Jump to content

Летен трансферен прозорец сезон 2021/2022


Препоръчан пост

Нищо против колегите, но тук са трансферни новини за отбора, не говорилня, кой трябва и не трябва да бъде в отбора и кой е виновен и невиновен за привличането и непривличането на някой си. В същия ред на мисли и това което пиша е за триене, но.. да запазим реда на нещата 🙂 

И за да не е съвсем голословно, за тоя Пелегрини има слухове, че заинтересовани страни са Арсенал, Милан и ManEW и никъде не пише Ливърпул тъйчи...

Link to comment
Сподели другаде

Италианците много трудно играят добре извън страната си и това не е само в Ливърпул, малко като англичаните са в това отношение. Даже в момента не се сещам за някакъв голям италински футболист, който да е играл в чужд отбор, така че да си се борят.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Plovdiv_1926 said:

Италианците много трудно играят добре извън страната си и това не е само в Ливърпул, малко като англичаните са в това отношение. Даже в момента не се сещам за някакъв голям италински футболист, който да е играл в чужд отбор, така че да си се борят.

Даже носител на златна топка имат, играл в чужд отбор, че и не беше толкова отдавна (макар че май след нея отиде в Реал). Тиаго Мота, Лука Тони, Верати.

Аз мислех,че ще се пробваме за Киеза миналото лято преди взимането на Жота.

Link to comment
Сподели другаде

На Канаваро топката е заради световното, пък и отива в Реал заради Калчополи, а и половината 2006 година е в Юве.

Верати и Лука Тони са добри примери, Мота р натурализиран бразилец реално и не го броя, но все пак нищожни като бройка на фона на германци, испанци, холандци или французи в чужди първенства.

Все пак тук го има факторът, че италианското близо 20 години е най-силното първенство в света и е напълно нормално да не излизат играчи оттам навън.

Киеза иначе и на мен много ми харесва, даже очаквам на европейското фурор да направи.

Link to comment
Сподели другаде

48 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

Верати и Лука Тони са добри примери

В слаби първенства.

49 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

Все пак тук го има факторът, че италианското близо 20 години е най-силното първенство в света и е напълно нормално да не излизат играчи оттам навън.

Италианското от 15 години насам не е най-силно то първенство в света. Вече са твърде далеч тези времена когато беше най-силно, за да не излизат. Според мен проблемът им е, че все още играят някакъв морално остарял позиционен футбол и играчите им не могат да свикнат със съвременните стандарти на играта. Неслучайно пропуснаха световно първенство за първи път от време преди няколко години.

Link to comment
Сподели другаде

Ако Бундеслигата и френската лига са слаби първенства, то кои са силните? От 15 г. италианското и то не ставало, а пък в Ла Лига са цигани, балерини, симуланти и примадони. Значи остана едно първество което е силно - Ефбет лигата, а в него талианци не са бляскали.

Link to comment
Сподели другаде

24 minutes ago, Сиймор said:

Ако Бундеслигата и френската лига са слаби първенства, то кои са силните?

Серия А категорично все още е по-силно първенство и от френското и от немското.

И категорично поне от 15 не е най-силното.

Link to comment
Сподели другаде

1 minute ago, Stojkica said:

Серия А категорично все още е по-силно първенство и от френското и от немското.

И категорично поне от 15 не е най-силното.

Виж, не споря за това, а се шегувам хващайки се за думата слаби. Просто Бундеслигата и френското са в топ 10 в света и са всичко друго, но не и слаби. Обаче ние като фенове често се увличаме да даваме генерални оценки. Не го приемай за заяждане, но наистина ми стана забавно на прочета, че тези първенства са слаби. 🙂  

Link to comment
Сподели другаде

В Италия има повече платежоспособни отбори в сравнение с Испания примерно, които обират най-добрите местни футболисти - Милан, Интер, Юве, Рома, Лацио, Наполи. Даже Торино плащат добре на тоя катил Белоти. Така че на един италиански футболист, защо му е да рискува и да напуска първенството - хем му плащат добре, хем си живее в Италия. За чий хуй ще ходи в Англия примерно. Сега вярно е, че и отдавна няма големи италиански звезди, които да привличат интерес. Ама ето примерно Дунарума сега може да иде където си поиска.

В Испания примерно има само 3 отбора, които плащат добре и заради това, ако някой испанец не може да отиде там, вече отива някъде да си търси късмета. Иначе кой испанец ще заебе Барса и Реал за да дойде да гони топката на студа в Англия. Същото е и в Германия - ама там е само Байерн. Който немец не се уреди там вече отива в Челси примерно.

Link to comment
Сподели другаде

Италианците много трудно играят добре извън страната си и това не е само в Ливърпул, малко като англичаните са в това отношение. Даже в момента не се сещам за някакъв голям италински футболист, който да е играл в чужд отбор, така че да си се борят.
Дзола

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Не знам в кой век живеете, но 15, 20 години са смешна работа. 

Почти или горе долу 30г. не са най-силното първенство. 

След ерата Марадона, Милан, Саки, Капело вече умряха. 

И до днес са си същия левъл. И в топ 3 не са. 

Колкото до успешни играчи навън (като изключим тоя дърводелец Канаваро) може да се отбележат Виали, Ди Канио и особено Дзола. 

Направиха хубави неща в юк. 

Дзола даже взе УЕФА срещу Балъков. 

Link to comment
Сподели другаде

11 hours ago, Scarface said:

 

Не знам в кой век живеете, но 15, 20 години са смешна работа

 

Имах друго предвид, а именно, че в продължение на 15-20 години са били най-силното първенство и е нормално да не са излизали най-добрите италиански играчи за съответния период навън като Баджо и Малдини, а после Неста, Дел Пиеро и Тоти в силните им години.

Ясно е, че от 2005 насам са тръгнали рязко надолу и не вадят почти играчи, то и стадионите и всичко им е морално остаряло и трябва голяма реформа там.

Link to comment
Сподели другаде

Пичове, нема ли некоя новинка за входящ трансфер при нас? Чешем си езиците и бистрим за жабарското първенство, което последните 15 години е абсолютна гола вода........

 

Link to comment
Сподели другаде

Добре заместваме здрав футболист, който не се контузваше често като Джини, с Кейта 2. Или кандидат за Кейта 2. Имам чувството, че нещо генерално куца при нас при някои от трансферите. Сходни грешки, се повтарят многократно.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Чак пък да няма интерес, малко се изхвърли. Аз съм сигурен, че ако Клоп вдигне телефона и му каже, че го харесва и го иска, ще си счупи краката да идва при нас. Няма как да сравняваш Рома и проектите им с Ливърпул, а тоя също така нито е Тоти, нито Де Роси, че да е толкова привързан към клуба.

Иначе съм съгласен, че никак не е лош играч.

Link to comment
Сподели другаде

Из Туитър бродят слухове за Тилеманс, че сме почнали преговори с агента му, обаче не съм го видял от някой по-достоверен източник. 

Link to comment
Сподели другаде

41 minutes ago, Dacheff said:

Из Туитър бродят слухове за Тилеманс, че сме почнали преговори с агента му, обаче не съм го видял от някой по-достоверен източник. 

И аз ги чета тия слухове и съм убеден, че той ни е първи избор. При всички положения ще скочим за такъв профил играч 8/10, но важното за нашите и защо ще скочат яко за Тилеманс според мен е, че освен че има 6 гола и 4 асиста, което въобще не е зле от тая позиция, той е играл в 38 мача във Висшата лига и е изиграл 98% от минутите този сезон, а миналия е играл в 37 мача и е бил на скамейката в 1 мач.

Link to comment
Сподели другаде

Юрката Тилеманс е измежду най-добрите халфове във ВЛ и измежду най-добрите на неговата позиция в света за мен.  Има абсолютно всичко в играта си, а с по-качествени играчи до него, със сигурност би се развил още повече. 

Лошото е, че от Лестър няма да го пуснат ей така за тънки пари. Поне едно 60-70 милиона ще му искат, а ние не съм сигурен колко сме склонни да им ги дадем. 

Но,, ако си помечтаем малко, една халфова линия - Фабиньо, Тиаго, Тилеманс, Хендо, изглежда много солидно. Да не кажа, че ако привлечем играч от калибара на Тилеманст, халфовата ни линия става най-силната в първенството.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен Милнър може и да напусне това лято, макар и да не вземем пари за него (мисля, че му изтичаше договора?) поне ще освободи едни 100к заплата. Къртис имаше добри мачове, но рязко му спадна формата. Хендо се контузва през 2 мача и той, така че си трябва халф. Лошото е, че не виждам как може да дадем 60-70 млн за играч без да се знае, че ще продадем такъв за 100+ или да се знае, че от Шак, Ориги, Уилсън, Минамино Груич могат да се съберат такива пари. Нетно няма как да се дадат.

Link to comment
Сподели другаде

31 minutes ago, Freack said:

Каквото четох из Туитър се споменава, че Лестър искат 55 милиона за Тилеманс. Това си е много добра сума за такъв тип играч.

Едуардс,ще го вземе на изплащане!

Сега даваме 1млн.  ,останалите на равни вноски в продължение на 30 години🤣🤣🤣

 

Link to comment
Сподели другаде

Не знам дали можем да предложим на Лестър някой ненужен  играч плюс пари за Тилеманс, но пък кой да им предложим.....то май няма кой, а и те няма да искат....ще искат суха пара.....

Link to comment
Сподели другаде

  • Dacheff locked and unpinned this тема
  • Dacheff featured and unfeatured this тема
Гост
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Създай ново...