Jump to content

Чужди трансфери - трансферен прозорец 2021/2022

Recommended Posts

14 minutes ago, oZZy said:

На мен ми е тъжно, че това се случва - че играч като Меси няма да завърши кариерата си в Барса

Съгласен съм - тъжно е,  но ...

За мен самият Меси, ако наистина искаше да остане още 1-2 год в Барса, 

имаше елементарен ход - да приеме поиграе за не повече от 5-6 мил/год,

равни на 100 000/седмица, та даже и за символична сума почти без пари.

Преди месец-два писаха, че в Испания са разкрили договора му с Барса -

120 мил на година и за още пет години ! 

И след това наскоро той се съгласил  да си я съкрати наполовина т.е. 60 мил/год.

Абе джанъм, та той си докарва огромни пари извън заплатата, реклами, инвестиции...

Би могъл даже да си плаща, за да поиграва, както вие си плащате за фитнес,

Най-вероятно и баща му има дял в тези решения, но извода е - искаме още много пари.

Той даде на клуба много успехи на терена, но и клубът му даде предостатъчно.

Пример от живота: 

Ако една майка е в здравословна или финансова криза, но има здрав + извънредно богат син, който я обича,  той би я подпомогнал, като би се лишил от някои приходи.

3 minutes ago, LiverpoolYNWA said:

Ла Лига имало някакво правило, че следващата ти заплата нямало как да е по-малко от половината на предната

За свободни агенти важало това или нещо от сорта

Доколкото разбрах Барса и сега не влизат в рамките за заплатите, тоест и 1 евро да иска Меси няма да стане. Трябва да продават, а до тогава Меси да чака…което явно не иска да стане.

П.С, Дано да искат да продават и Педри и Клоп да чака него досега.

51 minutes ago, LiverpoolYNWA said:

Педри е играч за бавен футбол, не за гегенпресинг, ще е нещо като Тиаго.

E кога пък го определи толкова бързо? Тоя е на 18, тича като ненормален, може да стане за какъвто си иска футбол.

Ясно ми е, че нашите играчи винаги са по-смотаните, но в Харви има много, много талант и аз съм повече от възхитен от него. В обяснението на Клоп защо го пуска в средата също има достатъчно логика и аз лично желая да му стискам палци отколкото да го ползвам в като герой в принизяващи уж обективни теории.

48 minutes ago, Toshko_Afrikanski said:

Ясно ми е, че нашите играчи винаги са по-смотаните, но в Харви има много, много талант и аз съм повече от възхитен от него. В обяснението на Клоп защо го пуска в средата също има достатъчно логика и аз лично желая да му стискам палци отколкото да го ползвам в като герой в принизяващи уж обективни теории.

Абе със сигурност наш Харви не е по-смотан от тоя Педри, бъдете сигурни. Момчето е с огромен потенциал, дано се развие правилно

И аз Харви го харесвам, ама такива лафчета за това колко са талантливи нашите младежи сме си ги говорили десетки пъти през годините. Харви може много да се развие и 5 златни топки да спечели някой ден, ама в момента сравнението с Педри е смехотворно.

А Педри го споменавам не само защото го харесвам, ами защото имаше преди слухове, че Клоп много го харесва и искал да го купи. Може наистина него да чакаме. Отделно смятам, че сега трябва да се възползваме от разпродажбите в Барса и ПСЖ.

Опитът в ЛА Лига и на Евро 2020 със сигурност помага. Талант и двамата имат в изобилие, млади са, което ги прави ковки за различните тактики, а не само за тики-така, както бе писано за единия, но Педри е показал, че се справя добре в големи мачове, докато Елиат тепърва трябва да го направи, а това си е голяма крачка. Ако я премина, както направи Трент, не ми се мисли 🙂

49 minutes ago, Chinaski said:

Защо?  С кое оня е по-добър?

Сега сериозно ли задаваш тоя въпрос? Да тръгна да сравнявам ляв, десен крак, игра с глава, бързина и т.н и ти накрая да кажеш - не съм съгласен и…? Какво следва от това, безсмислен спор.

Да се докаже Харви в Ливърпул, да остане в отбора за следващия сезон, пък тогава да ги сравняваме. До тогава както написах е смехотворно да се сравняват. 

Прав си че би бил безсмислен спора...просто от това което съм гледал не съм видял нещо с което тоя Педри кой знае колко да ме впечатли, гледах няколко мача на Барса дето го разнасяха няколко по едрички като маче и няколко мача на Испания където не показа нищо...в смисъл ако ти си го гледал през 2020 и преди ок...

Гледах го в събота Педри във финала на футболния турнир на олимпиадата. Стоеше си много добре малкия и пусна доста добри пасове. За жалост Испания загуби от кариоките с 2-1. Направи ми впечатление, че коментатора спомена, че на Педри са му се събрали близо 70 мача вече за сезона ( Ла лига, вътрешните купи, ШЛ, европейско и олимпиада)! Това ми звучи като безумно количество мачове за толкова млад играч и в тези от тях в които го гледах, си беше на висота.

10 hours ago, Chinaski said:

Прав си че би бил безсмислен спора...просто от това което съм гледал не съм видял нещо с което тоя Педри кой знае колко да ме впечатли, гледах няколко мача на Барса дето го разнасяха няколко по едрички като маче и няколко мача на Испания където не показа нищо...в смисъл ако ти си го гледал през 2020 и преди ок...

Педри им е на Барса новият Иниеста. Аз не съм го гледал повече от 10 пъти - ама съм видял, че може много умело да задържа топката, да се освобождава и да разиграва, има страхотна техника и играе със самочувствие. Перфектен е за техния и на Испания начин на игра. И това го доказва в Барса и нациналния. Харви като докаже същото в Ливърпул и националния ще можем да го сравняваме. При нас ще пасне на мястото на Джини.

Иначе май направи 74 мача за сезона, което е някакъв рекорд. 

Според мене пък трябва да се наложи някакъв лимит на мачовете на всеки един футболист на сезон, защото това с Педри не е нормално.

11 minutes ago, Scarface said:

Е ся кво излиза, джуджето за 35 милиона ли е подписал? 

В барса колко е взимал? 

В Барса взимаше по 1.7 мил. на седмица. 🙂

• Simply Red changed the title to Чужди трансфери - трансферен прозорец 2021/2022