Jump to content

Чужди трансфери - трансферен прозорец 2024/25


Препоръчан пост

Още малко по темата за "чужди",  а може в "забавни" 

 

Сделката за наем на Зиеш от ПСЖ се проваля - ПСЖ е разгневен от документалния гаф на Челси

Преминаването под наем на Хаким Зиеш в Пари Сен Жермен от Челси се провали, тъй като Лига 1 не желае да ратифицира трансфера след късното подаване на документи.

ПСЖ подаде жалба до правната комисия на Професионалната футболна лига (LFP), твърдейки, че отборът на "Стамфорд Бридж" първоначално е изпратил неправилна документация, след като условията на споразумението са били финализирани.

Те твърдят, че Челси е изпратил правилните документи два пъти, но без подпис. Когато беше получена правилната версия, срокът вече беше изтекъл.

LFP се събра в 10:30 сутринта местно време в сряда сутринта, за да проучи документите и да обсъди случая. Те решиха да не приемат преместването за наема.

Челси все още не е коментирал версията на ПСЖ за събитията, а френския гранд е  разгневен от административните гафове, които се отразиха на напусканията им, като временното преминаване на Исмаел Гарби към Ница.

Зиеш беше преминал медицински прегледи и чакаше в Париж във вторник, за да бъде представен.

skysports-hakim-ziyech-chelsea_6043304.j

Edited by baivan
и по минути
Link to comment
Сподели другаде

6 minutes ago, tsbalabanov said:

От Клоп са приоритизирани най-вероятно или от Клоп + Линдерс. Въпросът е, че като искаш да постигнеш нещо изборът не трябва да е - имащ продажбите + 5 млн, направи от пръднята боя. В тоя случай трябваше като нормален клуб да купим и Дарвин, и халф, обаче, според мен, халфовете, които Клоп е харесвал са били твърде скъпи и затова е отложено във времето. Преценили са, че топ нападател ще запуши дупката в халфовата линия за поне година, ама нейсе. Тук Клоп има вина, ама не е изцяло негова. Все едно да имаш две коварни болести, ама да ти кажат - можеш само едната сега да лекуваш, но през това време да умреш от другата. После да ти се изтъпани някой и да каже - еми, кой му е виновен, че е избрал грешно...

Иначе, доказателства, че е имало пари и за халф няма никакви. На база вече 13 години почти никога не е било да се извадят пари едновременно за играчи, ако не е имало преди това продажба. Това са фактите и доказателствата. Винаги има офсети при тия. Вомаго е продажби + малко пари. Ако както през 2018 се вземат повее от 1 скъп, то на следващото лято бараме меча и не взимаме нищо. 

Дарвин бе закупен, едва след като трансфера на Чуамени пропадна и последния реши да отиде в Реал. Проблемът на Клоп е, че нямаше резервен вариант.....На нас повече ни беше необходим халф, а не нападател лятото. А, вече зимата да се върнем за уругваеца.....Но тогава не е могъл да предполага, че халфовата толкова много ще се сгромоляса.

Link to comment
Сподели другаде

8 minutes ago, tsbalabanov said:

Иначе, доказателства, че е имало пари и за халф няма никакви

Е как да няма, пак трябва да смятаме:  42млн за Гакпо+10 млн за Артур (наем + заплата) = 52млн без да смятам 10-15 млн. за Кейта и Окса за заплати ако бяха разкарани. Е за тези пари лятото можеха да вземат Кайседо или някой друг, който щеше да свърши работа, не мислиш ли? Или за тия пари не можем да купим по-добри от сегашните и ще пуснеш приказките на Клоп от едно време за Ловрен, че няма по-добри от него?

Link to comment
Сподели другаде

6 minutes ago, oZZy said:

Е как да няма, пак трябва да смятаме:  42млн за Гакпо+10 млн за Артур (наем + заплата) = 52млн без да смятам 10-15 млн. за Кейта и Окса за заплати ако бяха разкарани. Е за тези пари лятото можеха да вземат Кайседо или някой друг, който щеше да свърши работа, не мислиш ли? Или за тия пари не можем да купим по-добри от сегашните и ще пуснеш приказките на Клоп от едно време за Ловрен, че няма по-добри от него?

Ами това само показва, че трохите са стигнали само за Артур. За Кейта и Окса не искам да говоря. За тях писах в другата тема, но според мен няма клуб, който да извади за тия по 10-15, а дори и 10-15 общо в момента, така че това са имагинерни пари. За Гакпо нямам идея, аз също бях скандализиран, че го взимаме и това е абсолютна простотия, но както е написал колегата, явно първи избор е бил Чуамени, после Белингам, макар да не са 1 към 1 двамата, ама то втория е по-скъп от първия. С нашите трансферни средства, ако Клоп се е заинатил на Белингам, може да е преценил да събира от прозорец на прозорец, както аз и ти събираме от заплата на заплата, за да си купим нещо. 

Link to comment
Сподели другаде

57 minutes ago, oZZy said:

Не разбра какво имам предвид - не говоря за финансирането на тези играчи, а говоря за това, че Клоп купи правилните играчи за високата трансферна сума, която платихме тогава. Ако ВВД се беше оказал новият Ловрен, а Алисон се беше превърнал в новия Кариус или айде Кепа за да е по-релевантен примера - сега Клоп нямаше да е мениджър на Ливърпул, защото нямаше да сме спечелили нищо. Тия два трансфера ни промениха историята. Същото трябва да направи Клоп и идващото лято - да купи 1-2 халфа за много пари, които да са правилните, а не новите Кейта и Окса. Затова казвам, че ще е критично купуването и правилния избор на халфове - положение до което той сам се докара.

Не разбирам защо си решил, че ще има "много пари", с които Клоп да купи въпросните играчи, на базата на какво разчиташ, че ФСГ ще дадат пари? Кога са ги давали? На Рой ли ги дадоха, на Далглиш ли, на Роджърс ли, на Клоп ли, на кой то всички изброени дадоха пари, които да не са от продажба на играчи?
Пари няма да има най-вероятно, никакъв Джуд няма да купим, журналистите пишат глупости, вече е пределно ясно, особено след трансфера на Енцо, просто и те предполагат, че не може да сме чак толкова скъсани и че рано или късно ФСГ ще извадят пари за някой футболист, това обаче са пожелания, такова нещо няма да се случи.

Ще продадем Келехър, Къртис, Филипс и оня другия Уилямс и ще купим Нунес от Уулвс, плюс още някой клетник за около 30 милиона и това ще е.

Link to comment
Сподели другаде

9 minutes ago, tsbalabanov said:

Ами това само показва, че трохите са стигнали само за Артур. За Кейта и Окса не искам да говоря. За тях писах в другата тема, но според мен няма клуб, който да извади за тия по 10-15, а дори и 10-15 общо в момента, така че това са имагинерни пари. За Гакпо нямам идея, аз също бях скандализиран, че го взимаме и това е абсолютна простотия, но както е написал колегата, явно първи избор е бил Чуамени, после Белингам, макар да не са 1 към 1 двамата, ама то втория е по-скъп от първия. С нашите трансферни средства, ако Клоп се е заинатил на Белингам, може да е преценил да събира от прозорец на прозорец, както аз и ти събираме от заплата на заплата, за да си купим нещо. 

Е не мога да те разбера честно - хем казваш, че няма пари, хем пишеш за Гакпо после. Как така за Гакпо има пари, а пък иначе нямало и стигали само за Артур.

За Кейта и Окса имам предвид спестено от заплатата. Ясно е, че няма кой да даде пари за тия, да ги бяхме пуснали без пари. Вземат общо 240к на седмица, това са 10-15 млн евро на година, които ако бяха спестени можеха да идат в нов халф. За тоя Артур също даваме към 10+ милиона за наем и заплата. А накрая от 3мата се получава едно нищо. Клоп да беше пратил и Къртис под наем, защото в момента го закопава, и тогава да излезе и да каже - нямам халфове, трябват пари - което щеше да е лъжа де, но все пак, всеки щеше да го подкрепи при такова положение.

 

  

3 minutes ago, AllYouNeedIsKlopp said:

Не разбирам защо си решил, че ще има "много пари", с които Клоп да купи въпросните играчи, на базата на какво разчиташ, че ФСГ ще дадат пари? Кога са ги давали? На Рой ли ги дадоха, на Далглиш ли, на Роджърс ли, на Клоп ли, на кой то всички изброени дадоха пари, които да не са от продажба на играчи?
Пари няма да има най-вероятно, никакъв Джуд няма да купим, журналистите пишат глупости, вече е пределно ясно, особено след трансфера на Енцо, просто и те предполагат, че не може да сме чак толкова скъсани и че рано или късно ФСГ ще извадят пари за някой футболист, това обаче са пожелания, такова нещо няма да се случи.

Ще продадем Келехър, Къртис, Филипс и оня другия Уилямс и ще купим Нунес от Уулвс, плюс още някой клетник за около 30 милиона и това ще е.

Е надявам се, че ще има. Няма значение дали ще са нетно или ще има продажби. Очаквам Клоп да има 150млн за харчене, с които ще може да купи 1-2 халфа. Ако няма такива пари ще се съглася с теб.

Link to comment
Сподели другаде

12 minutes ago, oZZy said:

За Кейта и Окса имам предвид спестено от заплатата. Ясно е, че няма кой да даде пари за тия, да ги бяхме пуснали без пари. Вземат общо 240к на седмица, това са 10-15 млн евро на година, които ако бяха спестени можеха да идат в нов халф.

Чакай сега, виждам че на няколко пъти го пишеш това. Вярвам знаеш как функционират договорите. Принципно не можеш да прекратиш договор без неустойка. В случая няма как да освободиш футболиста, за да спестиш от заплати. Можеш да го освободиш, но ще му платиш всички останали заплати до края на договора. Защото той си е гарантирал, че за Х време ще изкара Y пари. Ти можеш да му намалиш времето, но му дължиш парите. 

А ако ще ги плашаш така или иначе, по-добре го дръж там чат-пат да пълни дупки в мачовете. 

Link to comment
Сподели другаде

Just now, Dacheff said:

Чакай сега, виждам че на няколко пъти го пишеш това. Вярвам знаеш как функционират договорите. Принципно не можеш да прекратиш договор без неустойка. В случая няма как да освободиш футболиста, за да спестиш от заплати. Можеш да го освободиш, но ще му платиш всички останали заплати до края на договора. Защото той си е гарантирал, че за Х време ще изкара Y пари. Ти можеш да му намалиш времето, но му дължиш парите. 

А ако ще ги плашаш така или иначе, по-добре го дръж там чат-пат да пълни дупки в мачовете. 

Това е ясно, ако не искат - не могат да бъдат помръднати. Ама поне засега не съм останал с впечатлението, че Клоп иска да ги разкара на всяка цена. В друга тема колега беше написал как треньорите разкарват ненужните - публично казват, че не ги искат, не ги вкарват в групата, тренират отделно и т.н.  Сега лафим си на база впечатления - Клоп може да ги бие и ебе всеки ден тия двамата, ама тия въпреки това да стискат. Но засега при нас впечатленията са даже за обратното - имаше слухове за нов договор на Кейта. Това никой не го споменава. Да не стане така, че Кейта да преподпише. Тогава пак ли ФСГ ще са виновни.

Link to comment
Сподели другаде

22 minutes ago, oZZy said:

Е не мога да те разбера честно - хем казваш, че няма пари, хем пишеш за Гакпо после. Как така за Гакпо има пари, а пък иначе нямало и стигали само за Артур.

За Кейта и Окса имам предвид спестено от заплатата. Ясно е, че няма кой да даде пари за тия, да ги бяхме пуснали без пари. Вземат общо 240к на седмица, това са 10-15 млн евро на година, които ако бяха спестени можеха да идат в нов халф. За тоя Артур също даваме към 10+ милиона за наем и заплата. А накрая от 3мата се получава едно нищо. Клоп да беше пратил и Къртис под наем, защото в момента го закопава, и тогава да излезе и да каже - нямам халфове, трябват пари - което щеше да е лъжа де, но все пак, всеки щеше да го подкрепи при такова положение.

 

  

Е надявам се, че ще има. Няма значение дали ще са нетно или ще има продажби. Очаквам Клоп да има 150млн за харчене, с които ще може да купи 1-2 халфа. Ако няма такива пари ще се съглася с теб.

Ами няма пари за халфа, който Клоп иска. Не знам как да го напиша по ясно. Клоп е искал Чуамени/Белингам. Чуамени отива в Реал за 80, Белингам също беше около 100. Дарвин излезе 63, бонусите не ги броя. Стана ли ясно дали сме имали пари или не? Също така, не е редно според мен да се мешат бюджетите за заплати и трансфери. Това, че Кейта взимат 15 млн не значи, че можехме да вземем тия 15 и да ги доплатим към трансферна сума. Тия 15 ще се освободят лятото, така или иначе. Миналото лято как да ги освободим като никой не ги иска и няма да им даде подобни заплати? Нали за да ги освободим трябва да им ги изплатим предварително и да ги натирим. Това по-добре ли е?

Иначе за Гакпо парите са 37, не 42 и според мен тия пари, които са дадени сега за него ще се офсетнат в някакъв момент в бъдеше - я продажби, я не купуване на някого другиго. Не знам защо беше взет, но според мен са преценили, че ще е топ удар за тия пари, а халф, който Клоп да харесва дори за тия пари, явно няма. Също така, това, че взиаме Гакпо сега, не значи, че тия пари ги е имало лятото на разположение.

Link to comment
Сподели другаде

9 minutes ago, tsbalabanov said:

Ами няма пари за халфа, който Клоп иска. Не знам как да го напиша по ясно. Клоп е искал Чуамени/Белингам

Ами да е искал друг халф за по-малко пари като не стават тия. Това не му ли е работата на него и екипа му? Той и Мбапе иска, ама като гледам не се е запънал да го чака и купува атакуващи футболисти всеки трансферен прозорец.

Това за трансферите и кое как е разхвърляно като вноски и как се изчислява бюджета са предположения от твоя страна - няма как да знаем. Както и това, защо парите от Гакпо ги е нямало лятото, пък ги има зимата - предполагаш за да завъртиш тезата си както е изгодно.

Link to comment
Сподели другаде

5 minutes ago, oZZy said:

Ами да е искал друг халф за по-малко пари като не стават тия. Това не му ли е работата на него и екипа му? Той и Мбапе иска, ама като гледам не се е запънал да го чака и купува атакуващи футболисти всеки трансферен прозорец.

Това за трансферите и кое как е разхвърляно като вноски и как се изчислява бюджета са предположения от твоя страна - няма как да знаем. Както и това, защо парите от Гакпо ги е нямало лятото, пък ги има зимата - предполагаш за да завъртиш тезата си както е изгодно.

Какво извъртам, бе, човек? Същата работа като Диас. Имало ли ги е парите за Диас лятото на 2021, когато взимаме само Конате? Нямахме ли нужда от крило/нападател тогава? Имахме. Даже тука го писахме 100 пъти. Зимата се извадиха парите, вместо лятото на 2022, защото Тотнъм го искали. Не е необходимо аз да извъртам нищо, числата си го казват. Харчим си по 20-тина милиона на година чисто и това си е в общи линии стандарта от много години насам. Не знам какво извъртам. Ето ти по-долу да видиш 2021 лятото, че сме на печалба и с леко доплащане зимата идва Диас. Неслучайно сега се въртяха слухове за Келехър, Филипс и т.н. Парите от там ще покрият част от Гакпо. Стига накрая да излезне сметката. 

https://www.thisisanfield.com/liverpool-fc-transfers-season-2021-22/

Колкото до това да бил искал по-евтин - нека да не връщаме назад с по-евтините алтернативи какво ни костваха. За един мазен манекен се сещам на един финал. За 30 години не се ли нагледа на евтини алтернативи, когато бяхме средняци? После що 30 години нямахме титла.

Link to comment
Сподели другаде

Абе всеки сезон изоставаме с трансферите, вижда се огромна дупка на някой пост ние тепърва почваме да се оглеждаме и след година и нещо взимаме някой, ама то вече коня отишъл у ряката....и се е отворила друга дупка, това си е проблем на управлението няма как да е иначе. Клоп се мъчи дето се вика с пръдня боя да направи ама се осира в повечето случаи и резултата е видим. Освен това Кейта и Окса са близо 100 милиона, и ги дундуркаме 5 години...това е недопустима грешка.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Dacheff said:

Чакай сега, виждам че на няколко пъти го пишеш това. Вярвам знаеш как функционират договорите. Принципно не можеш да прекратиш договор без неустойка. В случая няма как да освободиш футболиста, за да спестиш от заплати. Можеш да го освободиш, но ще му платиш всички останали заплати до края на договора. Защото той си е гарантирал, че за Х време ще изкара Y пари. Ти можеш да му намалиш времето, но му дължиш парите. 

А ако ще ги плашаш така или иначе, по-добре го дръж там чат-пат да пълни дупки в мачовете. 

Не и ако футболистът си е намерил клуб. Могат да се споразумеят двете страни да бъде освободен от контракта без неустойки. Пример - вчера Дохърти и Тотнъм. Атлетико го иска и Тотнъм са разтрогнали договора по взаимно съгласие с играча. Играчът е подписал с Атлетико. Тотнъм взеха десен уингбек - Педро Поро. Не могат да си позволят да имат прекалено много играчи на тоя пост и действат, махат.

 

С бивши треньори на Челси беше така. Челси им дължеше неустойки, но ако си намерят нов клуб, не ги дължаха. Вияш Боаш си намери веднага нов клуб ( феновете поне го похвалиха за това), май в Русия, но Ди Матео си ги точеше милиончета, години след като го махнаха.

Link to comment
Сподели другаде

16 minutes ago, blunt said:

С бивши треньори на Челси беше така. Челси им дължеше неустойки, но ако си намерят нов клуб, не ги дължаха. Вияш Боаш си намери веднага нов клуб ( феновете поне го похвалиха за това), май в Русия, но Ди Матео си ги точеше милиончета, години след като го махнаха.

До колко време треньор, трябва да си намери отбор, за да не му плаща предишния клуб заплата?

И мжд сигурен ли за това. Аз си мисля, че намери- не намери, клуба му плащат неустойка на мига, ако го уволнят

Link to comment
Сподели другаде

1 minute ago, Bellamy said:

До колко време трябва да си намери отбор треньор, за да не му плаща предишния клуб заплата?

Докато му изтече срока на договора, по който е подписал преди това. 

Просто клубът си му плаща заплатата до края на договора, въпреки, че не е служител вече.     Примери много.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Шефа на Лестър изчисти неизплатения дълг на клуба от £194 милиона към компанията майка King Power International (KPI).

За втори път, преди това през 2013 още 103 мил.   

Така трябва да прави грижовния собственик.  Не знам за нашите как е.

https://www.bbc.com/sport/football/64483794

Link to comment
Сподели другаде

33 minutes ago, blunt said:

Не и ако футболистът си е намерил клуб. Могат да се споразумеят двете страни да бъде освободен от контракта без неустойки

Ясно, ама според теб кой ще вземе Кейта или Окса на по 120к/седмица? Аз ако съм Кейта и опцията ми е да ида в Рен и да взимам 30-40к, много ясно, че ще си кютам в ЛФК на тройна заплата. Същото за Окса. Демек - няма причина да има взаимно съгласие. Разбирам да бяха някакви работохолици и да искаха да играят нон стоп, па те и двамата са... 

Link to comment
Сподели другаде

Ще се намери за свободен трансфер. Виж какви идиотски трансфери са правили английските отбори от долната половина на таблицата, че и продължават да правят. Отчаяни малки отбори как  обират повръщаното от грандовете. А и в крайна сметка, за 90 млн паунда си ги взел, да позволиш да им падне толкова стойността, значи и мениджъра, или тия по трансферите си носят вина, не е само във футболистите тя. 

Както виждаме, Атлетико също обича да обира някакви ненужни от Тотнъм -  Трипиър, Дохърти. И, доколкото може да вярваме на медиите - за Окса и Кейта имаше интерес от други отбори, че и пари даваха. Споменах УХ и тн.

 

Ние около 2010та взехем Ал Бънди от белгийското като свободен агент и му дадохме 120к на седмица. Това бяха Хикс и Джилет още. Тогава най-големите звезди взимаха около 150к в английското, Ал Бънди и той, хаха. Пък за хоумгроун левент като Окса няма да се намери някой отбор.

Този сезон балъците са Нотингам. Август щяха да вземат всеки, който им предложим.

Link to comment
Сподели другаде

26 minutes ago, blunt said:

Ние около 2010та взехем Ал Бънди от белгийското като свободен агент и му дадохме 120к на седмица. Това бяха Хикс и Джилет още. Тогава най-големите звезди взимаха около 150к в английското, Ал Бънди и той, хаха. Пък за хоумгроун левент като Окса няма да се намери някой отбор.

 

Кой е тоя Бънди? 🤔

Сега четох из нета за някакъв Милан Йовонович дето сме взели 2009 със заплата 120000 L !!! Тоя изобщо не го помня, играл ли е изобщо при нас тоя? 😳

Link to comment
Сподели другаде

6 minutes ago, Taipan said:

той ще да е! но, поне е взет със свободен трансфер, което не прави малоумни тея 120 000 още в 2009 !!! 😜

Ние имаме история с малоумни трансфери. Добре че бяха Торес, Суарес и Коу да спасят положението

Link to comment
Сподели другаде

  • S.Gerrard changed the title to Чужди трансфери - трансферен прозорец 2023/24
  • Simply Red changed the title to Чужди трансфери - трансферен прозорец 2024/25

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...