Jump to content

Летен трансферен прозорец сезон 2021/2022


Препоръчан пост

И аз така мисля, но явно €6М е максимума, който можем да вземем от него. Дано остане време да вземем поне още един играч.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

24 minutes ago, Leon1912 said:

А с Ориги какво става? Уж го искаха от няколко места, а накрая да не остане пак при нас!

Там малко работата е, като на пазара за булки на Тодоровден ... най-грозната мангуста с колкото и пендари да е накичена, от най-вървежния род - с позиции в Мешерето ... уж всички я искат и за нея се борят, а си шушнат "Вземи я ТИ, че ние не сме толко баро" ...

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Leon1912 said:

А с Ориги какво става? Уж го искаха от няколко места, а накрая да не остане пак при нас!

Писаха за белгийски отбор с пренебрежима оферта, както и за умерно нарастващ интерес от Уест Хем.

Link to comment
Сподели другаде

Леле леле леле какви ги говори Клоп просто не е истина и това е за Ливърпул леле леле.Другите отбори които се подсилват нямат граница те винаги имали за трансфери .При Ливърпул принципа бил друг преди да се купи някой трябвали да се продаде играч и с парите да се купи друг и това при условие ,че Ливърпул е в топ 8 по приходи в света.Такъв  модел са измислили ФСГ. Ти г-н Клоп имаш бройка играчи но не и качеството да спечелиш титлата.И да истина е с Елиът и Къртис няма да стане.За мен това,че сме имали много играчи е оправдание пред феновете да не се дават пари .ВЗЕХА ОТ Тв права от първенството от европа  от Найк и сега вече и от билети и други спонсори и няма да се правят трансфери защото трябвало да се дават пари. Да ама с модела на тези които правят всяко лято селекция купите идват по честичко а на веднъж на 29 сезона. А нашия м0дел е единствено и само да богатее ФСГ.     Ливърпул е бил и ще си остане най най Големия клуб и с амбициозни други собственици при битка за най добрите футболисти(ПРИ КОЕТО НЯКОЙ ОТ ТЯХ ЩЕ ДОЙДАТ В КЛУБА)ще се радваме и на успехи и на приходи при собствениците и ще се гордеем. Ливърпул трябва да има за собственици хора чийто възможности отговарят на името Ливърпул. Само Магнетичния Ливърпул!

Link to comment
Сподели другаде

6 hours ago, Leon1912 said:

А с Ориги какво става? Уж го искаха от няколко места, а накрая да не остане пак при нас!

Левски не могат да си го позволят, за други не съм чул. 😄

Надявам се да са превели думите на Клоп грешно, но дори и да е грешен превод е много демотивиращо за всички свързани с клуба и дори бих казал обидно. Знам, че са театрални постановки, но все пак ми писна да слушам кви сме бедняци, защото не сме. 

Link to comment
Сподели другаде

Със сигурност янките не са бедняци, но изглежда нашио човек е доволен от това с което разполага. 

 Всички бяхме доволни когато спечелихме титлата и това се случи с играчите които Клоп желаеше, с които спечели ШЛ и с които беше изградил ядрото на отбора. 
В миналия сезон не всички от тях бяха на терена за по-дълъг период, и да много от вас може да кажат, че ако се беше купил някой играч тогава, нещата можеха да изглеждат и другояче. 

Но погледнете всичко това от друга гледна точка. 
Клоп /индиректно/ постоянно им сипва, че са богаташи и харчат като обезумели защото могат да си го позволят, а в същото време той прави нещо с жълти стотинки, както се казва. 

Изгражда отбор, печели трофеи, печели любовта, както на феновете, така и на неутралните зрители, отново със жълти стотинки. 
Да има трудности, както и на други места, но това което Клоп ни го е дал досега е безценно. 

А да се върнем на харча - да не се окаже след време, че шити, муре, челши и тям подобни герои, са точно като реалм и барса в момента. В лайна до гуша.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, fishek said:

...

Клоп /индиректно/ постоянно им сипва, че са богаташи и харчат като обезумели защото могат да си го позволят, а в същото време той прави нещо с жълти стотинки, както се казва. 

Изгражда отбор, печели трофеи, печели любовта, както на феновете, така и на неутралните зрители, отново със жълти стотинки. ...


Под жълти стотинки имаш предвид половин милиард паунда за играчи?

За периода му в Борусия важи това със стотинките, за в Ливърпул определено не.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, fishek said:

Със сигурност янките не са бедняци, но изглежда нашио човек е доволен от това с което разполага. 

 Всички бяхме доволни когато спечелихме титлата и това се случи с играчите които Клоп желаеше, с които спечели ШЛ и с които беше изградил ядрото на отбора. 
В миналия сезон не всички от тях бяха на терена за по-дълъг период, и да много от вас може да кажат, че ако се беше купил някой играч тогава, нещата можеха да изглеждат и другояче. 

Но погледнете всичко това от друга гледна точка. 
Клоп /индиректно/ постоянно им сипва, че са богаташи и харчат като обезумели защото могат да си го позволят, а в същото време той прави нещо с жълти стотинки, както се казва. 

Изгражда отбор, печели трофеи, печели любовта, както на феновете, така и на неутралните зрители, отново със жълти стотинки. 
Да има трудности, както и на други места, но това което Клоп ни го е дал досега е безценно. 

А да се върнем на харча - да не се окаже след време, че шити, муре, челши и тям подобни герои, са точно като реалм и барса в момента. В лайна до гуша.

Извини ме моля те ,но не желая любимия ми отбор да е селектиран с жълти стотинки.Клоп не натяква а още от сега се застрахова заради тези смешни ФСГ. С поред мен Клоп така говори за другите отбори защото иска и при нас да е така и съжалява ,че ФСГ не дават пари за трансфери.Още повече знае при подходящи трансфери какво може да постигне. За 11 години Ливърпул беше ограбван и само веднъж се направи сериозна селекция.Кой друг отбор е така ? Никой!Другите отбори имаха финансова подкрепа от самите собственици и чак след развитието им се харчеше от приходите им. Ливърпул е създаден да радва феновете си и да е гордост в учите им затова ФСГ вън от ЛИВЪРПУЛ. Само Ливърпул!!!!!!!!!!

Link to comment
Сподели другаде

On 12.08.2021 г. at 13:45, Toshko_Afrikanski said:

За бройка или за качество говориш? И все пак коя зона имаш предвид?

И за двете, за съжаление. Ориги не е това, което трябва за клуб като Ливърпул. Шакири е...енигма. Страхотен футболист, когато играе за Швейцария. Но при нас не получава достатъчно време. Чета, че ония с парите от петрола искат да вземат и Кейн. По простите ми сметки (наистина прости, не задълбавам) сме изхарчили чисти 180 милиона в последните 4 години. И това при положение, че взехме ШЛ и ПЛ. (и да, знам, че не е имало фенове на стадионите). За същия период Сити за изхарчили със 120 милиона чисти повече. (вадя от входящите трансфери изходящите), a Манчестър Юнайтед за изхарчили със 180 милиона (ДВОЙНО) повече от нас. Ние ли нямаме пари, те ли правят някакви врътки и аз не разбирам? Откакто Клоп е дошъл все нямаме пари, а другите все имат. Хм?

Link to comment
Сподели другаде

Тягостно е, но аз го давам оптимист, че ще купим двама играчи. Клопеца намеква, че първо трябва да продадем и след това да купуваме. Шакири, Ориги и Филипс - двама от тях мисля ще продадем и двама ще дойдат. Половината август предстои.

Дано не бъркам оптимизма с напразните надежди, но все пак. 

Link to comment
Сподели другаде

При наличието на 4ма вратари, 7 централни защитника и 8 полузащитника , ами и аз да съм на мястото на собствениците и аз ще искам първо да се отърва от ненужните и едва тогава ще привличам нови попълнения. В никакъв случай не харесвам янките, но в последните година две Ливърпул се напълни с огромен брой ненужни футболисти.

Link to comment
Сподели другаде

Klopp,  insists the side at his disposal "can be successful together".

"We don't stick together for the wrong reasons," he added,

"We keep this squad together for the right reasons and try to improve it,

which we did every year with a bit here and there.

"It's just not as spectacular as our competitors are doing. Sorry for that."

Link to comment
Сподели другаде

12 hours ago, Dacheff said:

Някаква статия бях чел, с която съм съгласен - това, че Клоп не харчи пари са мантри и митове. Клоп харчи, просто няма кой да му даде. Един път му дадоха парите от Коутиньо и какво стана - купихме най-скъпия вратар и най-скъпия защитник. След което спечели 4 купи с тях. 

Клоп просто е много добър треньор и мениджър и може да гради отбор и без всяко лято да му се дава един леген пари, не е Гуардиола. Точно тук ФСГ пляскат с гъзни бузи от радост, че го привлякоха. Но товс не означава, че Клоп не би харчил ако имаше. Я да му дадат 200 млн и да видим дали ще играем с Ориги и Шакири напред. Този наратив устройва перфектно групичката около ФСГ и техните журналя я повтарят непрекъснато. 

Лека поправка - купиха се Алисон, Фабиньо и Шакири и едно много важно допълнение - същото лято бе и първото масово преподписване на договори, което бе изчислено като разход между 150 и 200 мил. панди, за който никой не е продаван. 3 години по-късно ситуацията е същата - нужда от обновяване на състава и изтичащи договори, но този път голям изходящ трансфер няма, така че ситуацията е или-или. Изборът на Клоп е предопределен - продажби прави само в краен случай, когато играчът пожелае да напусне по собствено желание или наруши дисципа, иначе да стоят за цвят като им изтекат договорите ще ги изпратим с почести - и така всеки сезон по 1-2-ма, та нови договори за старите пушки и атака, а и от друга страна тепърва да прави селекция за 2-3 сезона. ако твърдо е взел решението да напуска, реално няма смисъл. Та сезона започна така че ще разберем скоро правилно решение ли е взел или не.

Ще си позволя и едно отклонение за един негов предшественик - Боб Пейсли - та най-успешният мениджър в историята на клуба, казва че място за сантименталности във футбола няма. Показва го още в първите си дни начело на клуба забранявайки на не кой да е а Шенкли да идва на базата на клуба, който след като е подал оставка - по-късно съжалява за решението си и продължава да ходи на Мелууд, но Шенкли му казва, че не работи тук и това вече е неговият отбор.. Към футболистите подхода му е същият, който се счита и за една от основите на успеха му - да ги продава, когато преминат през пика си и повече не са му нужни - без значение колко успехи са донесли на клуба. 

Ама това в минало време, в днешно време правилен ход няма, винаги ще бъде подлаган  на критика - основните играчи преподписват, запазва се ядрото заедно с плявата ама защо не се купуват нови, ако пък беше взето решение да се кешират вместо да им се дават нови договори с по-високи заплати щеше да е обратното.

Това с журналята подлоги на янките е голям мит, не бива да се бърка с родната действителност.

Link to comment
Сподели другаде

Дайк щеше да бъде купен и без да бъде продаван Коутиньо, който се размрънка да си ходи в последствие, но така се случи че и 2-та трансфера станаха зимата. Дали щеше да бъде купен Алисон, ако не беше продаден Коутиньо - не, то и без това пак беше на кантар след като трябаше да паднат на 65 от 90 за да се случи, Фабиньо - може би.

Мит е, че са техни както се изрази. Нито са на заплата, нито пък извличат дивиденти ако ги хвалят - имат си почитатели, имат си и съответно критици. Това за бунището вече е крайно, не знам къде ги четеш.  На янките им е през оная работа, какво напрежение да тушират - няма да тръгне да се харчи на поразия заради това че някой извън клуба критикува.

И не само ако си акционер, доста неща се направиха и цялостно за клуба, които ще останат след тях - отделно се развиха сектори, които бяха в дълбок застой, съответно и сериозни грешки допуснаха, но това е друга тема. Аз не съм го чул да ги критикува, винаги е доволен - ако имаше нещо, защо да си мълчи, за да не го уволнят ли, едва ли, така че той също има вина,  искаш отбора ти да печели и да надгражда, не да слушаш разкази за добрите самаряни с по 10-15 мача на сезон какви професионалисти са и колко допринасят за атмосферата в отбора, затова дадох и примера с Пейсли - като даден играч не иска да преподписва - продавай, не да напуска като свободен агент и да увисваш, кеширай го и го смени ;  играчи, които прекарват повече в лазарета, отколкото да са ти на разположение - също.

Link to comment
Сподели другаде

По отношение на трансферите и трансферната политика колегата Ози беше напълно прав когато написа още преди доста време, че предоверяването на Клоп спрямо определени футболисти ще му донесе негативи.И Кейта, и Окса, още повече и Шакири и Ориги, че дори и един Фирмино можеха да бъдат продадени и на тяхно място да се вземат други футболисти.Още повече и като се знае какъв им е приноса за отбора в последно време.Щото като гледам Фирмино например в каква форма е в последната година и половина дълбоко се съмнявам, че ще видим през тоя сезон някакъв осезаем прогрес в представянето му.Защо изброените футболисти продължават да са в отбора аз незнам.Но причината за това въобще не са ФСГ.

Link to comment
Сподели другаде

32 minutes ago, S.Gerrard said:

Дайк щеше да бъде купен и без да бъде продаван Коутиньо, който се размрънка да си ходи в последствие, но така се случи че и 2-та трансфера станаха зимата.

Няма как да знаем със сигурност, но за мен Коу е бил договорен и е било ясно, накъде отиват нещата, когато взехме ВВД. 

32 minutes ago, S.Gerrard said:

Мит е, че са техни както се изрази. Нито са на заплата, нито пък извличат дивиденти ако ги хвалят - имат си почитатели, имат си и съответно критици. Това за бунището вече е крайно, не знам къде ги четеш.  На янките им е през оная работа, какво напрежение да тушират - няма да тръгне да се харчи на поразия заради това че някой извън клуба критикува. 

Ти няма как да знаеш, дали не получават пари за ПР статии. Много "инфлуенсъри" получават кинти за да пишат неща. Просто наративът е изключително идентичен и се активират винаги по едно и също време и по един и същ начин едни и същи журналисти. Няма как да го докажа, но използвайки логика си правя определени изводи. ФСГ искат феновете, a.k.a money spenders, да са щастливи, така че не може грам да не им пука. Помним бойкотите при увеличените цени на билетите. 

32 minutes ago, S.Gerrard said:


И не само ако си акционер, доста неща се направиха и цялостно за клуба, които ще останат след тях - отделно се развиха сектори, които бяха в дълбок застой, съответно и сериозни грешки допуснаха, но това е друга тема. Аз не съм го чул да ги критикува, винаги е доволен - ако имаше нещо, защо да си мълчи, за да не го уволнят ли, едва ли, така че той също има вина,  искаш отбора ти да печели и да надгражда, не да слушаш разкази за добрите самаряни с по 10-15 мача на сезон какви професионалисти са и колко допринасят за атмосферата в отбора, затова дадох и примера с Пейсли - като даден играч не иска да преподписва - продавай, не да напуска като свободен агент и да увисваш, кеширай го и го смени ;  играчи, които прекарват повече в лазарета, отколкото да са ти на разположение - също.

Не отричам, че ФСГ направиха и добри неща - развиха си бизнеса. Клубът е стабилен, но е и в топ 10 на най-богатите и най-печелещите брандове в тоя бранш. Не е като да не са яли, за да направят подобренията. 

И да, Клоп не може да говори каквото си иска, какъвто и пич да е. Има си шефове, има си и около 10 млн причини на година да внимава все пак какво казва. Правил е достатъчно намеци по медиите, ако не си го заслушал. 

7 minutes ago, Bellamy said:

@Dacheff Ако си в АД-то ще имаш дваж пъти повече желание, продуктът ти да печели мачове

Ако съм в АД-то ще искам отборът да печели пари, а не мачове. Или айде да кажа така - пари, а не титли. Двете са много различни неща.

Link to comment
Сподели другаде

Това с предоверяването на Клоп към играчи си е вярно. Клоп си е мек, това може и добре да е, може и зле. Какво прави още Милнър в отбора? Имаме 50 халфа.

Link to comment
Сподели другаде

23 minutes ago, Dacheff said:

Ако съм в АД-то ще искам отборът да печели пари, а не мачове. Или айде да кажа така - пари, а не титли. Двете са много различни неща.

А основното средство  чрез което се печелят парите не ли възможно най-високо класиране в надпреварите. Така че да неистово ще искат купи и титли => парички

Link to comment
Сподели другаде

5 minutes ago, Dacheff said:

Няма как да знаем със сигурност, но за мен Коу е бил договорен и е било ясно, накъде отиват нещата, когато взехме ВВД. 

Ти няма как да знаеш, дали не получават пари за ПР статии. Много "инфлуенсъри" получават кинти за да пишат неща. Просто наративът е изключително идентичен и се активират винаги по едно и също време и по един и същ начин едни и същи журналисти. Няма как да го докажа, но използвайки логика си правя определени изводи. ФСГ искат феновете, a.k.a money spenders, да са щастливи, така че не може грам да не им пука. Помним бойкотите при увеличените цени на билетите. 

Не отричам, че ФСГ направиха и добри неща - развиха си бизнеса. Клубът е стабилен, но е и в топ 10 на най-богатите и най-печелещите брандове в тоя бранш. Не е като да не са яли, за да направят подобренията. 

И да, Клоп не може да говори каквото си иска, какъвто и пич да е. Има си шефове, има си и около 10 млн причини на година да внимава все пак какво казва. Правил е достатъчно намеци по медиите, ако не си го заслушал. 

Ако съм в АД-то ще искам отборът да печели пари, а не мачове. Или айде да кажа така - пари, а не титли. Двете са много различни неща.

Дайк щеше да бъде купен още след края на сезона, Коутиньо се разписка два месеца и половина по-късно в края на трансферния прозорец, както казваш по пътя на логиката.

Отново ти твърдя, че си в грешка, няма как да знаеш аз какво знам и какво не, но пак ти казвам смесваш нещата. Не съм казал ,че грам не им пука за нищо както го и показаха с действията си да замразят цените на билетите, но има океан разлика между протести за цени на билети и критика, че не се харчат пари за трансфери.

Разсъждааш повърхностно щом за теб добрите неща за клуба опират единствено до развиването на бизнеса им. 

Защо да не може, за да изглежда добрия и готиния пред феновете, а те лошите ли ? И заради заплатата ще си държи устата затворена, няма кой друг да му я даде същата и ще остане без работа ли, хайде стига. Слушал съм го достатъчно и наистина не се сещам. Вчера на пресконференцията отново критикува останалите, за нас си каза - ако сте истински фенове ще се радвате на новините от последната седмица - Алисон, Фабиньо, Дайк.

Link to comment
Сподели другаде

30 minutes ago, Bellamy said:

А основното средство  чрез което се печелят парите не ли възможно най-високо класиране в надпреварите. Така че да неистово ще искат купи и титли => парички

За да си печеливш, не е нужно да печелиш титли. Разликата от 4тото място до първото в класирането на ВЛ е някакви си 6 млн (мисля, че беше по 2 млн за позиция нагоре). За да станеш от четвърти - първи, сигурно трябва да набиеш примерно 100 млн в двама играчи, които да направят разликата. Ако си акционер, няма да си заслужава финансово да дадеш 100 млн + заплати (да кажем около 20 млн/година за двамата или още 100 млн за 5 годишен договор), за да спечелиш 8 млн. Важното е да си в четворката, за да лапаш и от ШЛ. Ако си фен обаче разликата от 4тото до 1вото място ще е от земята до небето. 

24 minutes ago, S.Gerrard said:

Дайк щеше да бъде купен още след края на сезона, Коутиньо се разписка два месеца и половина по-късно в края на трансферния прозорец, както казваш по пътя на логиката.

Отново ти твърдя, че си в грешка, няма как да знаеш аз какво знам и какво не, но пак ти казвам смесваш нещата. Не съм казал ,че грам не им пука за нищо както го и показаха с действията си да замразят цените на билетите, но има океан разлика между протести за цени на билети и критика, че не се харчат пари за трансфери.

Разсъждааш повърхностно щом за теб добрите неща за клуба опират единствено до развиването на бизнеса им. 

Защо да не може, за да изглежда добрия и готиния пред феновете, а те лошите ли ? И заради заплатата ще си държи устата затворена, няма кой друг да му я даде същата и ще остане без работа ли, хайде стига. Слушал съм го достатъчно и наистина не се сещам. Вчера на пресконференцията отново критикува останалите, за нас си каза - ако сте истински фенове ще се радвате на новините от последната седмица - Алисон, Фабиньо, Дайк.

Кефи ме как мислиш, че щом и други отбори биха дали тая заплата на Клоп, той може да си приказва каквото иска за шефовете си. Може би не си работил в различни фирми и корпорации (завиждам ти), но нещата не са толкова елементарни. 

Обобщението от твоите думи е следното: ти не знаеш точно какво е, аз не знам точно какво е. Моето мислене е повърхностно, твоето е задълбочено и аналитично. И двамата не знаем как точно стоят нещата, но аз съм в грешка, ти не. Готин спор 😄

Link to comment
Сподели другаде

  • Dacheff locked and unpinned this тема
  • Dacheff featured and unfeatured this тема
Гост
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online   0 Members, 0 Anonymous, 1 Guest (See full list)

    • There are no registered users currently online
×
×
  • Създай ново...