Jump to content

Шампионска Лига - 2020/21

Recommended Posts

• Replies 763
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Бих определил жребия като задоволителен. Можеше да е по-добър, можеше и да е много по-лош. Единственото сигурно в нашата група е, че ще има много голове. За мен поне това е категорично. И ние, и Аякс,

Ми почти оптимален вариант. Средна хубост съперник за 1/4 финал и доста оптимален вариант за 1/2 финал.  Нещото, което може да се каже е, че ако има отбор който може да повиши това, което показва

"Ти му подадеш ръка, то ти извади рамото" - стара египетска поговорка.

Posted Images

Е стига де, има ВАР, наистина ли мислите, че такива дузпи минават още? На едното повторение се видя чудесно, че тоя от ПСЖ му бутна крака навътре преди да се препъне. Класическото, дето правихме като деца като вървиш зад някого - буташ му единия крак към другия и се получава това. 

Минават си, явно не си видял на Давид Луиз дузпата срещу Уулвс - 

Видях го това повторение от задната камера, където уж има контакт, но от страничните аз поне не виждам такъв. 

Това на Луиз е пресилено, съгласен съм. Има контакт с коляно в бутоните, но дузпа е много, камо ли дузпа и червен. Но това снощи си беше дузпа отвсякъде, точно на камерата отзад се вижда перфектно. Да, от страничните камери няма да се види, но това не прави контакта да изчезне. Като на Погба оная дузпа, дето всички ползваха един кадър да се види, че се рита сам, а всъщност си имаше контакт, просто видим от другата камера.

От задната камера се създава впечатлението за неоспорим контакт, който би трябвало да се види и от страничните. Според мен е зрителна измама създадена от синхрона в бягането на 2-мата играчи. Проблемът е че и при най-малък контакт, въпреки вара, интерпретацията си остава в ръцете на съдията.

3 minutes ago, S.Gerrard said:

Проблемът е че и при най-малък контакт, въпреки вара, интерпретацията си остава в ръцете на съдията.

Точно в този случай не е проблем. За разлика от обикновено този път дузпата за Бърцилонъ си е 100%. С такава скорост някой да ти набие единия крак в другия си директно на земята.

6 minutes ago, Toshko_Afrikanski said:

Това показва перфектно как от различни ъгли, различни камери нещата изглеждат крайно различни...аз до вчера бях убеден че дузпа нямаше, сега се вижда че е очевидна...

1 minute ago, Chinaski said:

Това показва перфектно как от различни ъгли, различни камери нещата изглеждат крайно различни...аз до вчера бях убеден че дузпа нямаше, сега се вижда че е очевидна...

И аз вчера гледах с недоумение. По-младите могат да си направят изводи и за медиите как могат да влияят на създаването на мнение у хората. Идеален пример.

Разбира се, че при сритване е неуспоримо, но смея да твърдя, че тук не може да става и дума за такова

Ето как изглежда от задната камера момента на препърването, а от страничната виждаме на какво разстояние са.

JIsGCd7.png

7AVEdbW.jpg

Не знам кво я дъвчите тая дузпа, като е 100% вижда се от ВИДЕОТО в тикток, а не от СНИМКА, да се коментират ситуации по снимка е некоректно, а и Барселона без това паднаха.

1 hour ago, S.Gerrard said:

Разбира се, че при сритване е неуспоримо, но смея да твърдя, че тук не може да става и дума за такова

Ето как изглежда от задната камера момента на препърването, а от страничната виждаме на какво разстояние са.

Е нормално, те са на скорост. Той му рита единия крак в другия, но за частите от секундата след това разстоянието между тях вече е метър.

56 minutes ago, demons_eye said:

Много некоректен кадър си избрал.

В следващия момент идва и твоят избран кадър.

Screenshot_2.jpg

Целта беше да се съпостави с кадър от видеото и да се види разликата, защото на него изглежда като явно нарушение усуквайки му крака. Иначе ето кадърът, който си дал от друга камера.

vd6uB3C.png

27 minutes ago, Dacheff said:

Е нормално, те са на скорост. Той му рита единия крак в другия, но за частите от секундата след това разстоянието между тях вече е метър.

Именно че са на скорост и е съвсем нормално и Курзава да изгуби част от равновесието си, а той продължи да бяга и изчисти топката, което говори за никакъв или абсолютно минимален контакт. Сега да е препъване или сритване дори инцидентно или да го връхлети както Алисон-Кабак окей, но в спорна ситуация за топката някой да ти оближе капачката на коляното с петата и да му свирят дузпа не ми се струва правдоподобно.

Абе като човек изгледа репортажа, резултата можеше да е корено различен. При 1:0 за Барса, онова черно дърво пропуска 100% голово положение. При 1:3 вече за ПСЖ, Навас пък прави елемтарна грешка тип Алисон срещу МС, но за късмет топката не попадна в очертанията. Ако едно от тези две положения бяха гол можеше до съвсем различен развой да се стигне. Така, че това 4:1 не е толкова закономерно, както се тиражира. 

2 hours ago, Stivi_G said:

При 1:0 за Барса, онова черно дърво пропуска 100% голово положение.

Говориш за Дембеле, нали? Точно това си мислех вчера - този анемичен афроамериканец струва 100 млн... Това ако не е ебати малоумно похарчените пари, не знам. Че и виси по рехабилитациите постоянно. 

ПСЖ няма ли да ги заслят тези още повече към фалит? Отпадането на 1/8 финал, ще им нанесе още финансови загуби на тези, а те отчаяно се нуждаят от приходи.

Ще пусна сълза, ако това се случи.

2 hours ago, AllorNothing said:

Отпадането на 1/8 финал, ще им нанесе още финансови загуби на тези, а те отчаяно се нуждаят от приходи.

И ние отпаднахме на 1/8 финал миналия сезон и се нуждаехме от приходи, защото ФСГ не искат да пипат от спестените преди това, но се справяме донякъде въпреки контузиите. 

Цяла Каталуния работи и държи за отбора на Барса. Ако трябва ще направят кампания за дарения и виртуални билети като Левски - имат милиони фенове по цял свят.  Стоичков също може да ги подпомогне, като им дари своите 20%  акции  от Чорбата.   :sarcastic: 

Не ги мисли, ще оцелеят, но просто няколко  сезона ще завършват по-надолу в класирането.  

Just now, LiverpoolYNWA said:

Лятото Меси ще напусне и ще освободи едни 200 млн бюджет

Но заедно с Меси ще си отидат и рекламодатели, намалели продажби на фланелки.

И Бай Иване, да, и ние отпаднахме на 1/8 финал миналата година, ама ние нямаме един милиард дългове.

53 minutes ago, AllorNothing said:

Но заедно с Меси ще си отидат и рекламодатели, намалели продажби на фланелки.

И Бай Иване, да, и ние отпаднахме на 1/8 финал миналата година, ама ние нямаме един милиард дългове.

Ако футболът ти пречи на бизнеса, то значи правиш нещата грешно.

Този силно демотивиран Меси трябваше да бъде пуснат да си ходи, да се вземат едни къси 100М. кеш, да се освободят едни 200М за заплата и да инвестираш в млади играчи, водени от вечно нахъсаното уругвайско копеле с големи зъби. Пак нямаше да са шампиони, но поне щяха да приличат на отбор и да положат основи за дългосрочен проект. Вместо това се овътриха с парите, овътриха се и футболно, разкарвайки Суарес, и резултатът е, че се преъврнаха в мечтан съперник за 1/8-финал на Шампионска лига. Такъв ще бъдат и догодина, гарантирам.

Абе Барса си стана испанският евроидиот - отпадане от Рома след 4:1 в първия мач и 3:0 после; отпадане от нас след 3:0 и после 4:0; 8:2 от Байерн, сега 4:1 от ПСЖ.... Преди 3:0 и 4:0 от Байерн пак, имаше едно 4:0 пак от ПСЖ (измит срама после с 6:1). Не е като да са много достойни. 

Направило ми е впечатление, че Барса са отбор, който за да бие, трябва да са по-силни от съперниците си. Аконса по-слаби често отиват на унижение. Такива като нас, Байерн, Челси дори, Атлетико - може да сме 2 класи и форми под съперника, обаче често правим изненади. Барса просто трябва да са по-силни, за да имат шанс.