Jump to content

Летен трансферен прозорец сезон 2021/2022

Recommended Posts

36 minutes ago, Dr.G. said:

Клоп не очаква повече нови в Ливърпул това лято

https://gong.bg/football-sviat/transferi/multimedia/video/klop-ne-ochakva-poveche-novi-v-livyrpul-tova-liato-647371

Дано да е хвърляне на прах в очите на широката публика, за да намалим цената на някой желан.

А относно Шак, до оня ден искахме два пъти повече отделно и щяхме да го подаряваме, но след никак лошото европейско и не чак толкова напреднала възраст, не знам какви са тези промоции. 

Думите на Клоп според мен са доста грешно интерпретирани. Аз го разбирам, че за да вземем, трябва да продадем, т.е. бройката е достатъчна и няма нужда от допълнителното ѝ увеличение. С други думи по елегантен начин казва, че чака продажба, за да пробва да вземе.

Ами и дано ги продадем, защото първо широчината в състава ни е потресаваща. Второ не бих искал да разчитаме на Дивок Ориги цял януари. И после след 2 контузии да ревем, че календарът бил натоварен, че били много мачовете.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

1 minute ago, konov23 said:

Ами и дано ги продадем, защото първо широчината в състава ни е потресаваща.

За бройка или за качество говориш? И все пак коя зона имаш предвид?

Нападателите в отбора са ни точно 3-ма цели - Мо, Мане и Жота  + един "фалшива" 9-ка - Фирмата! Не виждам Оригито като голяма ширина... Така, че него и да не успеем да го шътнем, нападател пак си требе!😉

Току що прочетох ,че има планове за купуването на нападател и халф.И трябва първо да се продадат играчи .   Ами супер е това хайде продавайте. Въпреки огромните си заслуги мисля,че Ориги не е за клуба също и Шакири и Минамино.За мен купуването на въпросните двама е задължително и оглед на Купата на Нациите на Африка и амбициите да се борим за титлата на Англия.

3 hours ago, Toshko_Afrikanski said:

Думите на Клоп според мен са доста грешно интерпретирани. Аз го разбирам, че за да вземем, трябва да продадем, т.е. бройката е достатъчна и няма нужда от допълнителното ѝ увеличение. С други думи по елегантен начин казва, че чака продажба, за да пробва да вземе.

Ако ще вземаме играч, който не се счита за хоумгроун, със сигурност ще трябва да продадем, защото към ден днешен квотата ни е запълнена, а повечето са такива, за които има слухове към момента.

2 hours ago, liverpool1892 said:

Току що прочетох ,че има планове за купуването на нападател и халф.И трябва първо да се продадат играчи .   Ами супер е това хайде продавайте. Въпреки огромните си заслуги мисля,че Ориги не е за клуба също и Шакири и Минамино.За мен купуването на въпросните двама е задължително и оглед на Купата на Нациите на Африка и амбициите да се борим за титлата на Англия.

Самурайчето викам да му дадем поне малко шанс. Проведе що-годе някаква подготовка това лято, предния сезон докато дойде при нас и разбере къде се намира, стана Боксингдей, а след това беше под наем. Нека направи определена бройка мачове, дори и като резерва, а Шефът да си преценя какво ще го прави. Не казвам, че е някаква утвърдена топ класа, но ние малко такива купуваме, повечето си ги моделираме.

Не е добре това, което се случва. Иска ми се да кажа, че нямам времето да следя контролите и новините около отбора, но ще бъде лъжа. Просто губя интерес към цялото това очакване, което още от началото на лятото изглеждаше без покритие. За съжаление продължава да бъде такова. 

Аз съм доволен от първите ни единадесет, с надеждата Тиаго да започне да се вписва вече. Крайно време е.

Не знам дали ръководството разчита да повторим двата сезона преди последния и да нямаме дългосрочни контузии, но качеството на резервите ни изглежда крайно притеснително. Загубихме най-постоянния си играч в последните 3 години и очакваме играчи с огромни медицински досиета или ветеран да го заместят. Аз продължавам да не съм фен на Тиаго, защото неговорото влияние към играта е противоречие с това, което отбора играеше преди това. 

В нападение се надявам Ориги да остане и Клоп да пренебрегне твърдоглавието си и да го ползва като 9-ка. Но не за час сборно на месец, а редовно, за да може да влезе в игрови ритъм. Многократно е доказвал, че има нужните уминия да вкарва голове. Треньорския щам не трябва да изисква нищо друго от него, освен да вкарва. Тук трябва да дойде и влиянието на Тиаго и необходсимостта от смяна на тактиката, в която да се впише една 9-ка. Сигурно щеше да е хубаво да вземем младежа, с който ни свързваха за някакви си 25 милиона, но уви.

Иска ми се да играем и по-сериозно за купите, където с повечето мачове и резервите да не губят форма, но знам, че те нямат нужните качества. Това го виждаме вече години наред. Играчи като Неко и компания имат качествата, но не ги развиват. Добре е,че Елиът се връща, но доколко ще разчитаме на него? 

Ще има нови попълнения, само ако се продаде Шакири и Ориги, на всички ни се иска да се подсили, но в Ливърпул, е изключение от правилото, купуване на всяка цена или попълнения, които я паснат я не..... Лично според мен, най-голям е шансът Шакирито да бъде продаден, от там вече може да вземем нещо в предни позиции.... Мисля, че ще вземем нещо отпред, за Център мисля, че Клоп е доволен, имаме там играчи.... 

7 hours ago, kibo1992 said:

Xherdan Shaqiri is ready to join Lyon this summer and has agreed personal terms, but Liverpool want more than the €6m with add-ons that the French side are offering.

Talks are ongoing.

[@FabrizioRomano]

Да, вече масово се пише, че Лион проявяват интерес. Не мислите ли, че цената, коята Лион предлагат е твърде малка? Предвид представянето на Шак на европейското цената му трябва да стартира от 10м нагоре. Доста добри мачове направи там с голове и добри отигравания

И аз така мисля, но явно €6М е максимума, който можем да вземем от него. Дано остане време да вземем поне още един играч.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

24 minutes ago, Leon1912 said:

А с Ориги какво става? Уж го искаха от няколко места, а накрая да не остане пак при нас!

Там малко работата е, като на пазара за булки на Тодоровден ... най-грозната мангуста с колкото и пендари да е накичена, от най-вървежния род - с позиции в Мешерето ... уж всички я искат и за нея се борят, а си шушнат "Вземи я ТИ, че ние не сме толко баро" ...

2 hours ago, Leon1912 said:

А с Ориги какво става? Уж го искаха от няколко места, а накрая да не остане пак при нас!

Писаха за белгийски отбор с пренебрежима оферта, както и за умерно нарастващ интерес от Уест Хем.

Леле леле леле какви ги говори Клоп просто не е истина и това е за Ливърпул леле леле.Другите отбори които се подсилват нямат граница те винаги имали за трансфери .При Ливърпул принципа бил друг преди да се купи някой трябвали да се продаде играч и с парите да се купи друг и това при условие ,че Ливърпул е в топ 8 по приходи в света.Такъв  модел са измислили ФСГ. Ти г-н Клоп имаш бройка играчи но не и качеството да спечелиш титлата.И да истина е с Елиът и Къртис няма да стане.За мен това,че сме имали много играчи е оправдание пред феновете да не се дават пари .ВЗЕХА ОТ Тв права от първенството от европа  от Найк и сега вече и от билети и други спонсори и няма да се правят трансфери защото трябвало да се дават пари. Да ама с модела на тези които правят всяко лято селекция купите идват по честичко а на веднъж на 29 сезона. А нашия м0дел е единствено и само да богатее ФСГ.     Ливърпул е бил и ще си остане най най Големия клуб и с амбициозни други собственици при битка за най добрите футболисти(ПРИ КОЕТО НЯКОЙ ОТ ТЯХ ЩЕ ДОЙДАТ В КЛУБА)ще се радваме и на успехи и на приходи при собствениците и ще се гордеем. Ливърпул трябва да има за собственици хора чийто възможности отговарят на името Ливърпул. Само Магнетичния Ливърпул!

6 hours ago, Leon1912 said:

Левски не могат да си го позволят, за други не съм чул. 😄

Надявам се да са превели думите на Клоп грешно, но дори и да е грешен превод е много демотивиращо за всички свързани с клуба и дори бих казал обидно. Знам, че са театрални постановки, но все пак ми писна да слушам кви сме бедняци, защото не сме. 

Със сигурност янките не са бедняци, но изглежда нашио човек е доволен от това с което разполага. 

Всички бяхме доволни когато спечелихме титлата и това се случи с играчите които Клоп желаеше, с които спечели ШЛ и с които беше изградил ядрото на отбора. 
В миналия сезон не всички от тях бяха на терена за по-дълъг период, и да много от вас може да кажат, че ако се беше купил някой играч тогава, нещата можеха да изглеждат и другояче. 

Но погледнете всичко това от друга гледна точка. 
Клоп /индиректно/ постоянно им сипва, че са богаташи и харчат като обезумели защото могат да си го позволят, а в същото време той прави нещо с жълти стотинки, както се казва. 

Изгражда отбор, печели трофеи, печели любовта, както на феновете, така и на неутралните зрители, отново със жълти стотинки. 
Да има трудности, както и на други места, но това което Клоп ни го е дал досега е безценно. 

А да се върнем на харча - да не се окаже след време, че шити, муре, челши и тям подобни герои, са точно като реалм и барса в момента. В лайна до гуша.

1 hour ago, fishek said:

...

Клоп /индиректно/ постоянно им сипва, че са богаташи и харчат като обезумели защото могат да си го позволят, а в същото време той прави нещо с жълти стотинки, както се казва. 

Изгражда отбор, печели трофеи, печели любовта, както на феновете, така и на неутралните зрители, отново със жълти стотинки. ...

Под жълти стотинки имаш предвид половин милиард паунда за играчи?

За периода му в Борусия важи това със стотинките, за в Ливърпул определено не.

2 hours ago, fishek said:

Със сигурност янките не са бедняци, но изглежда нашио човек е доволен от това с което разполага. 

Всички бяхме доволни когато спечелихме титлата и това се случи с играчите които Клоп желаеше, с които спечели ШЛ и с които беше изградил ядрото на отбора. 
В миналия сезон не всички от тях бяха на терена за по-дълъг период, и да много от вас може да кажат, че ако се беше купил някой играч тогава, нещата можеха да изглеждат и другояче. 

Но погледнете всичко това от друга гледна точка. 

Изгражда отбор, печели трофеи, печели любовта, както на феновете, така и на неутралните зрители, отново със жълти стотинки. 
Да има трудности, както и на други места, но това което Клоп ни го е дал досега е безценно. 

А да се върнем на харча - да не се окаже след време, че шити, муре, челши и тям подобни герои, са точно като реалм и барса в момента. В лайна до гуша.

Извини ме моля те ,но не желая любимия ми отбор да е селектиран с жълти стотинки.Клоп не натяква а още от сега се застрахова заради тези смешни ФСГ. С поред мен Клоп така говори за другите отбори защото иска и при нас да е така и съжалява ,че ФСГ не дават пари за трансфери.Още повече знае при подходящи трансфери какво може да постигне. За 11 години Ливърпул беше ограбван и само веднъж се направи сериозна селекция.Кой друг отбор е така ? Никой!Другите отбори имаха финансова подкрепа от самите собственици и чак след развитието им се харчеше от приходите им. Ливърпул е създаден да радва феновете си и да е гордост в учите им затова ФСГ вън от ЛИВЪРПУЛ. Само Ливърпул!!!!!!!!!!

On 12.08.2021 г. at 13:45, Toshko_Afrikanski said:

За бройка или за качество говориш? И все пак коя зона имаш предвид?

И за двете, за съжаление. Ориги не е това, което трябва за клуб като Ливърпул. Шакири е...енигма. Страхотен футболист, когато играе за Швейцария. Но при нас не получава достатъчно време. Чета, че ония с парите от петрола искат да вземат и Кейн. По простите ми сметки (наистина прости, не задълбавам) сме изхарчили чисти 180 милиона в последните 4 години. И това при положение, че взехме ШЛ и ПЛ. (и да, знам, че не е имало фенове на стадионите). За същия период Сити за изхарчили със 120 милиона чисти повече. (вадя от входящите трансфери изходящите), a Манчестър Юнайтед за изхарчили със 180 милиона (ДВОЙНО) повече от нас. Ние ли нямаме пари, те ли правят някакви врътки и аз не разбирам? Откакто Клоп е дошъл все нямаме пари, а другите все имат. Хм?

Тягостно е, но аз го давам оптимист, че ще купим двама играчи. Клопеца намеква, че първо трябва да продадем и след това да купуваме. Шакири, Ориги и Филипс - двама от тях мисля ще продадем и двама ще дойдат. Половината август предстои.

Дано не бъркам оптимизма с напразните надежди, но все пак. 

И аз мисля, че ще купим. Трябва да освободим обаче играчи за да можем да купим, в момента сме на макс на за квотата за неместни играчи.

При наличието на 4ма вратари, 7 централни защитника и 8 полузащитника , ами и аз да съм на мястото на собствениците и аз ще искам първо да се отърва от ненужните и едва тогава ще привличам нови попълнения. В никакъв случай не харесвам янките, но в последните година две Ливърпул се напълни с огромен брой ненужни футболисти.

• Simply Red locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...