Jump to content

Летен трансферен прозорец сезон 2020/2021

Recommended Posts

Ей така говорихте и миналото лято за липсата на трансфери,ама едно към едно.Помня аз!Видяхме какво стана после обаче...

Проблема е, че Клоп е говорил лично с футболиста, пределно ясно е, че го е искал, а ФСГ са му казали, че пари няма...

• Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Направо не мога да повярвам какво чета всеки ден от всички ви.Трансфери,та трансфери.Поне ревете като затвори трансферния прозорец. Същите неща,ама едно към едно се писаха и миналото лято,че без транф

BREAKING: Liverpool hope to complete the Diogo Jota deal tonight.   Баси машините ще са нашите, ако и това стане. Недоволствах, недоволствах, сега ще вземе да ме хване срам от критиките. :sarcastic:

Напълно съм съгласен. 20 млн паунда + 5-6 млн. под формата на бонуси е отличен бизнес за такъв играч. Още повече, че парите ще бъдат разсрочени във времето. Вярно, че играчът е на 29г., но пристига ка

Posted Images

Ей така говорихте и миналото лято за липсата на трансфери,ама едно към едно.Помня аз!Видяхме какво стана после обаче...
Един път стомна, втори път стомна ...

Вече го писах и в предното си мнение. Добрият старт на първенството (а в някои мачове си имахме зверски късмет, какъвто и Манго биха завидели) + слабият на МС много допринесоха да дръпнем рано с разлика и да виждаме титлата една идея по-близо. Но видяхме как срещу един добре защитаващ се отбор на Атлетико нямахме добър успех. Да, ако Алисон беше на вратата шансовете ни да се класираме бяха в пъти по-големи, но определено търсехме нещо различно, което за съжаление не можехме са покажем. Надявам се да укрепи тези зони, в които сега нямаме почти никаква сигурност и контузи ли се (не дай Боже) Робо и Сала, или ако са извън форма, то нямаме никаква адекватна алтернатива.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Те тия отбори като са похарчили повече пари от нас де са?

Точно там, където щяхме да сме ние ако не беше Клоп, а примерно Роджърс. 6:1 на Британия, 0:3 от Уест Хям на Анфийлд... едни такива ми се въртят из главата.

Наистина е нелепо в момента с трансферите. Още този сезон се видя, че срещу Атлетико ни трябваше нещо различно, което не можахме да "извадим" и това бе една от причините да отпаднем толкова рано от надпреварата.

Какво ще е това по-рачлично, което да донесе не 34, ами 68 удара към вратата примерно? Отборът си игра перфектно в този мач. С малко късмет мачът щеше да е решен в редовното време. После Кариуса си каза тежката дума.

ББС са писали, че футболисти няма да купуваме И през този прозорец. Предполагам, че нашите имат информация, че Купата на Африка ще бъде отложена и пак ще гледаме да минем тънко...

Има го и момента да не се правят скъпи трансфери с цел да се презастраховаме при втора вълна на вируса през есента/зимата, при което пак да се стине до затваряне и прекъсване на сезона, ама то ако се мисли така направо да се затварят кепенците и това е.

Срещу Атлетико ни трябваше само един нормален вратар и продължавахме.

Но да не забравяме, че са два мача, не си свършихме работата в първия мач и се наложи отново да търсим перфектен домакински мач в ШЛ. Така че не съм многп съгласен, че само вратарят ни е провалил срещу Атлетико, защото изиграхме доста слаб първи мач.

Но да не забравяме, че са два мача, не си свършихме работата в първия мач и се наложи отново да търсим перфектен домакински мач в ШЛ. Така че не съм многп съгласен, че само вратарят ни е провалил срещу Атлетико, защото изиграхме доста слаб първи мач.

Аз щях да отговоря почти същото на колегата! Не може да "проспиваме" първите мачове и да правим подвизи в реванша. В Мадрид нямахме никаква идея как да изравним, пък камо ли да обърнем. По същата логика, ако бяхме изкарали 1:1 там, то у дома щеше да е много по-лесно и дори Адриан нямаше да ни попречи. Идеята ми беше, че имаме нужда от подсилване в атакуващ план и то се вижда в едни такива моменти/мачове. Успяхме в доста от ПЛ да минем "тънко" с победни голове в края на мачовете, но имаме нужда и от нещо свежо. Надявам се да успеем да вземем поне един такъв играч. Ако ли не ще стискаме палци отново да сме в топ форма, и без контузии, че на някои постове, просто нямаме алтернативи.

Надявам се пари да има, но да се гледа първо да си покрием рисковите зони. Може би първо ще се търси партньор на ВВД, въпреки че Гомез си е перфектния му партньор за мен, но важно е какво мисли Клоп! Ако наистина е решил да взима Кулибали, то там ще отидат доста кинти. Отделно трябва и резерва на Робо и явно няма да има пари за нападатели. А може и промяната на купата на Африка до е сменила тези приоритети и подсилването в предни позиции да е оставено за другото лято. Със сигурност ще е интересно какво ще предприемат Клоп и Едуардс това лято на пазара!

Голям рев за нападател, който щеше да бъде резерва.

Аз лично харесвам много Тимо, дори още повече му симпатизирам сега след провала на трансфера му в Байерн и след като се провали трансфера му при нас, а на всичкото отгоре той наистина за 1 година показва много коректно отношение, но в края на краищата, той щеше да е резерва на Мане. Не знам дали би бил резерва на Фирмино, защото не съм убеден, че може да влезе в неговата роля. Не мисля, че може и да донесе съществена промяна в стила ни срещу много добре затворили се отбори, защото и той се нуждае от скорост и свободни зони. В един перфектен за нас свят ще ги редуваме през мач с Мане, само че сигурно нито Тимо, още по-малко пък Мане ще са доволни така и ще доведе само до раздори в отбора, което съм убеден, че ни е по-важно да не се случва. Ако преди се е планирало и прозорец от 2-3 месеца през зимата, в който Салах и Мане ще липсват и Тимо ще изиграе доста мачове, сега май се оказва, че техните ангажименти с националните отбори се отменят и ще са налични.

Да не забравяме и заплатите - Челси му предлагат 200к на седмица. Толкова при нас взима Салах, ВВД - 180, Боби - 180, Мане - едва 150к. Т.е ще се окаже, че взимаме резерва на Мане, който е 30% по-добре платен от него? На едно ниво със Салах, повече от Боби? Освен ако Клоп не е планирал Тимо всъщност да замени някой от тройката и този някой да стане резерва на Тимо, аз реално не го виждам да се случи без раздори и негативизми в отбора.

Аз си мисля , че щом не сме го взели значи Клоп не е бил настоятелен. По медиите всичко, което се пише са или кьорфишеци или дипломатични изказвания от Клоп за един или друг футболист, споко пичове. Аз вярвам на Клоп и личното ми мнение е , че собствениците не биха му отказали нищо. Има време до края на прозореца !

Защо всички мислите че проблема е в парите? Явно не сме искали чак толкова много Вернер, за да го оставим да замине в посока Челси. 55 милиона са нищо на днешно време и едва ли са някакъв проблем за нас.

До някъде съм съгласен, чисто фактологически. Но нека си спомним предната кампания. Имаше доста моменти, в които бяхме на косъм да си заминем. Мисълта ми е, че не можем винаги да си опичаме работата още от първия мач. Някой път се налага да разчиташ изцяло на домакинството. А, ние си го изиграхме супер. Само и единствено индивидуална грешка ни коства класирането.

П. С. Далече съм. Каква е историята накратко с Вернер. Уж беше готов, сега в челси?

П. П. С. Нвм, прочетох малко нагоре :D

Върнем ли се към коментари след мачове от изминалия сезон, ще намерим доста критики към нападателите ни, особено към Фирмино и Салах. Когато не са във форма пак са титуляри, защото нямат алтернатива. Имаше мнения, че Вернер не ни трябвал, защото ще е резерва /между другото ситуацията с Вернер много напомня на тази със Салах преди шест години, когато чукотките го взеха/. Футболист с класа не отива в нов отбор с мисълта, че ще е резерва, а за да вдига своята и на отбора. По тази логика сега в световния футбол няма и кой друг нападател да вземем, защото ще е резерва на нашите трима. Не трябва да вземаме и защитник пак да не е резерва на нашите четирима. А ако решим, че и халфове не ни трябват, за какво си губим времето в тази тема?

Още малко разяснения директно от Клоп. Причините са чисто финансови :

Klopp to Sky: “Without spectators, we have to pay back season tickets and probably sell none next year. At least maybe without first 10/15 games. VIP areas won't be packed and tickets won't be sold. This will have an impact on other partners and things will look a bit different. Discussing with the players about things like salary waivers and on the other hand buying a player for £50m/£60m, we have to explain.”

Щото Челси сигурно ще играят при пълен стадион и с много скъпи билети? ;)

Тогава нашите да продават виртуални билети като в Левски и ще изкарат за един-двама класни играчи.

Щото Челси сигурно ще играят при пълен стадион и с много скъпи билети? ;)

Тогава нашите да продават виртуални билети като в Левски и ще изкарат за един-двама класни играчи.

Добре идея даваш, сигурен съм, че ще се купуват и виртуални билети, но се съмнявам, че американците пак биха дали пари за Вернер. По-скоро гледат на клуба в момента като машина за пари и докато не усетят голям спад, едва ли ще интерстират, сега искат само да печелят при този икономичен разход на инвестиции.

Клуба е с голяма капитализация. Сега е момента американците да го продадат за голяма сума на някоя тарамбука и да ни лишат от присъствието си.

Абсурдно е да се използва коронавируса като оправдание за да не дадем 50 милиона, при положение, че не сме харчили от 2 години.

Пропуснатите ползи от продажби на билети биха били не повече от 20-25 милиона.

На американците просто им идва много удобно тая пандемия и ще я използват за да кешират.

На много места им идва удобна пандемията, в моя Уеърхаус стана същото , направиха още повече пари а освободиха персонал заради кризата. С един куршум 2 заека. Ние си ги знаем ФСГ , просто не ги споменаваме защото Клоп и играчите правят чудеса в последните 2 или 3 години

Да,в моята фирма стана същото.Заради короната изкара фирмата даже повече пари от бизнес който спечели заради изолацията на хората.Знам ги защото приготвям фактурите на клиентите ни и те са по големи.В същото време се освободиха хора уж заради кризата и се кандидатсва с 60/40 за останалите при все че прихода се вдигна а разходи спаднаха (заради това че хората заработиха вкъщи) и една сметка за ток най малкото от 15 бона е 1000 лв.за капак казаха че увеличения на заплати тази год няма има ,заради корона.Всеки използва ситуацията

Абрама искал да подсили отбора си за да се конкурира на върха ..подсилил го.

ФСГ Искали да се напечелят от моментната ни слава в последните 2 години, напечелили се..не е сложно

За тях е важен бизнесът на първо място, такава им е политиката. Гледат на клуба преди всичко като бизнес проект, те не са фенове като Абрама или с бездънни петролни кладенци като шейховете, които си играят с парите. Поне да бяха започнали реконструкцията на трубуната докато няма мачове и такива пред празни трубуни или и от нея ще се откажат сега заради “кризата”.

Не се притеснявам и това лято да не направим трансфери, Клоп ще се справи отново, може да изкара и другия сезон без нови качествени попълнения, но дали нещо пак малко няма да ни достигне, за да постигнем още по-високи цели. Определено можеше, а вероятно и трябваше да се добави още мощ към този отбор.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...