Jump to content

Висша Лига 2020/21

Recommended Posts

Планира се през следващия сезон на Храма, моста, торището и емптихад да бъде тествана автоматизираната система за засадите, която е на база подобна като тази на голлинията, съобщавайки веднага на главния дали има засада или не. Това ще сложи край на свободната интерпретация на чертожниците в тъмната стаичка. За в момента се обсъжда дали да бъде напълно автоматизирана или наполовина - в 1-вия случай решението за засада ще отива директно при главния и страничните съдии докато при 2-рия първо при тези в стаичката, които пък трябва да сигнализират на тези на терена. Очаква се догодина за Световното в Катар да бъде въведана в употреба докато във ВЛ прогнозите са за сезон 2023/24. 

8e70b2ee5b6676514922ce332256c445.jpg

• Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

И на мен ми беше жал, докато не се подсетих как заедно с Тери и Дрогба гонеха треньорите, които не им бяха симпатични. Как направиха за смях Вияш Боаш и после Лампард каза с усмивка в интервю, че "явн

Абе Клоп бая ни поразглези. Преди не толкова много години назад във времето дербита като срещу Челси и Арснал ги посрещахме със свито сърце и загубата нямаше да се приеме като нещо необичайно. Точка

Ами това е да се опитваш да лапаш лъжица твърде голяма за твоята уста. В треньорската професия не можеш да прескачаш нива. Артета и той е клетник, ама днес му върза и се измъква временно от пързалката

Posted Images

Звучи прекрасно, единственото важно, което се губи като обяснение е дали системата разбира дали паса е на защитник назад или на нападател напред.

И другото, което ми е интересно, но те е по-скоро fine tunning. По колко кадъра в секунда правят камерите, за да се определи точният момент на паса? Тези, които досега са използвани правеха по 50. Тези, които се използват в тениса и волейбола правят по 340.

Иначе не се съмнявам, че всички терени във ВЛ ще са правоъгълни. От познат геодезист знам, че теренът нито един стадион в София не е правоъгълник. Най-малката разлика в двата диагонала на игрището е на Георги Аспарухов, така че това е софийския терен, който е най-близо до правоъгълник. Така че тук, а може би и на доста други места тази система би била трудно приложима.

Иначе точно преди 2-3 дни писах в един друг пост, че това, което в момента се случва с една-единствена камера е безумие и трябва да има поне по 6 камери от всяка страна на игрището - по 3 за всяка половина. Обаче най-важното, което ще изчезне с тази автоматизация е чертаенето на ръка на линийките от дисбритишхомосекшуъли, примерно в мача срещу Тотнъм на Анфийлд оня папагал, който беше тогава беше начертал линията на защитата на 30 см от крака на Рийс Уилямс, естествено по-близо до вратата.

Това със точния момент , кадър, милисекунда от момента на подаването е малко преувеличено, още повече  отчитано от машина, защото дори когато само страничните съдии определяха засадите, няма как и те като компютър да отсекат абсолютно безпогрешно кога топката се отделя от крака. 

1 hour ago, Stojkica said:

Звучи прекрасно, единственото важно, което се губи като обяснение е дали системата разбира дали паса е на защитник назад или на нападател напред.

И другото, което ми е интересно, но те е по-скоро fine tunning. По колко кадъра в секунда правят камерите, за да се определи точният момент на паса? Тези, които досега са използвани правеха по 50. Тези, които се използват в тениса и волейбола правят по 340.

Иначе не се съмнявам, че всички терени във ВЛ ще са правоъгълни. От познат геодезист знам, че теренът нито един стадион в София не е правоъгълник. Най-малката разлика в двата диагонала на игрището е на Георги Аспарухов, така че това е софийския терен, който е най-близо до правоъгълник. Така че тук, а може би и на доста други места тази система би била трудно приложима.

Иначе точно преди 2-3 дни писах в един друг пост, че това, което в момента се случва с една-единствена камера е безумие и трябва да има поне по 6 камери от всяка страна на игрището - по 3 за всяка половина. Обаче най-важното, което ще изчезне с тази автоматизация е чертаенето на ръка на линийките от дисбритишхомосекшуъли, примерно в мача срещу Тотнъм на Анфийлд оня папагал, който беше тогава беше начертал линията на защитата на 30 см от крака на Рийс Уилямс, естествено по-близо до вратата.

Разбира - единственото нещо, което ще остане евентуално да преценят за съдиите ще е дали играчът в засада влияе на играта или не. Относно кадрите, системата се разработва от така известната компания - Ястребово око,  така че най вероятно ако не са същите стойности то ще се приблизителни като тези в тениса.

Подкрепям Ози относно това, че за мен е достатъчно да се гледат само краката /стъпалата/ на нападателя и последния в защитата. И даже не е нужно линията на засадата да е тънка до сантиметър, а поне 10 см., което осмисля старото понятие "на една линия", т.е  да има известен толеранс. Да се отсъжда засада заради 2-3 см е нелепо. Както и да се гледат рамена, мишници, колена и пр., та огромен процент от головете се вкарват с крак, по- малък - с глава, а другите органи и части на тялото са само екзотика.

Еми така трябваше да я направят тази система още от начало. Не е като да няма високи технолгии в днешно време. Даже в бъдеще може да отпаднат и страничните съдии, ако тази система заработи добре. Виждаме в тениса как работи безотказно. Нещо повече, също може да се измисли и за спорни топки, дали в тъч, корнер или аут. Но както казвате трябва веднъж завинаги да се реши засада с крак ли е и до къде, ръце, глава, гъз ще участват ли, за да може системата да си върши работата моментално, без забавяния. 

• Dacheff unpinned this topic

Салах е номиниран за играч на сезона - https://plpots.easports.com/ , а 2-рият му гол при гостуването на Уест Хям за гол на сезона - https://www.premierleague.com/news/2160564 . Гласуването и за двете награди е до 3-ти юни.

Реал преговарят с Евертън за завръщането на Анчелоти. Мойс, Нуно и Еди Хау са имената, които се споменават,, че могат да го заместят.
Току-що от Евертън потвърдиха раздялата.

Страхотна новина! Евертън отново няма да издрапат по-напред от 9-10то място,а Карлето при първа възможност ги зарязва. 🤣 На тея само мъка им пожелавам след всичките мизерии, които ни причиниха тоя сезон. 

Според мен Анчелоти се прецаква с това. В Евертън е като Бог, в Реал може да го разкарат следващото лято. 

Те Капело разказаха 2007 като ги направи шампиони при доминация на Барселона предните години. Там нямат много уважение, нито към треньори, нито към играчи.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

59 minutes ago, oZZy said:

Според мен Анчелоти се прецаква с това. В Евертън е като Бог, в Реал може да го разкарат следващото лято. 

Може да иска да изкара още някой сезон на високо европейско ниво, макар че в Реал може и до зимата да не дочака.Явно не му се занимава със отбори от нивото на Евертън.

Чак пък набеден. Има си една камара успехи зад гърба си. Водел е грандове като Реал и Милан. Това не е гаранция, че ще превърне Евертън в претендент за титлата в толкова ужесточено първенство като ВЛ.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

44 minutes ago, peterhammill said:

Чудесно! За мен тоя е е...и и набедения треньор!

Колега, а кой очакваш да бъде назначен? Споменават се :Еди Хау и даже Дейвид Мойс? 

1 hour ago, peterhammill said:

Анчелоти не става, Моу е зле, Пеп бил надценен, Зизу е късметлия, Симеоне практикува антифутбол, Клопо е изчерпан.... Като чета форума разбирам, че свестни треньори няма. 🙂  Колеги, надявам се в живота и работата си налагате подобни високи изисквания и към себе си.  🙂

Анчелоти и за мен си пада малко менте. Да, водил е големи отбори, обаче бая пъти се е осирал доволно. Ей го тоя сезон пак - имаше добри футболисти в Евертън, тръгна добре, всички други бяха слаби на куче и кво? Накрая зад Лийдс, зад УХ, зад Лестър, зад Арсенал?! И си бие шута разбира се. Лично за себе си никога не съм го считал за кой знае какъв тренер.

6 minutes ago, Dacheff said:

имаше добри футболисти в Евертън, тръгна добре, всички други бяха слаби на куче и кво? Накрая зад Лийдс, зад УХ, зад Лестър, зад Арсенал?!

Кефи ме как си най-шокиран не защото е зад Лийдс, а защото е зад Арсенал :sarcastic:

3 hours ago, peterhammill said:

Да назначат Овчата глава или Коце Лаптопа.

Има слухове, включващи Джерард и Бенитес

https://theathletic.com/news/carlo-ancelotti-real-madrid-next-manager-everton/CB69EnpalM5F

Според мен им трябва опитен специалист като Марк Хюз или Стив Брус. Може и Пол Ламбърт. 🙂

Само да вметна, че настоящите двама треньори на Барса и Реал са бивши на Евертън. И въпреки всичките пари, които похарчиха, най-големият им успех е победата на Анфийлд. 😄 За мен Хамес няма да остане, той дойде заради Анчелоти и като нищо да се върне и да заиграе пак в Реал. 😄 

Анчелоти може да не е ултра слаб треньор, но вече му мина времето. Това го показват провалите му в Байерн, Наполи и Евертън.

Най-добрите треньори в момента са Клоп, Тухел, Пеп, Конте, Нагелсман, Зидан и Симеоне (ако изключим играта му в атака).

Нагелсман.... Нагелсман кога стана голям треньор ? Ако той е голям треньор, Почетино трябва да е свръх успешен.