Jump to content

Летен трансферен прозорец сезон 2021/2022


Препоръчан пост

Аз искам Дибала,него ако го вземем ще се пръсна от кеф!

Много го харесвам,а и си мисля че ще даде голямо разнообразие в играта на отбора.

Link to comment
Сподели другаде

Аз искам Дибала,него ако го вземем ще се пръсна от кеф!
Много го харесвам,а и си мисля че ще даде голямо разнообразие в играта на отбора.
За Дибала не се отнася това, което ще кажа.
Тези които са опитни и класни тип Гризман са "дърти" за нас защото са около 30+. Тези които са топ и са млади като Хааланд и Мбапе, са скъпи (трансферна сума) и скъпо платени (висока заплата). Нашата стратегия е да взимаме подценени играчи с потенциал тип Жота. С друго думи се търси новите Мане и Салах сред 21-24-годишните. С такива убеждения съм останал за трансферната ни политика.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk


Link to comment
Сподели другаде

А Кулибалито бърз ли е с краката? Ако стане такъв трансфер ще може ли да издържи на изискванията на Клоп. Знаем нашия тренер иска защитата да напредва с нападението и обратно. 

Link to comment
Сподели другаде

Сега чета в Гонг, че Реал М искат да вземат Наби Кейта лятото... Предлагам Марио да го качва на колата и да го кара към Мадрид, а ако е зает, нека някой друг колега от Албиона помага 🤣

 

https://gong.bg/football-sviat/ispania/multimedia/video/real-madrid-nabeliaza-half-na-livyrpul-629806

Link to comment
Сподели другаде

21 minutes ago, Taipan said:

Сега чета в Гонг, че Реал М искат да вземат Наби Кейта лятото... Предлагам Марио да го качва на колата и да го кара към Мадрид, а ако е зает, нека някой друг колега от Албиона помага 🤣

 

https://gong.bg/football-sviat/ispania/multimedia/video/real-madrid-nabeliaza-half-na-livyrpul-629806

Готов съм на гръб да го нося до Мадрид...😄

Link to comment
Сподели другаде

Аз не бих рискувал с кола - толкова дълго да стои с колан, ще вземе да си извади рамото и като не мине медицинските прегледи, айде обратно. Може би с лодка? Аз съм на Острова, ама нямам...

Link to comment
Сподели другаде

13 hours ago, Svet said:

От Ливърпул до Билбао, а до Мадрид на магаре.

Мани, от ездата ще вземе да разтегне някое задно бедро. Най-сигурно е като египетските фараони - той лежи отгоре в легло от памук (не поемаме излишни рискове), а 4 човека го носят. Доброволци ще се намерят да се сменят. 

Link to comment
Сподели другаде

Кейта, ако го иска наистина някой, и той е от задължителните за продан. Лекарите на отбора го виждат по-често отколкото Клопо, сто про. 

Кофтито е, че много футболисти се очертава да напуснат това лято, включително в халфовата линия, така че той май ще е от тези, които ще останат. Поне така чета.  Не можем да си позволим да махнем 7-8-9 играча, и да вземем толкова. 

Джини и Милнър най-вероятно лятото от халфовата линия ще напуснат. ОКС се говори, че ще е на сергията.  Четвърти халф множко ми се види да напусне. Отделно са сериозни спекулациите за Шакири и Ориги. И за тях се смята, че ще ги продадем. Минамино и Матип не са много ясни все още.  5 човека от първия отбор са със сериозни шансове за напускане. Ако прибавим и Адриан, стават 6. Испанеца поне има готов заместник. 

Бен Дейвис сигурно ще го шитнем на печалба лятото, какъвто е бил замисъла явно. Имаме Груич, Уилсън, Оджо, и едно нигерийче къде цъка в Майнц, които ще се опитаме да продадем това лято. Разбира се и Каруис, за когото ако вземем 10 лева ще е успех.

Та, поне 8-9 човека са потенциалните за продан + 3-ма напуснали като свободни агенти, които ще освободят бюджет от заплати. Има и младежи като Уудбърн, които също може би ще продадем за къси пари. 

Ще се съберат пари от продажби. Така че би трябвало да има възможност Клоп да обнови малко от малко отбора. 

Link to comment
Сподели другаде

От всички изброени сигурни и предполагаеми напускащи, само Джини е бил твърд титуляр и без да е отсъствал дълго, заради контузии. С други думи останалите играят повече периферна роля в отбора и ако успеем да вземем 2/3 на напускащите, но класни попълнения, можем доста да вдигнем нивото на отбора. Винаги е риск когато се продават голяма бройка играчи и бъдат заменени с нови, защото се изисква време за адаптация, а при някои тя никога не настъпва. Но според мен поне 50% от имената, които е споменал Слави ще напуснат отбора и ще имаме нужда да запълним тяхната липса.

Както много пъти сме споменавали, изтървахме предните няколко трансферни прозореца да направим някои важни промени, бидейки шампион и носител на ШЛ и тежеста, която имахме при евентуални преговори за нови футболисти. Сега ако не "избухнем" в ШЛ и стигнем до купата, то лятото ще сме в много по-неизгодна позиция да привлечем класа, а тогава ще ни е най-нужна. И това до голяма степен ще реши колко от "ненужните" ще продаваме. Защото първо ще трябва ръководството да им осигури заместници преди да продаваме. 

Link to comment
Сподели другаде

Ако вземем добър централен нападател, има логика в смяната на Фирмино с Коутиньо и преминаването в 4-2-3-1.   По-скоро и следващия сезон ще си играем без истински централен нападател. 

Link to comment
Сподели другаде

Докато имаме Мане и Салах едновременно в отбора си, минавайки към 4-2-3-1 като основна схема на игра, ми се струва невъзможно. При горната схема двете крила са подавачи и създават положения за 9ката, докато при нас Мане и Салах са по-скоро ляв и десен нападател.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk



Link to comment
Сподели другаде

Уж нашите готвели оферта към Атлетико Мадрид, но пък Суарес можел да напусне като свободен агент в края на сезона....миш маш...

You'll Never Walk Alone!

Link to comment
Сподели другаде

Не ми се вярва да стане, особено ако трябва да се дават пари на Атлетико. Иначе съм убеден, че Суарес ако дойде ще е много по-полезен от Фирмата сега...Дори и като резерва за по 20-30 мин на мач или за План Б, когато играта не върви... 🤔 Но, не вярвам!

Link to comment
Сподели другаде

Ако го взимаме тоя значи се циганим за пара на нещо по-младо и по-скъпо. Малко се дразня пак как мъчим да минем тънкана, ама на днешния пазар и големите акули къде може да вадят повече кешовица явно ще е така. 

Link to comment
Сподели другаде

  • Dacheff locked and unpinned this тема
  • Dacheff featured and unfeatured this тема
Гост
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Създай ново...