Jump to content

Пред банята - за всичко, свързано с футбола


Препоръчан пост

2 hours ago, Dacheff said:

Е аз тая от Юнайтед ако я видя на живо сигурно ще предпочета да не излизам на терена и да падна служебно. Как се играе срещу такъв урук хай... 

Тя па нашата е мис вселена

Link to comment
Сподели другаде

16 hours ago, Dacheff said:

Е аз тая от Юнайтед ако я видя на живо сигурно ще предпочета да не излизам на терена и да падна служебно. Как се играе срещу такъв урук хай... 

Явно тази е подпалшила целия отбор и за това и резултата е страшен 😄

Link to comment
Сподели другаде

Чета сега, че Дино Баджо бил казал в интервю за Tv7, че бил обезпокоен от смъртта на Виали.

"Трябва да се разследват субстанциите, които вземахме по него време."

"Имаше допинг... страх ме е"

Не били взимали странни неща, а обикновени, но трябвало да се изследва как действат с времето и дали тялото може да ги изчисти. Също така се говорило за тревните покрития  и химикалите,  с които били третирани.

След случаите с Михайлович и Виали (и двамата с минало в Сампдориа) отново се заговорило за допинга по него време.

 

Било го страх за неговото здраве казва. Малко като актрисите от МиТуу. Га ядоха кифтету ни риваха.

Не пожелавам никому да го тровят, нито изнасилват, но тези неща трябва да се борят навреме, не след 30 години. Сега и да изследват препаратите от него време и ефектите им днешните препарати са на съвсем различно ниво.

Трябва да се спре и лудия капитализъм в спорта. По олимпиадите взехме да гледаме деца на по 11,12,13,14... години.

Здрав дух в здраво тяло. Да, бе, да...

Link to comment
Сподели другаде

17 hours ago, thekop said:

Трябва да се спре и лудия капитализъм в спорта. По олимпиадите взехме да гледаме деца на по 11,12,13,14... години.

 

Те тия деца не бяха ли от комунистически Китай и от православна Русия?

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, ReD_Gerrard said:

Те тия деца не бяха ли от комунистически Китай и от православна Русия?

А, какви мъжаги имаше в спорта...! - Ванеса, Серена Уйлямс, Симон Бийлс...еееееее

Link to comment
Сподели другаде

Football’s law-makers will consider radical new plans to crackdown on time-wasters – including a basketball-style start-stop clock – at a Wembley meeting on Wednesday.

https://www.telegraph.co.uk/football/2023/01/17/ifab-consider-basketball-style-start-stop-clock-clamp-time-wasters/

Link to comment
Сподели другаде

https://www.dnevnik.bg/sport/2023/01/18/4439766_futbolut_obsujda_spirane_na_vremeto_kogoto_topkata_e/

 

Според мен още не е дошъл момента да се прибягва до радикални решения. Ще е хубаво обаче на явлението с намаляващото игрово време да бъде обърнато сериозно внимание в рамките на съществуващите правила или с дребни промени. Съдиите трябва да бъдат насърчени да следят по-стриктно правилото за времето, в което вратарите да държат топката. Някои вратари са превишили 6-те секунди само от лежане след уловена топка, а след това тепърва се чудят още 10-15 секунди как да продължат играта.

Ще е полезно според мен да се въведе и лимит при изпълнението на тъчове - сега всеки бек, който има интерес от бавене на играта, гледа да изстиска 20-30 секунди за хвърлянето на топката обратно в игра. Да се направи примерно 10 секунди от момента, в който играчът получи топката за тъч, и съответно да се показват често картони за неспазването.

П. С. Не бях видял, че колегата горе вече е постнал линк за това, извинявам се.

Link to comment
Сподели другаде

Аз пък съм ЗА това правило. Омръзна ми всякакви отбори да губят по 4 минути при фал, по 2 минути при корнер и тъч и т.н. В статията пише, че в някои от мачовете чистото игрово време е под 45 минути, к'во е т'ва баси? И не, това не е "част от играта", това е рай за отбори като Атлетико Мадрид, дето разчитат на 1:0 с гол от карамбол след корнер и после се почва едно джасане...

Нека направят да кажем мачът да е 60 минути, но чисто игрови и да спират часовника, когато топката не е в игра. Реално ще получим повече футбол, отколкото сега.

Link to comment
Сподели другаде

И да почнат за жълт картон да вадят от игра за някакви минути. Сега какво става - наритат те и  не им дреме за жълтите картони, а евентуално последващо наказание може да помогне на конкурентите ти. Отделно и тогава футболът ще стане по-тактически и интересен. Аз даже и сега се учудвам, защо няма такива тактики и схеми, когато се играе с човек повече. Ама айде аз съм визионер, има време докато стигне до Клоп и останалите. 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Dacheff said:

И не, това не е "част от играта", това е рай за отбори като Атлетико Мадрид, дето разчитат на 1:0 с гол от карамбол след корнер и после се почва едно джасане...

Е, то ние не сме особено далеч от подобен стил в последно време.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Dacheff said:

Аз пък съм ЗА това правило. Омръзна ми всякакви отбори да губят по 4 минути при фал, по 2 минути при корнер и тъч и т.н. В статията пише, че в някои от мачовете чистото игрово време е под 45 минути, к'во е т'ва баси? И не, това не е "част от играта", това е рай за отбори като Атлетико Мадрид, дето разчитат на 1:0 с гол от карамбол след корнер и после се почва едно джасане...

Нека направят да кажем мачът да е 60 минути, но чисто игрови и да спират часовника, когато топката не е в игра. Реално ще получим повече футбол, отколкото сега.

Както се процедира и в баскетбола.

Link to comment
Сподели другаде

12 minutes ago, Bellamy said:

Това да се спира за чисто игрово време, ще е едно от най-хубавите неща, които  ще са се случвали във футбола.

Аз незнам дали това е особено удачно, според мен е по-добре да се удължава добавеното време.В НБА чистото игрово време е 48 минути на мач, който всъщност се проточва 2 часа и отгоре със спиранията на часовника.Същото е положението и в НФЛ.Тука ще имаме евентуално 90 минути чисто игрово време и като нищо един мач ще отиде едни близо 4 часа.Щото времето ще се спира не само когато топката е извън игра, ами и при контузии, нарушения, ъглови, преки свободни и т.н.

Такива взаимствания от други спортове няма да доведат до нищо добро.Помним какво стана с правилото за "златния гол".

Link to comment
Сподели другаде

12 minutes ago, flyhorse0906 said:

Аз незнам дали това е особено удачно, според мен е по-добре да се удължава добавеното време.В НБА чистото игрово време е 48 минути на мач, който всъщност се проточва 2 часа и отгоре със спиранията на часовника.Същото е положението и в НФЛ.Тука ще имаме евентуално 90 минути чисто игрово време и като нищо един мач ще отиде едни близо 4 часа.Щото времето ще се спира не само когато топката е извън игра, ами и при контузии, нарушения, ъглови, преки свободни и т.н.

Такива взаимствания от други спортове няма да доведат до нищо добро.Помним какво стана с правилото за "златния гол".

Не бре. Не говорим за 90 минути чисто, а за 60 чисто. Така циркулира навсякъде по медиите поне

Link to comment
Сподели другаде

18 minutes ago, Bellamy said:

Не бре. Не говорим за 90 минути чисто, а за 60 чисто. Така циркулира навсякъде по медиите поне

60 минути чисто игрово време ще е почти същата работа - един мач ще отива горе долу на 2 часа и поливина-3.Поне така показва практиката от американските спортове.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...