Jump to content

Европейска Суперлига


Препоръчан пост

20 minutes ago, Freack said:

И какво излиза, ако си беден нямаш мясо във футбола така ли?

Така така. От тези 12 - 4 никога не са печелили ШЛ, а в момента от тези 6 в Англия - 4 са 5-ти, 6-ти, 7-ми и 9-ти.

Пълна трагедия, даже и в сайтовете на всичките пуснато едно и също - ще четем на нашия сайт думи на собственици на реал, ман уре и юве - потресна работа, че и писали - ангажираме се да работим с привържениците ни за развитието на турнира. Ама тези от Азия и Америка дето биха им кихали на платформичката, даже най-добре и там да си играят мачовете.

Започнаха и оферти да валят за фенската маса - щеше да е смешно, ако не е тъжно.

Предложения и за химна

 

Link to comment
Сподели другаде

There will be an emergency meeting by UEFA tomorrow to PUNISH all clubs involved in the Super League. [@carrusel - via:@theMadridZone]
 
All six Premier League clubs have quit the European Club Association along with the six other 'founding fathers' of the Super League. [@JBurtTelegrap - @TeleFootball]
 
The Founding Clubs of the Super League are prepared to work together against any litigation made by UEFA or other authorities. [@quimdomenech]
 
BREAKING: All Champions League and Europa league games have been canceled temporarily. [@BBCSport]
 
И кво стана? От 7 финала до края на сезона, сега имаме 7 контроли.
Link to comment
Сподели другаде

Ще разберем съвсем скоро. Нека чуем и мнението на бъдещите актьори в този цирк, а именно треньорите и играчите - искат ли да са част от него и дали изобщо някой се е допитвал до тях относно това.

Link to comment
Сподели другаде

BREAKING: UEFA have announced that every club and player participating in The European Super League will be banned from all competitions at both European and International level - this includes playing for their country. #awlfc [sky italy]

BREAKING: Teams that are excluded from their domestic leagues, in the case that they decide to come back, they will start their competition from the FIFTH category in their country. In Liverpool's case, that would be the National League. #awlfc [mail]

UPDATE: UEFA has NOT suspended the Champions League and Europa League. [@RobHarris]

 

Link to comment
Сподели другаде

Или ще сгънат цирка и няма да го бъде, или ще натискат до край и ще се прееват. 

Лакомия, помия, да докопаме няква кирия, а? 

 

Edit : https://www.facebook.com/SkySports/videos/268631611578230 - Докъде го докарахме, плъха да е the voice of reason...

Link to comment
Сподели другаде

Сега разбирам липсата на инвестиции в отбора и невероятния брой поредни загуби на Анфийлд, то всичко това се е знаело и реално явно на никой не му дреме дали ще завършим в топ 4. Голям срам. И невероятна гавра с труда на всички. Ако това не е някаква крайна мярка за да изцоцат повече пари от УЕФА и реално просто един блъф не ми се мисли.

Link to comment
Сподели другаде

Брах му лайкатя, един ден човек да си вземе отпуска от футбола и какви страхотии стават...🤔 Аз съм за ... 5-та лига! А, на Big Boss да му строшат краката, ако се престраши да дойде в Ливърпул!

Link to comment
Сподели другаде

Ето защо създават Суперлигата, парите са колосални

https://gong.bg/football-sviat/shampionska-liga/multimedia/video/eto-zashto-syzdavat-superligata-parite-sa-kolosalni-633678

Quote

...всеки от отборите основатели на турнира ще получи еднократен бонус от 3,5 милиарда евро.

 

Link to comment
Сподели другаде

Заменянето на футбола с международен валутен фонд, монтирането на банкомат в сърцето му, слага край на всякакъв смисъл от неговото съществуване.

Как искат да направят нещо, което сигурно 1% от феновете ще приемат, не ми го побира ума.

Какво ще ги правят тия пари, след като ще загубят феновете.  Да си прави стадион някъде Хенри, да освобождава Анфийлд, да си взима футболистите и треньорите, които искат да участват в този геноцид, а феновете на Анфийлд да си основат нов клуб, който да си играе в аматьорските лиги.

20 милиарда, ако ще да вземат, за мен Ливърпул умира в мига, в който изиграе първата минута от тоя турнир.

Link to comment
Сподели другаде

А аз си мислех, че УЕФА са алчни и съсипват футбола. Ами, напълно подкрепям наказанията, които се споменават за участващите в този Франкенщайн- изваждане от всички видове местни надпревари, забрана на футболистите да играят на национално ниво. Което е другото отвратително нещо, защо тази идотска лига ще удари и по първенствата за национални отбори.

Най- просто казано, отвратен съм от всичко това. Една минута няма да погледам от тази простотия, да го духат всички участващи, независимо дали се казват Ливърпул, Реал или Ман Юнайтед. Дано ПСЖ спечели ШЛ, ако изобщо се доиграе. И дано поне Клоп покаже чест и се махне, ако всичко това стане реалност.

Без футбол няма да останем, има достатъчно интересни мачове и извън големите първенства.

Link to comment
Сподели другаде

Всичко е политика, колеги! Тия англичета откакто излязоха от ЕС е..ха м...ката на всичко и понеже в европейския парламент са слаби управляващи се възползват. Както и очаквах англичетата веднага се сдушиха с американците. Оттам ще дойдат много пари за тази лига, както и от Азия. Бет къщите в Азия нямат лимит на залог както знаем.

Лошо, много лошо е това за световния футбол, защото се създава прецедент. Какво пречи да се направи такава лига и за националните отбори в бъдеще. Алчността на англичаните е в основата. Колкото и да обичаме Ливърпул, ако влезнат в тази лига няма да имаме вече тази осанка на клуба досега. И как зачеркнаха германците и въобще цяла Европа. Какво ние не трябва ли да играем футбол. Няма ли останалата част от Европа принос за историята на футбола. Това е, разделението между все по-богати и все по-бедни става огромно вече.

Link to comment
Сподели другаде

И да ги изгонят отборите от лигите и какво, още по-добре за тях - ще си направят супер лигата първенство. Това даже може да е планирано да предизвика такава реакция. Интересно ми е защо толкова колеги тук са разочаровани от това. Това беше неизбежно да се случи, дето се казва няма смисъл да пикаеш срещу вятъра. 

Link to comment
Сподели другаде

Започна се - Изпратили са писмо на кенефа и фуфа, в което ги уведомяват че са подали искане до компентентните съдилища за издаване на постановление, което да ги предпази от наказанията, с които ги заплашват. 

 

Link to comment
Сподели другаде

Just now, oZZy said:

И да ги изгонят отборите от лигите и какво, още по-добре за тях - ще си направят супер лигата първенство. Това даже може да е планирано да предизвика такава реакция. Интересно ми е защо толкова колеги тук са разочаровани от това. Това беше неизбежно да се случи, дето се казва няма смисъл да пикаеш срещу вятъра. 

A кои ще са тия играчи, които да играят за тези клубове, при положение че ще ги изключат от възможността да играят за националните си отбори?

И ако е неизбежно, по този начин ли трябва да се направи. Без обсъждане изобщо с феновете, с допитване до тяхното мнение, без оценка как това ще повлияе на останалите клубове и на националните им лиги. Заради 20 клуба да се разбие цялата футболна система. Все едно са само те на тая земя.

Пък и формата така го направили, да не могат да изпадат и да не се борят за класиране в лигата. Хахахаха, наглеци.

 

Link to comment
Сподели другаде

Коментар на "Spirit of Shankly", който казва абсолютно всичко:

Quote

Embarrassing - as fan representatives we are appalled & completely oppose this decision to set up a Super League. FSG have ignored fans in their relentless & greedy pursuit of money. Football is ours not theirs. Our football club is ours not theirs. We will respond fully to this statement in due course.

 

Link to comment
Сподели другаде

3 minutes ago, AllorNothing said:

A кои ще са тия играчи, които да играят за тези клубове, при положение че ще ги изключат от възможността да играят за националните си отбори?

И ако е неизбежно, по този начин ли трябва да се направи. Без обсъждане изобщо с феновете, с допитване до тяхното мнение, без оценка как това ще повлияе на останалите клубове и на националните им лиги. Заради 20 клуба да се разбие цялата футболна система. Все едно са само те на тая земя.

Пък и формата така го направили, да не могат да изпадат и да не се борят за класиране в лигата. Хахахаха, наглеци.

 

Няма да ставам на Супер лигата адвокат, но две неща ще коментирам. Как се загрижиха колегите за бъдещето на играчите в националните отбори и защо феновете никой не ги питал. По първото тук през годините изчетох доста коментари за безмислието на националните отбори, как по добре нашите играчи да пропускали този или онзи мач, лагер и дори турнир. По втория проблем си мисля, че феновете никога за нищо не са ги питали, защо сега точно да започнат? Откриват се и се трансформират турнири в последните 30 години и никой не е питал феновете. Освен това да питаш може някой който участва в процеса като фенове собственици в Барселона, Реал, Байерн и т.н. В клуб като Ливърпул има акционери и собственици които са питани и са дали положителен отговор вероятно...

Link to comment
Сподели другаде

15 minutes ago, AllorNothing said:

A кои ще са тия играчи, които да играят за тези клубове, при положение че ще ги изключат от възможността да играят за националните си отбори?

И ако е неизбежно, по този начин ли трябва да се направи. Без обсъждане изобщо с феновете, с допитване до тяхното мнение, без оценка как това ще повлияе на останалите клубове и на националните им лиги. Заради 20 клуба да се разбие цялата футболна система. Все едно са само те на тая земя.

Пък и формата така го направили, да не могат да изпадат и да не се борят за класиране в лигата. Хахахаха, наглеци.

 

Всички играчи ще искат да играят там. Кой баскетболист не иска да играе в НБА? За правилната сума УЕФА и ФИФА ще им позволи да участват на европейско и световно.

 

Какво обсъждане с феновете. За това се работи от много години. Всякакви анализи на пазара, на разпоредбите и т.н са направени. Даже и с УЕФА и ФИФА са се разбрали, просто сега играят цирка.

 

Няма да се разбият националните лиги. Така по-малки отбори ще имат шанс да станат шампиони на страната си, а и самите първенства ще са по-интересни като ги няма отборите хегемони. 

 

За това, че ще стане бях писал още преди 5-6 години тук, даже преди 1-2 години като имаше слухове обсъждахме, кои отбори ще е интересно да влязат в тази лига. Тогава интересно нямаше много дискусии, явно на никой не му се е вярвало. Тогава писах, че тези отбори могат да си играят в националните купи  и така пак да си играят в страните. Аз също не съм доволен от подмолния начин по който се случва и че ще има такива отбори като Тотнъм и Сити, ама явно през годините тези отбори са генерирали голяма фенска маса и заслужават да са в тая лига. Няма да съм доволен и ако това е повлияло на разочароващото представяне на отбора през този сезон, както и за тайминга на обявяването на това нещо, ама такива са нещата. Немците и ПСЖ със сигурност ще се включат. Просто още разсъждават, особено немците - там трудно се вземат решения.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...