Jump to content

Летен трансферен прозорец сезон 2021/2022


Препоръчан пост

4 hours ago, Red One said:

То може да ти е интересно, но да не забравяме, че Клоп има типичен ЦН и пак го ползва като крило, а крилото го мъчи да играе Фирмино 2. Когато бразилецът не играе. Ориги колко нерви ни скъса като играеше по фланга... и колко време Клоп го мъчи там.

Ей тоя Клопа хич го няма, не е читав. Ние имаме безспорните доказателства, че позицията, на която Дивок Ориги би бил най-полезен е именно централен нападател. Толкова би бил добър, че си струва Клоп да променя стила на игра на отбора, който гради, откакто е в Ливърпул и се базира на това централния нападател да се връща по-дълбоко и да помага на организирането на атаките точно пък за Ориги. Ако това е Левандовски (вземам го за пример, защото е най-добрия типичен централен нападател, с който Клоп някога е разполагал) си струва да базираш играта си на него, ама за Ориги, леко ме съмнява. Обяснението ми защо Ориги играе на крилото, дори когато Боби го няма е, че отбора е свикнал да си освобождава пространства с конкретен модел на игра трениран с години, вероятно не е толкова лесно да се промени за един конкретен мач, в който сме без Фирмино.

Понеже можем само да гадаем колко би бил добър Ориги в Ливърпул като централен нападател, а не на крилото реших да извадя малко статистика.

Престой в Ливърпул: 4998 минути - 31 гола или гол на всеки 161 минути

Престой във Волфсбург (избирам този, защото преди Ливърпул е играл само в Лил а там е бил прекалено млад за да го съдим) : 2161 минути - 6 гола или гол на всеки 360 минути.

Валиден аргумент би бил, че Волфсбур е доста по-слаб отбор и съответно му се създават по-малко положения, ама чак такава разлика. Това е само статистика, но със сигурност показва, че не можем да сме убедени, че Клоп го използва грешно. Признавам, че не съм следял пресотя му във Волфсбург, но намерих статия, в която е обобщен. Ще сложа линка, но за тези които ги мързи ще я преразкажа сбито. В началото на престоя си играе като централен нападател. След това обаче Марио Гомез се завръща от контузия и треньора решава, че той е по-подходящия избор за ЦН и слага Ориги къде? На крилото! За разлика от при нас обаче - на дясното. През зимния трансферен прозорец Марио Гомез е продаден и Ориги отново има възможност да играе като централен нападател. Заради разочароващи резултати Волфсбург уволняват треньора. При новия треньор Ориги изкарва 42 минути в първия мач под негово ръководство, след което бива сменен. За остатъка от сезона записва едва 24 минути. Според треньора му липсва физическата мощ нужна за централен нападател и не може да преценя добре моментите, в които да прави спринтове зад защитата, като е хванат в засада 12 пъти през сезона.

https://footystats.org/players/belgium/divock-origi  - от тук извадих статистиката, да не кажете, че лъжа 😀
https://footballwhispers.com/blog/failed-wolfsburg-experiment-leaves-origi-at-career-crossroads/  - статията за престоя във Волфсбург

Та да, наистина искам да видя класен типичен ЦН под ръководството на Клоп в Ливърпул. 

Link to comment
Сподели другаде

Зимата сме искали да купуваме някакъв:

От AS отбелязват, че Давид Кармо е бил трансферна цел и на английския гранд Ливърпул през януари, но разминаване от 5 милиона евро в преговорите между двата клуба са го разделили от преминаване на "Анфийлд". От Брага са поискали 4 милиона евро за първоначално преотстъпване на младока плюс задължителна клауза за закупуване на стойност 25 милиона, но от Ливърпул са били склонни да предложат не повече от 20 милиона. 

Link to comment
Сподели другаде

Това ще е извинението за този прозорец.

 

Liverpool are bracing for a busy summer. Their top priority for 2021 is on contract renewals. Virgil van Dijk and Fabinho are on the top of the list, but the club is also focused on Mohamed Salah's situation." #awlfc [@FabrizioRomano]

Link to comment
Сподели другаде

Е това е всяка година. Един път не пропуснаха да се оправдаят с това. Все едно на всички други играчи от всички други отбори договорите им са безсрочни като личната карта на пенсионерите.

Link to comment
Сподели другаде

Оле Супер! Дано вземем и някой защитник от Чемпиъншип за един два милиона, ако ще развързваме кесията , може и някой Японец за резерва за 4 -5 милиона, да продава фланелки

Link to comment
Сподели другаде

Ся написал нещо някакъв журналист и тука вече всички му повярвахте.Все едно си пие кафето с Клоп и бай Хенри.Има много време до лятото и ще видим какво ще стане.Рано е още за мрънкания.

Link to comment
Сподели другаде

16 hours ago, AllYouNeedIsKlopp said:

Това ще е извинението за този прозорец.

 

Liverpool are bracing for a busy summer. Their top priority for 2021 is on contract renewals. Virgil van Dijk and Fabinho are on the top of the list, but the club is also focused on Mohamed Salah's situation." #awlfc [@FabrizioRomano]

Не знам къде е тоя подкаст, не видях и линк някъде към писаното, но го качвам, както го срещнах. Наистина си бие повече на приказки за маса, но пък уж нали тоя е от горе-долу достоверните, не че ни е некъв наш инсайдер. 

🗣 Фабрицио Романо в подкаста за италианско списание: “Ливърпул се готви за наистина натоварено лято. Няма да ги видите в обичайната им роля. Ботман, Конате, Флориан Нойхауз, Бисума, Сар, Ренато Санчес, Рафиня и Де Паул са малко от имената, които "мърсисайдци" следят с интерес. Не мисля, че имат шанс за Халанд и Мбапе това лято, но не е невъзможно. Клоп наистина натиска собствениците за Мбапе, като го вижда като перфектен играч за бъдещето на Ливърпул. Те също искат да удължат договорите на ВВД, Фабиньо, Салах, Мане и Фирмино. Относно изходящите трансфери все още нямам много достоверна информация, но съм сигурен, че Адриан, Шакири и Ориги ще напуснат на 99%. Кейта е малък шанса да напусне, но Окслейд-Чембърлейн е с досто неясно бъдеще в Ливърпул, като самия той ще иска трансфер, защото Ливърпул не могат да му осигурят нужното му време.” 🔴
П.С. Ето още една спекулация към момента: 
 
Link to comment
Сподели другаде

On 19.02.2021 г. at 13:01, Dr.G. said:

Не знам къде е тоя подкаст, не видях и линк някъде към писаното, но го качвам, както го срещнах. Наистина си бие повече на приказки за маса, но пък уж нали тоя е от горе-долу достоверните, не че ни е некъв наш инсайдер. 

🗣 Фабрицио Романо в подкаста за италианско списание: “Ливърпул се готви за наистина натоварено лято. Няма да ги видите в обичайната им роля. Ботман, Конате, Флориан Нойхауз, Бисума, Сар, Ренато Санчес, Рафиня и Де Паул са малко от имената, които "мърсисайдци" следят с интерес. Не мисля, че имат шанс за Халанд и Мбапе това лято, но не е невъзможно. Клоп наистина натиска собствениците за Мбапе, като го вижда като перфектен играч за бъдещето на Ливърпул. Те също искат да удължат договорите на ВВД, Фабиньо, Салах, Мане и Фирмино. Относно изходящите трансфери все още нямам много достоверна информация, но съм сигурен, че Адриан, Шакири и Ориги ще напуснат на 99%. Кейта е малък шанса да напусне, но Окслейд-Чембърлейн е с досто неясно бъдеще в Ливърпул, като самия той ще иска трансфер, защото Ливърпул не могат да му осигурят нужното му време.” 🔴
П.С. Ето още една спекулация към момента: 
 

Пионерският словоред силно ми напомня на един папагал, който се вживява на много навътре в нещата, докато си измисля новините в кухнята в панелката. Опита се няколко пъти да се направи на информиран и тук, но бързо беше разконспириран и натирен, където му е мястото.

Link to comment
Сподели другаде

Ето един пример за трансферен слух, който е иницииран от мениджъра на сътоветния състезател.

https://webcafe.bg/football/livarpul-i-yunayted-zapochnaha-bitka-za-srabski-gigant.html?fbclid=IwAR15ouHX_pOaS5LtP7_FFlPYwd1v8MdyRnK5RvdiS900mQ4ty2NwIAmvSVo

Нека прочетем внимателно първия абзац.

Quote

Ливърпул и Манчестър Юнайтед следят ситуацията около Никола Миленкович и са се свързали с агента на сърбина, за да му съобщят, че са готови да се борят за подписа на неговия клиент.

Значи как си ги представям аз нещата като го прочета това нещо. Майкъл Едуардс и Ед Уудуърд пият сутрешното си кафе или пък може би следобедния си чай. От телефона на единия се обаждат на агента на Кольо и го пускат на високоговорител. Съобщават на агента, че двата отбора имат интерес към Кольо и смятат да се борят за подписа му.

Според статията Скай спортс са разбрали, че докато е вървял въпросния разговор, Михаел Цорк също е набрал агента на Кольо, но е получил гласово съобщение, че абонатът в момента разговаря.

Link to comment
Сподели другаде

Струва си да се отбележи, че от Испания идват слухове, че се интересуваме сериозно от Рафаел Варан. Ся партенка, не партенка, струва си да се отбележи. Лятото ще му остава 1 година от договора, което значи че ако не преподпише, ще рискуват да го изпуснат без пари. Ако по пътища неведоми успеем да го вземем, това ще е трансфер бомба. Такава двойка централни бранители, ще е като линията Зигфрид направо.

Другите шумотевици продължават да са около халфа на малката Борусия - Фрориян Нойхаус. Не звучат зле тия два слуха, макар че е много рано за каквото и да е достоверно. Но пък където има дим, сигурно има и огън.

Link to comment
Сподели другаде

Варан е много добър футболист, ама да не се окаже новият Матип. Аз съм за да го вземем, ама ще е хубаво и още някой по-нечуплив да вземем ако няма да остава Кабак.

Link to comment
Сподели другаде

То и за Тиаго викахме същото, не, че е слаб или провал, просто имахме прекалено високи очаквания, поне аз. Да не стане същото и с Варан. Плюс това не вярвам да загубят и двамата си централни в едно лято, защото Рамос изглежда е с единия крак в йонайтед.

Link to comment
Сподели другаде

Ливърпул е готов да плати така исканите 27 милиона за капитана на Удинезе - Родриго Де Пол. Интер и Ювентус също са готови да платят исканата оферта, но 26-годишният аржентинец предпочита да играе в отбора на "мърсисайдци". 🔴
Източник: [Tutto Udinese]
Link to comment
Сподели другаде

📰 Според Sky Sports Football, Ливърпул е най-големият фаворит за подписа на Ерлинг Холанд. Норвежкият нападател винаги е мечтал да играе на Анфийлд и предпочита да играе под ръководството на Юрген Клоп. Другите 3 английски отбори са Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед и Челси. Бащата на Ерлинг не иска той да се присъединява при "червените дяволи", а Манчестър Сити няма да търсят такъв тип нападател лятото. Барселона и Реал пък имат огромни финансови проблеми и не могат да си го позволят. 🔴

Link to comment
Сподели другаде

Link to comment
Сподели другаде

Голям спор кой на кого да го пробута 😀.  Никой не го искал, ама ние сме готови да платим на мениджъра му комисионната 😀

За Ерлинг Холанд. 

Link to comment
Сподели другаде

Истината е, че това е последният трансферен прозорец, в който можем да реагираме и да бъдем конкурентноспособни на другите отбори. Следващият сезон ще бъде първият, в който 3мата отпред вече няма да са бетонирани. За мен лично задължително ни трябва нападател, офанзивен халф, който е е добър продавач и прави доста асистенции, и също така крило дрибльор, който е на по - високо ниво от нашите в това си качество. Ако вземем такива играчи, които са истинска конкуренция на 3мата отпред, ще газим доста. Ако дойдат Холанд или Мбапе, ще станем може би най - добрият отбор в Англия в момента на трансфера.

Link to comment
Сподели другаде

Не знам какви трансфери на  футболисти, ще се правят  лятото, но най-спешна нужда имаме от истински специалист ,който да отговаря за физическото здраве и подготовка  на играчите.Това,което сполетя отбора тази година трябва да влезе в учебниците за "Как не трябва да се провежда физическа подготовка на отбор".

Случилото се тази година, далеч надхвърля и най-мръсните клетви на феновете на Манчо!

 

Link to comment
Сподели другаде

По склонен съм да вярвам на слуховете за Холанд отколкото за Мбапе. Холанд наистина не харесва МЮ и там няма да отиде. Все пак Клоп има някакви останали приятелства в Борусия което също е плюс в наша полза. Самия Холанд знае че имаме крещяща нужда от заместник на Фирмино. Но колко му е договора с Борусия? 

Link to comment
Сподели другаде

Поне според мен основен приоритет трябва да е ЦЗ. Някой от класата на ВВД, който да му е партньор. На другите ни защитници трудно може да се вярва. Или са много податливи на контузии (като Матип и Гомез), или не са от класа за  ЛФК (като новите двама). За последните те първа ще видим до края на сезона, но според мен по-скоро бяха взети като пълнеж, от колкото да се разчита на тях дългосрочно. И другият важен фактор за привличане на нов класен ЦЗ е, че връщайки се в игра ВВД не се знае кога и дали ще бъде на това ниво, на което го поменхме. Много примери сме виждали преди на играчи след тежка контузия и дълго отсъствие, как не успяват да върнат старата си форма. Всички се надяваме Върджил да не сред тези примери, но трябва да имаме едно наум и да бъдем разумни на трансферният прозорец. 

Link to comment
Сподели другаде

  • Dacheff locked and unpinned this тема
  • Dacheff featured and unfeatured this тема
Гост
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Създай ново...