Jump to content

Летен трансферен прозорец сезон 2021/2022


Препоръчан пост

1 minute ago, Dacheff said:

За да си печеливш, не е нужно да печелиш титли. Разликата от 4тото място до първото в класирането на ВЛ е някакви си 8 млн (мисля, че беше по 2 млн за позиция нагоре). За да станеш от четвърти - първи, сигурно трябва да набиеш примерно 100 млн в двама играчи. Ако си акционер, няма да си заслужава финансово да дадеш 100 млн + заплати, за да спечелиш 8 млн. Важното е да си в четворката, за да лапаш и от ШЛ. Ако си фен обаче разликата от 4тото до 1вото място ще е от земята до небето. 

Кефи ме как мислиш, че щом и други отбори биха дали тая заплата на Клоп, той може да си приказва каквото иска за шефовете си. Може би не си работил в различни фирми и корпорации (завиждам ти), но нещата не са толкова елементарни. 

Обобщението от твоите думи е следното: ти не знаеш точно какво е, аз не знам точно какво е. Моето мислене е повърхностно, твоето е задълбочено и аналитично. И двамата не знаем как точно стоят нещата, но аз съм в грешка, ти не. Готин спор 😄

Доста разводни нещата, избяга се от темата, а не ми беше това идеята. Не съм написал това, съответно не го и мисля. Обобщението си е лично твое както и разбира се логиката, с която навързваш нещата - общо взето свободни съчинения. Споровете са глупави - дет се вика нито аз теб, нито ти мен, по принцип ги избягвам, включвам се само когато имам какво да кажа.

Link to comment
Сподели другаде

Така е. Аз си рантвам, като тезата ми е, че клубът е управляван прекрасно като за бизнес, но аз съм фен и искам да виждам амбиции, чисто спортно-технически. Приказките на Клоп, че не можем да се сравняваме със Сити, Челси и Юнайтед са истина, а това е лошо. 

Просто ти дойде да обориш моето лично мнение, но реално изразяваш твоето такова, поучавайки ме, което дразни. Но лаф да става. 

Link to comment
Сподели другаде

Пак казвам, че не ми беше това идеята. За над 10 години управление много може да се да се изпише по темата, но изключително рядко го правя. Конкретно реших да изложа различната гледна точка на база твоето мнение, защото беше различно от обичайните счетоводителски сметки, може и като отговор към теб да ти е прозвучало ама да те поучавам - не, нито те познавам, не си ме и питал, сам си преценяш има ли резон в това което съм написал.

Link to comment
Сподели другаде

Явно докато всичко с клуба е горе долу наред на терена и си печелим място в четворката и четвърт финалчета или повече в Шл , ФСГ няма да налеят от себе си за трансфери. Не сме видяли обратният сценарии обаче, ако завършим 7ми например и отпаднем рано от Шл . Дали тогава няма да налеят? И няма ли кой да им обясни , че това един отбор да остарее заедно както нашия е напът , е много опасно. После трябва да се наливат маааасаа пари и ако трансферите са неуспешни( което си е абсолютно възможно) то после трявба да се налеят още много. Справка Манчо след Съра , дето им остави Рио, Евра, Видич, Рууни, Карик , Перси , Гигс , Нани на по 30 или повече. Или Милан които в един мач изпратиха по живо и здраво 5 или 6 играча заедно на по 30 или повече. Интер и те го преживяха с остарелият отбор ня Моуриньо. Нашата ситуация още не е извън контрол, но е на път да стане.

Link to comment
Сподели другаде

Хендерсън се е разбрал с ръководството за договора - 3 години с опция за още 1, ако успее да изиграе определен брой срещи.

Дейвис преминава днес прегледи в Шефийлд Юнайтед - под наем без опция за откупуване. Ще платят 1 милион като ще има и бонус, ако спечелят промоция във ВЛ.

Link to comment
Сподели другаде

Чудя се защо няма опция за откупуване? Дай им го за 1 млн наем и за 5-6 млн опция за откупуване. Всички ще са доволни, така или иначе, тоя пич никога няма да играе във ВЛ за нас, не виждам какъв е смисъла да няма опция. 

Link to comment
Сподели другаде

Щото опцията по принцип си е преебавка за продавача. Той ако играе добре и те искат да го задържат, ще направят оферта, и ако ние сме доволни от сумата, ще им го дадем. Но може и други отбори да го пожелаят тогава и да вземем по-добри пари.

You'll Never Walk Alone!

Link to comment
Сподели другаде

Именно, при сполучлив наем клубът остава с вързани ръце за евентуални преговори при наличието на такава опция, ако не се получи така или иначе ще го върнат и се очертава да бъде разхождан като панаирджийска мечка до изтичането на договора му, но пак по 1 милион да му се взима всяка година накрая пак ще се съберат 4-5.

Link to comment
Сподели другаде

Френското издание Ле10спорт пише ,че Юрген Клоп е провел няколко телефонни разговора с звездата на ПСЖ Килиан Мбапе и го е убедил са не подписва нов договор.Имало и разговори с бащата на Мбапе който го и представлява.

Link to comment
Сподели другаде

56 minutes ago, liverpool1892 said:

Френското издание Ле10спорт пише ,че Юрген Клоп е провел няколко телефонни разговора с звездата на ПСЖ Килиан Мбапе и го е убедил са не подписва нов договор.

И за кво, да го прилапат Реал без пари догодина...:sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Quote

Liverpool have reportedly expressed an interest in signing young Barcelona midfielder Ilaix Moriba

@Не съм го чувал тоя. То сигурно и феновете на Барса не го знаят.

Ренато Санчес също се бил контузил, така че няма шанс да го вземем.

 

Иначе по темата, чудно ми е ако бяхте собственици на отбора, бихте ли разрешили купуването на халф и нападател преди да се продадат ненужните? Защото нападател си имаме - Ориги, и е работа на Едуардс до го продаде преди да се купи друг. Същото важи и за халфовете - Кейта, Окс, Шакири са за продан, а те заедно с Фабиньо, Милнър, Къртис, Тиаго и Хендо правят 8 халфа. Тук не броя Харви даже. И тук нямам предвид да се продадат за да се набавят средства, ами за да се продават ненужните и да не се раздува щата, да се държи отборът финансово под контрол. Всеки собственик трябва да внимава някой треньор/спортен директор/или който там отговаря за трансферите да не напълни отбора с ненужни футболисти с големи заплати, после да си бие камшика с голямата неустойка и следващият треньор с години да се чуди как да ги разкара. Такива случаи във футбола стават всяка година, справка Барса.

 

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, oZZy said:

@Не съм го чувал тоя. То сигурно и феновете на Барса не го знаят.

Ренато Санчес също се бил контузил, така че няма шанс да го вземем.

 

Иначе по темата, чудно ми е ако бяхте собственици на отбора, бихте ли разрешили купуването на халф и нападател преди да се продадат ненужните? Защото нападател си имаме - Ориги, и е работа на Едуардс до го продаде преди да се купи друг. Същото важи и за халфовете - Кейта, Окс, Шакири са за продан, а те заедно с Фабиньо, Милнър, Къртис, Тиаго и Хендо правят 8 халфа. Тук не броя Харви даже. И тук нямам предвид да се продадат за да се набавят средства, ами за да се продават ненужните и да не се раздува щата, да се държи отборът финансово под контрол. Всеки собственик трябва да внимава някой треньор/спортен директор/или който там отговаря за трансферите да не напълни отбора с ненужни футболисти с големи заплати, после да си бие камшика с голямата неустойка и следващият треньор с години да се чуди как да ги разкара. Такива случаи във футбола стават всяка година, справка Барса.

 

Не не бих , по -добре да загубим 20 подред мача у дома , завършим извън 4ката, и стигнем средна възраст 31 години , но ако не се продаде Ориги то нови не трябва да има!!

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, oZZy said:

@Не съм го чувал тоя. То сигурно и феновете на Барса не го знаят.

Ренато Санчес също се бил контузил, така че няма шанс да го вземем.

 

Иначе по темата, чудно ми е ако бяхте собственици на отбора, бихте ли разрешили купуването на халф и нападател преди да се продадат ненужните? Защото нападател си имаме - Ориги, и е работа на Едуардс до го продаде преди да се купи друг. Същото важи и за халфовете - Кейта, Окс, Шакири са за продан, а те заедно с Фабиньо, Милнър, Къртис, Тиаго и Хендо правят 8 халфа. Тук не броя Харви даже. И тук нямам предвид да се продадат за да се набавят средства, ами за да се продават ненужните и да не се раздува щата, да се държи отборът финансово под контрол. Всеки собственик трябва да внимава някой треньор/спортен директор/или който там отговаря за трансферите да не напълни отбора с ненужни футболисти с големи заплати, после да си бие камшика с голямата неустойка и следващият треньор с години да се чуди как да ги разкара. Такива случаи във футбола стават всяка година, справка Барса.

 

Това е така, не само от гледна точка на бройката за дадена позиция, а и като квоти за домашни/чужди играчи. До колкото знам в момента квотите са запълнени и ако вземем примерно Ренато Санчес, то един от чужденците ще трябва да остане извън състава за някой от турнирите. Същото до колкото знам е и за британци над 21г. (някой да ме поправи ако греша). Искаме Варди, Окса остава извън групата - това като обикновен пример. 

Link to comment
Сподели другаде

Брато, как ограничение за британци. Няма такова нещо. Мое са напълним със две дузини по 35 годишни от шеруудската гора, ако решим.Само за чужденци има стопери

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, mitkoa said:

Собствениците определено са за бой, ама Едуардс определено събира прекалено хвалебствия без да има кой знае какви заслуги, даже напротив. Взехме Минамино вместо Хааланд, и двамата предлагани за еднакви пари тогава.

Доколкото не ме лъже паметта за Минамино платихме около 7 милиона, а Хааланд го купиха Борусия за около 20 милиона.Така че не виждам за какви еднакви пари става въпрос.Ама важното е да се разпространяват митове и легенди.

Link to comment
Сподели другаде

32 minutes ago, mitkoa said:

 Докарал ни е Кейта, Минамино и Конате вместо Бруно Фернандеш, Упамекано и Хааланд. 

Сега извади от състава Кейта, Шакири, Конате и Минамино и добави Упамекано Фернандеш и Хааланд. Дали сме еднакво силни? Защото парите са точно същите!

 

Според моето лично мнение Хааланд и Бруно нямат място в настоящия Ливърпул, защото не пасват на стила на игра, налаган от настоящия мениджър.Това в никакъв случай не означава, че са слаби играчи, напротив.А Упамекано и Конате са достатъчно млади и времето ще покаже, кой се е прекарал и кой не.

Link to comment
Сподели другаде

  • Dacheff locked and unpinned this тема
  • Dacheff featured and unfeatured this тема
Гост
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Създай ново...