Jump to content

Шампионска Лига - 2020/21

Recommended Posts

Mи няма да жаля, че ръководните фактори в барселона са мега зле, даже ми е гот заради това. По-сгрешена трансферна политика, даже аз да им я редях, нямаше да имат. Да затъват и това е, никога няма да ми стане жал, поради много фактори. Даже само кеф може да ми стане.

И да, те за да печлят купи от ШЛ и мачове на елиминация дори, трябва да са практически най-добрият отбор в света. Не са ли - следват унижения и посредствено представяне. Нямат го онова... дето да им кажеш, че са турнирният боец. Аз даже смятам, че нямат и харизма в този турнир.  Подобна на нашата, на Милан, На Байерн.

• Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Бих определил жребия като задоволителен. Можеше да е по-добър, можеше и да е много по-лош. Единственото сигурно в нашата група е, че ще има много голове. За мен поне това е категорично. И ние, и Аякс,

Ми почти оптимален вариант. Средна хубост съперник за 1/4 финал и доста оптимален вариант за 1/2 финал.  Нещото, което може да се каже е, че ако има отбор който може да повиши това, което показва

"Ти му подадеш ръка, то ти извади рамото" - стара египетска поговорка.

Posted Images

Няма как ново начало за Барселона с оставането на Суарез. Той взимаше огромна заплата и е искал 4 годишен договор.

Притесниха се от Неймар, че вече могат да им взимат играчите, както те го правят и освен че взеха неадекватни играчи за парите им, като се добавят и нереалните заплати на основните играчи, то си заслужават фалита. Мрънка се срещу Сити и ПСЖ, ама испанските държавни отбори правят абсолютно същото. Жалко, че никой няма да позволя на гордостта на Каталуния да фалира.

Хааланд в Сити, Мбапе в Ливърпул и новото Ел Класико е уговорено да е в Англия за 10 години напред.
И аз много бих искал Мбапе при нас, но Хааланд в Сити ще е в пъти по-сполучлив трансфер. Защото при нас французинът ще замени навярно Салах, а не вярвам надграждането (освен подмладяване) да е толкова ключово. Виж ако имаш такъв като Каут, Даунинг или Бабел, то разликата с Мбапе ще е внушителна. Но в нашият случай едва ли Мбапе ще вкрва двойно на Салах, че да се усети чувствително разликата.

Докато при Сити е доста по-различно. Те имат добра халфова линия, а и крилата им са по-комбинативни. Привличайки един млад голаджия, който ще замени вечно контузения Агуеро (колкото и добър да е) и не толкова класния Жежус. Този техен ъпгрейт ще се усети в пъти повече, от колкото нашият с Мбапе.

И това при положение, че и двата трансфера се осъществят, което при нас не е толкова възможно. И при положение, че и двамата се впишат в новите си отбори, което никак не е гарантирано.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

То не е важно само колко вкарва, а и колко изработва. Салах наистина бележи много, но останалите компоненти куцат, да не казвам по-голяма дума за създадените положения от него за другите... Иначе Мбапе мисля, че не би бил лош и на позицията на Фирмино, а и на Мане. Клоп може да ги върти с Жота както си поиска.

Тоя Халанд е ебахти уруда. Въпросът е Сити или Байерн, на мястото на Агуеро или на Левандовски. 

Иначе единственият вариант за Мбапе е Салах + 80 милки и да идва. Но няма кой да даде 80 милки. Ъпгрейдът ще е солиден не като игра или голове, а като години. Салах много разчита на скорост (както и Мбапе), само дето имат почти 7 години разлика, което е адски много. 

8 hours ago, LiverpoolYNWA said:

Невероятен е, Мбапе срещу Холанд ще е новото Меси - Роналдо. Като според Мене Холанд е по-добрият.

Различни са. Халанд е типичен таран, Мбапе е по-близо до нашите Мане и Салах като вид играч. Но двамата са топа в момента сред младите играчи. Всъщност не само сред младите, де.

Аз си мисля че Клоп трябва да развие и разнообрази играта на отбора - тоест не е задължително следващите 2-3 години да играем със играч тип Фирмино отпред...не виждам проблем да има един халф който да върши неговата работа а отпред да има играч тип Халанд

16 minutes ago, Chinaski said:

не виждам проблем да има един халф който да върши неговата работа а отпред да има играч тип Халанд

Или това ще е пагубно за защитата или играта на Мане и Салах ще пострада.

2 minutes ago, Stojkica said:

Или това ще е пагубно за защитата или играта на Мане и Салах ще пострада.

Защо да е пагубно, няма ли други отбори да играят с трима нападатели без фалшиви 9ки...не е нужно и двата бека да са нон стоп в атака...не може 6 години да играем по един и същ начин

Когато Франция игра с Жиру като типичен нападател, Мбапе и Гризман ги разцепваха. На мен ми се вижда мит това, че Мане и Салах могат да играят само с Фирмино толкова ефективно. При положение, че друг вариант дори не е пробван.

19 minutes ago, Dacheff said:

Е то според Стойко всичко различно от сегашното ще е все пагубно. А други отбори как печелят с различни тактики, не се знае :sarcastic:

На късмет...изобщо не знам без Хендо как играят други отбори...

9 minutes ago, Chinaski said:

На късмет...изобщо не знам без Хендо как играят

Явно си изтървал последните месец и половина. 17 загубени точки за 8 мача при 15 загубени за цял сезон преди това.

Може да не си гледал и мача с Астън Вила, случва се на човек да изпусне мач. Може да си го пуснеш на запис и да го изгледаш внимателно.

Just now, Stojkica said:

Явно си изтървал последните месец и половина. 17 загубени точки за 8 мача при 15 загубени за цял сезон преди това.

Може да не си гледал и мача с Астън Вила, случва се на човек да изпусне мач. Може да си го пуснеш на запис и да го изгледаш внимателно.

Това че ние в момента не играем добре без Хендо е факт, но не означава че това е единствената възможна постройка и единствения възможен играч във футболния свят...точно за това казвам че трябва да се измислят и други варианти за игра...очевидно е също че играта ни е до болка позната на всички във ВЛ и с няколко прости похвата ни неутрализират.

Точно, разгадаха ни играта с тази фалшива 9-ка тип разпределител във волейбола. Трябва ни един мощен нападател да увлича със себе си защитници и да освобождава пространства за крилата. Не случайно изпитваме големи затруднения срещу затворените отбори този сезон.

Да не е Хааланд, пари за него едва ли ще имаме, но един като Инаки Уилямс ще свърши работа.

9 minutes ago, Chinaski said:

Това че ние в момента не играем добре без Хендо е факт, но не означава че това е единствената възможна постройка и единствения възможен играч във футболния свят...точно за това казвам че трябва да се измислят и други варианти за игра...очевидно е също че играта ни е до болка позната на всички във ВЛ и с няколко прости похвата ни неутрализират.

Аз съм съгласен с това, че трябва да се търсят други варианти, но не съм съгласен с нереалните очаквания хората, а именно, че хем Мане и Салах ще са толкова резултатни, хем защитата ще е толкова добра, хем Арнолд и Робо ще правят по 10-15 асистенции на сезон и всичкото отгоре ще дойде един нападател и той ще вкарва по 25 гола на сезон без всичкото това да пострада.*

Колкото до това дали цялата ВЛ познава играта на отбора и с няколко похвата я неутрализира - като ги няма 3 основни стълба и един почти толкова важен колкото тях в защитната игра на отбора, така ще е.

*П.П. към очакваните неща прибавяме 97 и 99 точки в два поредни сезона. Ако това нещо се постигне пак от този отбор, тогава ще се съглася, че има по-ефективна схема от това, което е в момента.