Jump to content

Шампионска Лига - 2020/21

Recommended Posts

ПСЖ-то колкото и гола да вземат в 1-вия мач и без значение гост/домакин винаги треперят на реванша, но ако вземат и отпаднат от този Байерн без куп играчи и най-вече в нападение - Левандовски и Гнабри, а с Чупо-Мотинг, който за 2 мача им вкара повече гола отколкото за тях в ШЛ за 2 сезона, ще подминат и идиотията с/у парца.

• Replies 815
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Бих определил жребия като задоволителен. Можеше да е по-добър, можеше и да е много по-лош. Единственото сигурно в нашата група е, че ще има много голове. За мен поне това е категорично. И ние, и Аякс,

Ми почти оптимален вариант. Средна хубост съперник за 1/4 финал и доста оптимален вариант за 1/2 финал.  Нещото, което може да се каже е, че ако има отбор който може да повиши това, което показва

"Ти му подадеш ръка, то ти извади рамото" - стара египетска поговорка.

Posted Images

На Байерн задачата е доста по-трудна от тази на Ливърпул, все пак са гости. Ясно си личи от двата мача, че отборът домакин доминира.
Аз не знам, как толкова се набляга на домакински фактор, при все, че се играе на празни стадиони и са на относително еднакви географски ширини. Освен правилото за "гол на чужд терен", другите неща според мен са пренебрежителни като разлики, освен психологическия ефект "ние сме домакин".

ПСЖ се защитаваше доста добре. И двата отбора играха на ниво, на което ние в момента не можем. Ако днес ние играхме срещу който и двата отбора, то щяхме да сме загубили мача с поне два гола разлика. Разбира се имаме и способността в ШЛ какато сме по-слабия отбор да надскачаме очакванията и да правим чудеса, но чисто игрово в момента сме доста далеч от тези два съперника.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Голът на Порто снощи

За съжаление дойде доста късно. Тухел игра на сигурно и с Канте и Жоржиньо в центъра успя да неутрализира португалците, които освен гола имаха само 1 положение за целия мач.

Днес определено във мача на Сити изхряха новите две звезди на футбола според мен. Джууд Белингам и Фил Фоден. Страшни таланти. Честно казано не си представям нашият Къртис да стреля така мощно отдалеч и да прави толкова добри мачове, все пак е доста млад и се надявам да ме опровергае. Интересен мач, жалко, че Дортмунд не се класира, но Сити играха доста по настойчиво и заслужено се класираха. 

20 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

Тоя мегаталант Джан, като гледам, собственоръчно си е закопал отбора с тази малоумна дузпа.

Изключително глупав играч, радвам се, че се оттървахме от него. 

1 hour ago, Raybeez93 said:

След развръзката днес рязко станах за ПСЖ да спечели ШЛ.😀

Като начало изключително много искам да стигнат финала за сметка на Сити!!!

И ако това стане, там вече зависи кой отбор ще срещнат -

предпочитам да е Реал и тогава ще съм за "кралете", които ни отстраниха,  малко като в поговорката  "Да те ритне АТ,  да не те е много яд"

но ако Челси се промъкне на финала, тогава ще съм за Почетино, а не за Тухел

и още по-силно, ако преди това Челси са изпаднали от четворката в ПЛ.

ПСЖ  не са ни конкурент в Англия, нито ние на тях в купуването на скъпи играчи, така, че нека те вземат някои "звезди" вместо двата мангала, Барса и Реал. 

Аз пък съм за Реал и не мразя Челси... Предпочитам финала да е Реал Мадрид срещу ПСЖ и испанците да спечелят трофея. Не искам финала да е английски. Е, както дойде...

Ами с всеки ще е зле. Май с Челси е най-малкото зло. ПСЖ и МС така или иначе имат голям бюджет и са доминант на домашната сцена и една ШЛ може още повече да им даде самочувствие, че и в най-престижния Евро турнир са фактор и шампион. Нещо, което до сега липсваше и на двата отбора. Челск така или иначе имат вече една и с втора нито ще ни доближат толкова, нито биха станали изведнъж фактор в първенството. Не и с този мениджър.

След нас симпатизирах на БД, но и двата тима отпаднаха, така че сега който и да спечели е все едно. Все пак за нас ще е по-добре това да не са Реал и МС по възможност и ПСЖ.

18 hours ago, Stivi_G said:

Ами с всеки ще е зле. Май с Челси е най-малкото зло. ПСЖ и МС така или иначе имат голям бюджет и са доминант на домашната сцена и една ШЛ може още повече да им даде самочувствие, че и в най-престижния Евро турнир са фактор и шампион. Нещо, което до сега липсваше и на двата отбора. Челск така или иначе имат вече една и с втора нито ще ни доближат толкова, нито биха станали изведнъж фактор в първенството. Не и с този мениджър.

След нас симпатизирах на БД, но и двата тима отпаднаха, така че сега който и да спечели е все едно. Все пак за нас ще е по-добре това да не са Реал и МС по възможност и ПСЖ.

Има и друга логика. Реал печелят 14 и Ливърпул имат 6 значи двата отбора ще имат средно по 10 купи. С Челси и останалите два отбора математиката не излиза и резко ни пада средния брой трофеи... 🙂

Победителят от ШЛ после играе за Супер купата на УЕФА и Свтовната клубна купа

(за последно по стария формат), което им носи още над 20 мил пряко от награден фонд + допълнително от други реклами и нови спонсори.  

По-добре да не е английски  отбор,  който ни е пряк конкурент за четвърто място или титла в Англия.  Успехите и приходите на ПСЖ и Реал нас не ни бъркат, а по-скоро ще навредят на Сити и Челси.

Здравейте колеги! Не знам къде точно да попитам, но мисля, че тук е най-правилно. 🙂 Исках да попитам как са правилата и дали примерно ако Челси или Сити вземат ШЛ, а ние финишираме на 5-то място, няма ли да играем тогава в ШЛ? Сетих се за тази възможност, но не знам точно как са правилата. Бях убеден, че ще свършим в топ 4-ри, но вече не вярвам...

19 minutes ago, Scouserrr said:

Здравейте колеги! Не знам къде точно да попитам, но мисля, че тук е най-правилно. 🙂 Исках да попитам как са правилата и дали примерно ако Челси или Сити вземат ШЛ, а ние финишираме на 5-то място, няма ли да играем тогава в ШЛ? Сетих се за тази възможност, но не знам точно как са правилата. Бях убеден, че ще свършим в топ 4-ри, но вече не вярвам...

Мисля, че имаше нещо от сорта, ако франсенал вземе европата, а чукотка шампионската и са двата отбора извън четворката, тогава четвъртият е пре.бан и не играе. Преди не много години, така изгоря някой, не помня щорите ли, кой беше.

Максималният брой отбори от една държава е 5. Така че трябва и Челси, и Арсенал, да спечелят евопейски трофей, че четвъртият да изхвърчи.