Jump to content

Чужди трансфери - трансферен прозорец 2022/23

Simply Red
 Share

Recommended Posts

Уж ние щяхме да го вземаме....

Реал Мадрид постигна пълно споразумение с Монако за трансфера на халфа Орелиан Чуамени, съобщава Фабрицио Романо. Стойността на сделката е в размер на 80 млн. евро плюс бонуси, с които общата сума може да набъбне до 100 млн. евро. Преди това самият играч се разбра с европейския клубен шампион за 5-годишен договор.

https://sportal.bg/news-2022060713280543848

30 minutes ago, oZZy said:

Уж ние щяхме да го вземаме....

https://sportal.bg/news-2022060713280543848

Като дойде времето на трансферните прозорци и ми става супертегаворийшлиразбийшли ... пак ще сме некви уиндоушопъри ама от външната страна ... и после вземи тва менте или играч средна ръка ... "Аааа, той ни беше първи избор" ... там лисицата и гроздето ... 

20 minutes ago, Chinaski said:

100 милиона? Няма как да стане при нас

За съжаление.......

Аз тоя не го бях чувал и не знам колко е бил добър, но навсякъде пишат, че бил уникален халф. Ние сега ще вземем някой друг по-евтин, който Клоп ще развие, ще си пишем как сме взели баш добрия и Реал са се прецакали, и така пак до следващия финал в ШЛ с Реал.

26 minutes ago, oZZy said:

и така пак до следващия финал в ШЛ с Реал.

Какво му беше на този финал с Реал? Във футбола невинаги печели по-добрият. По тази логика Милан трябваше да съжаляват, че имаха Кафу на десния бек, а не Финан, защото не спечелиха мача през 2005-та.

37 minutes ago, Bellamy said:

Почти винаги взимаме първите си избори btw

Не и при привличането на Салах  - тогава първи избор на Клоп беше Юлиан Бранд 😬.

Иначе, кой отбор успява да си привлече всеки път топ целите? При намесването на Реал и ПСЖ за трансфера на Чуамени беше очаквано да не го вземем. Впрочем, Реал ги свързваха с него отпреди да прочета за интерес от нас. Инсайдъри твърдят, че на Чуамени Реал си му е винаги бил приоритет, което си е нормално.

Тая цена си е доста за халф, но ако този стане сред най-добрите халфове за следващите 6-7 сезона, на никой няма да му пука за цената. Въпреки това , си е много и си е риск.

Според мен отдавна щяхме да сме натиснали за Бисума , ако нямаше проблеми със закона. Би трябвало да имаме други алтернативи, но 2 от тях заминаха.

Лошото е, че независимо от постиженията на клуба и като представяне, и като трофеи, сме все същите на трансферния пазар като един Арсенал да речем, които от години най-доброто им постижение е да са в топ 4. Все гледаме да минем тънко. То или трансферната сума ще ни е висока или заплатата, ако идва като свободен агент. Или пък ще е "прекалено стар" за нас. Много претенции имаме. В същото време гледаме как конкурентните отбори обират каймака, а ние чакаме на Клоп да хване някой безименен играч и да направи от него следващия Мане/Салах. Много пъти го даваме за пример, ама като искахме световна класа като ВВД и Алисон, треснахме по масата, платихме ги и разликата веднага се усети. Разбирам да сме клуб като МЮ в момента харчещ много без да има нищо насреща, а ние хем печелим купи и се борим за титлата до последно, хем разполагаме с бюджет подобен на Борнемут. 

3 minutes ago, Stivi_G said:

Все гледаме да минем тънко. То или трансферната сума ще ни е висока или заплатата, ако идва като свободен агент

Еми 100 милиона малко ли са и то за 22 годишен играч, отделно кой знае на каква  заплата се е договорил.Тука в конкретния случай какво означава да минаваме тънко.Да не сме предложили 20 милиона на Монако?Някой отбор като вземе играч за дебели пари и тука почва едно мрънкане....

Ти виж само какви примери се дават, ние харчим колкото Арсенал и това е лошо. Аз пък мисля, че Арсенал харчат колкото нас и е лошо за тях, че нямат нашите успехи.

You'll Never Walk Alone!

1 hour ago, blunt said:

Впрочем, Реал ги свързваха с него отпреди да прочета за интерес от нас. Инсайдъри твърдят, че на Чуамени Реал си му е винаги бил приоритет, което си е нормално.

То е ясно, че накрая играчът избира и е ОК, че е избрал Реал. Просто от статията, а и от медиите, се разбира, че ние само сме имали интерес. Просто ми се искаше и ние да стъпим здраво за тоя ако е наистина толкова добър. Дали е така или и ние сме отправили подобна оферта като пари, може само да гадаем.

7 minutes ago, flyhorse0906 said:

Еми 100 милиона малко ли са и то за 22 годишен играч, отделно кой знае на каква  заплата се е договорил

А много ли са - Кейта и Окса струваха толкова още преди олиото да поскъпне.

33 minutes ago, flyhorse0906 said:

Еми 100 милиона малко ли са и то за 22 годишен играч, отделно кой знае на каква  заплата се е договорил.Тука в конкретния случай какво означава да минаваме тънко.Да не сме предложили 20 милиона на Монако?Някой отбор като вземе играч за дебели пари и тука почва едно мрънкане....

Говоря като цяло, не конкретно за този случай.

29 minutes ago, cyberfan said:

Ти виж само какви примери се дават, ние харчим колкото Арсенал и това е лошо. Аз пък мисля, че Арсенал харчат колкото нас и е лошо за тях, че нямат нашите успехи.

You'll Never Walk Alone!

Дай по-адекватни такива щом си голям специалист и разбираш от всичко? 

3 hours ago, Bellamy said:

Почти винаги взимаме първите си избори btw

Да бре, но на мен ми харесва да чуя за първия избор, когато е на Мелууд или Къркби и е накичен с амнайсе датчика.

С изключение на няколко, другите ни "първи" избори, шумяло ли се е около тях, ги гледаме с тениски на друг отбор, а при нас пристига некой спорен, който нема как да кажеш "Абе тя тая тениска почти оригинална, но на половин цена и внимавай с прането".

При положение, че се доказаха с годините скаутите и най-вече Майк-Измамата, който се надявам да не липсва осезаемо покрай Уорд, понякога имам чувството, че някои трансфери са правени от преките ни съперници ...

2 hours ago, oZZy said:

Това, че не го спечелихме.

Така де, разбрахме. Милан като не спечелиха през 2005-та и Байерн като не спечелиха през 2012-та какво трябва да направят? Да се закрият ли?

Сега ясно е, че на никой не му е приятно, ама точно този мач с 9:1 удара във вратата да се изтъква като причина за драстични промени и за грешки в отбора е смешно ... меко казано.

4 minutes ago, Stojkica said:

Така де, разбрахме. Милан като не спечелиха през 2005-та и Байерн като не спечелиха през 2012-та какво трябва да направят? Да се закрият ли?

Сега ясно е, че на никой не му е приятно, ама точно този мач с 9:1 удара във вратата да се изтъква като причина за драстични промени и за грешки в отбора е смешно ... меко казано.

Никой не говори за драстични промени и за грешки в отбора, а за това как да направим нещата така, че следващия път срещу голът на Винисиус да има 3 наши. А това е скъпо начинание и само с магията на Клоп я стане, я - не. Предпочитам да не разбирам за 3ти път като загубим от тия.

20 minutes ago, Stojkica said:

Е все пак имаме само една ВЛ и една ШЛ....трябва да има някакви причини да не се справяме с отбори като Сити и Реал по-добре.

53 minutes ago, oZZy said:

следващия път срещу голът на Винисиус да има 3 наши.

Няма как да стане това нещо. Няма как да не допуснеш нито един удар във вратата си в какъвто и да е мач, особено когато срещу теб са играчи за по 30-40-50 млн, всичките до един. По-правилното /според мен/ е да се търси как от тези 9 удара, които ти си отправил, от които поне 5 бяха много качествени, поне 1, даже нормално 2-3 да са голове. И Милан, и Байерн са си мислели как следващия път да си вземат финалите и си ги взеха.

44 minutes ago, Chinaski said:

Е все пак имаме ... ШЛ....трябва да има някакви причини да не се справяме с отбори като Сити

Те това го нямат, поне към момента.

44 minutes ago, Chinaski said:

Е все пак имаме само една ВЛ .. трябва да има някакви причини да не се справяме с отбори като Сити

Разликата между двата отбора е минимална. Един път ние бяхме много пред тях, един път те много пред нас, ама за да стигнат до там минаха през един поне 7-9 точки, които съдиите ни взеха. В двата сезона, в които двата отбора бяха равностойни имаше прекалено много външни фактори, които не бяха в наша полза и които не могат да се контролират. Съгласен съм с @Dacheff, че този отбор към момента е спечелил много по-малко, отколкото заслужава, това и аз съм си го мислел, че се очертава. Ама то се очерта още по-грозно, отколкото си го мислех. Това е положението - един път ставаш шампион със 77 точки, друг път не можеш с 98. Хуя винаги има два края и ние доста пъти сме от грешния в последно време, ама това не може да продължава вечно. Не и докато сме поне на единия от двата края, защото Арсенал примерно не са там в нито един момент. Така че, бих префразирал колегата @ggentatzu - важното в следващите сезони е да сме поне на единия от двата края на хуя. Говорим за финали в ШЛ, говорим за битка за титлата във ВЛ. Ще дойде момент, в който ще сме от правилната страна. Но за това трябва да сме системно там. Едно начало на сезона с 16 победи и 2 равни, както завърши предния сезон, би било нещо доста зашеметяващо дори за играч като Халанд.

1 hour ago, Chinaski said:

Е все пак имаме само една ВЛ и една ШЛ....трябва да има някакви причини да не се справяме с отбори като Сити и Реал по-добре.

Дааа, това е истината и трябва да се каже без задръжки. 

Два пъти с една точка, два пъти на финал, вече не е ясно дали е случайност или закономерност която не ни харесва.

Тази разлика макар и миниатюрна може да се преодолее с качество при трансферите, но е ясно, че качеството струва повече. 

1 minute ago, krk said:

Тази разлика макар и миниатюрна може да се преодолее с качество при трансферите

A не може ли да се преодолее с качество на съдиите? Примерно на ВАР на наши мачове и на мачове на Сити да няма брат на човек със сезонен билет за мачовете на Сити.

7 minutes ago, Stojkica said:

A не може ли да се преодолее с качество на съдиите? Примерно на ВАР на наши мачове и на мачове на Сити да няма брат на човек със сезонен билет за мачовете на Сити.

Ами сам знаеш, че не е възможно нещата да се случат по-този начин. Този манталитет е налаган с години, не е възможно да се промени от днес за утре. 

1 hour ago, Stojkica said:

По-правилното /според мен/ е да се търси как от тези 9 удара, които ти си отправил, от които поне 5 бяха много качествени, поне 1, даже нормално 2-3 да са голове.

Е аз нали това съм написал де…къде е противоречието тука? И после колегата е повторил това което съм написал - че това струва пари.

А първият финал с Реал защо го броите за провал? Несериозно е някой без фенските пристрастия да е смятал Ливърпул за фаворит срещу отбор тогава с две поредни ШЛ и Роналдо, Бейл, Модрич и Кроос в пика на формата си. Да, нещата можеха да се обърнат на 180 градуса и Ливърпул при добро стечение да надиграе не просто да победи Реал, защото седеше добре, ама в никакъв случай не може да се говори за онзи финал като за някакъв провал. 

13 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

А първият финал с Реал защо го броите за провал? Несериозно е някой без фенските пристрастия да е смятал Ливърпул за фаворит срещу отбор тогава с две поредни ШЛ и Роналдо, Бейл, Модрич и Кроос в пика на формата си. Да, нещата можеха да се обърнат на 180 градуса и Ливърпул при добро стечение да надиграе не просто да победи Реал, защото седеше добре, ама в никакъв случай не може да се говори за онзи финал като за някакъв провал. 

Ами от 3 финала за ШЛ печелим 1. От 2 сезона където силите са изравнени със Сити губим два пъти и сме само с една титла от последните 4 сезона.

Не казвам, че е зле положението, но определено може да е по-добре. Този отбор заслужаваше повече. Казвам в минало време, защото тези събития вече са история. Какво ще се случи за в бъдеще, Бог знае. Може именно едно-две допълнителни попълнения да са ни лишавали от тези купи, правейки разлика в решаващи моменти. Например трансфера на Диаз помогна по два начина. Първия като самия играч имаше принос в някои мачове и втория поддбуждайки Мане да влезе във форма и заставайки на друга позиция.

Салах направи невероятен есенен полусезон. До заминаването му за КАН беше на много високо ниво. Пуснете си някои стари мачове, статистики и прочие. После обаче беше дупка. Но продължи да играе, защото Клоп просто няма алтернатива на него. Кого да пусне? Таки? Окс? Чакахме да се "събуди" и така отбора търпеше негативи. Ако Клоп разполага с по-добър бюджет ще ти вземе такъв като Диаз, вместо Таки (може би щеше да е Халанд), само че от дясно и така Салах щеше да бъде "принуден" да покаже повече, за да е титуляр всеки мач. От там според мен му идва и самочувствието за по-голяма заплата, защото знае, че към момента е "незаминим". Не само това е единствената причина, но може би една от основните.

Жота подобно на Слах също показваше силни игри до към Март месец. И дълго време беше втори голмайстор за отбора след Салах. Загуби форма, ама като имаш Мане и вече Диаз, а и частично Фирмино, някак си при него толкова не си пролича.

Робо също имаше доста слаби мачове, но Цимикас го замести успешно. ТАА като е слаб, кой го заместваше? 

За това говорим с Ози. Не става въпрос за безразборно харчене на много пари за знайни и незнайни, а в решителните моменти да взимаме тези, от които имаме нужда. Защото ако не бяхме взели Алисон, а си карахме с Кариус, дори срещу Тотнъм 2019 щяхме да берем ядове. Ако си спомняте при 1:0 за нас преди да стане 2:0 и да решим окончателно нещата, Алисон имаше 2-3 важни намеси, а ако беше германецът вместо него, не съм оптимист, че щяхме да запазим вратата си суха. Можеше да се окаже, че за пореден път губим значим финал (след тези със Севиля и Реал) и не се знае от там накъде щяха да се развият нещата. Дали щяхме да имаме това самочувствие, дали основните ни играчи щяха да искат все още да са част от клуба и пр. Много въпросителни се тушираха, поради един важен трофей, който нямаше да бъде факт без да вземем ВВД и Алисон, за които се охарчихме, но ни бяха нужни и дадоха разлика в решителните моменти.

• Simply Red changed the title to Чужди трансфери - трансферен прозорец 2022/23