Jump to content

Световно първенство 2022

baivan
 Share

Recommended Posts

Христо Крушарски разказа пред „Мач Телеграф“ какво се случва в Аржентина, където е в момента.

„Такава мъка не съм виждал! Траурът продължава и днес. Много е тежко. Пълно мъртвило. Световните агенции и социалните мрежи са пълни със снимки. С думи е трудно да се опише. Такъв рев няма… По време на мача, който бе в 7 сутринта местно време, по улиците и куче не можеше да се срещне. Работният ден бе отложен. Във фабриката имам 40 работника и ми е трудно да ги гледам така сломени. Дойдоха като за погребение. Който не е бил тук, той не знае какво е футболът в Аржентина, Бразилия, където отивам другата седмица, а и в цяла Южна Америка. Няколко пъти говорих в последните дни със заместник-кмета в Мендоса. Той ме убеждаваше, че хората в Аржентина не се тревожат нито за инфлацията, нито за каквито и да е кризи, стига Аржентина да печели. Убедих се, че е прав. В момента обаче шокът буквално блокира цялата държава. Плачат така, сякаш е умрял президента. Покъртително!“

Откакто гледам световни - 1982 г  до сега, този отбор на Бразилия е най-слабия, като единици...няма значение, как са се представяли като отбор... толкова слаби единици Бразил не е била до сега! 🙄 Няма Зико, Сократес, Едер, Ромарио, Бебето, Ривалдо, Кака, Роналдиньо, Феномена Роналдо, Кафу, Роберто Карлуш, Адриано, Жониньо Пернамбукано, дори Дани Алвеш и Марсело... Сега какво -смешника Неймар и още 22 анонимници... Изобщо не ми харесват...Че то Канада играят по-добре от тях...🤔

Не съм съгласен за беазилците- имат някои от най-добрите играчи на своите позиции в света и то на постове като вратар и дефанзивен халф имат по двама от тях. Освен Неймар и Винисиус не бива да се подценява, даже той може повече да направи на това първенство. Имат и много опции на скамейката, които могат да обърнат мача, това, че Рафиня и Ричарлисон почнаха титуляри е грешка на треньора за мен.

Определено са в пъти по-качествен състав от 2014 и 2018, най-вече в момента са отбор. Защитата може да им обърка сметките. От всички фаворити те играха с най-силния отбор, въпрекииче сърбите се бяха затворили и не създаваха опасни контри.

14 minutes ago, S.G. said:

Бай Иване, дай схемата на първенството, могат ли да играят Англия и Бразилия ,преди Финала?

Ето ти я, тук е най-ясно показано.

https://en.wikipedia.org/wiki/2022_FIFA_World_Cup#Knockout_stage

Ако и двата отбора спечелят групите си, както се очаква, най-рано могат да се срещнат в мача за трето място или финала, но аз лично очаквам Англия да отпадне  на 1/4 финал от Франция. 

Иначе ако някой е втори в групата, а другия първи, може да се срещнат на 1/2 финал.

Ако и двата са втори, пак чак на (малкия) финал.

3 hours ago, Taipan said:

Откакто гледам световни - 1982 г  до сега, този отбор на Бразилия е най-слабия, като единици...няма значение, как са се представяли като отбор... толкова слаби единици Бразил не е била до сега! 🙄 Няма Зико, Сократес, Едер, Ромарио, Бебето, Ривалдо, Кака, Роналдиньо, Феномена Роналдо, Кафу, Роберто Карлуш, Адриано, Жониньо Пернамбукано, дори Дани Алвеш и Марсело... Сега какво -смешника Неймар и още 22 анонимници... Изобщо не ми харесват...Че то Канада играят по-добре от тях...🤔

Пълни Глупости. Ти гледа ли мача изобщо ?? Щото ако си го гледал няма как да напишеш толкова абсурден коментар.