Jump to content

Летен трансферен прозорец сезон 2021/2022


Препоръчан пост

ТОва оправдание за Салах ли е ........
Ами не е оправдание. Той си е достигнал головете от миналите два сезона, докато Мане и Фирмино имат над 60% спад при техните показатели, което не е никак малко. Разбира се статистика не винаги е напълно обективна, но според мен може да бъде добра основа за един анализ.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Снощи реших да гледам Лайпциг и какво да видя Конате излезе с контузия в края на първото полувреме. Дано няма нищо вярно в слуховете за това момче, млада версия на Матип не ни е нужна.

Link to comment
Сподели другаде

И аз мисля, че няма смисъл да го взимаме това момче. Да, млад е, но ако и той е чуплив, няма да е надграждане. Особено, при положение, че за новия сезон се завръщат Върджил и Джо Гомез. 

Току що видях новина, че се интересуваме от Ив Бисума от Брайтън! Ей това ако стане, ще е супер удар! 

Link to comment
Сподели другаде

Абе, аз тотално съм аут оф спейс май. Кои са Бисума, Конате и други герои? Едно време следях всички първенства и имах поглед върху новите таланти и бъдещи звезди, а сега чета някакви имена и нищо. Нито се сещам как изглеждат, нито как играят. А Лайпциг съм им гледал мачове, но този младеж не ми е влязъл в радара. Там един друг защитник ме беше впечатлил, но сега ми избега името. Един мощен и с хубав тен и доста млад централен защитник. Ама не съм чул спекулации за него. 

Link to comment
Сподели другаде

Появили са се някви слухове, че ще сменяме Салах за Санчо (май от Bild).

Тоя Санчо, колкото мачове на Дортмунд съм гледал, или играе зле, или е резерва. Ама статистиката му е бясна: 33 мача, 12 гола и 16 асистенции.

Link to comment
Сподели другаде

Появили са се някви слухове, че ще сменяме Салах за Санчо (май от Bild).
Тоя Санчо, колкото мачове на Дортмунд съм гледал, или играе зле, или е резерва. Ама статистиката му е бясна: 33 мача, 12 гола и 16 асистенции.
Значи, ако го вземем, трябва да спираш да гледаш мачовете на отбора :sarcastic:

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, ReD_Gerrard said:

Появили са се някви слухове, че ще сменяме Салах за Санчо (май от Bild).

Тоя Санчо, колкото мачове на Дортмунд съм гледал, или играе зле, или е резерва. Ама статистиката му е бясна: 33 мача, 12 гола и 16 асистенции.

Взимане на Санчо ще означава, че трябва да се купи и централен нападател. Той по-скоро от това, което съм гледал, е класическо крило, което доставя много асистенции, а не консуматор като модерните крила. Ама 5 години игра без класически централен нападател все някога ще се окажат проблемни.

Link to comment
Сподели другаде

Аз съм много съгласен за Санчо + добър централен нападател за Салах. Санчо е в топ 5 на дрибльорите в Европа, а ние отпред остър и директен играч нямаме. Първият сезон на Салах беше такъв и вкара сума голове, а пропусна още толкова. Мисля че ще сме на далавера от такава сделка, особено и ако Фирмино започне да се пуска повече като десетка или пък се купи истинска такава. Тогава ще можем да сменяме стила на игра много бързо, а това в последните 2-3 сезона определено не го правим.

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, ReD_Gerrard said:

Появили са се някви слухове, че ще сменяме Салах за Санчо (май от Bild).

Тоя Санчо, колкото мачове на Дортмунд съм гледал, или играе зле, или е резерва. Ама статистиката му е бясна: 33 мача, 12 гола и 16 асистенции.

Аз пък всеки път като отворя лайскора и тоя или е с гол, или с асист.

Link to comment
Сподели другаде

Не ми се иска да слагам тигана, когато рибата е още в морето...но Санчо и за мен е много талантлив млад играч +е англичанин (знаем, че е от значение за правилника)+ с Трент са много близки приятели и ако това приятелство се пренесе и  на терена.......би било мнооого приятно за гледане. 

Link to comment
Сподели другаде

Аз съм на мнение, че от Германия не трябва да взимаме никого, освен Халанд. Санчо ще струва майка си и баща си и далеч не смятам, че ще ни реши проблемите с головете. Конате не го знам, но тия РБ са ни проклет отбор. 

Link to comment
Сподели другаде

Не мога да разбера защо сменяте Салах, който всеки сезон вкарва по 25+ гола, а не мислите за смяна на Мане или Фирмино? И Мбапе да дойде на крилото, с Фирмата голове ние няма да вкарваме.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Senzor said:

Не мога да разбера защо сменяте Салах, който всеки сезон вкарва по 25+ гола, а не мислите за смяна на Мане или Фирмино? И Мбапе да дойде на крилото, с Фирмата голове ние няма да вкарваме.

Салах е най- конвертируем, затова се гледа все към него, когато става въпрос за "заменки". Но той е непродаваем така или иначе, ще го гледаме поне още 3-4 сезона според мен.

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, Senzor said:

Не мога да разбера защо сменяте Салах, който всеки сезон вкарва по 25+ гола, а не мислите за смяна на Мане или Фирмино? И Мбапе да дойде на крилото, с Фирмата голове ние няма да вкарваме.

Защото Салах е лаком,пропуска всеки мач по две 90-100%-ви ситуации ,лишава отбора от точки.Шестте мача като домакини от които не взехме нищо е виновен той ,защото всички му създават положения  ,а той ги опропастява с лека ръка ,сам срещу вратаря.А това ,че е вкарал 20+голове  е защото е опропастил 40+ положения,които ако беше Мане- примерно, щеше да вкара .

Мане от нищо и никакво положение създава сголова ситуация ,а Салах е лимитиран играч ,освен че има само един крак ,ако няма пространство ,го брой за изгубен.Има два финта и толкова .Затова и в мачовете с отбори ,които играят на контра ,го няма никакъв.Време е да си ходи .

Link to comment
Сподели другаде

Пропуските на Мане този сезон също не са малко. Някой беше постнал статистики за съотношение между вкарани и пропуснати положения при Мане и Салах и по спомен казвам, че нещата при Мане не са никак розови. Тогава точно този диалог се водеше как Салах пропуска пък Мане е много по-ефективен и клиничен. Ами оказа се, че не е.

Link to comment
Сподели другаде

Задължителен за смяна е Фирмино, може да е хубава опмия от пейката, но задължително ни трябва вкарвач. Мане е след него, тряцва му конкуренция от ляво. Салах ни е основният голмайстор , да се продаде е голям риск, може да останем изобщо без голмайстор. Представете си Мане-Фирмино - Санчо например.. или Мане- Фирмино- Ст Максим..ами ако Санчо и Максим немогат да вкарват по 35 гола на сезон? То тва си е почти гарантирано де ..Ако Мане и Фирмино задържат формата си от тоя сезон и не вземем вкарвач , а продадем Салах за да набавим пари за някой от дясно, халф и защитник или два, и разчитаме на Фирмино и Ориги и Елиът от пейката, може да влезем в една перманентна криза от която излизането е много трудно..

 

 

П.С Спорове кой е по-добър от Мане и Салах са излишни, двамата изиграха страхотни 4 години и спечелихме всичко, към момента обаче при Мане мотивацията и концентрацията изглеждат не много добре..

Link to comment
Сподели другаде

32 minutes ago, Dacheff said:

Има слухове, че Атлетико Мадрид искат Фирмино. Казали сме им 55 млн евро. 

Предвид възрастта му и лошата му форма от много време насам няма кой да плати такива пари за него.Още повече и във времената на КОВИД криза.

Link to comment
Сподели другаде

On 29.04.2021 г. at 10:02, ReD_Gerrard said:

Появили са се някви слухове, че ще сменяме Салах за Санчо (май от Bild).

Тоя Санчо, колкото мачове на Дортмунд съм гледал, или играе зле, или е резерва. Ама статистиката му е бясна: 33 мача, 12 гола и 16 асистенции.

Това показва и какъв разбирач си.

Отделно не знам къде си го гледал скоро.

Той има два мача от десетина дни. Два месеца почти беше контузен. Ама ти си наясно. Експертно мнение.

Няма да се чудиш защо после и футболът ни и треньорите ни и политиците ни, па даже и някои от модераторите ни тук са на тоя левъл.

Не става Санчо, взимаме Десподов, неизменен титуляр.

Link to comment
Сподели другаде

  • Dacheff locked and unpinned this тема
  • Dacheff featured and unfeatured this тема
Гост
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Създай ново...