Jump to content

Световно първенство 2022

baivan
 Share

Recommended Posts

3 hours ago, Taipan said:

. Сега какво -смешника Неймар и още 22 анонимници... Изобщо не ми харесват...Че то Канада играят по-добре от тях...🤔

Неймар бил смешник, а пък човек с 5 ШЛ бил анонимник 😄 😄 

Понякога личните пристрастия пречат. На всички ни е противен Ричарлдсон, ама човека си играе. Два гола вкара, втория, от които абсолютен шедьовър. Имат си играчи Бразилия, като цяло, няма какво да се лъжем. 

На мен лично Португалия са ми най-противни. Това да събереш в един отбор: Пепе, Бернардо, Фернандеш и Роналдо си е нещо грандиозно. Не отричам футболните умения на изброените, просто са ми ужасно антипатични по отделно, камо ли да ги вида едновременно, заедно в един отбор. Само наш Жота би умекотил картинката, но пък човека изтегли късата клечка за това Световно.

Въпреки че е прекалено рано да се говори за тия неща, отива ми финал Франция - Бразилия, което би било страхотно според мен. Тва на база солидните първи представяния на двата отбора и с оглед на издънките на другите големи в началото.

Разбира се винаги има едно на ум затова с кого ще се паднат напред, но би било интересно такъв финал. 

А сърбите за мен се представиха доста добре първото полувреме. Задушаваха танцьорите, ама второто не им стигна въздуха и ония доста натиснаха.

9 hours ago, poolbg said:

Пълни Глупости. Ти гледа ли мача изобщо ?? Щото ако си го гледал няма как да напишеш толкова абсурден коментар. 

а, ти чете ли какво съм написал??? твърдя, че този отбор на Бразил е по-слаб от другите отбори на Бразилия през годините / не ги сравнявам с другите отбори на това първенство /...и съм ти изброил играчите, които бяха истински звезди и играчи...а, не като сегашната им най-голяма звезда -  Неймар, дето е най-големия симулант и колкото играе, толкова се и търкаля по терена ... ай със здраве и ... чети! 😉

p.s. не, че има значение, но коментара го направих след първото полувреме! а, харесаха ли ви Бразил първото ?🤔

16 hours ago, Stivi_G said:

Нямаше да забележим 😄

Не са трудни за различаване езиците. Вече ако искаш да ги прочетеш е нещо съвсем различно. 

Edit: Корейски, японски и китайски. Нищо общо.

240b27967688ed0106907cc7185bc031.jpg

40 minutes ago, Taipan said:

и съм ти изброил играчите, които бяха истински звезди и играчи...а, не като сегашната им най-голяма звезда

Футболът цялостно страда от липса на индивидуалности. Не знам дали се дължи на по-интензивната тактика и отборна игра или нещо друго.

30 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

Футболът цялостно страда от липса на индивидуалности. Не знам дали се дължи на по-интензивната тактика и отборна игра или нещо друго.

Съгласен съм на 50%, щях да съм на 100%, ако ги нямаше Меси и Роналдо по наше време. Тия двамата обърнаха представата за статистика. Кой вкарваше преди толкова много голове и печелеха златната топка по толкова пъти.

Прилични бяха бразилците снощи, факт. Но и не можеш да сравняваш Ричарлисон, Неймар, Жезус и там останалите отпред с Роналдо, Роналдиньо, Ривалдо и т.н. Както и защитата - едно време с Роберто Карлош, Кафу, сега даже не им знам и бековете. Това не значи, че са слаб отбор, а просто на индивидуално ниво са много далече от предните им поколения. Ще ги видим бразилейротата срещу Швейцария, че тия вторите са тегави. Но според мен ако им се закучи някой мач, нямат лидер, който да ги издърпа. Неймар ако не ходи да тъпче сестра си е все контузен или все се търкаля по терена. Сега пак рева, нещо глезена подут и бил под въпрос. 2014 помня пак така изгърмя за елиминациите. 

Роналдо е взел играч на мача снощи, при средна оценка от различните платформи 5.7 😄

11 minutes ago, oZZy said:

Съгласен съм на 50%, щях да съм на 100%, ако ги нямаше Меси и Роналдо по наше време. Тия двамата обърнаха представата за статистика. Кой вкарваше преди толкова много голове и печелеха златната топка по толкова пъти.

Щях да допълня одеве, ама ме домързя, явно ще трябва. В последните 10 години има горе-долу едни и същи десетина топ играчи, които постоянно се въртят за позициите в Топката, но двама я печелят. Преди това във всеки отбор от топ 6-7 на първите четири по сила първенства имаше някой, който осезаемо можеше да направи разликата. По едно време и то за дооста дълъг период само в Италия даже имаше поне 8-9 отбора, всеки от които да притежава я Креспо, я Батистута, Верон, Недвед, Тоти, Адриано, Руи Коща и т.н. И това всичко преди въпросните да идат към трите гранда. В ПСЖ имаше играчи като Роналдиньо, в Холандия директно взимаха Роналдо. Валенсия какъв състав имаха заедно с Виляреал след тях, Бетис ти чупят трансферен рекорд за Денилсон и още подобни.

Сега подобно нещо е невъзможно да се случи. Така че визирах цялостната картина, а не Меси и Роналдо. Футболът страда от липса на индивидуалности и това най-ясно си личи при най-креативните позиции в играта- нападатели и плеймейкъри.

11 hours ago, baivan said:

Ето ти я, тук е най-ясно показано.

https://en.wikipedia.org/wiki/2022_FIFA_World_Cup#Knockout_stage

Ако и двата отбора спечелят групите си, както се очаква, най-рано могат да се срещнат в мача за трето място или финала, но аз лично очаквам Англия да отпадне  на 1/4 финал от Франция. 

Иначе ако някой е втори в групата, а другия първи, може да се срещнат на 1/2 финал.

Ако и двата са втори, пак чак на (малкия) финал.

Да, погледнах схемата, ако не станат някви издънки и фаворитите оглавят групите си, Англия и Франция , отиват на 1/4 финал и най-вероятно победителят от него е и на Финал!

В другия поток,същото се получава м/у Бразилия и Испания, които също най-вероятно ще се срещнат на 1/4 финал и който продължи , ще е и на финала!

П.С. Горното означава, че до 1/2 финалите може да се промъкнат (промъкне) доста неочакван отбор(отбори)

1 hour ago, Plovdiv_1926 said:

Според мен просто футбола е много променен и има прекалено много тактика и са малко като роботи футболистите, нямат свобода. Неймар прави рейнбол флик и съдията свири фаул и му дава жълт картон и после по медиите го разпиляват как се подигравал със съперниците си. Другото което е, че разликата между силните и слабите е много по изравнена от преди 20-30 години примерно. 

1 hour ago, Dacheff said:

Роналдо е взел играч на мача снощи, при средна оценка от различните платформи 5.7 😄

Ето грубото ми мнение за звездите последните 10тина години 🙂 И като добавим каква дузпа му дадоха та съвсем картинката се променя.

Разликата в днешни дни е, че огромни рекламни агенции ти казват кой е звезда и т.нт. Дори и нашето уругвайче вече е коронован и следващия сезон Мо може и да остане на заден план. И то без да е показал нищо за сега. 

Как па най - големите звезди са в Барселона и Реал, дори и при перфектен сезон на Левандовски /примерно/? Хората знаят как да привлекат вниманието към себе си 😉  

7 hours ago, J.N.K. said:

Не са трудни за различаване езиците. Вече ако искаш да ги прочетеш е нещо съвсем различно. 

Edit: Корейски, японски и китайски. Нищо общо.

240b27967688ed0106907cc7185bc031.jpg

Преди години имах приятел японец и казваше, че китайски (мандарин) не разбира, но ако го види написано разбира около 30% .

Холандците много ме разочароват. Винаги са имали страхотни, креативни играчи и атакуващ стил. Сега имам чуство, че играят с един халф и нападател, всички останали просто се шматкат по терена, като мухи. Жалко за Върдж, не случи на поколение.

12 minutes ago, kibo1992 said:

2ри пореден мач гледам много внимателно Трипиер и наистина не виждам с какво е по-добър от ТАА. 

Саутгейт е комплексирано и пристрастно човече. Като чуят Ливърпул и още се насират всички англета. 

Е, той и Фоудън не пуска, което също няма никакво обяснение, страшна мъка са англичаните, практически играят като равен с равен със САЩ, което е кощунство просто.

Тия Реал Мадрид са ебати противния отбор. Сега всичките им лакеи подхванаха да "съобщават" колко би им струвал Ричарлисон. Някой само да пръдне ей-така по-чалъмлия и вече го спрягат.