Jump to content

Шампионска Лига - 2020/21

Recommended Posts

1 hour ago, AllorNothing said:

Челси бяха скандални с тия пропуски. Вместо 4-5 гола разлика, те трепериха до края. 

Тухел направи невероятни неща с тях. Още не мога да повярвам в какъв отбор ги превърна. Нищо общо с това, което беше при Ди Матео когато спечелиха шл. Тогава имаха зверски късмет, а сега с футбол надиграват. И то здраво надиграха двата мадридски. 

Не ми се иска, но трябва се признае, че тази постоянна смяна на треньори, върши работа в Челси. Колко мениджъра смениха и постоянно са фактор и печелят купи. 

За съжаление в момента като футбол Сити и Челси са доста над нас. Удоволствие беше са се наблюдава как Челси с няколко докосвания матираха защитата на реал. А ние я мъчим топката като все едно сме три синджира роби.

Много дръпна ВЛ благодарение и на нас, но изостанеш ли малко, веднага ти взимат мястото.  В идните години английската доминация ще продължи според мен, въпроса е дали ние пак ще сме част от нея.

Този резултат не е от смяната на треньори а от наливането на мангизи...все пак изхарчиха едни 200 милиона миналия трансферен прозорец. Вярно е че Франк беше мега зле ама и Тухел не е нещо кой знае какво.

• Replies 894
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

До вчера половин Манчестър беше тъжен, а днес вече е целия град.Безценно.😄

Бих определил жребия като задоволителен. Можеше да е по-добър, можеше и да е много по-лош. Единственото сигурно в нашата група е, че ще има много голове. За мен поне това е категорично. И ние, и Аякс,

Ми почти оптимален вариант. Средна хубост съперник за 1/4 финал и доста оптимален вариант за 1/2 финал.  Нещото, което може да се каже е, че ако има отбор който може да повиши това, което показва

Posted Images

1 hour ago, maik05 said:

На този финал щяло да има 25000 зрители.Тия от УЕФА са направо като баба Ванга, те всички фенове на МС и Челси са около 25000.😂

Смешно викаш.

Ние, юнайтед, арсенал, Байерн, Реал, Барса - многомилионните фенски маси ше го гледаме от дивана щото сме по-гъзари. 

12 minutes ago, Kimi said:

Азар се очертава като един от най- големите трасферни провали, откакто аз гледам футбол.

Тоя за мен винаги е бил един от най-надценените играчи, още от Челси. 2 мача беше Меси, после 5 Каспър, добрият призрак. Ама беше богохулство да го кажеш тогава, редяха го в топ 3 с Меси и Роналдо... 

А Тухел според мен няма да си изкара договора в Челси. Супер скандалджия е и очаквам играчите да почнат да го търкалят към изхода след 2 сезона примерно. 

1 hour ago, Chinaski said:

Този резултат не е от смяната на треньори а от наливането на мангизи...все пак изхарчиха едни 200 милиона миналия трансферен прозорец. Вярно е че Франк беше мега зле ама и Тухел не е нещо кой знае какво.

То да кажеш, че тия за къде даваха  големите пари ги дърпат, но то баш Хаверц и Вернер щяха да ги самоубият. 

А и не говорим само за този сезон. За последните 10 години колко мениджъра смениха, сигурно 10. А са на втори финал в шл, взеха 2 ле, няколко фа и шампиони няколко пъти.

То е ясно, че става с наливане на пари, но показват и че не е от първостепенна важност това да имаш постоянен мениджър за 4-5 години,който да ти изгради стил.

А Тухел според мен го подценявате доста. Втори пореден финал в шл, финал за фа, като отстрани и обезличи сити преди това. Хич не малки постижения.

Тухел много им стегна защитата с изключение на онзи мач в УБА, в който ги разковаха. Не мисля, че някой друг им е вкарал повече от гол и направиха сумати сухи мрежи за периода. Отпред са им проблемите, Сити могат да им вкарат от 3 положения 2 гола и да приключи мача, докато за Челси ще е по-трудно да го направи.

Коремът ме заболя от яд вчера като гледах как Челси надиграха Реал. Тоя сезон си беше перфектен да дублираме титлата и да играем финал в ШЛ. Сами сме си виновни, че така се насрахме.

Аз съм за Сити. Пепо заслужава ШЛ, да я взема. А и стратегически за нас е по-добре Челси да не взема титлата ако случайно стане чудо и успеем да влезем в 4ката.

32 minutes ago, oZZy said:

А и стратегически за нас е по-добре Челси да не взема титлата ако случайно стане чудо и успеем да влезем в 4ката.

Финалът за ШЛ би трябвало да е след края на първенството, така че вече ще се знае. Ние ще сме прецакани само ако сме 4-ти, Челси 5-и примерно, взимайки ШЛ и Арсенал вземат ЛЕ. Тогава ще в ШЛ ще играят Челси и Арсенал като носители на европейските трофеи и първите 3 отбора от Англия. Но вече ще се знае класирането.

За да участваме в ШЛ наесен  първо трябва задължително да бием всички до края, при това желателно и с повечко голове, защото може да се окажем с равни точки с някой отбор.

Ако това някак си стане, най-вероятно ще се класираме, като може и да сме трети даже, а Лестър четвърти и Челси пети с купата от ШЛ, а може и с ФА купата за кеф на Тухел и Абрама.

При наши победи, дай Боже, ще съберем 69 точки и с възможност за по-добра голова разлика.

Сигурен съм, че ПОНЕ един  от Челси и Лестър няма да надхвърли 69 точки.

Това значи или Челси да загуби 4 точки до края, например 2+ от Сити и още 2 от Арсенал (едва ли, но все пак) или 2 от Лестър. 

Другото е Лестър да загуби 6 точки, например 2+ от манафите, 2+ от Сити и в последния мач 2 от Тотнъм. 

Обаче след промените в програмата на мангалите заради феновете им сега мача им с Лестър е само два дни след предишния и пак само два дни преди мача с нас и вече не се надявам много-много манго да играят силно и мотивирано срещу лисиците. 

Абе, за Сити преди 2-3 години тук имаше мнения как имат по-слаб от нашия СЪСТАВ. А болшинството считаше, че имаме по-добра единайсеторка, а даже  и мнения, че щели да влезнат само двама от Сити в нея. Тогава беше комично, сега е още повече.

Оттогава взеха Марез,Родри, Кансело, Рубен Диас и некъв пълнеж, кат  си ги подобриха осезаемо, но пък и се разделиха със Силва, Компани, Сане, а Агуеро тоя сезон на практика не беше техен играч. 

Тоест, голямо подценяване. Или пък голямо надценяване на нашите.

2 hours ago, blunt said:

Оттогава взеха Марез,Родри, Кансело, Рубен Диас

От тези четиримата кой би влязъл в нашите стартови 11? Най-много Диас, ама другите ще са си резерви и при нас.

2 hours ago, blunt said:

Абе, за Сити преди 2-3 години тук имаше мнения как имат по-слаб от нашия СЪСТАВ.

Мненията бяха, че имат по-широк състав, което в крайна сметка натежа за онова 98:97 точки. Разликата дойде от техните резерви, които бяха по-добри от нашите резерви. И със сигурност техните титулярни 11 не са били по-добри от нашите титулярни 11.

Aз и в момента твърдя, че имаме по-добри стартови 11 от тях. 

.............................Алисон..........................

........Трент........Матип.....ВВД.......Робо.....

........Хнедо..........Фабиньо.......Тиаго.........

.......Салах..............Жота............Мане..........

Сега, как сме играели ние през сезона е едно, качеството на играчите е друго.  Причини за случилото се са много.

Ся, то ясно, че не можем вечно да се оправдаваме с контузиите, но те бяха факт. Ако имахме възможност да играем продължително време с този състав през сезона, шансовете ние да бяхме на мястото на Челси в момента, нямаше да са малки. 

1 hour ago, Stojkica said:

От тези четиримата кой би влязъл в нашите стартови 11? Най-много Диас, ама другите ще са си резерви и при нас.

Мненията бяха, че имат по-широк състав, което в крайна сметка натежа за онова 98:97 точки. Разликата дойде от техните резерви, които бяха по-добри от нашите резерви. И със сигурност техните титулярни 11 не са били по-добри от нашите титулярни 11.

Не - имаше коментари за целия състав, затова и подчертах. Ясно е, че ние нямахме широчината им, но явно някои не мислеха така.

За единайсеторката не съм оценявал чия е по-добра, а само, че преобладаваше как само Де Бройне и Агуеро щели да влезнат в нашата 11торка и тн. Подценяват се и играчите им, и най-вече Гуардиола ( за него само в този форум).

И ти ги подцени Сити преди този сезона.

Доста от резервите на Сити си бяха осмивани във форума. Някои с право, други не.

1 hour ago, blunt said:

Подценяват се и играчите им, и най-вече Гуардиола ( за него само в този форум).

И ти ги подцени Сити преди този сезона.

Сити тръгнаха точно както очаквах. След директният мач бяхме на 5 точки пред тях, които трябваше да са 7. 

Подценяването на Гуардиола /не само от моя страна/ е факт - надали някой на тази планета е очаквал, че Сити ще започнат да играят с 6-7 човека зад топката през цялото време на мачовете си. Оттогава тръгнаха и нагоре, а евентуално спечелване на ШЛ ще е пикът им до момента.

5 hours ago, blunt said:

Абе, за Сити преди 2-3 години тук имаше мнения как имат по-слаб от нашия СЪСТАВ. А болшинството считаше, че имаме по-добра единайсеторка, а даже  и мнения, че щели да влезнат само двама от Сити в нея. Тогава беше комично, сега е още повече.

Оттогава взеха Марез,Родри, Кансело, Рубен Диас и некъв пълнеж, кат  си ги подобриха осезаемо, но пък и се разделиха със Силва, Компани, Сане, а Агуеро тоя сезон на практика не беше техен играч. 

Тоест, голямо подценяване. Или пък голямо надценяване на нашите.

Също се казваше, че откакто Силва и Компани напуснали вече не ставали и Пеп се провалил. А се вижда че пак не са никак зле. Даже за първи път стигат финал.

Не мисля, че и МС са толкова добри този сезон, колкото изглеждат. По скоро, ние и доста други сме прекалено зле за стандартите си. Не казвам, че Сити Не са си добри, но в комбинация с нашият провал този сезон, техният успех е още по-убедителен. Ако имахме поне 80% от нивото при предишните 2 сезона, сега щяхме да се борим до последно за титлата.

И пак да си дойдем на думата. Отборите, които най-много харчат за трансфери бяха на 1/2 финали. Което не става с пари, става с много пари. Кога взехме двата си най-значими трофея? Когато вече бяхме похарчили пари за Фабиньо, ВВД и Алисон. Това са единици про нас, докато при Сити и Челси е почти всеки трансферен прозорец.

С други думи, парите не са гаранция за трофеи, но тяхната липса лишава даден клуб от дълготраен успех.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Ако, Челси останат 5-ти във ВЛ, но спечелят ШЛ, а ние станем 4-ти във ВЛ, на есен ще играем ли във ШЛ?🙄

Няма, нали единственият шанс да са пет отбора в ШЛ, е ако два отбора извън топ 4 вземат съответно ШЛ и ЛЕ. В горния случай 4тия остава с празни ръце, а носителят на ШЛ извън топ 4 играе и догодина. 

Опасността беше само, ако имаше английски финал и в ЛЕ и Арсенал го бяха взели, a в ШЛ Челси бяха спечелили, като останат в същото време извън четворката. Сега този в четворката ще играе със сигурност в ШЛ.

Според мен Лестър ще загуби поне 3-4 точки в следващите два мача, пак изпаднаха в дупка накрая на сезона. Зависи дали Ливърпул ще си вземе трите мача вече.