Jump to content

Шампионска Лига - 2020/21

Recommended Posts

• Replies 807
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Бих определил жребия като задоволителен. Можеше да е по-добър, можеше и да е много по-лош. Единственото сигурно в нашата група е, че ще има много голове. За мен поне това е категорично. И ние, и Аякс,

Ми почти оптимален вариант. Средна хубост съперник за 1/4 финал и доста оптимален вариант за 1/2 финал.  Нещото, което може да се каже е, че ако има отбор който може да повиши това, което показва

"Ти му подадеш ръка, то ти извади рамото" - стара египетска поговорка.

Posted Images

В момента можем само да спекулираме колко Барса ще вдигнат нивото, но със сигурност от въможните опоненти те могат най-много да го вдигнат и мисля, че да не вярваш в това е доста наивно.

Това го пишеш втори път и втори път грешиш. Ако някой от потенциалните ни съперници си вдигне нивото, то това ще бъде Лайпциг.

Лайпциг са еталон за клубна политика и правене на трансфери с мисъл за бъдещето. Те имат доказано скаутско звено - целият им отбор е правен с трансфери. Имат и страхотен треньор, който им подхожда на стила. Сигурен съм, че имат shortlist с потенциални и достъпни цели, които могат да им вдигнат нивото.

Барса са точно обратното. Те нямат клубна политика, нямат визия за бъдещето, нямат и отбор. Те са един сбирщайн от футболисти, купувани без да е влагана никаква мисъл в конструкцията на здраво-функционираща система. Толкова са зле, че и ВАР не може да им помогне.

Лесна плячка са за всеки голям отбор.

Само да ви кажа, че вдигане на нивото не се постига само с привличане на нови играчи.

Абсолютен пример за това е Байерн. Бяха много зле миналата есен при Ковач, дойде Флик.... и със същите футболисти направи чудеса, без трансфери.

Така че при Барселона вдигане на нивото може да се получи и със смяна на треньор. Да не се изключва този вариант.

От подценяване на противник, най-много се пати.

Барса са точно обратното. Те нямат клубна политика, нямат визия за бъдещето, нямат и отбор. Те са един сбирщайн от футболисти, купувани без да е влагана никаква мисъл в конструкцията на здраво-функционираща система. Толкова са зле, че и ВАР не може да им помогне.

С това съм много съгласен, заприличват малко на Юнайтед в това отношение,но разполагат с много индивидуална класа и ако тя не печели трофеи и ти трябва отбор, може да ти изкара отделен мач или два. Също така и аз нямах предвид да вдигнат нивото само с трансфери, дори не е нужно и треньора да сменят за да успеят да вдигнат нивото. Не, че вярвам в Куман, но все пак е едва началото на престоя му в Барса и може още да не е успял да наложи моделът на игра, който иска. Би ми било интересно да ни видя срещу Барса все пак, но предпочитам да не е на 1/8 финала.

За бъдещето на Барса ще си проличи след избора на нов президент и управителен съвет - за 24 януари е насрочен.

Някъде пишеше, че сегашния временен такъв няма права да уволнява треньор и т.н.

След това евентуално може, особено ако закъсат още в първенството си.

А дали може да отделят голяма сума за нов треньор + играчи още през януари - защо не.

Голямо име са и лесно могат да получат заеми, ако трябва. Въпрос и на престиж, включително за Каталуния.

Те не са ли набълбукани до гушата в кредити вече?

Са. Играчите им са се отказали от 172 млн евро от заплатите си. И все още са на никъде с парите. Няма как да има трансфери там зимата.

Barcelona players have agreed to defer a significant amount of their wages this season to save the club up to €172 million.

https://www.espn.com/soccer/barcelona/story/4247102/barcelona-players-agree-to-wage-deferral-that-could-save-club-172m

Абе тия Сити... бах, такова нещо не съм виждал бе. Как може ВИНАГИ да теглят най-лесните жребии, направо е нереално. Както казвах и преди - Пеполино май не просто гали заешки крачета, ми направо си прави страстна любов със зайци, докато носи подкови и забол по една четирилистна детелина зад всяко ухо, нямам друго обяснение.

Иначе Лайпцих е ОК, не са особено силни. Но все пак трябва да се има едно наум с тях.

Абе тия Сити... бах, такова нещо не съм виждал бе. Как може ВИНАГИ да теглят най-лесните жребии, направо е нереално. Както казвах и преди - Пеполино май не просто гали заешки крачета, ми направо си прави страстна любов със зайци, докато носи подкови и забол по една четирилистна детелина зад всяко ухо, нямам друго обяснение.

Иначе Лайпцих е ОК, не са особено силни. Но все пак трябва да се има едно наум с тях.

Гладбах тоя сезон не са хич слаби, особено с атака. Като нищо могат да повторят Монако от 2017 и Лайпцих от миналата година, вкарват много, а в елиминации това е от значение.

С наличния състав според мен поне по-хубаво да беше се паднал отбор, с който да се надхитря Клоп, отколкото с такъв, с който да се надвкарва, каквито са Лайпцих. Няма да е никак лесно.

Аз съм изключително разочарован от жребия- Ливърпул се падна с най- симпатичния ми отбор от останалите. Изобщо не бих подценил "биковете"- млад и нахъсан състав, дълга пейка, един от най- впечатляващите мениджъри в света в момента. И да, силни са. Реално сгазиха Юнайтед и, ако не беше абсурдната дузпа и спорния гол на Магуайър нямаше изобщо да се стига до такива драми. Помним какво причиниха и на Тотнъм. Имат изключителна вариативност в атака, в Бундеслигата 12 техни играчи са реализирали през сезон- повече от всеки друг отбор. Нагелсман ми напомня на Клоп в едно отношение- умее да изстисква най- доброто от футболистите си. Хора, за които преди време съм имал съмнения при него играят в пъти по- добре. Интересно е да се отбележи, че в тези сблъсъци Ливърпул ще се изправи срещу най- добрия защитник на СИТИ- Анхелиньо, който впрочем е и голмайстор на Лайпциг през сезона.

Прекрасен жребий - не е Атлетико. След 2 месеца - я камилата, я камиларя. Има време до тогава, може да няма и нито един здрав в отбора. Но ако се съберат по някакъв начин 13-14, имаме шансове.

Лайпциг са стабилни. В Германия играят силно, в ШЛ изнесоха футболна лекция на Манюре, а и през зимата не е изключено да вдигнат нивото. По-тежък жребий от тях бяха само Атлетико. В 10 от 10 случая бих взел Барса за опонент вместо тях, ама да не отваряме пак тая тема :sarcastic:

Все пак ние оставаме фаворити заради класата и опита, който притежаваме, плюс че Клоп е немец, познава немския футбол и съм оптимист, че ще измисли начин как да противодейства ефективно на Нагелсман. Дали тези наши плюсове ще се материализират в победа, ще разберем. Със сигурност ще е трудно обаче.

Средна хубост жребий за мен. Нито най-тежкият вариант, нито най-лекият.

Срещу Немските отбори играем изключително успешно, най-успешно измежду всички други топ първенства. Немците не играят прибрано, играят открито, което може да е + за нас.

Все пак за мен не беше толкова важен жребия, ако трябва да съм честен.

И Арсенал да ни се бяха паднали, ако ги имаме тия проблеми с контузиите.... все тая.

Най-важното е да имаме възможно най-много играчи на линия. Друго не искам аз.

Освен това не вземем ли защитник зимата, вероятността да играем с Матип докрая на сезона като партньор на Фабиньо... е сведена до под нула, познавайки камерунеца.

Та ако се наложи Двойка Филипс-Фабиньо... каква ти ШЛ.

Както казаха няколко колеги тук, жребият е средна хубост. Можеше да е с по-лесно преодолими съпърници. Но, можеше и да е значително по-зле. Така че, каквото - такова. До пролетта има доста време и много неща може да стоят по различен начин. Лайпциг засега вървят много добре, но февруари може и да не са в тази топ форма. А доколкото съм наблюдавал, Клоп така менажира формата на отбора, че пролетта сме набрали скорост. Ще видим..

Имайки предвид как играхме вчера срещу 17 във ВЛ, понятието "лесен/добър жребий" става доста разтегливо. :D Напълно приемлив съперник са за тази фаза на турнира, а и до февруари има доста вода да изтече, да се надяваме, че дотогава ще сме влезели в ритъм и поне Тиаго, Жота, Матип и евентуалния ни нов ЦЗ ще са здрави.