Jump to content

Летен трансферен прозорец сезон 2021/2022


Препоръчан пост

31 minutes ago, Stivi_G said:

Поне според мен основен приоритет трябва да е ЦЗ. Някой от класата на ВВД, който да му е партньор. На другите ни защитници трудно може да се вярва. Или са много податливи на контузии (като Матип и Гомез), или не са от класа за  ЛФК (като новите двама). За последните те първа ще видим до края на сезона, но според мен по-скоро бяха взети като пълнеж, от колкото да се разчита на тях дългосрочно. И другият важен фактор за привличане на нов класен ЦЗ е, че връщайки се в игра ВВД не се знае кога и дали ще бъде на това ниво, на което го поменхме. Много примери сме виждали преди на играчи след тежка контузия и дълго отсъствие, как не успяват да върнат старата си форма. Всички се надяваме Върджил да не сред тези примери, но трябва да имаме едно наум и да бъдем разумни на трансферният прозорец. 

ЦЗ засега няма нужда повече. Такова фиаско като тази година едва ли повече ще се случи, така, че ще си имаме ВВД, Гомез, Матип като първи избор, Дейвис за запълване на дупки и Кабак до 2 години със сигурност ще го развием поне до нивото на Матип, когато ще е на 22 години и ще ни върши дълги години работа. По-наложително е може би смяна вече на централния нападател. Харесваме си Фирмино, но ни трябват голове постоянно. 
Друг колега беше писал, че ни трябва и разпределящ халф, но не съм съгласен. Като се върнат Хендо и Фабиньо в средата на задържаща роля, ще имаме Тиаго изцяло съсредоточен върху атаката и ще почне да пуска разкъсващи подавания пред наказателното поле за нападателите. Също и ще се освобождава по-често на позиция за шут, което също му е силна страна. 

Link to comment
Сподели другаде

Предполагам, че това, че Холанд мрази МЮ се базира на това че Кийн е случип крака на баща му? Да, едва ли са му любимия отбор, но парите са си пари, а тия ги дават като луди. 

Link to comment
Сподели другаде

Знам, че Арсенал лятото много го искаха и го чакаха като много добро попълнение. Ако някой има впечатления може да сподели.

 

Quote

Авторитетният френски "Екип" пише в днешния си брой, че три клуба проявяват сериозен интерес към звездата на Олимпик Лион - Усем Ауар. Според тях става въпрос за Реал (Мадрид), Ливърпул и Ювентус.

 

Link to comment
Сподели другаде

Link to comment
Сподели другаде

Доста грозно влизане на Кийн, най-вече заради намерението му. Но пък не чак толкова опасно, колкото изглежда на пръв поглед, нищо общо с това на Пикфорд срещу Ван Дайк, например. Хааланд старши нищо не му е станало от това влизане.
Та, едва ли случката между Кийн и баща му  би оказало влияние за премианваето Хааланд младши му в МЮ. Даже, баща му каза в интервю, че няма против такъв трансфер. Едва ли те ще са му първият избор, но Олето е плюс за такъв трансфер, беше му треньор в Молде.

 

Link to comment
Сподели другаде

35 minutes ago, Chinaski said:

Как не му е станало...контузи се и вече не беше същия играч...

Доиграл е мача, а няколко дни по-късно е играл за националния. Точно това влизане рядко ще води до сериозни травми. Освен да му перфорира капачката с бутоните.

Проблеми с  коляното на другия му крак е довела до край на кариерата му.

Link to comment
Сподели другаде

Абе квото и да е да го дебнеш с дни, да го нариташ накрая и после да му се надвесиш и да му кажеш че си го е заслужил...баси боклука...

Link to comment
Сподели другаде

Ние ако не влезем в ШЛ е много вероятно да видим Халаанд и други топ играчи през крив макарон. А това дали ще иде в МС или МЮ, нас какво толкова ни грее? Друг е въпроса дали при идеални условия ще усеем да го спазарим, като цена, заплата и прочие, но ако не сме в ШЛ на есен, шанса да дойде клони под 1%.

Link to comment
Сподели другаде

8 minutes ago, Stivi_G said:

Ние ако не влезем в ШЛ е много вероятно да видим Халаанд и други топ играчи през крив макарон. А това дали ще иде в МС или МЮ, нас какво толкова ни грее? Друг е въпроса дали при идеални условия ще усеем да го спазарим, като цена, заплата и прочие, но ако не сме в ШЛ на есен, шанса да дойде клони под 1%.

Е, значи няма да дойде! Защото сме изпаднали в такава дупка, дето няма излизане! Обзалагам се, че в края на сезона ще сме след 6-тото място! Дано поне сме в 10-та, че ще станем за резил.../ сега все още сме само за смях /🙄

Link to comment
Сподели другаде

6 hours ago, Chinaski said:

 

Когато някой ми каже "Липсва ми стария футбол, когато футболистите бяха истински мъжкари", се сещам за тази случка 🙄

Link to comment
Сподели другаде

5 hours ago, Taipan said:

Е, значи няма да дойде! Защото сме изпаднали в такава дупка, дето няма излизане! Обзалагам се, че в края на сезона ще сме след 6-тото място! Дано поне сме в 10-та, че ще станем за резил.../ сега все още сме само за смях /🙄

Съперниците ни се много колебливи и това ми дава искрица надежда, че подобрим ли представянето си, то влизането в топ 4 няма да е невъзможно. 

Link to comment
Сподели другаде

15 minutes ago, Stivi_G said:

Съперниците ни се много колебливи и това ми дава искрица надежда, че подобрим ли представянето си, то влизането в топ 4 няма да е невъзможно. 

Това е така, но просто не виждам как ще се подобрим, в такава дупка сме в момента, че не съм сигурен дали ще ни стигне времето до есента да излезем от нея...Направо съм голям песимист, с една дума!

Link to comment
Сподели другаде

Миналата година 4тият беше 66 точки, което е 1.71 точки на мач. Към момента Челси, които са 4ти вървят с този показател, което означава, че ни трябват 8 победи от 11 мача за да сме с 67 точки, които биха ни стигнали. Програмата не ни е трудна и 8+ победи не е невъзможно да се постигнат. Да няма гаранция, че дори да ги направим, съперниците ни за топ 4 няма да имат подобна успеваемост и да са пред нас. Но си мисля, че шансовете не са за отписване.

Лятото трябва да съумеем да се подсилим и да избегнем проблемите от този сезон. Поне тези, които пряко зависят от нас.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Не е по темата, но като сте почнали да си кажа и аз:

Дано успеем да вземем 6 или поне 4 точки от двта мача утре и с/у Вълците на 15,

докато дойде паузата за националните отбори и тогава ще имаме цели 20 дни без мач,

да се натренират едно хубаво, да се поуспокоят, да си повярват и да заиграят със сърце.

Някои се завръщат от контузии, а за други се надявам Клоп да им намери вече нови/стари места

и да се осигури една относително постоянна формация - всеки на специализираното си място.

Има изгледи някои наши национали - бразилците и Жота да не пътуват навън заради вируса,

но дори да отидат, то поне другите да обиграват и напасват спокойно.  

 

Образно казано като опълченците на Шипка - да удържим, докато Радецки пристигне с гръм 🙂

Link to comment
Сподели другаде

9 hours ago, baivan said:

Не е по темата, но като сте почнали да си кажа и аз:

Дано успеем да вземем 6 или поне 4 точки от двта мача утре и с/у Вълците на 15,

докато дойде паузата за националните отбори и тогава ще имаме цели 20 дни без мач,

да се натренират едно хубаво, да се поуспокоят, да си повярват и да заиграят със сърце.

Някои се завръщат от контузии, а за други се надявам Клоп да им намери вече нови/стари места

и да се осигури една относително постоянна формация - всеки на специализираното си място.

Има изгледи някои наши национали - бразилците и Жота да не пътуват навън заради вируса,

но дори да отидат, то поне другите да обиграват и напасват спокойно.  

 

Образно казано като опълченците на Шипка - да удържим, докато Радецки пристигне с гръм 🙂

Фирмата, дано го пуснат да иде с национала...😜

Link to comment
Сподели другаде

10 minutes ago, Taipan said:

Фирмата, дано го пусинат да иде с национала...😜

Квалификациите в Южна Америка са отменени. Никой от бразилците няма да пътува.

И за да не е офф, пишеше се че имаме интерес за лятото към Колибали.

Link to comment
Сподели другаде

40 minutes ago, AllorNothing said:

 

И за да не е офф, пишеше се че имаме интерес за лятото към Колибали.

Това не е изненадващо при положение, че Де Лаурентис му намали цената на 45 милиона.Ама според мен ако вземаме ЦЗ ще се насочим към някой перспективен като Ботман.

Link to comment
Сподели другаде

18 minutes ago, oZZy said:

Спокойно могат да играят до 34-5 двамата. Перфектни са.

След 33 започват да губят скорост и сила, а поне единият трябва да в бърз. Несериозно е двамата централни защитници да са ти на по 35.

И аз мисля, че ще е някой по-млад.

Link to comment
Сподели другаде

  • Dacheff locked and unpinned this тема
  • Dacheff featured and unfeatured this тема
Гост
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Създай ново...