Jump to content

Висша Лига 2020/21

Recommended Posts

• Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

И на мен ми беше жал, докато не се подсетих как заедно с Тери и Дрогба гонеха треньорите, които не им бяха симпатични. Как направиха за смях Вияш Боаш и после Лампард каза с усмивка в интервю, че "явн

Абе Клоп бая ни поразглези. Преди не толкова много години назад във времето дербита като срещу Челси и Арснал ги посрещахме със свито сърце и загубата нямаше да се приеме като нещо необичайно. Точка

Ами това е да се опитваш да лапаш лъжица твърде голяма за твоята уста. В треньорската професия не можеш да прескачаш нива. Артета и той е клетник, ама днес му върза и се измъква временно от пързалката

Posted Images

Минамино нагледно показва колко е важно един футболист да може да играе редовно. И двата му гола за Сотон до момента са страхотни.

Личи си, че никак не е лош играч, даже може би е много добър, но когато влизаш за 10-на минутки за 2-3 мача на месец, няма как да добиеш този ритъм и увереност. Ако не го задържим лятото, то продължава ли така, със сигурност можем да му вземем тройно на това, което дадохме за него.

Дано "светците" ги опънат днес, важно е в битката ни за топ 4.

И тука въпросът е - защо Клоп след мача с Палас даде повече минути на Ориги и Шакири, а не на Минамино, примерно и на всичкото отгоре реши да го махне и да остави предните двама?  Не, че Минамино е някаква панацея за слабата ни форма в последно време, но е очевидно по-добър футболист от тия двамата взети заедно.

Не съм много сигурен, че Минамино е по-добър футболист от Шакири. На втория силните страни са му подаванията, центриранията и ударите от далеч. Нито е кой знае колко бърз, нито има дрибъл, така че не знам какво очакваше Клоп, когато го пускаше като част от нападателното трио. Не съм на мнение, че Шакири трябва да е титуляр в халфовата линия, но там му е мястото, когато играе. Да не забравяме и десетките му асистенции за нас, включително подаването му за втория гол на Джини срещу Барса, което май никой не помни.

1 hour ago, Svet said:

Не съм много сигурен, че Минамино е по-добър футболист от Шакири. На втория силните страни са му подаванията, центриранията и ударите от далеч. Нито е кой знае колко бърз, нито има дрибъл, така че не знам какво очакваше Клоп, когато го пускаше като част от нападателното трио. Не съм на мнение, че Шакири трябва да е титуляр в халфовата линия, но там му е мястото, когато играе. Да не забравяме и десетките му асистенции за нас, включително подаването му за втория гол на Джини срещу Барса, което май никой не помни.

Не бе помним го и му гледаме добрите изпълнения, ама биг Шак го играе малко мързелив и той, да не говорим, че бая време беше в бокса също. 

Колкото до Минамино, сега с тия 2 гола не трябва да мислим, че е някъв мега. Явно му се получава, ама наистина можеше да замени и Фирмо и Шак и някой друг по крилата. 
Дано продължава да му върви така, мен ми харесва като футболист.

Тия Тотнъм са пълна развалина и те. Не знам какво се случва там, но докато ние имаме 10 човека в лазарета, те нямат, поне от играчите, които виждам в игра и на скамейката. Ебати срива.

Тия Лестър май ги изпуснахме и тях. Разбира се, ние нямаме и една йота от късмета на обединения мангал, че да спрат първенството в най-подходящия за нас момент и "лисиците" да се сринат. Битката за четвъртото място ще е люта. Ако до месец не захвърлим и него де.

Уест Хям са на 5 точки отпред, заеби Лестър.

Според мен вече и топ 4 клони към мисия трудно постижима, близо до невъзможна. Ако ще се атакува титла догодина, по-добре отборът да не играе в ЛЕ.

Да се обиграва двойка защитници, като го няма Ван Дайк, да се подготви центъра за мачове без Вайналдум и това ще е от тоя сезон. Тези експерименти с халфове в защитата вече няма смисъл от тях, след като си абдикирал от почти всичко, по-добре да си обиграваш защитници, независимо от нивото им. Жота, като се върне, да се пробва схемата с трите пантери без Фирмино. Само последното може да обърне сезона и то за първенството си е трудно.

И опит за атака в ШЛ, въпреки че звучи оптимистично, говорим за Ливърпул, а и с малко късмет на жребия всичко е възможно.

За топ четири, ще трябва да гоним Уест Хям и Челси. Лестър ги изтървахме напред вече.. Иначе съм съгласен, че ако не сме в топ четири, ще е по - добре и за Лига Европа да не се класираме. А в ШЛ, при добър жребий имаме не лоши шансове. Но, нека все пак, първо със сигурност да отстраним Лайпциг. Щото с тази трагична игра, която демонстрираме в момента и това все още не е факт! 

1. Победителят в ШЛ не играе ли директно в турнира? 

Гледам лесно го отпусвате чрез топ 4.

2. Догодина не тръгва ли тоя турнир за умрелите, дето не могат до никъде да стигнат. ЦСКА, белоруси, словаци ей такива бедняци? Иши се лъжа? 

10 minutes ago, Scarface said:

2. Догодина не тръгва ли тоя турнир за умрелите, дето не могат до никъде да стигнат. ЦСКА, белоруси, словаци ей такива бедняци? Иши се лъжа? 

Почва, да, не знам в Англия как са квотите.

4 hours ago, Plovdiv_1926 said:

Почва, да, не знам в Англия как са квотите.

За да знаеш ти и други

Носителят на Купата на лигата /Карабаото/ се класира за него и ще играе квалификации за влизане в групите му.   Ако обаче той вече се класирал за по-висок ранг турнир на УЕФА, то мястото му се заема от първия отбор след класиралите се за ШЛ и ЛЕ.  

Тази година ако Шити вземе карабао,  най-вероятно седмото място ще даде право на участие в Купата на конфедерациите.  Това при условие, че ФА купата е спечелена от някой, завършил до шесто място включително.  Шити, Лестър, манафи, Челси ... едва ли ще е Борнемут/Шефилд.

Интересно става, ако Тотнъм спечели Карабао и завърши надолу в класирането 8, 9, 10.

Тогава само 5 и 6 то място пращат направо в групите на ЛЕ, а другите назад го гледат по ТВ.

Обаче има и вариант Тотнъм взема карабао, завършва да кажем девети, но също така печели и ЛЕ.   Тогава получава място в ШЛ като водач на група, Англия ще има 5 отбора там,

+ 2 в ЛЕ + един в КК

Още по-сложно и хубаво за нас става,  ако  ние завършим доста назад, но спечелим ШЛ, а в същото време  Тотнъм  спечели ЛЕ и завърши назад, без значение карабаото, тогава Англия ще има максимално разрешения брой 5 отбора в ШЛ и те ще са НИЕ, Тотнъм и първите три в класирането, като четвъртия ще отпадне от ШЛ и ще играе в ЛЕ заедно с петия, а шестия в КК.

Ще прецакаме  я  Челси, я Лестър, а може и манафите, ако са закъсали.  🙂

Миналия сезон завършихме пред Сити с 19т. разлика, а вече Сити имат 19т. преднина пред нас с равен брой изиграни мачове. Както вървим може и 30т. да ни направят. Миналата година много им се смяхме за тази разлика, ама сега май те ще ни се смеят двойно повече. Цц цц, как си опрапастихме сезона, деева!

Като го гледам,нещо тип Стърлинг ми идва преди няколко сезона. Вар е различен при някои отбори. И да се кахърим файда няма,ще мине и този сезон. Но,няма да е все така..

The third step will come from 17 May - Performances and large events can resume, with some limits. For indoor events they can be at half capacity or 1,000 people, and outdoors they can be at half capacity or 4,000 people - whichever is lower. For large venues (at least 40,000 capacity) up to 10,000 will be allowed to attend.

Covid-19 lockdown: Up to 10,000 fans could return to stadiums by mid-May

• Dacheff unpinned this topic