-why-klopp-cancelled-fekir-deal/?utm_source=rsn&utm_medium=rsn&utm_campaign=gac0030

 

Пак малко за Фекир, Клоп е отказал трансфера заради поведението на французина...циганиите му общо взето.

Link to comment
Сподели другаде

Много точно мнение на Shinobi за Йозил фена. То не бяха Байерн най-великите, Швайнщайгер най-великия, сега и това за Йозил, тарикатски ни удряше и по наболяли теми като Коутиньо, като се противеше на негативните коментари спрямо него, намираше добър съмишленик в лицето на KlopU. Според мен са си откровени негови провокации, най-вероятно просто му е забавно да ни гледа реакциите, а не толкова че вярва в тези налудничеви теории, почти сигурно обаче наистина е от онзи тип фенове на няколко отбора.

Link to comment
Сподели другаде

Доколкото се сещам, точно той беше казал, че не гледал мачове, било то на Ливърпул или на някой друг отбор, а просто гледал кратки репортажи след тях. :)/>

 

Вярваш ли му, пак ни гледа сеира, иначе знае за Байерн всичко в детайли, кой как играл в еди си кой ден в еди си кой кръг, според мен се прави на луд.

Иначе за Йозил ако само по репортажи са му впечатленията, тогава наистина може да има логика в твърденията му :D и Бабатунде Адениджи може да е мега класа на репортажи :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...