Jump to content

Шампионска Лига - 2020/21

Recommended Posts

• Replies 894
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

До вчера половин Манчестър беше тъжен, а днес вече е целия град.Безценно.😄

Бих определил жребия като задоволителен. Можеше да е по-добър, можеше и да е много по-лош. Единственото сигурно в нашата група е, че ще има много голове. За мен поне това е категорично. И ние, и Аякс,

Ми почти оптимален вариант. Средна хубост съперник за 1/4 финал и доста оптимален вариант за 1/2 финал.  Нещото, което може да се каже е, че ако има отбор който може да повиши това, което показва

Posted Images

Те Сити бяха един от най-слабо представящите се отбори на финал, който аз помня.

За цял мач нямаха един точен опасен удар. Най-доброто им положение беше онова в последните секунди на Марез, при което топката мина на няклко санта от горната греда.

Тотално безлични през останалото време и това за отбор, който стана емблема на атакуващ и резултатен футбол в предните години. Тухел ги неутрализира тотално. Ако не бяха толкова куци пред гола Челси, спокойно на 3-ка си отиваха Сити. 

Челси като турнирен отбор мисля, че имат голям потенциал и го доказаха, но това съвсем не значи, че в първенството биха били успешни. Видя се в редица мачове това от ВЛ. Не си ли намерят някой, който с лекота да вкарва 20+, не мисля че ще са заплаха.

Сити след това поредно разочарование, а този път възможно най-голямото в ШЛ, ще ги видим с каква мотивация ще почнат следващия сезон. И дали изобщо ще са с Пепи Еврото.

Че то на Пеп му стана традиция баш в най-важния си мач за сезона в ШЛ да се прави на още по-голям иноватор и революционер, от колкото са му лепнали етикет медиите, с откровени глупости и накрая заради това да го яде.  

Те Челси, ако вземат Санчо, а не някой като Халанд или Мбапе, пак добре. Много повече ще ме притеснява този отбор с нападател, който да вкарва по-често от Вернер. Конкретно Санчо не е много сигурно колко по-добър е от Пулишич и Хавертц, даже за първия съм с две ръце все пак да се озове в Ливърпул.

Иначе Тухел победи категорично шампионите на Испания и Англия, както и най-титулувания отбор в турнира, редно е да му се отдаде заслуженото. Радвам се, че на Пеп безумната идея не сработи, защото наистина щяхме цял ден да слушаме каква брилянтна иновация е направил да излезе във финал без дефанзивен халф и без един от най-добрите нападатели в света за сметка на Рахийм лайното Стърлинг.

Както каза Дачев и двата възможни победителя идват с доста минуси за нас. Първо защото са отбори с добри играчи и пари, които ако се привлекат 2-3 подходящи играчи, ще стане доста трудно за нас.

Един свестен централен нападател и Челси са фаворит за титлата. Имаха добър състав и преди, но Лампард не беше правилният човек за тях. Тухел ги стегна много в защитен план и видяхме как 3 пъти биха Сити за един месец, нещо което никой друг не е правил последните години. И ако изключим мача за първенство, който не беше от голямо значение, то 1/2 финала за ФА и най-вече финала за ШЛ, са си загуби от които много ще ги боли.

Минуса за нас е, че още един отбор стана сред претендентите за титлата.

Плюса, че МС могат да подходящ към шампионата по-лежерно, или ако Пеп се махне да влязат в някаква дупка за 2-3 сезона, докато намерят някой да ги вдигне пак. Но ако ние не се стегнем, то сме пред огрозата Челси да смени МС за следващите 1-2 години, особено ако се сдобият с някой голаджия.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Ще се направя на иновативен като Пеп.

1. МС ще са още по мотивирани догодина, според мен заради провала.

2. Челси след този пик ще тръгнат надолу за известно време.

3. Ние ще сме по силни догодина заради слабия сезон(по нашите форумни стандарти) и заради силната конкуреция.

4. Следващата година ще спечелим минимум един трофей.

5. Ще подобрим рекорда по уволнение във форума на меринджея Клопо.

6. Тази година ШЛ я спечели най-добрия в турнира отбор, но скоро Виляреал ще ги разкрият какви са шамандури в мача за суперкупата. 🙂 

Понякога имам чувството, че Гуардиола нарочно прави някакви странни промени в най-важните мачове от Шл , та ако проработи целия свят да го боготвори и да му се удивлява на таланта, а не играчите да обират лаврите.

През целия сезон Фернандиньо и Родри са били на скамейката заедно само в един мач, а Стърлинг заради слабата си форма беше резерва в най-важните мачове, а във финала на Шл , той го пусна а остави Фернандиньо и Родри на пейката..странно

Сити бяха тотално обезличени. Те реално нямаха чисто голово положение. За отбор, който практикува нападателен футбол, това беше много нелогично за тях. Или по-скоро добри думи за Канте и защитата, които успяха да минимизарат опаснотите пред своята врата до степен, че Сити изглеждаха ялови в атака. Челси също ще изпитват проблеми с по-затворени отбори, особено ако си задържат Вернер.

Продължавам да мисля, че ако не бяха много контузии в нашите редици и съдийските резачки в някои мачове, то имахме голям шанс да дублираме титлата. 

M/у другото и на Сити им трябва играч, който да може да реализира спокойно 20+ гола в първенството. След Агуеро не се вижда да имат такъв. Там при тях бонус е, че имат доста голям брой футболисти, които могат да достигат до 10+ гола.

Откакто Гуардиола им е мениджър, като постижения това им е най-добрият сезон. Спечелиха 2 купи 1/2 финал за ФА и финал за ШЛ стигнаха. Като от тия мечтани 4 купи за един сезон, единствено Челси им беше пречка.

Като игра обаче за мен са ниво под това, което бяха през 2017/18 и 2018/19.  Тогава бяха далеч по-голямо страшилище на терена. Преди два сезона така щеше да пуши пред наказателното на Челси през второто полувреме, че и Менди нямаше да можем да го различим на терена.  Бяха отбор, който на всеки можеше да направи 20+ удара. Да, допускаха повече, но пък мачкаха сериозно в противниковата половина с бързи разигравания и много удари.

Сега позатегнаха защитата, факт, но играта им не е същата както преди. Умеят да печелят мачове в първенството, а и в ШЛ както се видя до финала, но я няма баш оная доминация.

Така, че според мен имаме напълно реални шансове следващата година, да си върнем титлата от тях. Нито Челси, нито Сити, нито Манго ще са в състояние да правят ония чудеса, които ние и "гражданите" правихме 3 поредни сезона с достигането до почти 100 точки.  Този сезон имахме редица нелепи загуби поради многобройни причини. 6 поредни домакински от които. Това са цели 18 точки. Само тия мачове, ако оправим следващия сезон, това ни гарантира битката за титлата, защото ще сме около 90-те точки.

Разбира се, със сигурност останалите отбори ще се подсилят, като най-важно е какво ще направят Челси и Сити. Манго с тоя треньор са ясни, Арсенал и Тотнъм са ни още по-ясни, ако ще и господ да трансферират.

До голяма степен нещата си зависят от нас, защото продължаваме да имаме готов отбор, на когото му трябват малко настройки като нови попълнения и нормално стечение на нещата при контузиите. За разлика от Сити и Челси, въпреки многото пропуски, които правим, ние имаме кой да реализира голям брой голове. И то не един играч. И Жота, и Мане биха били в състояние да правят това. При здрави играчи имаме по-голяма класа в защита, и от Челси, и от Сити. В Халфовата линия, ако  вземем един качествен играч, и там стоим много добре. Така, че аз съм оптимист за следващата кампания.

Колеги, напоследък правилата ги променят по два пъти на ден, а понякога и на полувремето на нашите мачове та съвсем се опетлах. Подскажете какво се дава на вратарите за умишлена игра с ръка извън наказателното поле? Не е ли червен картон? А ако има нарушение и съдията пусне авантаж после не се ли дава все пак и картон дори да има отбелязан гол? Вчера Едерсон се опита да спре Хаверц като игра с топката с ръка , но въпреки това германеца отбеляза. Не трябваше ли да има гол и после червен картон? 🤔

3 hours ago, pehotineca said:

Понякога имам чувството, че Гуардиола нарочно прави някакви странни промени в най-важните мачове от Шл , та ако проработи целия свят да го боготвори и да му се удивлява на таланта, а не играчите да обират лаврите.

През целия сезон Фернандиньо и Родри са били на скамейката заедно само в един мач, а Стърлинг заради слабата си форма беше резерва в най-важните мачове, а във финала на Шл , той го пусна а остави Фернандиньо и Родри на пейката..странно

Снощи четох за това в Скай, където пишат, че Пеп  прекалено много  обмислял състава си преди важен мач, което се е случвало няколко пъти и преди, включително смяна на схемата/тактиката само часове  преди мача.    Овър тинкинг,  прегряла му е главата, изпушил му е мозъка.

https://www.skysports.com/football/news/11945/12320435/champions-league-final-hits-and-misses-pep-guardiola-guilty-of-over-thinking-as-man-city-lose-to-chelsea

36 minutes ago, Сиймор said:

Колеги, напоследък правилата ги променят по два пъти на ден, а понякога и на полувремето на нашите мачове та съвсем се опетлах. Подскажете какво се дава на вратарите за умишлена игра с ръка извън наказателното поле? Не е ли червен картон? А ако има нарушение и съдията пусне авантаж после не се ли дава все пак и картон дори да има отбелязан гол? Вчера Едерсон се опита да спре Хаверц като игра с топката с ръка , но въпреки това германеца отбеляза. Не трябваше ли да има гол и после червен картон? 🤔

Ако нямаше гол щеше да има червен за вратаря, иначе се дава по-тежкото наказание в случая гол.
Еквивалента на това е ако защиник играе умишлено с ръка в наказателното, но след това ако има гол, няма да има никакви последствия за защитника

3 hours ago, Bellamy said:

Ако нямаше гол щеше да има червен за вратаря, иначе се дава по-тежкото наказание в случая гол.
Еквивалента на това е ако защиник играе умишлено с ръка в наказателното, но след това ако има гол, няма да има никакви последствия за защитника

Мерси!

20 hours ago, pehotineca said:

Аз за т'ва не го харесвам - щото е напълно способен на нещо подобно. Мауриньо поне открито си показва какъв е, а Пеп се прави супер лицемерно на джентълмен и "пичага", а всъщност е доста злобен, когато нещата не му вървят. И е много по-самовлюбен, отколкото изглежда. Абе лицемерче, Мяуката повече кефи 😄 

17 hours ago, Сиймор said:

Не може да има авантаж при червен картон. Тоест ако играта е пусната да продължи, няма как после да бъде изгонен играча след края на ситуацията (както е с жълтия картон например). Ако топката обаче не беше останала под контола на Хаверц, трябваше да има червен за Едерсон + фал извън наказателното.

12 minutes ago, ReD_Gerrard said:

И трите финала на Челси за ШЛ са след смяна на треньора по средата на сезона.

2008
2012
2021

Трябваше да уволним Клоп февруари и сега щяхме да сме със Седмата... 🙂 

Майтапа настрана, но Челси са превърнали в традиция смяната на тренери през ден и при тях това работи успешно. Защо при Левски и ЦСКА-София не се получава, не знам? 🙂