Jump to content

Шампионска Лига - 2020/21

Recommended Posts

Не сме играли много отдавна с/у Гладбах, а сме исторически съперници с тях и в почти дружески отношения.

Първият европейски трофей за Ливърпул идва през 1973 г., когато "мърсисайдци" печелят в "два мача и половина" срещу Борусия (Мьонхенгладбах) финала за Купата на УЕФА.

В златния отбор на М'Гладбах са футболни величия на Германия като Гюнтер Нетцер, Юп Хайнкес, Райнер Бонхоф и Берти Фогст - Териера.

Първата среща на "Анфийлд" е прекъсната след половин час игра заради порой, който наводнява терена. Двубоят започва отначало на следващата вечер. Храбрият тим на Ливърпул, воден от легендарния Бил Шенкли, побеждава 3:0 с два гола на звездата Кевин Кийгън. На реванша "мърсисайдци" губят с 0;2, но остават краен победител и вдигат първата си европейска купа.

1977 година: ЛИВЪРПУЛ (АНГЛИЯ) - БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ, ГЕРМАНИЯ) 3:1

Футболна Европа се „освобождава" от 3-годишното робство на холандския колос Аякс и веднага попада в такова на германския Байерн (Мюнхен). Баварците са на трона за същия период. За да дойде сезон 1976/77 година, когато КЕШ заема гордо място в музея на Ливърпул. И започва 6-годишно английско робство.

212_Liverpool_Can_do_it_cf.0917698d.jpg

• Replies 808
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Бих определил жребия като задоволителен. Можеше да е по-добър, можеше и да е много по-лош. Единственото сигурно в нашата група е, че ще има много голове. За мен поне това е категорично. И ние, и Аякс,

Ми почти оптимален вариант. Средна хубост съперник за 1/4 финал и доста оптимален вариант за 1/2 финал.  Нещото, което може да се каже е, че ако има отбор който може да повиши това, което показва

"Ти му подадеш ръка, то ти извади рамото" - стара египетска поговорка.

Posted Images

4 испански и немски, 3 италиански и английски, ПСЖ и Порто. Интер за 3-та поредна година отпаднаха в групуте ама тоя сезон и ЛЕ не успяха да закачат.

Както и в предните сезони поставените отбори на реваншите са домакини.

Seeded

100px-FC_Bayern_M%C3%BCnchen_logo_%282017%29.svg.png100px-Real_Madrid_CF.svg.png100px-Manchester_City_FC_badge.svg.png100px-Liverpool_FC.svg.png100px-Chelsea_FC.svg.png100px-Borussia_Dortmund_logo.svg.png100px-Juventus_FC_2017_icon_%28black%29.svg.png100px-Paris_Saint-Germain_F.C..svg.png

Unseeded

100px-Atletico_Madrid_2017_logo.svg.png100px-Borussia_M%C3%B6nchengladbach_logo.svg.png100px-FC_Porto.svg.png100px-AtalantaBC.svg.png100px-Sevilla_FC_logo.svg.png100px-S.S._Lazio_badge.svg.png100px-FC_Barcelona_%28crest%29.svg.png100px-RB_Leipzig_2014_logo.svg.png

Тая година, за разлика от други, почти всички отбори завършили втори са повече на ниво ЛЕ, от колкото ШЛ. Проблеми бихме имали само с Атлетико, според мен, макар че втори път не мисля, че ще се случи да ни отстранят. Клоп е доказал, че издъни ли се веднъж в нещо, още следващия сезон го поправя.

Само Атлетико и Базел не искам, на тези срещу нас винаги им се отварят чакрите и имат невъзможен късмет. Добре, че поне Базел ги няма.
А щото Севиля си ги пердашим където ги хванем :D

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

А щото Севиля си ги пердашим където ги хванем :D

Е с тях сме играли веднъж в сериозен мач и ни биха благодарение на скандално съдийство и поне 2 неотсъдени дузпи. Не е представителна извадката.

Е с тях сме играли веднъж в сериозен мач и ни биха благодарение на скандално съдийство и поне 2 неотсъдени дузпи. Не е представителна извадката.

И едни групи имаше. От 3:0 до 3:3 ни обърнаха там. Преди това на Анфийлд не можахме да ги бием. Бих казал, че са доста по-скапан отбор за нас.

И едни групи имаше. От 3:0 до 3:3 ни обърнаха там. Преди това на Анфийлд не можахме да ги бием. Бих казал, че са доста по-скапан отбор за нас.

Това не бяха важни мачове. Не и при Стартак и Марибор като други два отбора в групата.

Не сме играли много отдавна с/у Гладбах, а сме исторически съперници с тях и в почти дружески отношения.

С дедо Рой играхме една контрола, тогава да вкусят от мъжкия футбол в края се появиха двама тинейджъри - Сусо и камиларя рахийм

Моите лични предпочитания поред на желанието:

1. Гладбах

2. Порто

3. Лацио

4. Лайпцих

5. Севиля

6. Барселона

7. Атлетико

Аз само бих разменил местата на Барцелона и Гладбах!

Барселона с тази смешна защита, се превръщат в доста желан съперник! Но, да не забравяме, че мачовете от осмина финалите ще са чак на пролет! Има два - три месеца до тогава. И могат много неща да се случат през това време. Включително и отбор който сега е трагичен, да влезе във форма. И обратното също важи! От тези седем потенциални противника, аз предпочитам Лацио. Порто също са много добър вариант за нас! Не искам гаднярите от Атлетико! Викам, тях да ги оставим на Байерн! Или на Ювентус. Да се счупят взаимно от ритане.. В понеделник по това време, вече ще знаем. И късмет си трябва на жребият.. Дано да е с нас!

Малко е прекалено да искаме Барселона пред другите отбори. Ливърпул не трябва да го е страх от никой от възможните, но Барселона определно са втория най-кофти жребий след Атлетико. Мисля, че отдавате прекалено голяма важност на загубата от Юве, а забравяте как Барса първия мач бяха много по-силни от Ювентус и резултата спокойно можеше да е дори по изразителен от сегашното 0 - 3. Вярно е, че и в първенството се представят доста слабо за момента, но съдейки по факта, че са доста предпочитана дестинация за топ футболисти след зимния трансферен прозорец могат да изглеждат по коренно различен начин. Представете си направят трансфер с важността на този на Ван Дайк за нас. Това си е гейм чейнджър. Другите отбори за разлика от Барса, дори и Атлетико не могат да привлекат футболисти, които са световна класа и могат да променят коренно играта на даден отбор.

Малко е прекалено да искаме Барселона пред другите отбори. Ливърпул не трябва да го е страх от никой от възможните, но Барселона определно са втория най-кофти жребий след Атлетико. Мисля, че отдавате прекалено голяма важност на загубата от Юве, а забравяте как Барса първия мач бяха много по-силни от Ювентус и резултата спокойно можеше да е дори по изразителен от сегашното 0 - 3.

Разликата се казва Роналдо.

Вярно е, че и в първенството се представят доста слабо за момента, но съдейки по факта, че са доста предпочитана дестинация за топ футболисти след зимния трансферен прозорец могат да изглеждат по коренно различен начин. Представете си направят трансфер с важността на този на Ван Дайк за нас. Това си е гейм чейнджър. Другите отбори за разлика от Барса, дори и Атлетико не могат да привлекат футболисти, които са световна класа и могат да променят коренно играта на даден отбор.

Да, те цяло лято не можаха да купят никой, па зимата ще направят звездна селекция :sarcastic:

Ван Дайк ние го гонихме от поне шест месеца, затова го взехме. Барса не гонят никого. Те нямат философия, нямат политика нито за трансфери, нито за избор на треньори, нито за нищо. Най-добрият им футболист играе без желание и иска да се маха (с право). До март нямат никакъв шанс да вдигнат нивото си до толкова, че да ни плашат, че дори да имат минимален шанс срещу нас.

За мен си остават в топ 3 на желаните жребии, само Порто и Гладбах са пред тях.

В момента можем само да спекулираме колко Барса ще вдигнат нивото, но със сигурност от въможните опоненти те могат най-много да го вдигнат и мисля, че да не вярваш в това е доста наивно. Не знам как може да предпочиташ Барса пред Лацио и Лайпцих например, дай някакви аргументи.