Jump to content

Чужди трансфери - трансферен прозорец 2024/25


Препоръчан пост

26 minutes ago, oZZy said:

и така пак до следващия финал в ШЛ с Реал.

Какво му беше на този финал с Реал? Във футбола невинаги печели по-добрият. По тази логика Милан трябваше да съжаляват, че имаха Кафу на десния бек, а не Финан, защото не спечелиха мача през 2005-та.

Link to comment
Сподели другаде

37 minutes ago, Bellamy said:

Почти винаги взимаме първите си избори btw

Не и при привличането на Салах  - тогава първи избор на Клоп беше Юлиан Бранд 😬.

 

Иначе, кой отбор успява да си привлече всеки път топ целите? При намесването на Реал и ПСЖ за трансфера на Чуамени беше очаквано да не го вземем. Впрочем, Реал ги свързваха с него отпреди да прочета за интерес от нас. Инсайдъри твърдят, че на Чуамени Реал си му е винаги бил приоритет, което си е нормално.

Тая цена си е доста за халф, но ако този стане сред най-добрите халфове за следващите 6-7 сезона, на никой няма да му пука за цената. Въпреки това , си е много и си е риск.

 

Според мен отдавна щяхме да сме натиснали за Бисума , ако нямаше проблеми със закона. Би трябвало да имаме други алтернативи, но 2 от тях заминаха.

Link to comment
Сподели другаде

Лошото е, че независимо от постиженията на клуба и като представяне, и като трофеи, сме все същите на трансферния пазар като един Арсенал да речем, които от години най-доброто им постижение е да са в топ 4. Все гледаме да минем тънко. То или трансферната сума ще ни е висока или заплатата, ако идва като свободен агент. Или пък ще е "прекалено стар" за нас. Много претенции имаме. В същото време гледаме как конкурентните отбори обират каймака, а ние чакаме на Клоп да хване някой безименен играч и да направи от него следващия Мане/Салах. Много пъти го даваме за пример, ама като искахме световна класа като ВВД и Алисон, треснахме по масата, платихме ги и разликата веднага се усети. Разбирам да сме клуб като МЮ в момента харчещ много без да има нищо насреща, а ние хем печелим купи и се борим за титлата до последно, хем разполагаме с бюджет подобен на Борнемут. 

Link to comment
Сподели другаде

3 minutes ago, Stivi_G said:

Все гледаме да минем тънко. То или трансферната сума ще ни е висока или заплатата, ако идва като свободен агент

Еми 100 милиона малко ли са и то за 22 годишен играч, отделно кой знае на каква  заплата се е договорил.Тука в конкретния случай какво означава да минаваме тънко.Да не сме предложили 20 милиона на Монако?Някой отбор като вземе играч за дебели пари и тука почва едно мрънкане....

Link to comment
Сподели другаде

Ти виж само какви примери се дават, ние харчим колкото Арсенал и това е лошо. Аз пък мисля, че Арсенал харчат колкото нас и е лошо за тях, че нямат нашите успехи.

You'll Never Walk Alone!

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, blunt said:

Впрочем, Реал ги свързваха с него отпреди да прочета за интерес от нас. Инсайдъри твърдят, че на Чуамени Реал си му е винаги бил приоритет, което си е нормално.

То е ясно, че накрая играчът избира и е ОК, че е избрал Реал. Просто от статията, а и от медиите, се разбира, че ние само сме имали интерес. Просто ми се искаше и ние да стъпим здраво за тоя ако е наистина толкова добър. Дали е така или и ние сме отправили подобна оферта като пари, може само да гадаем.

7 minutes ago, flyhorse0906 said:

Еми 100 милиона малко ли са и то за 22 годишен играч, отделно кой знае на каква  заплата се е договорил

А много ли са - Кейта и Окса струваха толкова още преди олиото да поскъпне.
 

Link to comment
Сподели другаде

33 minutes ago, flyhorse0906 said:

Еми 100 милиона малко ли са и то за 22 годишен играч, отделно кой знае на каква  заплата се е договорил.Тука в конкретния случай какво означава да минаваме тънко.Да не сме предложили 20 милиона на Монако?Някой отбор като вземе играч за дебели пари и тука почва едно мрънкане....

Говоря като цяло, не конкретно за този случай.

29 minutes ago, cyberfan said:

Ти виж само какви примери се дават, ние харчим колкото Арсенал и това е лошо. Аз пък мисля, че Арсенал харчат колкото нас и е лошо за тях, че нямат нашите успехи.

You'll Never Walk Alone!
 

Дай по-адекватни такива щом си голям специалист и разбираш от всичко? 

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, Bellamy said:

Почти винаги взимаме първите си избори btw

Да бре, но на мен ми харесва да чуя за първия избор, когато е на Мелууд или Къркби и е накичен с амнайсе датчика.

С изключение на няколко, другите ни "първи" избори, шумяло ли се е около тях, ги гледаме с тениски на друг отбор, а при нас пристига некой спорен, който нема как да кажеш "Абе тя тая тениска почти оригинална, но на половин цена и внимавай с прането".

При положение, че се доказаха с годините скаутите и най-вече Майк-Измамата, който се надявам да не липсва осезаемо покрай Уорд, понякога имам чувството, че някои трансфери са правени от преките ни съперници ...

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, oZZy said:

Това, че не го спечелихме.

Така де, разбрахме. Милан като не спечелиха през 2005-та и Байерн като не спечелиха през 2012-та какво трябва да направят? Да се закрият ли?

Сега ясно е, че на никой не му е приятно, ама точно този мач с 9:1 удара във вратата да се изтъква като причина за драстични промени и за грешки в отбора е смешно ... меко казано.

Link to comment
Сподели другаде

4 minutes ago, Stojkica said:

Така де, разбрахме. Милан като не спечелиха през 2005-та и Байерн като не спечелиха през 2012-та какво трябва да направят? Да се закрият ли?

Сега ясно е, че на никой не му е приятно, ама точно този мач с 9:1 удара във вратата да се изтъква като причина за драстични промени и за грешки в отбора е смешно ... меко казано.

Никой не говори за драстични промени и за грешки в отбора, а за това как да направим нещата така, че следващия път срещу голът на Винисиус да има 3 наши. А това е скъпо начинание и само с магията на Клоп я стане, я - не. Предпочитам да не разбирам за 3ти път като загубим от тия.

Link to comment
Сподели другаде

20 minutes ago, Stojkica said:

Така де, разбрахме. Милан като не спечелиха през 2005-та и Байерн като не спечелиха през 2012-та какво трябва да направят? Да се закрият ли?

Сега ясно е, че на никой не му е приятно, ама точно този мач с 9:1 удара във вратата да се изтъква като причина за драстични промени и за грешки в отбора е смешно ... меко казано.

Е все пак имаме само една ВЛ и една ШЛ....трябва да има някакви причини да не се справяме с отбори като Сити и Реал по-добре.

Link to comment
Сподели другаде

53 minutes ago, oZZy said:

следващия път срещу голът на Винисиус да има 3 наши.

 Няма как да стане това нещо. Няма как да не допуснеш нито един удар във вратата си в какъвто и да е мач, особено когато срещу теб са играчи за по 30-40-50 млн, всичките до един. По-правилното /според мен/ е да се търси как от тези 9 удара, които ти си отправил, от които поне 5 бяха много качествени, поне 1, даже нормално 2-3 да са голове. И Милан, и Байерн са си мислели как следващия път да си вземат финалите и си ги взеха.

44 minutes ago, Chinaski said:

Е все пак имаме ... ШЛ....трябва да има някакви причини да не се справяме с отбори като Сити

Те това го нямат, поне към момента.

44 minutes ago, Chinaski said:

Е все пак имаме само една ВЛ .. трябва да има някакви причини да не се справяме с отбори като Сити

Разликата между двата отбора е минимална. Един път ние бяхме много пред тях, един път те много пред нас, ама за да стигнат до там минаха през един поне 7-9 точки, които съдиите ни взеха. В двата сезона, в които двата отбора бяха равностойни имаше прекалено много външни фактори, които не бяха в наша полза и които не могат да се контролират. Съгласен съм с @Dacheff, че този отбор към момента е спечелил много по-малко, отколкото заслужава, това и аз съм си го мислел, че се очертава. Ама то се очерта още по-грозно, отколкото си го мислех. Това е положението - един път ставаш шампион със 77 точки, друг път не можеш с 98. Хуя винаги има два края и ние доста пъти сме от грешния в последно време, ама това не може да продължава вечно. Не и докато сме поне на единия от двата края, защото Арсенал примерно не са там в нито един момент. Така че, бих префразирал колегата @ggentatzu - важното в следващите сезони е да сме поне на единия от двата края на хуя. Говорим за финали в ШЛ, говорим за битка за титлата във ВЛ. Ще дойде момент, в който ще сме от правилната страна. Но за това трябва да сме системно там. Едно начало на сезона с 16 победи и 2 равни, както завърши предния сезон, би било нещо доста зашеметяващо дори за играч като Халанд.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Chinaski said:

Е все пак имаме само една ВЛ и една ШЛ....трябва да има някакви причини да не се справяме с отбори като Сити и Реал по-добре.

Дааа, това е истината и трябва да се каже без задръжки. 

Два пъти с една точка, два пъти на финал, вече не е ясно дали е случайност или закономерност която не ни харесва.

Тази разлика макар и миниатюрна може да се преодолее с качество при трансферите, но е ясно, че качеството струва повече. 

 

Link to comment
Сподели другаде

1 minute ago, krk said:

Тази разлика макар и миниатюрна може да се преодолее с качество при трансферите

A не може ли да се преодолее с качество на съдиите? Примерно на ВАР на наши мачове и на мачове на Сити да няма брат на човек със сезонен билет за мачовете на Сити.

Link to comment
Сподели другаде

7 minutes ago, Stojkica said:

A не може ли да се преодолее с качество на съдиите? Примерно на ВАР на наши мачове и на мачове на Сити да няма брат на човек със сезонен билет за мачовете на Сити.

Ами сам знаеш, че не е възможно нещата да се случат по-този начин. Този манталитет е налаган с години, не е възможно да се промени от днес за утре. 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Stojkica said:

По-правилното /според мен/ е да се търси как от тези 9 удара, които ти си отправил, от които поне 5 бяха много качествени, поне 1, даже нормално 2-3 да са голове.

Е аз нали това съм написал де…къде е противоречието тука? И после колегата е повторил това което съм написал - че това струва пари.

Link to comment
Сподели другаде

А първият финал с Реал защо го броите за провал? Несериозно е някой без фенските пристрастия да е смятал Ливърпул за фаворит срещу отбор тогава с две поредни ШЛ и Роналдо, Бейл, Модрич и Кроос в пика на формата си. Да, нещата можеха да се обърнат на 180 градуса и Ливърпул при добро стечение да надиграе не просто да победи Реал, защото седеше добре, ама в никакъв случай не може да се говори за онзи финал като за някакъв провал. 

Link to comment
Сподели другаде

13 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

А първият финал с Реал защо го броите за провал? Несериозно е някой без фенските пристрастия да е смятал Ливърпул за фаворит срещу отбор тогава с две поредни ШЛ и Роналдо, Бейл, Модрич и Кроос в пика на формата си. Да, нещата можеха да се обърнат на 180 градуса и Ливърпул при добро стечение да надиграе не просто да победи Реал, защото седеше добре, ама в никакъв случай не може да се говори за онзи финал като за някакъв провал. 

Ами от 3 финала за ШЛ печелим 1. От 2 сезона където силите са изравнени със Сити губим два пъти и сме само с една титла от последните 4 сезона.

Не казвам, че е зле положението, но определено може да е по-добре. Този отбор заслужаваше повече. Казвам в минало време, защото тези събития вече са история. Какво ще се случи за в бъдеще, Бог знае. Може именно едно-две допълнителни попълнения да са ни лишавали от тези купи, правейки разлика в решаващи моменти. Например трансфера на Диаз помогна по два начина. Първия като самия играч имаше принос в някои мачове и втория поддбуждайки Мане да влезе във форма и заставайки на друга позиция.

Салах направи невероятен есенен полусезон. До заминаването му за КАН беше на много високо ниво. Пуснете си някои стари мачове, статистики и прочие. После обаче беше дупка. Но продължи да играе, защото Клоп просто няма алтернатива на него. Кого да пусне? Таки? Окс? Чакахме да се "събуди" и така отбора търпеше негативи. Ако Клоп разполага с по-добър бюджет ще ти вземе такъв като Диаз, вместо Таки (може би щеше да е Халанд), само че от дясно и така Салах щеше да бъде "принуден" да покаже повече, за да е титуляр всеки мач. От там според мен му идва и самочувствието за по-голяма заплата, защото знае, че към момента е "незаминим". Не само това е единствената причина, но може би една от основните.

Жота подобно на Слах също показваше силни игри до към Март месец. И дълго време беше втори голмайстор за отбора след Салах. Загуби форма, ама като имаш Мане и вече Диаз, а и частично Фирмино, някак си при него толкова не си пролича.

Робо също имаше доста слаби мачове, но Цимикас го замести успешно. ТАА като е слаб, кой го заместваше? 

За това говорим с Ози. Не става въпрос за безразборно харчене на много пари за знайни и незнайни, а в решителните моменти да взимаме тези, от които имаме нужда. Защото ако не бяхме взели Алисон, а си карахме с Кариус, дори срещу Тотнъм 2019 щяхме да берем ядове. Ако си спомняте при 1:0 за нас преди да стане 2:0 и да решим окончателно нещата, Алисон имаше 2-3 важни намеси, а ако беше германецът вместо него, не съм оптимист, че щяхме да запазим вратата си суха. Можеше да се окаже, че за пореден път губим значим финал (след тези със Севиля и Реал) и не се знае от там накъде щяха да се развият нещата. Дали щяхме да имаме това самочувствие, дали основните ни играчи щяха да искат все още да са част от клуба и пр. Много въпросителни се тушираха, поради един важен трофей, който нямаше да бъде факт без да вземем ВВД и Алисон, за които се охарчихме, но ни бяха нужни и дадоха разлика в решителните моменти.

 

Link to comment
Сподели другаде

И аз съм на същото мнение че когато сме в играта все в един момент ние ще сме тия с 1 точка или 1 гол повече, обаче очаквах че тая година поне в едното съревнование ще се случи...само че съдбата беше бич и ни го начука и на двете места. Късмета в крайна сметка е със силните, съдиите също. Тая година нападателите ни ни издъниха във финалните етапи....не бихме никой от топ 4...и от 8-9 шанса не можахме да вкараме за гол. Дали това е заради по малкия харч не мога да кажа....

Link to comment
Сподели другаде

10 hours ago, Plovdiv_1926 said:

А първият финал с Реал защо го броите за провал? Несериозно е някой без фенските пристрастия да е смятал Ливърпул за фаворит срещу отбор тогава с две поредни ШЛ и Роналдо, Бейл, Модрич и Кроос в пика на формата си. Да, нещата можеха да се обърнат на 180 градуса и Ливърпул при добро стечение да надиграе не просто да победи Реал, защото седеше добре, ама в никакъв случай не може да се говори за онзи финал като за някакъв провал. 

Не знам откъде дойде думата "провал" в разговора, може и да не е съвсем правилна в контекста, но генерално не го разбирам това - как да не е "провал" когато си стигнал на финала и си го загубил, когато до финала си бил сумати силни отбори за да заслужиш мястото си там. И какъв точно фаворит е бил Реал, като тогава ние бяхме в много добра форма и много по-малко уморени от сега, и ако не бяха изкарали късмет със Салах и Кариус щеше да си е нормално да ги бием. 

 

Link to comment
Сподели другаде

15 minutes ago, oZZy said:

и ако не бяха изкарали късмет със Салах и Кариус щеше да си е нормално да ги бием. 

Бих се съгласил тук с теб. До контузията на Салах двубоят вървеше равностоен като може би ние бяхме по-опасните. Да, Реал имаха отличен отбор, но това, което показваше Клоп още беше ново за противниците и трудно намираха отговор - справка точно пътят до финала. Единственото, което ако не бяха онези обстоятелства, би преобърнало каруцата, щеше да е тогавашния проблем в халфовата линия, при която имаше доста контузени, други се връщаха от контузии и т.н., което в края на мача можеше и да е решаващо.

Link to comment
Сподели другаде

38 minutes ago, oZZy said:

Не знам откъде дойде думата "провал" в разговора, може и да не е съвсем правилна в контекста, но генерално не го разбирам това - как да не е "провал" когато си стигнал на финала и си го загубил, когато до финала си бил сумати силни отбори за да заслужиш мястото си там. И какъв точно фаворит е бил Реал, като тогава ние бяхме в много добра форма и много по-малко уморени от сега, и ако не бяха изкарали късмет със Салах и Кариус щеше да си е нормално да ги бием. 

 

Не мога да се съглася, факт е, че Ливърпул в началото игра по-добре на въпросния финал, ама това не значи, че в бил фаворит. Реал елиминира ПСЖ, Ювентус и Байерн и то далеч не беше с късмета от тази година. Ливърпул категорично би Сити, но други съперници бяха Порто и Рома, да не говорим, че групата бе мината с клизма и треперене накрая преди мача със Спартак Москва. А с Х факторите Ловрен и Кариус един такъв мач никога не знаеш как ще тръгне. 
 

Идеята ми беше, че това беше един от първите големи мачове на този отбор на Ливърпул, докато онзи Реал беше врял и кипял в такива, така че няма как да се разглежда като категоричен провал мач, в който не си влязъл като фаворит. Онзи отбор не беше печелил нищо все още, така че няма как да се каже, че е бил в по-добра позиция въпреки добрата форма. Не ми се рови сега и за коефициенти, но съм почти сигурен, че за Реал е бил доста по-малък.

Съгласен съм с вас, че отборът трябваше да има поне още една ВЛ и ШЛ в колекцията си, ама не мисля, че точно 2018 беше годината, за която да ни е яд обективно погледнато.

Link to comment
Сподели другаде

  • Simply Red changed the title to Чужди трансфери - трансферен прозорец 2024/25
  • S.Gerrard changed the title to Чужди трансфери - трансферен прозорец 2023/24

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...