Jump to content

Шампионска Лига - 2020/21

Recommended Posts

Ако се играят два мача на неутрални терени пред празни трибуни и голът на чужд терен важи като правило, УЕФА ще се докажат като прости нионски потки.

• Replies 764
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Бих определил жребия като задоволителен. Можеше да е по-добър, можеше и да е много по-лош. Единственото сигурно в нашата група е, че ще има много голове. За мен поне това е категорично. И ние, и Аякс,

Ми почти оптимален вариант. Средна хубост съперник за 1/4 финал и доста оптимален вариант за 1/2 финал.  Нещото, което може да се каже е, че ако има отбор който може да повиши това, което показва

"Ти му подадеш ръка, то ти извади рамото" - стара египетска поговорка.

Posted Images

2 hours ago, Dacheff said:

Ако се играят два мача на неутрални терени пред празни трибуни и голът на чужд терен важи като правило, УЕФА ще се докажат като прости нионски потки.

Официално - ЩЕ ВАЖИ!  

Но това не ощетява или облагодетелства отборите, защото е еднакво за всички.

Без него при общо равенство би имало веднага продължения, а с него може да няма.

Отделно то стимулира отборите за по-открит и нападателен футбол, в стремежа им да вкарат "като гости" и в двата мача за съответния "гост".

Жив свидетел съм (основно по ТВ, а понякога и у нас на живо)  на много международни мачове от миналия век, преди това правило. 

Беше доста по-лошо, скучно, грозно и т.н. защото обикновено госта играеше като за 0:0 или да загуби минимално  в първия мач или при втория, след като преди това е победил с  2:1  3:2  3:1  и такива или при равенство.  И това беше не само от "средняшките" отбори, но и от много водещи. 

Головете бяха доста по-малко и след новото за тогава правило вече се отпушиха. 

Поддържам си го правилото и всеки трябва да се съобразява с него.

При него понякога ще си от печелившата страна, а друг път не. Няма пълно щастие.     

15 hours ago, baivan said:

Поддържам си го правилото и всеки трябва да се съобразява с него.

Ма правилото е ок, но когато наистина домакинстваш или гостуваш. Тогава има смисъл. В момента ще е просто един имагинерен конструкт - играеш два мача на един и същ стадион, без агитки и просто теглиш чоп в кой мач головете ти да имат по-голяма стойност. Това ако не е малоумно... 

12 hours ago, LiverpoolYNWA said:

Когато е на неутрален терен и без публика голът на чужд терен ще облагодетелства отборът, който е гост в реванша.

Баш, а уж си спечелил групата си и като награда си домакин в реванша. Замисляте ли се колко по-глупаво става 😀

2 hours ago, Dacheff said:

като награда си домакин в реванша.

Пак имаш предимство, защото знаеш колко гола ти трябват да вкараш или да не допуснеш, докато в първия мач "домакинът" към края му може е доволен и да иска да задържи преднина от 1:0, 2:0, 2:1, 3:1  без да се хвърля стремглаво и рисковано за още един гол.  В реванша обаче ще е друго.  

Аз съм гледал мачове, в които в реванша домакинът тръгва много надъхано след загуба в първия мач, повежда с гол- два, съперниците вкарват някакъв случаен гол и всичко се обезсмиля и до края се гледа една безкрайна скука. Наистина не разбирам защо едни голове трябва да са по- ценни от други. От правилото е имало смисъл преди време, но оттогава са минали много години и за мен изобщо не е актуално в момента.

Измерено е, че в домакинските мачове играчите имат с до 10% повече тестостерон в кръвта, отколкото в гостуващите.

Статистически, домакините са по-успешни в мачовете си.

Напълно нормално е да се търси някакъв фактор, който да поизравни нещата.

То това е най-голямата простотия. Разбира се, веднага се сещам за мача с Атлетико - победи с по 1:0 за двата отбора, но те вкарват в продължението и на нас вече ни трябват 2 гола? Изцяло съм против това глупаво правило, но тъй като е ясно, че ще си остане, поне да го махнат от продълженията.

Просто махат продълженията и направо да се бият дузпи. Календарът и без това е достатъчно претрупан с мачове. Остават продължения само за финала и това е.

10 minutes ago, Kimi said:

Просто махат продълженията и направо да се бият дузпи. Календарът и без това е достатъчно претрупан с мачове. Остават продължения само за финала и това е.

Това съм си го мислил още преди много, много години, когато въведоха дузпите.

Преди това се играеха или продължения или трети мач на неутрален терен или жребий в краен случай.

Аргументите на ФИФА тогава бяха уж да се опита да се определи победител с малко повече футболни средства, аргументи, вместо жребий, а за трети мач нямаше и дати и време.

Хрумвало ми е обаче  вместо по 5+ дузпи от 11 метра  да  се бият пак да кажем по 5 удара, но от няколко различни места,  например:  от двата ъгъла на наказателното поле, от двете точки на пресичане на дъгата с наказателното поле и само един удар от 11 или 16 метра фронтално.

Ще се изисква повече майсторство от изпълнителите, вратарите ще имат по-голям шанс да спасят нещо и много по-рядко ще се стига до повече от 5 удара и "безкрайни" дузпи.

Обсъждани са и варианти да тръгват играчи от центъра и още разни.

Друго (мое) предложение вместо традиционните продължения да се процедира така:

Изваждат се по няколко (4-5-6) играча и от двата отбора по избор на треньорите им и тогава започва продължение да кажем 10-15 мин.  Ако пак няма победител - изваждат се още по 3-4 души нови 10-15 мин.  Накрая остават само двама и се надлъгват 1:1.  Ако някой отбор е бил с човек по-малко,  той губи. 

14 minutes ago, baivan said:

Обсъждани са и варианти да тръгват играчи от центъра и още разни.

Това го имаше в американското първенство, като хокейни дузпи. Имаха и 5 секунди време. 

Друго (мое) предложение вместо традиционните продължения да се процедира така:

Изваждат се по няколко (4-5-6) играча и от двата отбора по избор на треньорите им и тогава започва продължение да кажем 10-15 мин.  Ако пак няма победител - изваждат се още по 3-4 души нови 10-15 мин.  Накрая остават само двама и се надлъгват 1:1.  Ако някой отбор е бил с човек по-малко,  той губи. 

Е аз си мислех, че говорим сериозно 😂

On 13.02.2021 г. at 22:29, Dacheff said:

Това го имаше в американското първенство, като хокейни дузпи. Имаха и 5 секунди време. 

Е аз си мислех, че говорим сериозно 😂

ФАКТ:

Последните два пъти, когато срещнем германски отбор на 1/8 финала, печелим турнира !

2005 - Леверкузен,  2019 - Байерн.  Очаквайте  продължението.   🏆

garcia.jpg?_src=lvis

4 minutes ago, baivan said:

ФАКТ:

Последните два пъти, когато срещнем германски отбор на 1/8 финала, печелим турнира !

2005 - Леверкузен,  2019 - Байерн.  Очаквайте  продължението.   🏆

garcia.jpg?_src=lvis

А дано ,ама надали.

В последните 10 мача с/у немски отбори - 7 победи и 3 равни - 21:10 голова разлика.  С/у немци изобщо в историята имаме най-много победи отколкото с/у всеки друг - 17 - включително 4 спечелени финала - КЕШ, УЕФА и 2 Суперупии.

Стига си тротил! Като толкова не вярваш в отбора, постоянно гониш Клоп и половината играчи, си избери друг клуб. Сити сега са силни, можеш тях са подкрепят!

П.С. Извинявам се за офф топика, ама колегата има талант да дразни.

Надявам се да спазим традицията!

Sent from my SM-N986B using Tapatalk