Jump to content

Пред банята - за всичко, свързано с футбола


Препоръчан пост

Случайно, не случайно, хората ти казаха, че в днешно време Роналдо и той може да си направи същата снимка. Противно на твоите твърдения. А ако иска, може да добави и пет Златни Топки до купите.

Link to comment
Сподели другаде

Случайно, не случайно, хората ти казаха, че в днешно време Роналдо и той може да си направи същата снимка. Противно на твоите твърдения. А ако иска, може да добави и пет Златни Топки до купите.

 

Така е наистина, не отричам, пред фактите трябва да се мълчи, сгрешил съм за Роналдо

Link to comment
Сподели другаде

Иниеста, Шави, Меси могат да се снимат с по 4 КЕШ, но аржентинецът е с периферна роля за първата им от 2006-а. От Реал Мадрид има доста играчи с четирите КЕШ-а от последните години.

Лукас Васкес може да се похвали с три. :ppp6:

Link to comment
Сподели другаде

Гледам (бегло) с испански стрийм Барса - Леганес

и то основно заради онова хлапе Ансумане Фати, дето няма още 18 год

и за когото пишат, че манафите предлагали 150 мил, а парца отказали.

Та то ей сега вкара хубав гол от чертата на нак. поле между крака н азащитник и т.н.

 

Ама чак толкова да е добър, с откупна клауза 170 мил?

Ако някой има впечатления или го изгледа до край, да пише.

Ясно е, че манафите имат пари, ама чак толкова за юноша.

Link to comment
Сподели другаде

Куенка, Тейо, Къркич, Дос Сантос, Деулофеу...

Що извънземни таланти минаха от школата през първия им отбор и пристанаха кой в Бетис, кой в Уотфорд и т.н.

Няма как всеки да е следващият Меси, но има и достатъчно примери в обратната посока.

Link to comment
Сподели другаде

105608553_3052565284780705_2623169191805150424_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=110474&_nc_oc=AQnZIwLpFbWw8X6PNZBVH-9izIXZVRTEvJvU73QTSKVmZoUufbm2zlURSPv5eLJv1HU&_nc_ht=scontent.fsof3-1.fna&oh=0faabbd5177b92093ba5295239c10671&oe=5F1A65E0

 

Цялото ми семейство са луди фенове на Уест Хям. Помня, че веднъж им вкарах гол на “Стамфорд Бридж” и отидох да се радвам пред сектора за гости. Видях в тълпата баща ми и дядо ми, които ме псуваха зверски.” - Джон Тери

Link to comment
Сподели другаде

Ако беше юноша на Уест Хям, като сложиш Лампард и Джо Коул, които са си техните юноши, и кво излизс :D

В едно видео обясняваха как когато Реднап бил треньор на Уест Хем се опитал да налага Лампард, който, между другото, му бил племенник, но феновете сипели обиди по негов адрес, защото, според тях, бил връзкар и изяждал мястото на някакъв турбо-талант, даже не го бях чувал. :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Тия германци малко са се прецакали, първенството им свърши, а до рестарта на евротурнирите има повече от месец. Байерн с първия, с втория и с третия състав пише тройки, четворки поред. В страшна форма са, обаче до ШЛ има много време и ще загубят игровия ритъм и формата си, докато другите точно след като приключи сезона, ще влязат веднага в ШЛ и ЛЕ.

Link to comment
Сподели другаде

Ако сега се подновяваше ШЛ Байерн щяха да са топфаворита. Но до август нищо не се знае. Реално, за тях и Лайпциг ШЛ ще е началото на следващия сезон след месец и половина пауза. Но както може да загубят форма, така пък може да са по- свежи от останалите отбори в турнира. Иначе, в турнира стискам палци именно на Лайпциг и Аталанта.

Link to comment
Сподели другаде

Баш сърбите да сме учили баш на баскетбол... Надали.

 

Сигурен ли си?

Колкото и изненадващо да звучи, преди 1939 и след 1945 г. Българският баскетбол е най-развит на балканите.

Първите големи успехи идват именно тук. Второ място на Европейското през 1957 г. при мъжете, 5-то на олимпиадата през 1958.

По това време Югославия изобщо не се класира за олимпиадата.

 

При жените през 1958 г. ставаме европейски шампионки. През 1959 г. на световното жените стават втори. През 1964-та трети.

Като цяло женското направление ни е много по-успешно, като там имаме 5 сребърни, 4 бронзови и 1 златен медал от европейски първенства. 2 медала от световно. А на клубно ниво Славия има 2 европейски титли, а Левски 1.

Това, че в момента даден спорт при нас изглежда тотално умрял, не значи че в миналото е било така.

 

Още през 1935 г. играем на първото европейско първенство, а Гърците и Сърбите никакви ги няма.

 

Така че недей се чуди, ако не познаваш историята на БГ спорта, дали сме дали ноухау на някого в спорт, в който в момента изглеждаме не много добре.

Link to comment
Сподели другаде

Пуснах да гледам финала за Купата на Германия, ами финал за купата няма, по-скоро лекция на Байерн, внимателно наблюдавана от студентите в Леверкузен. Приключиха си мача за 20 минути, ако сега се поднови ШЛ, не виждам кой щеше да ги спре, особено като ни няма нас. Тиаго Алкантара иначе е резерва.

Link to comment
Сподели другаде

 

Това че преди 70 години сме се класирали на някакви първенства и сме имали втори и трети места не означава, че сме "учили някого да играе". Все едно Реал Мадрид да са учили всички отбори на футбол, щото между там 30-те и 50-те години имат няколко ШЛ-та.

 

Сърбите последните 30-40 години са толкова напред в баскетбола, че е смешно да обясняваме как преди 70 години сме ги учили на нещо. Това си е малко типично българска черта. Не ставаш за нищо днес, но преди амнайсе години сме се били класирали някъде и са - "ей едно време как ги учехме да играят". Малко като "е*и, учи, е*и, учи, ей не се научиха". Ама излиза, че добре са се научили, даже по-добре от нас, преподавателите :sarcastic:

 

Не го приемай лично, може би "едно време сме ги учили" си го ползвал просто ей така, като лаф. Стана ми смешно просто.

Link to comment
Сподели другаде

Това че преди 70 години сме се класирали на някакви първенства и сме имали втори и трети места не означава, че сме "учили някого да играе". Все едно Реал Мадрид да са учили всички отбори на футбол, щото между там 30-те и 50-те години имат няколко ШЛ-та.

 

Сърбите последните 30-40 години са толкова напред в баскетбола, че е смешно да обясняваме как преди 70 години сме ги учили на нещо. Това си е малко типично българска черта. Не ставаш за нищо днес, но преди амнайсе години сме се били класирали някъде и са - "ей едно време как ги учехме да играят". Малко като "е*и, учи, е*и, учи, ей не се научиха". Ама излиза, че добре са се научили, даже по-добре от нас, преподавателите :sarcastic:

 

Не го приемай лично, може би "едно време сме ги учили" си го ползвал просто ей така, като лаф. Стана ми смешно просто.

 

Аз не мога да разбера, защо трябва да ти е чудно и смешно всичко това?

 

От години наред примерно наши треньори учат редица страни на борба, бокс, вдигане на тежести, художествена гимнастика.

След 30 години примерно, ако Швейцария ни трепе на борба и художествена гимнастика, какво ще кажеш тогава... смешно е да говорим какво било преди 30 години, кой къде се класирал? Почи същото ще е.

 

И не съм го казал като лаф, това съм го чувал доста пъти от баскетболни хора, които познават историята на спорта ни. По тв също в национален ефир е казвано това.

Трудно ми е и ме мързи да търся статии по тази тема, но набързо намерих това:

 

Тук явно някой е присъствал на среща между наши спортисти от миналото. Той го споменава същото.

https://terminal3.bg/izgubenoto-olimpijsko-zlato/

 

Всяка страна си има някакво начало на спортните традиици, които най-често са внесени от чужди специалисти.

И нас швейцарци са ни учили на футбол в началото на 20 век. След това на национално ниво имаме повече успехи от тях. Какво чудно и смешно може да има.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...