Jump to content

Летен трансферен прозорец сезон 2021/2022

Recommended Posts

On 29.04.2021 г. at 10:02, ReD_Gerrard said:

Появили са се някви слухове, че ще сменяме Салах за Санчо (май от Bild).

Тоя Санчо, колкото мачове на Дортмунд съм гледал, или играе зле, или е резерва. Ама статистиката му е бясна: 33 мача, 12 гола и 16 асистенции.

Това показва и какъв разбирач си.

Отделно не знам къде си го гледал скоро.

Той има два мача от десетина дни. Два месеца почти беше контузен. Ама ти си наясно. Експертно мнение.

Няма да се чудиш защо после и футболът ни и треньорите ни и политиците ни, па даже и някои от модераторите ни тук са на тоя левъл.

Не става Санчо, взимаме Десподов, неизменен титуляр.

• Replies 269
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ми не знам, ама се очертава това лято да е доста натоварено. Очаква се трима от халфовете ни да си тръгнат лятото - Кейта, Милнър, Вайналдум. Това са трима или в най-лошия случай двама нови. Тука се с

Марио вече не живей там, но все още пазя номера на един врачанлия - превози ми пълен бус с мебели за 40 пандура. Предполагам за 200 ше го 'фърли до Мадрид, стига Наби да си покрие нафтата.

Аре стига де...  Е аре стига де... 

Posted Images

14 hours ago, baivan said:

Набито  остава ...

Naby Keita's long-term future remains at Liverpool, insists Jurgen Klopp

https://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-9534543/Naby-Keitas-long-term-future-remains-Liverpool-insists-Jurgen-Klopp.html

Значи си тръгва. Ще дойде добра оферта, ще е добре за Наби и бла бла бла, ще го изпрати Клоп по живо по здраво. И друг път съм ви писал - не вярвайте на човек с анцуг Найк и маратонки Адидас 🙂 
Въпросът е, кой ще дойде на негово място, защото такъв играч си ни трябва много.

1 hour ago, tsbalabanov said:

Нaй-вероятно няма да вземем 6-7 нови, а по-скоро 2-3 и ще се трепери пак за контузии, но да видим. Ключово лято ще е дали ще се борим за нещо в идните сезони или се наиграхме с 2-та успешни сезона и ще лежим на стари лаври.

Какви футболисти ще привлечем, ще зависи много и от това с кои играчи ще се разделим.Трябва обновяване на състава във всички линии, колкото и да е трудно предвид факта, че най-вероятно няма да играем в ШЛ.Така че наистина ни чака ключово лято, още повече, че конкуренцията няма да спи.

Излезе информация, че няма да скачаме за скъп играч. Според журналята се водят разговори за Конате и Ив Бисума. Най - много да вземем и още някой с "голям потенциал" напред и ще цъфнем и ще вържем. Пак ще се ловят маймуни с трици и ще се надяваме някой да избухне.

Погледнато под друг ъгъл, след около 13 милиона на година, инвестиция в клуба, имат продукт който им е струвал 400 милиона( или колко беше там) , а сега е 3 милиарда . Браво на ФСГ, ако не бях фен на Ливърпул щях да се надявам клуба да западне яко,5 години извън Европа,та цената му да стане пак 500 милиона... Тия лайнари ФСГ

Е, добре де по колко милиона е справедливо да дават собствениците на отбора на година?Щото от горната таблица се вижда, че някои собственици са харчили повече от нашите ама файда никаква.

33 minutes ago, flyhorse0906 said:

Е, добре де по колко милиона е справедливо да дават собствениците на отбора на година?Щото от горната таблица се вижда, че някои собственици са харчили повече от нашите ама файда никаква.

Кои са тия? Щото Лестър си се установиха около топ 6...Астън Вила са бая нива нагоре в  последните 2 години....Челси и Сити се борят за трофеи. Евертън не се знае дали няма да свършат пред нас...където са Юнайтед...

5 minutes ago, Chinaski said:

Кои са тия? Щото Лестър си се установиха около топ 6...Астън Вила са бая нива нагоре в  последните 2 години....Челси и Сити се борят за трофеи. Евертън не се знае дали няма да свършат пред нас...където са Юнайтед...

Челси и Сити не ги броя, като все пак се касае за десетгодишен период.И за тия години нито Евертън, нито Вила, които дори в този период имат и престой и то май не един в Чемпиъншип, нито пък Брайтън са спечелили нещо.Лестър станаха веднъж шампиони, което за клуб от такъв ранг си беше нещо наистина фундаментално и толкоз.Имат само едно класиране за ШЛ и тва е.

Мен не ме интересува собствениците колко лични пари дават за отбора, за мен е важно да вървим напред.И поради тази причина това лято и това което се свърши на трансферния пазар ще е индикация за развитието на тима в следващите години.

6 hours ago, flyhorse0906 said:

Проблемът е, че винаги се опитват да минат тънко. Купуват се играчи и се удължават договорите на играчи, които не са за Ливърпул, но пък защото не мрънкали са били идеални за резерви. Примери за това колко щеш - Ориги, Шакири, Минамино, Матип, Бен Дейвис. Това са пет играча, които по една или друга причина не са достатъчно добри за Ливърпул, но бяха купени или договорите им подновени в последната година и половина. И това се направи, защото общо трансфери + договори са им стрували между 10-15 милиона на отбора за всички, а един нов добър играч, било то и за резерва ще струва двойно. Не се гледа факта, че Клоп не ги използва или че не влизат в схемата на игра, важното е да се каже, че има играчи, а треньора да се оправя. Нищо че половината няма да се продадат и в Чемпиъншип, важното е, че бройката я има и никой не може да се оплаква от това.

8 hours ago, Stivi_G said:

Доста показателно. Нещо, което и ние виждаме, дори без статистиката.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Дали прочете финния принт отдолу, че това са заеми? Челси примерно имат 1.3 млрд заеми към Абрамович....Ман Ютд с прословутите Глейзърс дето рижите, недоучили тийнове са решили, че трябва да им дават ъкъл как да управляват парите си,  имат 400 млн. Арабин или руски олигарх, които си купуват влияние и одобрение на острова..и да кротнете. 

8 hours ago, Mar70 said:

Проблемът е, че винаги се опитват да минат тънко. Купуват се играчи и се удължават договорите на играчи, които не са за Ливърпул, но пък защото не мрънкали са били идеални за резерви. Примери за това колко щеш - Ориги, Шакири, Минамино, Матип, Бен Дейвис. Това са пет играча, които по една или друга причина не са достатъчно добри за Ливърпул, но бяха купени или договорите им подновени в последната година и половина. И това се направи, защото общо трансфери + договори са им стрували между 10-15 милиона на отбора за всички, а един нов добър играч, било то и за резерва ще струва двойно. Не се гледа факта, че Клоп не ги използва или че не влизат в схемата на игра, важното е да се каже, че има играчи, а треньора да се оправя. Нищо че половината няма да се продадат и в Чемпиъншип, важното е, че бройката я има и никой не може да се оплаква от това.

С минутите, които Клоп дава на резервите, честно казано се чудя и тия играчи как са навити да седят, щото са много по-класни от това да правят 100 минути на сезон. Всеки иска 5и избор халф за 100 млн, ама нито халфа ще иска да дойде, нито разумен бизнесмен (не мафиот или петролен шейх) ще се съгласи да купи. Качиш? Ама нали всички са тип топ и само американските собственици ви виновни,....

On 4.05.2021 г. at 5:56, tsbalabanov said:

Ми не знам, ама се очертава това лято да е доста натоварено. Очаква се трима от халфовете ни да си тръгнат лятото - Кейта, Милнър, Вайналдум. Това са трима или в най-лошия случай двама нови. Тука се спрягаше някакъв от Борусия М, но не го знам какъв е. 

Напред Ориги, Шакири, Окса (тоя даже не знам къде да го броя вече) нямат нито един гол тоя сезон в първенство. Напълно непотребни. Минамино и той завалийката тъкмо се разигра и Клоп го остави на пейката за 5-6 мача без нито една минута и го махна зимата?! От тия всички най-вероятно само Окса ще остане, защото е англичанин, хоум-гроун и понеже няма да останат хептен халфове. Да не забравяме, че зимата Салах и Мане ще ритат нейде из саваната цял месец, а Салах ще изпусне и цялата предсезонна, практически, заради Олимпиадата. Така че тука няма да е преувеличено да се търсят трима нови играчи.

Най-вероятно няма да вземем 6-7 нови, а по-скоро 2-3 и ще се трепери пак за контузии, но да видим. Ключово лято ще е дали ще се борим за нещо в идните сезони или се наиграхме с 2-та успешни сезона и ще лежим на стари лаври.

Салах,ОКС, Ориги, Кейта, Матип продадени

Джини, Милнър и Адриан свободени

Взимаме Кабак, Конате, Санчо, халфовете дето се обсъждат от Рома и  Брайтън и турския вратар.

Минамино се връща от наем. Може би и Груич, ако не успеем да го продадем, а ако успеем то взимаме още един халф.

Мисля, че мога да живея с такъв трансферен прозорец 🙂

9 hours ago, mitkoa said:

С минутите, които Клоп дава на резервите, честно казано се чудя и тия играчи как са навити да седят, щото са много по-класни от това да правят 100 минути на сезон. Всеки иска 5и избор халф за 100 млн, ама нито халфа ще иска да дойде, нито разумен бизнесмен (не мафиот или петролен шейх) ще се съгласи да купи. Качиш? Ама нали всички са тип топ и само американските собственици ви виновни,....

Е, какви минути да дадеш на Шакири, Окса и Ориги, че даже и Кейта, като или нищо не играят или са изпочупени? Смени тези четиримата с Марез, Бернардо Силва и Фодън примерно и ще видиш дали ще им се дават минути или не...

Единствения, за който Клоп може да бъде обвиняван е Минамино, там не мога да разбера какво стана и защо.