Jump to content

Шампионска Лига - 2020/21

Recommended Posts

• Replies 894
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

До вчера половин Манчестър беше тъжен, а днес вече е целия град.Безценно.😄

Бих определил жребия като задоволителен. Можеше да е по-добър, можеше и да е много по-лош. Единственото сигурно в нашата група е, че ще има много голове. За мен поне това е категорично. И ние, и Аякс,

Ми почти оптимален вариант. Средна хубост съперник за 1/4 финал и доста оптимален вариант за 1/2 финал.  Нещото, което може да се каже е, че ако има отбор който може да повиши това, което показва

Posted Images

Поради епидемичните мерки, гостуването ни на Мидтиланд ще се проведе на...Сигнал Идуна Парк

Снощи се появи новината на сайта на Дортмунд, но днес еече е изтрита. В интерес на истината би било странно, при положение че Англия и Дания бяха в една група в Лигата на нациите и мачовете не бяха местени.

Груич стартира за Порто като гост на Марсилия.

И получи първия си червен картон в кариерата, въпреки това биха, а Марсилия са в рекордна серия от 13 поредни загуби в ШЛ - https://youtu.be/NkfYrUeJJHc?t=325

Байерн и Ливърпул с най-много номинации за футболист на годината на ФИФА (гласувайте) -> https://www.sportal....php?news=874589

Гласуването е до 9-ти декември - https://www.fifa.com...fa-mens-player/

За вратарите е отделно - https://www.fifa.com...ens-goalkeeper/

https://www.fifa.com...ifa-mens-coach/ - тук за треньор

Доживяхме и жена да свири в ШЛ, французойката която ни ръководи с Челси в Истанбул с наряд утре за Ювентус - Динамо Киев.

Главна съдийка на финала за Суперкупата на УЕФА е по-престижно и отговорно,

отколкото на мач от група на ШЛ, в която при това първите 2 места са вече решени.

Малко грозничка, но справедлива.

Тез от Реал да не развалят рахата на гънарите в ЛЕ?

И на Мауринката също. Интер, ако не бият днес, са твърдо последни в групата

и хич няма да се хвърлят на "Миньоро", падат си кротко и Зидан ще се мъчи за трофей, който още няма.

Шахтата доволно натъртиха Реал. Интересна група, да видим кой ще изгърми.

Лошото е че с тази победа на Интер може и никой да не изгори, вземат ли си мачовете последния кръг и двата с Реал се класират напред.

Байерн успяха да изравнят на другите мадридски противняци и така Залцбург в директен сблъсък имат шанс да ги изхвърлят.

Засега Порто са ни единствения сигурен възможен противник на осминафиналите.

Интер пък какъв дразнител са ти? Виж, ако беше казал 2-та отбора от Мадрид, по щях да те разбера :yes:

Не са ми дразнител, просто съм за по-малките отбори.

За мен тоя сезон трябва да сме на финал в ШЛ. Единствено Байерн са качествен отбор. Сега докато Реал и Барса са слаби трябва да събираме титли колкото можем, че след Клоп не се знае какво ще стане.

Аз пък този сезон като никога съм много притеснен да не продължим серията контузии и да се паднем на Байерн или Барса с юноши. После нископърдящите журналя ще го повтарят това нещо с години.

Следващата седмица кенефа ще обсъждат бъдещето на ШЛ като се очаква от 2024-та турнирът да придобие съвсем различен вид - засега са се спряли на така наречената швейцарска система. В нея не играеш с/у всички възможни противници и не играеш с/у даден противник повече от 1 път. Всеки отбор играе общо 10 мача, след което се определя крайното общо класиране между всички отбори на база на което се решава продължаването им в тунира. Противниците се определят отново след жребий като 32-та отбора отново са разделени на 4 урни по 8 според коефициента им - ако отборът е в 1-ва или 4-та урна им се теглят 2 противника от 1-ва и 4-та урна и 3 от 2-ра и 3-та - ей ги къде общо 10 мача. На тези от 2-ра и 3-та - по 3 от 1-ва и 4-та и 2 от 2-ра и 3-та - отново 10 мача. Объркващо е затова един пример на база таз годишните урни - ние сме в 1-ва урна (урните са на 1-ва страница от темата може да ги погледнете), което означава 2 мача с/у отбори от 1-ва (нека изберем Реал Мадрид и ПСЖ) и 4-та урна (тук примерно Брюж и Рен), и 3 от 2-ра (Борусия Дортмунд, Шахтьор и Аякс) и 3-та (Лайпциг, Лацио, Краснодар). Играем с/у всеки по 1 път и накрая участваме в крайното класиране заедно с всички останали 31 отбори - в него 1-вите 8 се класират за осминафиналите, тези от 9-то до 24-то играят елиминации за класиране на осминафиналите, а от 25-то до 32-ро отпадат.

Нещо от този сорт:

figr0vo.png

Засега им е това идеята, която е и отговорът им спрямо заплахата на богатите за отцепване и създаването на така наречената суперлига.

По-интересно звучи от сегашните групи и то в пъти. 10 мача обаче според мен ще са много освен ако направо след разпределението не отидеш на четвъртфинал. Тоест играеш есента 6 мача, февруари и март още 4 и април да са четвъртфиналите.

Ако обаче ги наблъскат всички през есента, ще е убийствено.