Jump to content

Световно първенство 2022

baivan
 Share

Recommended Posts

j5jxbab3mgbhkdazymd8.jpg

200px-2022_FIFA_World_Cup.svg.png

Вече вървят квалификации в някои континенти,

а за УЕФА жребият за групите ще е на 7 декември.

Подробности за него от ФИФА

https://www.fifa.com...age-on-7-decemb

рейтинг на отборите

https://www.fifa.com...table/men/#UEFA

Накратко: УЕФА има 13 места за Катар.

В квалификациите ще има 10 групи, 5 с по 6 отбора и 5 по с 5 отбора.

Първите 10 се класират направо, а вторите 10 плюс два от най-добрите в Лига на нациите 2021 и не класирани още,

ще играят за три места с по един мач полуфинал и пак един финал.

Според ранга им първите 6 ще са поставени и ще са домакини на полуфиналите си.

https://resources.fi...

България ще е в четвърта урна като спаринг партньор на по-големите.

============================================================

7 мин клип от мача Уругвай - Бразилия от оня ден със специалното участие на Фирминьо

а тук за 16 мин само головете от всички южноамерикански срещи от последните дни

много емоционални и шумни макар и без публика

данни от ФИФА

South America's top international scorers

Player..........Country..Goals..Games...Ratio

Pele............Brazil...77_____91_____0.85

Lionel Messi....Argent...71_____142____0.50

Neymar..........Brazil...64_____103____0.62

Luis Suarez.....Uruguay..63_____116____0.54

Ronaldo.........Brazil...62_____98_____0.63

Romario.........Brazil...55_____70_____0.79

Edinson Cavani..Uruguay..51_____118____0.43

Zico............Brazil...48_____71_____0.68

Alexis Sanchez..Chile....45_____136____0.33

Sergio Aguero...Argent...41_____97_____0.42

European World Cup qualifying full pot seedings /УРНИТЕ/

Pot 1: Belgium, France, England, Portugal, Spain, Italy, Croatia, Denmark, Germany, Netherlands.

Pot 2: Switzerland, Wales, Poland, Sweden, Austria, Ukraine, Serbia, Turkey, Slovakia, Romania.

Pot 3: Russia, Hungary, Republic of Ireland, Czech Republic, Norway, Northern Ireland, Iceland, Scotland, Greece, Finland.

Pot 4: Bosnia and Herzegovina, Slovenia, Montenegro, North Macedonia, Albania, Bulgaria, Israel, Belarus, Georgia, Luxembourg.

Pot 5: Armenia, Cyprus, Faroe Islands, Azerbaijan, Estonia, Kosovo, Kazakhstan, Lithuania, Latvia, Andorra.

Pot 6: Malta, Moldova, Liechtenstein, Gibraltar, San Marino.

Поправете ме ако греша, но за да сме шести трябва да има и един отбор от урна 6 - Малта, Молдова, Лихтенщайн, Гибралтар и Сан Марино. Шансът ни е на някакви хиксове с Гибралтар и Сан Марино и да се надяваме на тях да им лепят повече голове, отколкото на нас, че по голова разлика да сме пети.

• 2 weeks later...

Интересна предимно славянска група и при застаряващите Ловрен, Модрич и др хътватите ще видят зор,

там почти всеки отбор може да вземе точка/и от всеки.

Croatia, Slovakia, Russia, Slovenia, Cyprus, Malta

На това му се вика да отпаднеш на жребия

Аз бих казал, че е още преди жребия.

Днеска чета, че щял да се търси нов национален селекционер на мъжете. :sarcastic: Все едно има значение кой ще сложат, имам чувството, че ги сменят през няколко месеца.

Литва са сигурно още по-убити и от нас, но ние сме способни да паднем от всеки. Според мен сме си категорично последни в групата. Мисля, че ще хванем 2 равни мача срещу Ирландия и Литва в София и всичко друго ще е загуби. Нещо такова ми се върти.

• 2 weeks later...

Между другото, все по-чести стават призивите на феновете да се бойкотира това световно от федерациите. Не вярвам вторите да го направят, но все трябва да се споменят около 6000 смъртни случая на работници, за да се построят стадионите при тези нереални горещи условия.

ФИФА трябва сериозно да бъде разследвана за този избор. Не че не получават някакви рушвети при всеки избор на домакин на СП, но в случая е абсолютно нелепо дори престъпно да се прати първенството да се играе в Катар, където има изключително тежки условия за игра и няма никаква футболна култура. И за прищявката на един шейх животът си са дали толкова много хора, за да се построят стадиони с "климатизация".

1 hour ago, Plovdiv_1926 said:

Между другото, все по-чести стават призивите на феновете да се бойкотира това световно от федерациите. Не вярвам вторите да го направят, но все трябва да се споменят около 6000 смъртни случая на работници, за да се построят стадионите при тези нереални горещи условия.

Да добавя:

Annual meetings in Norwegian clubs: Supporters voted for boycott. That means the Norwegians clubs now have to push their FA in the same direction. Supporters in every country has to do the same!

NEWS: German fan organisation ask for boycott of World Cup in Qatar 2022.

Според мен обаче отново парите ще победят и за това даже много хора няма да разберат, яко игнор ще е.