Jump to content

Пред банята - за всичко, свързано с футбола


Препоръчан пост

45 minutes ago, fishek said:

Абе кво се случва с нашите калпазани ? 

Какво правят сега, докато тече световното ? Нищо н е се е чуло, тренират ли, почиват ли ? Някой знае ли ?

В началото на декември заминават за Дубай на тренировъчен лагер. Предполагам, че тези, които играха контроли за националите преди световното, са получили почивка до заминаването. Останалите сигурно също няколко дни са почивали, но би трябвало вече да тренират.

Link to comment
Сподели другаде

5 hours ago, Stivi_G said:

.03fdaf8f1a25f5f00d3b437eb90e0854.jpg

Sent from my SM-N986B using Tapatalk
 

Много може да се спори. Няма го Суарез, нямаме дефанзивен халф, за сметка на това Каут е вътре?! Хюпия на мястото на Агер също не е редно да се изключи като опция... 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, low said:

В началото на декември заминават за Дубай на тренировъчен лагер.

 

Бай Хенри на място ще показва стоката си на бъдещия купувач на клуба.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Dacheff said:

Много може да се спори. Няма го Суарез, нямаме дефанзивен халф, за сметка на това Каут е вътре?! Хюпия на мястото на Агер също не е редно да се изключи като опция... 

Масчерано/Фабиньо на мястото на Каут и си става дрийм тийм, дори и с Торес вместо Суарес. Агер е подобен на Матип - безспорна класа, но с редки продължителни периоди без контузия.

Link to comment
Сподели другаде

Майкъл Бийл е ПОТВЪРДЕН за нов шеф на Рейнджърс, като бившият помощник-треньор на Стивън Джерард подписа договор за три години и половина и взе със себе си трима свои колеги от QPR.

 

ПП:  Проблеми за Пеле...

Quote

Футболната легенда Пеле, на 82 години, е хоспитализиран заради „подуване по цялото тяло и проблеми със сърдечната недостатъчност, като химиотерапията за рак не работи“, докато „се мъчи да яде“ със съпругата си до него за тестове в Сао Пауло.

Легендарният бразилски футболист Пеле беше приет в болница с подуване по цялото тяло и проблеми със сърдечната недостатъчност.

82-годишният мъж, който в момента е подложен на лечение за метастазирал рак, влезе в болницата „Алберт Айнщайн“ в Сао Пауло във вторник за непланирано посещение, според ESPN Brasil, който описва състоянието на Пеле като „изтощено“.

След като беше откаран от съпругата му Марсия Аоки и болногледач в болница, медицинският персонал потвърди състоянието му на анасарка (общо подуване), едематозен синдром (общ оток) и идентифицира „декомпенсирана сърдечна недостатъчност“, която причинява функционално ограничение на сърцето.

Съобщава се също, че неговото химиотерапевтично лечение на рака вече не работи, докато той е бил диагностициран с умствено объркване при влизане в болницата, където е бил неспокоен.

Той трябва да се подложи на няколко теста днес за допълнителна оценка на откритите проблеми и проблемите с органите му, които са засегнати от метастатичния рак.

Пеле също се бори с храненето, докато болничните медици са готови да проверят вероятността от чернодробна енцефалопатия - разстройство на нервната система, причинено от тежко чернодробно заболяване.

Това е изключително тревожен момент за медицинския персонал и семейството на Пеле, с особено безпокойство за това как лечението му от рак не работи.

 

Link to comment
Сподели другаде

На фона на Световното първенство по футбол, в авиобаза Безмер се изигра приятелска футболна среща между отборите на авиобазата и 11-то крило от състава на испанските ВВС, гостуващи за участие в съвместна мисия по охрана на въздушното пространство на Република България.

 

Без да губят време с тактически схеми за разузнаване на противника и двата отбора се хвърлиха в стремителни атаки, опитвайки да се наложат на терена. В началото на срещата очаквано безмерци поведоха в резултата, но испанските тайфуни достойно отговориха с три последователни попадения.
Подкрепяни от възгласите на колегите си футболистите на ВСК „Щурмовик“ - Безмер се хвърлиха в нападение и с твърди единоборства, брилянтни финтове и светкавични атаки поставиха тореадорите в безизходица минути преди края на срещата. Класната игра на испанците и опита им при гостувания доведоха до равенство в резултата. Крайният резултат в спорната надпревара е 4:4.


Следва да се отбележи, че въпреки динамиката и езиковите различия между представителите на двата отбора срещата премина в духа на феърплей, като спортсменските прояви на терена заредиха колоритната публика с положителни емоции.

Link to comment
Сподели другаде

11 minutes ago, Stivi_G said:

Е*ати кюрда, то затова има една приказка: "Пуснеш прасето в стаята - то се качи на масата". 

Тоя примат, ако не беше футбола, сигурно щеше да бере памук у некоя плантация или да рине кал и да пече тухли в тухларницата. 

Гледам го без звук все пак, не знам има ли провокация от този с камерата, но въпреки всичко - сега да хване и да го одере тоя и да си избие разходите по световното.

 

Link to comment
Сподели другаде

Коментарите насочват, че имало провокация от алжирския ютубър, за уреден мач между Алжир - Камерун и по скоро корупционна схема от страна на Ето'о със гл. съдия на мача. 

Ако е така не си помага много с тоя ритник 😄

Link to comment
Сподели другаде

Абсолютно! Това че си или бил добър футболист не те прави достоен човек. Да вземе пример от селекционера на Япония. Това се казва джентълмен, а не като този примат. 

Link to comment
Сподели другаде

Ама разбира се, това ми беше идеята, че не може да си световноизвестен футболист, идол и модел на подражание на стотици хиляди или милиони деца, освен това и официална ръководна фигура, представляваща цялата ти държава и дори континент, а накрая да ми се правиш на Том По ... 

Link to comment
Сподели другаде

Синът ми зададе два въпроса, на които не успях да отговоря,

1. Възможно ли е по време на мач да се смени играчът, който да е вратар? Примерно Алисон да даде ръкавиците на Фирмино и да му каже - пази ти сега, аз ще играя напред. Някой знае ли какво е правилото - трябва ли да пази заявеният вратар или е правило само да има един човек вратар?

2. Какво става ако някой хвърли тъч и вкара гол директно - аз знам, че не се брои, ама какво свири съдията - преиграва се тъча или нещо друго?

Link to comment
Сподели другаде

2 minutes ago, oZZy said:

2. Какво става ако някой хвърли тъч и вкара гол директно - аз знам, че не се брои, ама какво свири съдията - преиграва се тъча или нещо друго?

Изпълнява се аут.

Link to comment
Сподели другаде

Още един въпрос относно Правилата на играта:

318879979_516094900555518_77325582264910

 

В една Фейсбук страница пише, че Бербардо не напуснал пределите на игрището, защото в противен случай Португалия ще остане без играчи на игрището и Швейцария можели да започнат играта без тях.

Това не знам до колко е вярно, при все че се чака съдийски сигнал и прочее. Мнения?

Link to comment
Сподели другаде

11 minutes ago, ReD_Gerrard said:

Още един въпрос относно Правилата на играта:

318879979_516094900555518_77325582264910

 

В една Фейсбук страница пише, че Бербардо не напуснал пределите на игрището, защото в противен случай Португалия ще остане без играчи на игрището и Швейцария можели да започнат играта без тях.

Това не знам до колко е вярно, при все че се чака съдийски сигнал и прочее. Мнения?

Не мога сега да проверя точно и да цитирам конкретна норма в правилата, но на мен лично ми се е случвало подобно нещо. В ДЮШ мач вкарахме гол, съответно известно време радост от гола в противниковата половина, като включително и вратарят ни дойде там. По едно време чухме сигнал и съдията беше подновил играта и другия отбор изпълни център, докато ние сме все още дълбоко в тяхната половина. Може би сме били, макар и с малко, извън терена и съдията е използвал това, за да се направи на интересен. За щастие и те се панираха и не осъзнаха съвсем какво се случва и техен играч шутира от центъра на празна врата, вместо да напредне спокойно и да вкара. Пропусна.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...