Jump to content

Шампионска Лига - 2020/21

Recommended Posts

• Replies 815
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Бих определил жребия като задоволителен. Можеше да е по-добър, можеше и да е много по-лош. Единственото сигурно в нашата група е, че ще има много голове. За мен поне това е категорично. И ние, и Аякс,

Ми почти оптимален вариант. Средна хубост съперник за 1/4 финал и доста оптимален вариант за 1/2 финал.  Нещото, което може да се каже е, че ако има отбор който може да повиши това, което показва

"Ти му подадеш ръка, то ти извади рамото" - стара египетска поговорка.

Posted Images

1981  -   СВЕТОВНИ ШАМПИОНИ ПО ВДИГАНЕ НА ТЕЖЕСТИ ОТ БЪЛГАРИЯ:
ЯНКО РУСЕВ, АНТОН КОДЖАБАШЕВ, БЕЛОСЛАВ МАНОЛОВ, БЛАГОЙ БЛАГОЕВ

1981  - ЕВРОПЕЙСКИ  ШАМПИОНИ ПО ВДИГАНЕ НА ТЕЖЕСТИ ОТ БЪЛГАРИЯ:
ЯНКО РУСЕВ, АНТОН  КОДЖАБАШЕВ, БЛАГОЙ  БЛАГОЕВ, БЕЛОСЛАВ  МАНОЛОВ

1981 - КУПА НА ЕВРОПЕЙСКИТЕ ШАМПИОНИ
ПОБЕДЕН ФИНАЛ     Ливърпул 1:0 Реал Мадрид

40 ГОДИНИ ПО-КЪСНО,

ОТНОВО МНОГО НАШИ ЕВРОПЕЙСКИ  ШАМПИОНИ ПО ВДИГАНЕ НА ТЕЖЕСТИ
И ОТНОВО РЕАЛ - ЛИВЪРПУЛ, този път 1/4 финал.
СЛУЧАЙНОСТ?

МОЖЕ БИ, НО ОЧАКВАМЕ КРАЙНА ПОБЕДА В ДВУБОЯ, А ЗАЩО НЕ И В ТУРНИРА?  

On 19.03.2021 г. at 21:57, Steve_G said:

Най добрият избор, според мен.

Тея в момента и Реинджърс на Стиви да ги хване, ше ги бие кат маче у дувар ше ги е*а и у балерините

Тва да лежиш на стари лаври, леко сме го изпитали на наш гръб.

Ии, сори, ама най малко му отива на форумния мениджър тва :

Само не можах да разбера какво се засегна от коментара ми....и накрая кой излезе прав? Поне си признавайте тъпотиите като ги пишете

Борусия са се справили далеч по-добре от нас в гостуването, на по-силння домакин. И ако не беше голът на Сити в края, 1:1 щеше да си е доста добър турнирен резултат. Дори при 2:1 аз не ги описвам. Сити имат практиката да подценяват съперниците си в ШЛ и после да си патят. Надявам се и сега да е така.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

2 hours ago, Stivi_G said:

Борусия са се справили далеч по-добре от нас в гостуването, на по-силння домакин. И ако не беше голът на Сити в края, 1:1 щеше да си е доста добър турнирен резултат. Дори при 2:1 аз не ги описвам. Сити имат практиката да подценяват съперниците си в ШЛ и после да си патят. Надявам се и сега да е така.

Отмениха кристално чист гол на Белингам. Открадна си топката, като цигане баничка, Едерсон го изрита и оня тъпак съдЯта свири фал в нападение. Шити се измъкнаха тоя мач и се надявам да им е по-трудно гостуването. 

Да, това с положението на тоя черния от Борусия и Едерсон беше доста левашко отсъждане от съдията. Трябваше да изчака 1-2 секунди да се отиграе положението и след това да свири, когато вече ВАР щеше да може да се намеси, което щеше да означава гол за гостите.

Порто и Челси ще изиграят и 2-та си мача на стадиона на Севиля.

Иначе за снощи както споменахте голяма тесла с/у Дортмунд, че и картон даде на Белингам, преди това и дузпата на Джан, но там поне ВАР-а се намеси и я отмени, поне Холанд успя да се опази, че висеше с жълти картони и можеше да пропусне реванша.

За въпросното нарушение, въпреки че на видеото ясно се вижда, че няма съприкосновение, според мен съдията има основание да даде фал, понеже играчът на Борусия тръгна с бутоните напред и застрашава реално здравето на Едерсон. Идеята ми е, че не може да се каже на 100%, че е сгрешил.

Реално нямаше друг избор за да достигне до топката, но съдията твърде уверено свири за нарушение, въпреки че от позицията му трудно би видял има ли съприкосновение и затова че свири преди топката да е влезнала в мрежата, ВАР-а не може да се намеси и остава решението му за нарушение.

За въпросното нарушение, въпреки че на видеото ясно се вижда, че няма съприкосновение, според мен съдията има основание да даде фал, понеже играчът на Борусия тръгна с бутоните напред и застрашава реално здравето на Едерсон. Идеята ми е, че не може да се каже на 100%, че е сгрешил.
Ами ако директно беше подал или изпитал топката в предния позиции, а не да се прави на жунгльор, нямаше да има това "влизане". Чист гол на БД беше отменен. Мача можеше да бъде поне 2:2. Колегата спомена картона и дузпата преди това. Явно шейха вече е взел мерки, че това изкуствено отборче трябва да спичели пустата ШЛ.

Не съм го гледал. Видях статистиката и си прав. Ама футбола много пъти е нелогичен. Примери бол. Много пъти и ние сме били губещи, въпреки превъзходството, което сме имали. 

54 minutes ago, kukuchev711 said:

То това е един от най-несправедливите мачове, които съм гледал последните години.

По-неспрваедлив ли е от реванша ни с Атлетико?

Разликата, че този ни срещу АМ беше решаващия. Докато БМ ако си бият с 2 гола разлика, което не е невъзможно ще се класират.

Мача ни с Барса, където загубихме с 3:0 също беше несправедлив. При тях почти всяко положение беше гол, докато ние имахме няколко и не вкарахме. На реванша нещата се обърнаха на 180 градуса. Това може да се случи и с БМ, но може и ПСЖ да си ги елиминират.

9 hours ago, Stojkica said:

По-неспрваедлив ли е от реванша ни с Атлетико?

Не, не е чак толкова, но не е и много далеч. 

Като гледах репортажа видях, че БМ въпреки доминацията си нямаха толкова чисти голови положения, колкото ПСЖ. По ирония на съдбата Мбапе имаше едно излизане очи в очи с Нойер и можеше да си тръгне с хеттрик и съответно резултата да бъде 2:4. Така, че можеше и да е по-зле за немците.

Между другото първият гол на ПСЖ си беше вратарски от всякъде.

On 7.04.2021 г. at 11:16, Chinaski said:

Само не можах да разбера какво се засегна от коментара ми....и накрая кой излезе прав? Поне си признавайте тъпотиите като ги пишете

Да бе, имаш кристъл боул и знаеш как бихме били били Борусия или какъв би бил резултата между Глазгоу и Реал във некои алтернативни вселени

Тъпотия е да вярваш в Ливърпул и да свалиш гащи, кат видиш жребия.

Песимист, реалист, както искаш се определяй. Ако повечето бяхме с такова настроение :

....и накрая кой излезе прав?

нямаше да има никой на стадиона след първият мач с Барса. Вярвай си там, ама не си прехвърляй така негативното настроение.Аура, излъчване трудно е да го обясня.

А, ако за тъпотии имаше наказания, тук нямаше да пише никой.

Задачата на Байерн беше толкова трудна, колкото и нашата -

победа с два гола.  Дотук половината е изпълнена, да видим нататък.

Но и досега ни показват, че с малко шанс е възможен обрат.

На Байерн задачата е доста по-трудна от тази на Ливърпул, все пак са гости. Ясно си личи от двата мача, че отборът домакин доминира.

Доста добре играе днес Неймар, въпреки пропуските. Мисля, че Байерн ще продължат обаче, очаквам мощен натиск от тяхна страна. Ще бъде доста впечатляващо, ако се класират, като се има предвид, че имат почти цял титулярен отбор който е контузен