Jump to content

Чужди трансфери - трансферен прозорец 2022/23

Simply Red
 Share

Recommended Posts

И аз съм на същото мнение че когато сме в играта все в един момент ние ще сме тия с 1 точка или 1 гол повече, обаче очаквах че тая година поне в едното съревнование ще се случи...само че съдбата беше бич и ни го начука и на двете места. Късмета в крайна сметка е със силните, съдиите също. Тая година нападателите ни ни издъниха във финалните етапи....не бихме никой от топ 4...и от 8-9 шанса не можахме да вкараме за гол. Дали това е заради по малкия харч не мога да кажа....

10 hours ago, Plovdiv_1926 said:

А първият финал с Реал защо го броите за провал? Несериозно е някой без фенските пристрастия да е смятал Ливърпул за фаворит срещу отбор тогава с две поредни ШЛ и Роналдо, Бейл, Модрич и Кроос в пика на формата си. Да, нещата можеха да се обърнат на 180 градуса и Ливърпул при добро стечение да надиграе не просто да победи Реал, защото седеше добре, ама в никакъв случай не може да се говори за онзи финал като за някакъв провал. 

Не знам откъде дойде думата "провал" в разговора, може и да не е съвсем правилна в контекста, но генерално не го разбирам това - как да не е "провал" когато си стигнал на финала и си го загубил, когато до финала си бил сумати силни отбори за да заслужиш мястото си там. И какъв точно фаворит е бил Реал, като тогава ние бяхме в много добра форма и много по-малко уморени от сега, и ако не бяха изкарали късмет със Салах и Кариус щеше да си е нормално да ги бием. 

15 minutes ago, oZZy said:

и ако не бяха изкарали късмет със Салах и Кариус щеше да си е нормално да ги бием. 

Бих се съгласил тук с теб. До контузията на Салах двубоят вървеше равностоен като може би ние бяхме по-опасните. Да, Реал имаха отличен отбор, но това, което показваше Клоп още беше ново за противниците и трудно намираха отговор - справка точно пътят до финала. Единственото, което ако не бяха онези обстоятелства, би преобърнало каруцата, щеше да е тогавашния проблем в халфовата линия, при която имаше доста контузени, други се връщаха от контузии и т.н., което в края на мача можеше и да е решаващо.

38 minutes ago, oZZy said:

Не знам откъде дойде думата "провал" в разговора, може и да не е съвсем правилна в контекста, но генерално не го разбирам това - как да не е "провал" когато си стигнал на финала и си го загубил, когато до финала си бил сумати силни отбори за да заслужиш мястото си там. И какъв точно фаворит е бил Реал, като тогава ние бяхме в много добра форма и много по-малко уморени от сега, и ако не бяха изкарали късмет със Салах и Кариус щеше да си е нормално да ги бием. 

Не мога да се съглася, факт е, че Ливърпул в началото игра по-добре на въпросния финал, ама това не значи, че в бил фаворит. Реал елиминира ПСЖ, Ювентус и Байерн и то далеч не беше с късмета от тази година. Ливърпул категорично би Сити, но други съперници бяха Порто и Рома, да не говорим, че групата бе мината с клизма и треперене накрая преди мача със Спартак Москва. А с Х факторите Ловрен и Кариус един такъв мач никога не знаеш как ще тръгне. 

Идеята ми беше, че това беше един от първите големи мачове на този отбор на Ливърпул, докато онзи Реал беше врял и кипял в такива, така че няма как да се разглежда като категоричен провал мач, в който не си влязъл като фаворит. Онзи отбор не беше печелил нищо все още, така че няма как да се каже, че е бил в по-добра позиция въпреки добрата форма. Не ми се рови сега и за коефициенти, но съм почти сигурен, че за Реал е бил доста по-малък.

Съгласен съм с вас, че отборът трябваше да има поне още една ВЛ и ШЛ в колекцията си, ама не мисля, че точно 2018 беше годината, за която да ни е яд обективно погледнато.

1 hour ago, Plovdiv_1926 said:

Идеята ми беше, че това беше един от първите големи мачове на този отбор на Ливърпул, докато онзи Реал беше врял и кипял в такива, така че няма как да се разглежда като категоричен провал мач, в който не си влязъл като фаворит. Онзи отбор не беше печелил нищо все още, така че няма как да се каже, че е бил в по-добра позиция въпреки добрата форма. Не ми се рови сега и за коефициенти, но съм почти сигурен, че за Реал е бил доста по-малък.

Ти измести фокуса в дискусията и включи думата провал, която мисля, че никой не беше използвал. Дискусията започна с трансфера на френския халф в Реал, към който уж имахме голям интерес и бил много добър. Та идеята в примерите с финала беше, че с повече класа може да надмогнеш лошия късмет - контузии, случайни голове и т.н., но затова трябва да купуваш топ-целите си за да се подсилваш и за да не може те да отиват в конкуренцията и да те бият на следващия финал. По този повод, добре че Реал не взеха Мбапе.

1 hour ago, Stivi_G said:

Гледайки Халанд, как мачка, надеждите ми да флопне подобно на Грийлиш и Санчо, започват да се изпаряват. 

Мачка защитниците на Швеция... централните им играят в Юргоргден и Хамарби, бековете в Нюкясъл и Лил. Дефанзивния в Реймс. 

Ще го видим живот и здраве след 2 месеца 🙂

Манчестър Сити представи Ерлинг Халанд

https://gong.bg/football-sviat/anglia/multimedia/video/manchestyr-siti-predstavi-erling-haland-686011

А преди някоя и друга година ... 13.06.2000 | On this day, Manchester City signed Alfie Haaland from Leeds United for £3m.

Tottenham are set to complete their third signing: agreement in place for Yves Bissouma joining from Brighton, as first reported by @garyjacob. Final details on the add-ons, €26m fee. ⚪️ #THFC

Spurs are offering Bissouma a five year deal - new midfielder is coming for Conte.

Силен трансфер за Тотнъм.

1 hour ago, AllYouNeedIsKlopp said:

Поредния 50 милионен играч за скамейката, това и на фифата го няма...

Този ли който вчера се осра срещу маджарите. 

Не е лош футболист и наистина става вече абсурдно. Не знам до кога ще продължава това, защото е даже невероятно, че някой изобщо се опитва да им се опъва на тия при все какво правят всеки трансферен прозорец. Почва да става глупаво... 

Тия продължават - 

Exclusive: Manchester City are now set to submit opening proposal to Brighton for Marc Cucurella. First bid ready to proceed in advanced talks in the next days. 🚨🇪🇸 #MCFC

Cucurella is still Man City top target as left back, Pep Guardiola really wants him. Work in progress.

Кукурея още от Хетафе ми харесва и си е играч, който може да играе по целия фланг, но за мен най му пасва уингбек да е. Като бек в 4ка защита не мисля, че е играл много мачове, може да му е проблем това. Иначе, позешън стила на Сити ще му пасне, добра енергия, добри двойни пасове.

• Simply Red changed the title to Чужди трансфери - трансферен прозорец 2022/23