Jump to content

Летен трансферен прозорец сезон 2021/2022


Препоръчан пост

Е как бе тука имаше хора дето твърдяха че входящите трансфери не зависят финансово от изходящите... най тъпото тоя джам е че не продадохме никой от ненужните...сега пак ще си пълнят места, ще си взимат заплатки и няма да помагат на отбора.

Link to comment
Сподели другаде

Нека обобщим какво имаме след края на джама.

Вратари: Алисон, Адриан, Кариус / Келехер - 4(1)

Защитници: Робертсън, Цимикас, Ван Дайк, Матип, Конате / Арнолд, Гомес, Филипс - 8(3) + Н. Уилямс

Халфове: Фабиньо, Кейта, Тиаго / Хендерсън, Милнър, Окс - 6(3) + Елиът и Джоунс

Нападатели: Салах, Мане, Фирмино, Жота, Минамино, Ориги - 6(0)

Общо: 17 човека, които не са домашно тренирани, 7 човека, които са домашно тренирани и трима младежи, един от които ще допълни бройката на домашно тренираните до 8.

На хартия не е толкова зле, обаче ако Хендо и Фабиньо се контузят едновременно пак може да стане страшно. Хвърляме боб подготовката тази година да е минала нормално, на първо време нямаше тежки контузии, за разлика от миналото лято. Милнър и Робертсън са с леки контузии от началото на сезона, но те трябва да са налични за следващия кръг. Клоп колкото и да не харесва ротации рано или късно ще трябва да се научи да ги прави не само в онези 3 кръга в началото на декември и в онези 3 кръга около Коледа и НГ.

Link to comment
Сподели другаде

Може да сме сред най-богатите клубове, но собственика ни не е. Не случайно са почитатели на мънибола.

Големите в Англия всички изхарчиха по над 100 млн., но победител ще бъде само един. И аз искам да сме шампиони, но на каква цена? Предпочитам нашия начин. Иначе щях да съм фен на Сити или Челси.

Link to comment
Сподели другаде

Нашият начин е другата крайност а Сити/Челси. Едва ли всички недоволни искат непременно да харчим като луди, но да сме по стиснати от евреи, не ни отива. Можехме да вземем поне още двама, които да са на ниво, тип трансфера на Жота. Не е 100+ млн но си е добър и като качество и като цена.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Може да сме сред най-богатите клубове, но собственика ни не е. Не случайно са почитатели на мънибола.
Големите в Англия всички изхарчиха по над 100 млн., но победител ще бъде само един. И аз искам да сме шампиони, но на каква цена? Предпочитам нашия начин. Иначе щях да съм фен на Сити или Челси.
Какви големи, човек...
5 клуба от Чемпиъншип са изхарчили повече от нас. "Нашия начин" ще ни върне в ония времена от 2009-2016, когато бяхме последната дупка на кавала и се кефехме на мизерната Карлинг Къп и тук таме на някоя победа срещу Манафите.

Най-големия ташак е, че клуба не се разпада по естествен път, а заради алчността на Хенри.

Ако всеки сезон се взимаха по 1-2 класни играчи въобще нямаше да усетим как плавно се сменят поколенията в клуба. Догодина половината ще са минали 30 години и всичко ще трябва да се гради наново, което означава наливане на много повече пари и време.

Link to comment
Сподели другаде

С тая пандемия бе ясно, ще американците, от своя собствен джоб няма да извадят парите за нови попълнения. Още повече, почна и увеличаването на капацитета на другата част на Анфиелд ......Докато отново и за постоянно не тръгне отново да се пълни Анфиелд, според мен така ще бъде.....както и харченето на феновете.....Дотогава ще се задоволяват с гения на Клоп да ни задържи в топ 4, а за нещо повече може би като нещата се нормализират....

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, Stojkica said:

Нека обобщим какво имаме след края на джама.

Вратари: Алисон, Адриан, Кариус / Келехер - 4(1)

Защитници: Робертсън, Цимикас, Ван Дайк, Матип, Конате / Арнолд, Гомес, Филипс - 8(3) + Н. Уилямс

Халфове: Фабиньо, Кейта, Тиаго / Хендерсън, Милнър, Окс - 6(3) + Елиът и Джоунс

Нападатели: Салах, Мане, Фирмино, Жота, Минамино, Ориги - 6(0)

Общо: 17 човека, които не са домашно тренирани, 7 човека, които са домашно тренирани и трима младежи, един от които ще допълни бройката на домашно тренираните до 8.

На хартия не е толкова зле, обаче ако Хендо и Фабиньо се контузят едновременно пак може да стане страшно. Хвърляме боб подготовката тази година да е минала нормално, на първо време нямаше тежки контузии, за разлика от миналото лято. Милнър и Робертсън са с леки контузии от началото на сезона, но те трябва да са налични за следващия кръг. Клоп колкото и да не харесва ротации рано или късно ще трябва да се научи да ги прави не само в онези 3 кръга в началото на декември и в онези 3 кръга около Коледа и НГ.

Няма как да се ползват младежи за попълване на бройката, те не се регистрират - автоматично отиват в Б листата. Остават си 24-ма.

Link to comment
Сподели другаде

За мен поне като имена и бройка състава ни въобще не е лош.

Голямо значение има дали някои по податливи на контузии футболисти ( Кейта,Окса и Матип ) ще се опазят от тях и дали някои други ( Мане,Фирмино и Робъртсън ) ще си върнат/вдигнат формата.

Ако това стане,не виждам толкова голям проблем че бяхме пасивни на трансферния пазар.

Link to comment
Сподели другаде

Бе че става нещо, става. Че не се казва всичко, не се казва. Че ще има зор и тоя сезон, ще има. 

Но.. колкото и неприятно да звучи, сме си "запълнили" дупките. 

Нов трансфер - Конате. 

Махат се Груич и Уилсън, които така или иначе бяха под наем. 

Маха се Джини - идва Елиът. 

Маха се Шак - никой не идва. /евенчуали Минамино/

Нападател - не идва но имаме Оригамито, който е бекъп на бекъпа. 

Картинката - напъваме се сега, играем квото играем, ако се опазим от контузии - бива. 

ФА и шампанско купата ги пишем бегали както всяка година.

Борба за титла и ШЛ колкото се може повече. 
Доволни или не играчи има. Колко са качество е съвсем друг въпрос...

Link to comment
Сподели другаде

Никакви дупки не са се запълнили, януари оставаш без Салах и Мане и познавайки нрава на Клоп, вероятно тогав за първи път ще видим оовече минути за Ориги и Минамино и поради липса на игрова практика хептен нищо няма да покажат, а те и да полажат цялото си ниво пак е ясно, че няма да ги заместят. Фирмино ти се контузва за три месеца, нищо не правиш. Елиът е на 18 години не може да се очаква д замести Вайналдум. Но да кажем, че в центъра, ако няма контузии, има опции предвид пресищането там в други прозорци. Все пак нито Кейта, нито Окса попадат в постоянните планове. В защита само изглежда по-добре положението предвид единствения трансфер там, но още няма десен бек за алтернатива на Трент. 

Не знам как ги виждате нещата, ама в най-трудния период на Клоп янури и февруари, ако имаме контузии, комбинирано с липсата на Салах и Мане, пак ще гасим лампите и ще лягаме.

Сега беше моментът Мане или Фирмино да се продадат и да се вземе свежа кръв, след това ще са на 31.

Link to comment
Сподели другаде

Да ги продадем, ама на кого ? Нали някой трябва да ги иска и да плати исканата цена. В Испания двата мастодонта са толкова закъсали, че се наложи отново държатата да ги спасява разсрочвайки им задълженията за над  10години. В Италия дори Интер са зле и си разпродадоха звездите за да оцелеят. В Германия и Франция, с изключение на ПСЖ и Байърн, всички са на нашата схема. И все повече се търсят свободни агенти.

И остава Англия, т.е на преки конкуренти. Не вярвам някой сред феновете и ръководството да се съгласи на подобна стъпка. 

Челси и Сити са играчки за собствениците си. В тяхната игра( харченето на пари) нямаме шанс да ги бием, можем само на терена.

Цялата ФСГ се оценява на около 5 млрд., докато Роман притежава активи за над. 16 млрд., а семейството на шейха има за над 1 трлн. Глейзърите продължават да смучат от юнайтед и да го товарят с кредити( банкови, не  с техни средства).

Това, че супер лигата не се случи, напускането на Едуардс, както и липсата на трансфери ме навежда на мисълта, че се готви продажба на клуба. Времето ще покаже кой крив и кой прав.

 

Link to comment
Сподели другаде

4 hours ago, svetosus said:

Да ги продадем, ама на кого ? Нали някой трябва да ги иска и да плати исканата цена. В Испания двата мастодонта са толкова закъсали, че се наложи отново държатата да ги спасява разсрочвайки им задълженията за над  10години. В Италия дори Интер са зле и си разпродадоха звездите за да оцелеят. В Германия и Франция, с изключение на ПСЖ и Байърн, всички са на нашата схема. И все повече се търсят свободни агенти.

И остава Англия, т.е на преки конкуренти. Не вярвам някой сред феновете и ръководството да се съгласи на подобна стъпка. 

Челси и Сити са играчки за собствениците си. В тяхната игра( харченето на пари) нямаме шанс да ги бием, можем само на терена.

Цялата ФСГ се оценява на около 5 млрд., докато Роман притежава активи за над. 16 млрд., а семейството на шейха има за над 1 трлн. Глейзърите продължават да смучат от юнайтед и да го товарят с кредити( банкови, не  с техни средства).

Това, че супер лигата не се случи, напускането на Едуардс, както и липсата на трансфери ме навежда на мисълта, че се готви продажба на клуба. Времето ще покаже кой крив и кой прав.

 

Донякъде съм съгласен с коментара ти....Забравяш, че Реал извадиха за Мбапе около 180 мил., които ПСЖ не прие (решиха да показват мускули). Реал не са зле. И само ще добавя, че ако не могат да извадят пари американците, когато трябва, то тогава наистина е по-добре да ни продадат на наистина на някой който може. Благодарен съм им това, което направиха за отбора, но ако се циганиме за някакви суми от порядъка на 35-40 мил. паунди за къде сме тръгнали тогава. Ами топчетата хвърлят повече пари последните 2-3 сезона от нас за играчи, дават от порядъка по 140-150 мил. паунда, всяко лято. Друг е въпросът за кой ги харчат.

Link to comment
Сподели другаде

Сега, и аз като всеки фен на отбора съм разочарован, че не взехме още поне 2 играчи, ама каква е всъщност реалността?Имаме 4-5 човека, на които приноса им за отбора гравитира около нулата и това не е отскоро, ама тия хора продължават да си вземат заплатките.Какви са причините да не се отървем от тях и да вземем поне двама нови играчи, от които да има някаква полза можем само да гадаем.Не ги иска никой ли, много пари ли им търсим или пък Клоп си ги харесва, истината е някъде по средата.Щото, за да се вземе някой, трябва да се разкарат тия дето не вършат работа, такава е логиката на нещата, защото отбора не е благотворителна организация.В тази връзка тоя ТП дори и Челси си разкараха ненужните играчи и с парите от тях взеха Лукаку и Саул.

И все пак, като малко утешение преподписахме с редица основни играчи и сме на второ място по харчове за заплати във ВЛ.

Link to comment
Сподели другаде

26 minutes ago, flyhorse0906 said:

Моя е грешката, заблудил съм се нещо....

Абе и аз някъде го чух това за второто място по заплати и се споменаваха 310 млн паунда. Което според мен обяснява донякъде ниските заплати на Арнолд и Робо, които може би след бонуси не са толкова ниски. Естествено тук влизат и заплатите на персонала, които по принцип не се показват никъде.

Link to comment
Сподели другаде

  • Dacheff locked and unpinned this тема
  • Dacheff featured and unfeatured this тема
Гост
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Създай ново...