Jump to content

Летен трансферен прозорец сезон 2021/2022


Препоръчан пост

2 hours ago, pehotineca said:

Навсякъде е , напишете в гугъл Ливърпул и Дака и излизат Дейли Мейл, Мирър и разни испански медии. " Ливърпул договори Дака", "Ливърпул ще обяви официално Дака утре" и тн. В Уикипедия го пишат наш вече ха

Сега остава Рафиня да вземем от Лийдс😀

Link to comment
Сподели другаде

Тоя е мега грозен, ама важното е да играе…иначе някой все пак гледал ли го е?  Централен нападател ли е, пипа ли топката или е дървен? На кой футболист от известните прилича като игра?

Link to comment
Сподели другаде

Крайно несериозно е това, но пък е много логично така да стане, знаейки какви хора ни управляват.

“Liverpool are unlikely to splash out anything like £80m on a single player this summer. And while they are in the market for forward reinforcement, Harvey Elliott could answer the £80m transfer question.”

Link to comment
Сподели другаде

7 hours ago, kukuchev711 said:

Крайно несериозно е това, но пък е много логично така да стане, знаейки какви хора ни управляват.

“Liverpool are unlikely to splash out anything like £80m on a single player this summer. And while they are in the market for forward reinforcement, Harvey Elliott could answer the £80m transfer question.”

То и разбирането на немеца е подобно на тяхното, макар, че понякога го играят големи циции. Клоп, никога няма да даде толкова пари за играч, ако наистина няма крещяща нужда от това, визирам Ван Дайк и Бекер. Въпросът е немеца да си вземе хората, които иска и янките да не се стискат, както зимата, когато имаше крещяща нужда от ЦЗ, с те отказаха да извадят парите, макар, че Клоп нееднократно повтаряше, че му трябва такъв. Очаквам поне още три трансфера и след това продажби поне на 3.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен това вече е малко прекалено да се взимат играчи само от РБ Лайпциг и Залцбург. Не знам какви схемички се въртят, но има нещо. Прекалено е това! Не видяха ли от Минамино какво излезе-едно нищо. Този ще е като Ориги. Един сезон ще вкара 3-4 важни гола и дотам. Би му меча! Как ще играем срещу Сити и Челси.

Link to comment
Сподели другаде

Ами нашите да не се мотаят, ами да вземат Ив Бисума от Брайтън. Идеално решение за средата на терена в нашия отбор. Така го виждам аз, ама и не само аз, ами и много други хора)) 

Link to comment
Сподели другаде

Дака ще кърти здраво, усещам го, изглежда много бърз. Преди 2 години на мениджърите го даваха на всякакви статистики наравно в Холанд и с едно унгарче в Залцбург, а Минамино беше далеч под тях.

Пък и единият бе взет за 8, а за другия се спекулират 25 милиона.

Link to comment
Сподели другаде

59 minutes ago, EmoRadev said:

Същото е и за Конате.

Кое е точно същото за Конате, че не те разбрах нещо? Той е взет за титуляр според мен. Ако е здрав ще почне от първия мач като титуляр.

 

А за Минамино за 20млн има слухове или …?

 

Също не съм съгласен с това, че не може да дойде голям играч и с това, че няма как да се прецакаме. Наистина финансово не се прецакваме като вземаме такива, ама се прецакваме като представяне. Минамино трябваше да има повече влияние тоя сезон, а не да ходи под наем. И да го купи някой за повече пари все тая, ние се прецакахме с него, защото не успя да помогне на отбора когато имаше нужда.

Link to comment
Сподели другаде

35 minutes ago, oZZy said:

Кое е точно същото за Конате, че не те разбрах нещо? Той е взет за титуляр според мен. Ако е здрав ще почне от първия мач като титуляр.

 

А за Минамино за 20млн има слухове или …?

 

Също не съм съгласен с това, че не може да дойде голям играч и с това, че няма как да се прецакаме. Наистина финансово не се прецакваме като вземаме такива, ама се прецакваме като представяне. Минамино трябваше да има повече влияние тоя сезон, а не да ходи под наем. И да го купи някой за повече пари все тая, ние се прецакахме с него, защото не успя да помогне на отбора когато имаше нужда.

Не съм убеден, че взимаме Конате за титуляр. Може би ще го пробват към средата на сезона като такъв, но ще започнем с вече позната двойка централни защитници, най-малкото защото ще играе на Олимпиядата и ще му трябва време за адаптация, няма да има предсезонна подготовка и т.н..

Това е мое мнение и приемам факта, че има несъгласни с него. Естествено, че може да дойде голям играч, миналата година дойде Тиаго, но Мбапе, Халанд и т.н. дори и да имаме парите - не. 

Link to comment
Сподели другаде

От бизнес гледна точка хубави разсъждения на колегата. Те и Саутхямптън попринцип правят хубав бизнес, Монако също. Ние би трябвало първо да се целим в трофеи и да се държим в топ 5 на отборите доминиращи Европейссият футбол, после да мислим дали ще изкараме 10 милиона от Минамино или Соланке. Аз не се сещам Ман Ю , Челси или Сити да дондуркат играчи от класата на Минамино или Соланке само за да им държат цената висока.

Link to comment
Сподели другаде

Сега ясно, че ние си ги говорим тук сякаш ние ще купуваме /разбира се това са ни желанията/, но повечето от нас мрънкаме как ни трябват повече голове и такъв тип играч, който да развенчава защити, а в същото време си предлагама Бисума.

Няма да споря защото  не съм го гледал много, но 1 - имам се Фабюлъс за тоя пост и две - африканец.

Гонсалвеш ни е умрял за отбора. Според мен трябва да натискаме за тоя тип.

Колкото до съжденията на Емо, няма как да бъда по-съгласен с него. При наличието на тия топ футбалери в предни позиции, предполагам няма как да скачаме за тия гръмки трансфери на Мбапе и Холанд. Прекрасници са, много ги харесвам, ама Дака наистина звучи логичния избор.

Дано да ни очаква интересно трансферно лято. Чакаме да свърши ЕП-то 🙂 

Link to comment
Сподели другаде

16 hours ago, EmoRadev said:

Нападателчето от Ред Бул за такива пари и на тази възраст няма как да сме прецакани. Ако стане златната резерва и основен нападател след раздяла с вече застаряващото ни трио - екстра, ако не, след 2-3 сезона, на 24-5 години, за 30 милиона при Стив Брус, примерно.

Всички казвате, че трансфера на Минамино бил провал, еми зависи от гледвата точка. Взехме го за 8 милиона, ще го дадем за над 20

Добре де, това ще се води успех, ако целта на клуба е да печели пари от трансфери. Когато обаче целта ти е да печелиш трофеи, то тези играчи и трансфери са неуспешни. Ти говориш от гледна точка на янки-бизнеса. Да, за тях не е голяма драма, щото ще изкарат едни 10-15 млн горница. Обаче за феновете това са още и още пропиляни сезони без трофеи, защото се мъчим да нацелим 1 от 10 дето да стане изрод, а е бил малко пари.

15 hours ago, oZZy said:

Наистина финансово не се прецакваме като вземаме такива, ама се прецакваме като представяне. Минамино трябваше да има повече влияние тоя сезон, а не да ходи под наем. И да го купи някой за повече пари все тая, ние се прецакахме с него, защото не успя да помогне на отбора когато имаше нужда.

 

13 hours ago, pehotineca said:

От бизнес гледна точка хубави разсъждения на колегата. Те и Саутхямптън попринцип правят хубав бизнес, Монако също. Ние би трябвало първо да се целим в трофеи и да се държим в топ 5 на отборите доминиращи Европейссият футбол, после да мислим дали ще изкараме 10 милиона от Минамино или Соланке. Аз не се сещам Ман Ю , Челси или Сити да дондуркат играчи от класата на Минамино или Соланке само за да им държат цената висока.

Тук съм съгласен с Ози и Пехотинеца. За мен като фен успешен трансфер е този, който влиза в отбора и почва да влияе положително. Не ме интересува колко печалба ще направят янките от тригодишната врътка с един играч. Ако се купува някой, щото е млад и перспективен с ясната идея да играе под наем някъде и после да се продаде - това е друго. Но това е ОК само когато не коства на отбора некупуването на класни играчи, които биха се вписали.

Link to comment
Сподели другаде

14 minutes ago, Dacheff said:

Ако се купува някой, щото е млад и перспективен с ясната идея да играе под наем някъде и после да се продаде - това е друго. Но това е ОК само когато не коства на отбора некупуването на класни играчи, които биха се вписали.

Не вкараха ли некви регулации и ограничения във връзка с това безразборно закупуване на млади играчи и преотстъпването им на други клубове и сателити, по модела "Чукотка" и тем подобни? Тия по едно време имаха към 70-80 играча май регистрирани, а повечето от тях са стъпвали на терена само за снимката на клубния сайт, като подписват ... 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Dacheff said:

Добре де, това ще се води успех, ако целта на клуба е да печели пари от трансфери. Когато обаче целта ти е да печелиш трофеи, то тези играчи и трансфери са неуспешни. Ти говориш от гледна точка на янки-бизнеса. Да, за тях не е голяма драма, щото ще изкарат едни 10-15 млн горница. Обаче за феновете това са още и още пропиляни сезони без трофеи, защото се мъчим да нацелим 1 от 10 дето да стане изрод, а е бил малко пари.

Еми, не сме Сити, МЮ или ПСЖ да даваме по 300-400к на седмица на по 5-6 играча, така че гоним целите си по различен начин. Ако направим голям трансфер, веднага Салах ще поиска същите пари.

Давам пример с миналата година, когато всички искахме да се извадят парите за Вернер. Знам, че Челси го взеха за 55, но се говореше преди това за друга сума, наближаваща 70. Вместо Вернер взехме Жота и Тиаго. 

Link to comment
Сподели другаде

43 minutes ago, Dr.G. said:

Не вкараха ли некви регулации и ограничения във връзка с това безразборно закупуване на млади играчи и преотстъпването им на други клубове и сателити, по модела "Чукотка" и тем подобни? Тия по едно време имаха към 70-80 играча май регистрирани, а повечето от тях са стъпвали на терена само за снимката на клубния сайт, като подписват ... 

Да, май сложиха максимум бройка на такива играчи, дето да можеш да купуваш.

38 minutes ago, EmoRadev said:

Еми, не сме Сити, МЮ или ПСЖ да даваме по 300-400к на седмица на по 5-6 играча, така че гоним целите си по различен начин. Ако направим голям трансфер, веднага Салах ще поиска същите пари.

Давам пример с миналата година, когато всички искахме да се извадят парите за Вернер. Знам, че Челси го взеха за 55, но се говореше преди това за друга сума, наближаваща 70. Вместо Вернер взехме Жота и Тиаго. 

Ясно ми е, разбирам те. Но идеята ми е, че Минамино е неуспешен трансфер от спортна гледна точка и евентуално успешен от икономическа. Просто за мен като фен първото е по-важно. Ако бях акционер, щях да гледам и второто.

Link to comment
Сподели другаде

Значи предпочиташ резерви да са ни Ориги, Шак , Минамино и Уилсън и да не вкарат и един гол цял сезон, и да завършим извън Шл, както замалко да стане, но да държат цена от по 15 милиона и да ги продадем, отколкото да имаме Кавани , който да вкара 20 гола предимно като резерва, но не струва повече от 5 милиона.

Link to comment
Сподели другаде

И аз те разбирам, но не искам отбора ми да става роб на някакви наемници. Тръгнеш ли да плащаш големите пари веднъж, после няма спиране. Аз лично като фен не искам Ливърпул да прилича на МЮ. Лично мнение, приключвам със спама, съжалявам.

Link to comment
Сподели другаде

Чета, че може би наистина има интерес към Дака. Журналист приближен до клуба пише, че не бил включен в състава за предстоящи срещи със Сенегал/защото щял да мисли над бъдещето/, а и бил вариант за заместник на скъпите Холанд, Мбапе. Уест хам също проявявали интерес към Дака.

Пише се още, че почват преговори за удължаване на договора на Алисън до 2025г., като настоящият му е до 2023г.

По примера на Конате /предложили са му двойна заплата на тази в РБ/, можело да примамим Тилеманс, като му удвоят сегашната заплата. Говори се за нещо от сорта на 33К лири на седмица. Евроспорт съобщили, че стопирал преговорите за нов договор с "лисиците" за да преразгледа предложения... ?

Не сме контактували с Рафиня, според някъв друг спортен журналист.

Link to comment
Сподели другаде

8 hours ago, fishek said:

Чета, че може би наистина има интерес към Дака. Журналист приближен до клуба пише, че не бил включен в състава за предстоящи срещи със Сенегал/защото щял да мисли над бъдещето/, а и бил вариант за заместник на скъпите Холанд, Мбапе. Уест хам също проявявали интерес към Дака.

Пише се още, че почват преговори за удължаване на договора на Алисън до 2025г., като настоящият му е до 2023г.

По примера на Конате /предложили са му двойна заплата на тази в РБ/, можело да примамим Тилеманс, като му удвоят сегашната заплата. Говори се за нещо от сорта на 33К лири на седмица. Евроспорт съобщили, че стопирал преговорите за нов договор с "лисиците" за да преразгледа предложения... ?

Не сме контактували с Рафиня, според някъв друг спортен журналист.

Дака, Конате и Тилеманс са си добри трансфери дори да не окажат желаното от всички влияние този сезон, то след 2-3 години ще се е подмладил отборът сериозно, а на мен лично това ми беше едно от осноните притеснения.

Пък може и от начало да влязат и да мачкат или поне да дадат нужната свежа кръв на смени.

Link to comment
Сподели другаде

Малко ме съмнява да ги вземем и тримата, но ако стане ще имаме добра алтернатива във всяка линия.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

  • Dacheff locked and unpinned this тема
  • Dacheff featured and unfeatured this тема
Гост
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Създай ново...