Jump to content

Шампионска Лига - 2020/21

Recommended Posts

Според мен тази тройка в тази конфигурация от Мане-Фирмино-Салах тръгна надолу като продуктивност. Един от тия тримата трябва да се смени и най-заменим е именно Фирмино. 

• Replies 763
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Бих определил жребия като задоволителен. Можеше да е по-добър, можеше и да е много по-лош. Единственото сигурно в нашата група е, че ще има много голове. За мен поне това е категорично. И ние, и Аякс,

Ми почти оптимален вариант. Средна хубост съперник за 1/4 финал и доста оптимален вариант за 1/2 финал.  Нещото, което може да се каже е, че ако има отбор който може да повиши това, което показва

"Ти му подадеш ръка, то ти извади рамото" - стара египетска поговорка.

Posted Images

Just now, tsbalabanov said:

Според мен тази тройка в тази конфигурация от Мане-Фирмино-Салах тръгна надолу като продуктивност. Един от тия тримата трябва да се смени и най-заменим е именно Фирмино. 

То по-важно е кой е най-конвертируем и кой ще се осребри най-добре.

Те ни разгадаваха още в ШЛ, всяко гостуване срещу по-затворен футбол - дърво. Атлетико, Наполи, Звезда. 

Всеки отбор от дъното излиза със шаблон от тактиката на Симеоне срещу нас. Стига сме се оправдавали с контузените. Просто научиха как да ни противодействат. 

2 години никой не научи, сега като ги няма Хендерсън, Ван Дайк, Фабиньо и още един централен защитник изведнъж научиха. Интересно.

58 minutes ago, neversurrender said:

Когато Франция игра с Жиру като типичен нападател, Мбапе и Гризман ги разцепваха. На мен ми се вижда мит това, че Мане и Салах могат да играят само с Фирмино толкова ефективно. При положение, че друг вариант дори не е пробван.

Жиру игра всичко друго, но не и типичен нападател. За цялото първсенство в 7 изиграни мача има 7 отправени удара.

Затова паралели с тройката на Франция и тройката Салах-Халанд-Мане са повече от неудачни.

Да давам ли други примери, Сити със Жезус или и той не е типичен нападател. Байерн с Левандовски, крилата им не разцепваха ли? Атлетико със Суарес този сезон гледаш ли какво правят? Даже и оня малкия много се разигра покрай него.

Тамън нищо не каза. Кога Сити са играли с трима чисти нападатели - голаджии, като Мане, Салах и Халанд? Агуеро, Жезус и Стърлинг не помня някога да са почвали заедно, камо ли пък това да им е основната формация.

Винаги имат Фоудън или Марез в нападателното трио, плюс бекове, чиито нападателни функции са далеч по-лимитирани от тези на Трент и Робъртсън от преди кризата.

5 minutes ago, Kimi said:

Стойкица, колко отбори в историята на Висшата лига са правили 3 поредни сезона с около 100 точки?

Какво значение има това?

Иначе отговорът е николко, единствените 2 отбора, които правят по 2 поредни сезона с 90+ точки са Ман Сити и Ливърпул.

До контузията на Гомес, т.е. първите 8 мача, Ливърпул вървеше с темп за 90+ точки - загуба от Вила, която в рамките на нормалното (от гледна точка на това, че е нормално да се загуби някой мач през сезона, не говорим за начина по който стана това), както и равен на терена на един от топ отборите + равен навън в градското дерби, който трябваше да бъде победа. Там някъде дойде бумът от контузии и отборът тръгна надолу. Няма как да не са свързани двете неща.

Яд ме е, че това е ненормален сезон, със скъсена подготовка и с толкова много мачове за кратък период от време в първата си половина. Нещо, с което Клоп и като цяло екипът около не успяха да се справят. Ако беше нормален сезон нищо чудно твоят въпрос да беше получил положителен отговор.

Според мен тактиката с типичен таран би била добре в схема с 4-2-3-1 срещу затворените отбори.

Но трудно е да имаш трима в атака, които да са еднакво остри. При схемите с изявен таран крилата, около него играят комбинатовни футболисти главно за 9ката. В нашият случай Фирмино играе за Мане и Салах. Но ако може би и Жота би бил много добър избор на негово място, защото е такъв профил играч. Но един Хааланд ако поставим между Салах и Мане ще стане като едно време в махалата играхме "лаком за гол".

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Стойкица, колко отбори в историята на Висшата лига са правили 3 поредни сезона с около 100 точки?
Винаги има първи път. Никой не беше печелил ШЛ в два поредни сезона, но Реал го направиха в три. Така, че както обясни и Стойко, ако не бяха тези контузии на основни играчи, които да ни разбалансират и резачките от ВАР, то можехме на НГ да сме с 8+ пред останалите. Не забравяйте, че до средата на Декември, Сити не знаеха къде се намират. Ако бяхме се откъснали, можехме да ги пренасочим към другите турнири, подобно на миналата година.

За сега поне започнахме добре елиминационната фаза и надеждите ни остават в ШЛ.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

1 hour ago, neversurrender said:

Точно, разгадаха ни играта с тази фалшива 9-ка тип разпределител във волейбола. Трябва ни един мощен нападател да увлича със себе си защитници и да освобождава пространства за крилата. Не случайно изпитваме големи затруднения срещу затворените отбори този сезон.

Да не е Хааланд, пари за него едва ли ще имаме, но един като Инаки Уилямс ще свърши работа.

Инаки Уилиямс ще завърши кариерата си с Билбао, договорът му е за много години.

1 hour ago, ReD_Gerrard said:

Тамън нищо не каза. Кога Сити са играли с трима чисти нападатели - голаджии, като Мане, Салах и Халанд? Агуеро, Жезус и Стърлинг не помня някога да са почвали заедно, камо ли пък това да им е основната формация.

Винаги имат Фоудън или Марез в нападателното трио, плюс бекове, чиито нападателни функции са далеч по-лимитирани от тези на Трент и Робъртсън от преди кризата.

A8-D06-CAC-922-F-4339-A1-AE-978-B6-E3-B2

“Тамън” снощи. Проверявай си преди да бързаш да апострофираш.

Това, че за теб Марез не e нападател, в схемите на Пепито, не значи, че не e така.

Аз не знам що си мислите, че Хааланд не може да комбинира и отваря пространства за крилата ни?

Отделно този сезон когато сме почвали без Фирмино, а с Жота и африканските пантери, нападението ни нищо не изгуби. Напротив, станахме по-опасни.

Халанд явно ще бъде име в следващите години, но аз отличавам Санчо снощи. Малкия бая ги развърташе тия ти ми севилци и като знам нашите как действат на пазара да не се случи да "атакуваме" именно него. 
Англе е, млад е, дори може да кажем преспективен. 

Прочетох и статията, която е пусната във "Fenway sports group", в която се говори, че може би собствениците ще се надяват на академията в идните години, като Трент и Къртис са дадени като пример как собствени играчи може да развият потенциал и да разцъфнат в отбора.

Но и ще трябва да разтворят кесията за определени постове, както направиха предните години с Вергилий и Алисън. 

Та Мбапе, Халанд, Санчо или някое друго екзотично име за нашите стандарти не би трябвало да бъде мираж. Не заради друго, а просто защото ако искаме да продължаваме да бъдем там където сме сега, трябва да се бръкнат.

1 hour ago, fishek said:

Халанд явно ще бъде име в следващите години, но аз отличавам Санчо снощи. Малкия бая ги развърташе тия ти ми севилци и като знам нашите как действат на пазара да не се случи да "атакуваме" именно него. 
Англе е, млад е, дори може да кажем преспективен. 

Прочетох и статията, която е пусната във "Fenway sports group", в която се говори, че може би собствениците ще се надяват на академията в идните години, като Трент и Къртис са дадени като пример как собствени играчи може да развият потенциал и да разцъфнат в отбора.

Но и ще трябва да разтворят кесията за определени постове, както направиха предните години с Вергилий и Алисън. 

Та Мбапе, Халанд, Санчо или някое друго екзотично име за нашите стандарти не би трябвало да бъде мираж. Не заради друго, а просто защото ако искаме да продължаваме да бъдем там където сме сега, трябва да се бръкнат.

Съгласен съм, но това няма как да стане. Едва ли някой от тримата изброени ще можем да го вземем на разсрочено плащане с първоначална вноска 5мил. примерно. Да не говорим за заплатите, които ще искат въпросните ирачи. За мен, докато FSG  са собственици няма да дадат толкова пари накуп, освен ако не продадем някой от нашите играчи. От 10 години правят точно така, а вие се надявате сега изведнъж да им просветне и да извадят милионите. Разберете, че за добро или лошо клубът е почти на самоиздръжка.

Аз ви казах как го виждам - Салах + 70-80 млн заминават в посока ПСЖ, а наопаки идва Мбапе. Само дето ФСГ-то освен тия 70-80 милки трябва да се приготвят, че Мбапе ще иска поне 50% над заплатата на Салах.

Ама вие сериозно ли ?!

Да, а и нали знаеш какво се случва в една съблекалня, в която има един, който взима 3-4 пъти повече от другите. Тези трансфери не знам защо изобщо ги обсъждате, след като вероятността това да се случи е под нулата. Кога Ливърпул е взимал някоя суперзвезда ? По-скоро очаквайте модела Салах/Мане, т.е футболист с качества, който Клоп ще доразвие. Всичко друго е фифата и фм-а.

Не мисля, че ще са 70-80. Предвид това, че му е последната година от договора около 30-40 максимум.

За заплатата и за това, че Салах е единствената разменна монета съм съгласен с теб и малко трудно ще стане. Освен ако Почето не е голям фен на Фирмино и стане няква магия :sarcastic:

1 hour ago, Dacheff said:

Аз ви казах как го виждам - Салах + 70-80 млн заминават в посока ПСЖ, а наопаки идва Мбапе. Само дето ФСГ-то освен тия 70-80 милки трябва да се приготвят, че Мбапе ще иска поне 50% над заплатата на Салах.

На Мбапе следващият контракт ще е поне 500к евро на седмица. Тоест - няма да е при нас.

Мбапе ще иде в Реал, фен е на Роналдо - спи с негов плакат, фен на Зидан и фен на Реал от малък. Такива звезди при нас никога не са идвали. Или ще остане при арабите, или ще ходи в Мадрид.

18 hours ago, blunt said:

На Мбапе следващият контракт ще е поне 500к евро на седмица. Тоест - няма да е при нас.

Всъщност на Мбапе му изтича договорът догодина, това го бях изпуснал. Значи няма да му вземат 200 млн ако не преподпише. Но ако пък отиде някъде като свободен агент, ще иска такава заплата, каквато ти казваш. Иначе не, няма кой да му я даде в момента. Говоря ако се плаща и трансферна сума. Но е много вероятно да задържи още една година и после фрий трансфер с 500к/седмица.

2 hours ago, Dacheff said:

Всъщност на Мбапе му изтича договорът догодина, това го бях изпуснал. Значи няма да му вземат 200 млн ако не преподпише. Но ако пък отиде някъде като свободен агент, ще иска такава заплата, каквато ти казваш. Иначе не, няма кой да му я даде в момента. Говоря ако се плаща и трансферна сума. Но е много вероятно да задържи още една година и после фрий трансфер с 500к/седмица.

Единственият начин е да дойде с някакви мега бонуси, каквито при нас така или иначе доста се дават. За пред хората и пред другите футболисти заплата 250-300k, и от там бонус за 20 гола - еквивалент на 50к на седмица, за титла - 50к на седмица, за преподписване - 50к на седмица, за ШЛ - 50к на седмица и ето ти 500к. Всичко точно.

Въпросът е да дойде. А ако сме голяма работа, да го вадим на масата и да вземем Мбапе и Хааланд в комплект и ще ни говорят още 10 години. Шивашките цехове за фланелки ще навъртят повече ток отколкото за копане на биткойни.