Jump to content

Шампионска Лига - 2020/21

Recommended Posts

Жребий средна хубост, поне Лайпциг не са някакви дървари и играят открит футбол.До средата на фервуари има много време, контузии, ковиди, не се знае какво ще е положението в отбора, за да се правят някакви прогнози.

• Replies 768
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Бих определил жребия като задоволителен. Можеше да е по-добър, можеше и да е много по-лош. Единственото сигурно в нашата група е, че ще има много голове. За мен поне това е категорично. И ние, и Аякс,

Ми почти оптимален вариант. Средна хубост съперник за 1/4 финал и доста оптимален вариант за 1/2 финал.  Нещото, което може да се каже е, че ако има отбор който може да повиши това, което показва

"Ти му подадеш ръка, то ти извади рамото" - стара египетска поговорка.

Posted Images

Жребият в моите очи е приемлив. Не изтеглихме нито най-добрия, нито най-слабия отбор. За мен единствените три отбора, които са по-добър вариант бяха - Гладбах, Лацио и Порто. Дори Аталанта не ги желаех, защото щяха да са мотивирани на макс след онова, което им се случи в Бергамо. Сигурен съм, че мачовете щяха да са много сложни с тях в чисто психологически план.

Аз съм доволен от жребия, поради две причини.

1) РБ Лайпциг играят подчертано атакуващ и отворен футбол, независимо срещу кого се изправят, което е добра новина за нас. Това е много важно, защото всичките ни главоболия в последните години дойдоха срещу отбори, които залагат на пресметлив, изчаквателен и дефанзивен футбол. А всички знаем, че противодействието на този стил не ни е силата. Справка - Атлетико М и Базел.

2) И по-важният аргумент - Клоп познава из основи немските клубове, както като структура, така и чисто спортно-технически. Познава добре и работата на Нагелсман.

Откакто Клоп е при нас няма загубен двубой срещу отбор от Бундеслигата - победа и равен срещу Аугсбург, победа и равен срещу Дортмунд, две победи срещу Хофенхайм, равенство и победа при визитата на Байерн Мюнхен. Така че, ако има отбори, които са като прочетена книга за Клоп, то несъмнено това са немските.

А и като цяло балансът ни в исторически план е доста обнадеждаващ срещу тимове от тази страна - 36 мача - 17 победи - 13 равенства и само 6 загуби, при голова разлика 66:33 в наша полза.

Радвам се, че избегнахме криви отбори като Атлетико М, Севиля и Барселона. Първите два ясно защо, но "каталунците" не ги желаех, просто защото имат традиции в турнира и колкото и да са слаби към днешна дата, все пак са Барселона. При никакви обстоятелства не мога да си пожелая на осминфинал да ни се паднат тимове от ранга и с влиянието на Реал Мадрид или Барселона. Колкото и да са посредствени в момента, колкото и жалки да са в игрови план, да са раздирани от проблеми на и извън терена, то името, самочувствието и ореола на победители никой не може да им го отнеме в турнира. Точно както бяхме ние преди години и редовно обърквахме сметките на т.нар. фаворити, независимо с колко абсурден състав излизахме и как очевидно кретахме в първенството. Всички помним - дойдеше ли мач от ШЛ, то отборът се трансформираше. Това е валидно и до днес, но вече подплатено с много повече класа на всички нива.

Да не забравяме, че все още притежават феномен в лицето на Меси, който колкото и да изглежда, че не му се играе, то с един пас, един удар, един фаул, с една нестандартна идея може да промени целия мач. Добавям и факта, че идват избори там, които могат сериозно да разместат пластовете, а с това и настроянията в Каталуния към по-добро.

В последните дни видях, че много хора си пожелаваха Барселона, но аз определено не бях един от тях.

В момента най-големите ми страхове и притеснения са свързани с физическото състояние на отбора и безумната бройка контузени. Шансовете в момента изглеждат добри, но ще останат такива, ако съумеем по някакъв начин да опазим основните си футболисти здрави и във форма до пролетта. Направим ли го, то голяма част от притесненията ни би следвало да изчезнат.

Мен са ми тегави. Не ми е ок да играем с немци на тоя етап.

А тия са и грамотен отбор с грамотен треньор (нищо , че е американец. Или канадец ли беше , не помня)

Корави са и ако не сме върнали поне 4 от играчите, които са контузени може да берем страхотни ядове.

Но все пак сме Ливърпул.

И най-важното е, че вторият мач е вкъщи.

Хич не са силни...

И да, силни са. Реално сгазиха Юнайтед

в тези сблъсъци Ливърпул ще се изправи срещу най- добрия защитник на СИТИ- Анхелиньо, който впрочем е и голмайстор на Лайпциг през сезона.

в ШЛ изнесоха футболна лекция на Манюре

Какви лекции на Юнайтед, какво сгазване, бе хора? Те бяха пребити в Англия и отнесоха 5 парцала на 0. Във втория мач ако ОГС беше поне наполовина адекватен меринджей и не беше излязал с трима централни и двама дефанзивни халфа, нищо не се знаеше. Та РБЛ водеха с 3 гола до 84-тата минута срещу тоя умрял Юнайтед и накрая трепереха дали ще се класират.

Не са лоши, симпатичен отбор са и като нищо могат да ни изхвърлят от турнира, но чак толкова силни не са. Не съм сигурен и това бекът ти да ти е голмайстор какво говори за атакуващите ти играчи.

Иначе на мен те ми бяха баш на средата на предпочитанията, след Гладбах, Лацио и Порто и преди Севиля, Барса и Атлетико.

Ричи, каква Аталанта, те бяха в нашата група.

Е на нас принципно който и да ни се падне, винаги ще има притеснение, че може да ни бие.

В реда на нещата си е. За ШЛ говорим все пак. Не можем да искаме на 1/8 финал да играем с Бате Борисов.

Ако нещата се навържат кофти за нас, всеки от възможните съперници може да ни изхвърли.

Ние играем ли както срещу Фулъм първото и имаме ли толкова много контузени, не Лайпциг, а половината отбори в ЛЕ могат да ни изхвърлят от турнира.

Много са относителни нещата в момента при нас.

Положителното нещо от този жребий е, че Челси може да изхвърли Атлетико. Хич не е невъзможно.

А дали ВВД може да се завърне за 1/4 финалите, някой има ли ли представа дали има минимален шанс при такава контузия? 6 месеца ще са изминали горе-долу преди този момент.

Какви лекции на Юнайтед, какво сгазване, бе хора? Те бяха пребити в Англия и отнесоха 5 парцала на 0. Във втория мач ако ОГС беше поне наполовина адекватен меринджей и не беше излязал с трима централни и двама дефанзивни халфа, нищо не се знаеше. Та РБЛ водеха с 3 гола до 84-тата минута срещу тоя умрял Юнайтед и накрая трепереха дали ще се класират.

Били пребити в Англия- Ливърпул падна на Мала Маракана и после спечели ШЛ. :D Помним и разгромите от Уотфорд и Вила, идеята ми е, че има такива мачове.

Трепереха заради неадекватни съдийски решения, които върнаха Юнайтед в мача.

Какви лекции на Юнайтед, какво сгазване, бе хора?

Не знам ти дали гледа мача, ама аз освен на "лекция" не знам на какво друго мога да го оприлича. Първите им два гола бяха абсолютно идентични, като си личи, че точно това бяха упражнявали на тренировка; а след това много умело контролираха мача, до малко преди дузпата, когато сякаш спряха да играят, явно защото вече си мислеха, че са се класирали.

За две минути паднаха двата гола, панираха се за момент и можеха сами да си натресат трети. Но после пак се опомниха и в продължението на второто полувреме така задържаха топката, че мангалите дори не можаха да я пипнат, камо ли да направят свястна атака.

Далеч съм от мисълта, че на нас ще се случи нещо подобно, просто казвам, че изобщо не са слаби и ще трябва да изиграем два мача на пълни обороти. За разлика примерно ако се бяха паднали Гладбах или Порто, когато можехме да си опечем питката още първия мач.

Коментарът на Клоп за жребия:

„В интерес на истината бях сигурен, че ще се паднем с един измежду германските Гладбах или РБ Лайпциг. И двата тима са много силни. Лайпциг игра на полуфиналите последната година и изглеждат добри и през този сезон. Те излязоха от много трудна група, а това казва достатъчно за тях. Мисля, че защото миналата година бяха на крачка от финала и сега англичаните говорят по-меко за тях, защото в противен случай щеше да се говори – „Ливърпул е големият фаворит”. Със сигурност ще ни е трудно”, коментира Клоп.

„В тази фаза от турнира не можеш да намериш слаби отбори, тъй като не е възможно. Това е жребият, приемаме го и има много време, докато се срещнем. И двата отбора ще изиграят много мачове между тези срещи и много неща могат да се случат, но съм развълнуван. Никога не съм играл срещу тях, тъй като те се появиха в Бундеслигата, след като бях напуснал. Не съм бил на техния стадион, но е прекрасен град, така че нека да видим”, призна Клоп.

„Играли сме срещу Юлиан Нагелсман като треньор, когато той беше в Хофенхайм и беше много трудно. Сега той води по-силен отбор, който е на „гребена на вълната”. Загубиха Тимо Вернер, но все още са в Топ 3 на отборите от Бундеслигата. РБ Лайцпиг има интересна история, тъй като не е стар клуб в Германия, след като е основан преди само десетина години. Вършат много добра работа и ги уважавам много за тези им действия”, завърши коментара си Клоп.

• 1 month later...

Германия не допуска ингилизи до 17.02 (засвга, може и да удължи), така, че мачът с Лайпциг или ще бъде пренасочени за другият ден или ще се играе на стадиона на другия редбул в Австрия или не се знае какво ще стане.

Едно е сигурно, на 16.02. няма да играем с тях в Германия.

Филипс е картотекиран на мястото на Матип

Goalkeepers: Alisson, Adrian, Caomhin Kelleher.

Defenders: Virgil van Dijk, Joe Gomez, Ozan Kabak, Kostas Tsimikas, Andy Robertson, Ben Davies, Nat Phillips, Trent Alexander-Arnold.

Midfielders: Fabinho, Gini Wijnaldum, Thiago Alcantara, James Milner, Naby Keita, Jordan Henderson, Alex Oxlade-Chamberlain, Xherdan Shaqiri.

Attackers: Roberto Firmino, Sadio Mane, Mohamed Salah, Diogo Jota, Divock Origi.

Named 'List B players'

Vitezslav Jaros (out on loan), Rhys Williams, Neco Williams, Billy Koumetio, Yasser Larouci, Curtis Jones, Elijah Dixon-Bonner, Jake Cain, Leighton Clarkson, Paul Glatzel, Luis Longstaff, Layton Stewart, Liam Millar (out on loan).

Знаете, че мача ни май няма да е в Германия сега. Търси се решение от Уефа /Германия /Англия.

Вече вървят слухове, че отбора на Лайпциг е съгласен да играе и двата мача на Анфийлд,

защото ще имат големи шансове за успех, тъй като ние там трудно вкарваме и не бием.

:sarcastic:

Германия не допуска ингилизи до 17.02 (засвга, може и да удължи), така, че мачът с Лайпциг или ще бъде пренасочени за другият ден или ще се играе на стадиона на другия редбул в Австрия или не се знае какво ще стане.

Едно е сигурно, на 16.02. няма да играем с тях в Германия.

Ето бай Иван