Jump to content

Европейска Суперлига


Препоръчан пост

Всичко е бизнес, одавна вече. Няма я тръпката, радостта, желанието. 

Всеку гледа в парата. Не можем да ги виним. 

За американците $ е бог. 

Така е и в Европа одавна. 

Всички си лаят, ама богатите винаги постигат своето. 

Дреме им за норич, нюкасъл или дженоа примерно. 

Link to comment
Сподели другаде

Като гледате колко положително е мнението на бивши играчи, болшинство от фенове, легенди на футбола, според вас тази реформа има ли нещо общо с каквато ѝ да е предишна през годините.

Който иска да гледа подобно нещо, да си го гледа. И да няма проблем с принципите

Много, много хора  съм сигурен, че няма да го направят и ще се на бунт срещу това. Както вече се случва. Организираните фенове на Ливърпул в Англия вече изразиха позиция, че ще се противопоставят по всякакъв начин на тази идея.

Link to comment
Сподели другаде

Браво на Байерн и ПСЖ, мъжка постъпка от тези отбори, отказали са да са част от това извращение дори и това да значи да не са вече гранд за първите. За другите отбори се моля за строги мерки от националните ФА без значение дали е Ливърпул с тези собственици. 

Хубаво, че аз поне гледам подобието на футбол на България и няма чак толкова да ме удари, ама вие момчета ще трябва да се пренасочвате :sarcastic: 

 

Link to comment
Сподели другаде

2 minutes ago, AllorNothing said:

Много, много хора между съм сигурен, че няма да го направят и ще се на бунт срещу това.

Точно така, ще си играят на празни стадиони и това нещо няма да издържи и един сезон. 

Link to comment
Сподели другаде

3 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

Браво на Байерн и ПСЖ, мъжка постъпка от тези отбори, отказали са да са част от това извращение дори и това да значи да не са вече гранд за първите. За другите отбори се моля за строги мерки от националните ФА без значение дали е Ливърпул с тези собственици. 

Очаква се да обявят още 3 отбора основатели. Най-вероятните предположения са ПСЖ, Байерн и Борусия Д.

Link to comment
Сподели другаде

2 minutes ago, Stojkica said:

Очаква се да обявят още 3 отбора основатели. Най-вероятните предположения са ПСЖ, Байерн и Борусия Д.

Засега са отказали.

Немските отбори няма и да се съгласят. По този начин президентите им само ще се застрелят в крака, тъй като после феновете ще им турят едно вето и само дето са се изложили.

Честно казано, Реал и Барса също не знам как ще се включат, след като и там феновете имат решаващата дума. 

Link to comment
Сподели другаде

И кво 15 отбора ли ще вкарат тези глупаци? Един да почива всяка седмица. 

От тази помия до крачката  Бай Хенри като писне от града Ливърпул,  да реши да премести отбора, опа, прощавайте, имах предвид бранда Ливърпул в някой град из топлите страни с по-голям стадион е минимална. Щом и сега не се питат фенове.

Аз очаквам да се създаде скоро фенски отбор и да си цъка из долните дивизии като онези от Манго.

Link to comment
Сподели другаде

2 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

Браво на Байерн и ПСЖ, мъжка постъпка от тези отбори, отказали са да са част от това извращение дори и това да значи да не са вече гранд за първите. За другите отбори се моля за строги мерки от националните ФА без значение дали е Ливърпул с тези собственици. 

Хубаво, че аз поне гледам подобието на футбол на България и няма чак толкова да ме удари, ама вие момчета ще трябва да се пренасочвате :sarcastic: 

 

ПСЖ очаквано пасуват за момента, щото имат ръководни фактори в самата УЕФА. 

Точно те едва ли да бягат от такъв формат.

Немските отбори вече будят уважение.

Link to comment
Сподели другаде

21 minutes ago, oZZy said:

Всички играчи ще искат да играят там. Кой баскетболист не иска да играе в НБА? За правилната сума УЕФА и ФИФА ще им позволи да участват на европейско и световно.

Какво обсъждане с феновете. За това се работи от много години.

ФСГ ако искат да участват в тази супер лига, да продават клуба, да си купят или основат отбор и да участват с него. Почти всичките отбори, които са там са там заради феновете си. Като са толкова ербап ФСГ, купуват Плимут или пък МК Донс, и без това са нов отбор. Създават и му развиват фенска маса и да си играят в суперлигата.

Много е лесно наготово да използваш това, което е градено с деситилетия срещу волята на тези, които са го изградили.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен фенове ще има, просто ще е още по-зле от към атмосфера. Представям си Анфийлд с 50к индийци, китайци, пакистанци и като цяло туристи от различни страни. Просто няма да са 30% както са досега, а ще са 90%. Винаги ще се намери кой да иде на мач на някой от тия тумори и с огромно съжаление слагам и Ливърпул в числото на туморите. 

Link to comment
Сподели другаде

Че ще има, ще има, но местните фенове ще бойкотират по всякакъв начин, сигурен съм.

Аз мисля, че Клоп няма да се съгласи на подобно нещо и ще си тръгне след края на сезона.

Само раздор създадоха с това си решение тия безочливци. Малко са им парите, нищо че са най-богатите клубове в света.

Ливърпул не е банкомат, сори. И съм сигурен че няма да бъдат оставени така нещата.

Link to comment
Сподели другаде

Много крайни изказвания има което е разбираемо обаче аз ще продължа да гледам и подкрепям отбора докато е Ливърпул. Ако му сменят името, преместят в друг град или нещо подобно ще спра, но за сега не виждам причина за такова нещо. Появата на ШЛ и последвалите реформи също бяха посрещнати на нож и имаше много апокалиптични прогнози за края на футбола, но всеки се вълнува от представянето на любимия си клуб в турнира. Сега трябва да се види какво ще се случи напрактика и после да се дават оценки. За мен подобен проект не е края на света и на играта. Нормална еволюция на спорта. След някое друго десетилетие ще има други реформи и много хора ще се оплакват от края на Супер лигата, например...

Link to comment
Сподели другаде

Може ли да ми обясниш как ще се спазва финансовия феърплей като си играят едни и същи отбори всяка година, около които ще бъдат съсредоточени 80% от ресурсите. Така ли борим богатите? Това ли е процеса на промяната?

Link to comment
Сподели другаде

И нас като фенове, какво ни топли, че бай Хенри ще прибира мноого повече пари в джоба. Пак казвам това ще доведе просто до обезценяване на трансферите и на парите, които получават футболистите и вече надутият балон за тях ще стане още по-голям. Междувременно всякакви артикули от 100 паунда ще се качат на 200, щото имало много разходи. Сезонните билети ще се вдигнат, защото гледаш само грандове.

Ливърпул този сезон се дъни срещу почти всеки отбор от изпадащите и емоцията и ядът от това, което си е естествена част от играта, скоро няма да я има. А чувството на разочарование след лош мач е също толкова силно, колкото и това на победа над много труден съперник, защото без едното няма да я има и силата на другото.

Ще си цъкаме 15 пъти с Реал и Парса и вече никой няма да го ебе за миналия мач с тях, защото ще се повтаря през 2-3 месеца. Ама няма цял сезон да си срещал трудности, да си се класирал на ръба от групите на ШЛ в последния момент с Олимпиакос или Спартак Москва, за да ги срещнеш.

Link to comment
Сподели другаде

Нали пише 15 отбора бащици на новия формат + 5 квалификанти?

Значи участниците в новата супер лигНя ще бъдат може би наказвани и спирани от местните първенства и националните отбори. Ама, ако част от отборите в новата супер лигНя ще играят квалификации, за да влезнат, тях ще ги спират ли? Или ще ги спират само като се класират, па после ще си ги пускат обратно? Или ще се разпадат веднага щом изпаднат от суперменската лига? Така ще може да се ползват за мулета за играчи, свежи и ненаказани, ако се пръкнат при бедняците/въшкарите - да стигнат при паралиите 🤑

Странно, знаейки какви ще са реакциите, тия супер отбори са се включили в играта. При толкова много пари, нема как да е случайно. 

Link to comment
Сподели другаде

1 minute ago, TheSpionKopLFC said:

Може ли да ми обясниш как ще се спазва финансовия феърплей като си играят едни и същи отбори всяка година, около които ще бъдат съсредоточени 80% от ресурсите. Така ли борим богатите? Това ли е процеса на промяната?

В организации, подобни на тази зад океана много добре се справят с налагането на финансов феърплей. Дали с таван на заплати, дали с нещо друго... успяват. Не виждам друг начин за промяна ако не се намали/ликвидира влиянието на паразитите фифа уефа. 

Link to comment
Сподели другаде

За съжаление Европа и Америка са в упадък и никой не ни бръсне какво мислим ние.

Важно е какво мислят китайци, индийци, африканци и т.н. Те могат да си гледат мач Ливърпул - Реал Мадрид всеки ден и пак няма да им омръзне.

Link to comment
Сподели другаде

Много жалко, че и дори тук има мнения в подкрепа на това безумие. Това е само първата крачка. Като след това следващата стъпка е Ливърпул да бъде преименуван и преместен в Доха, Атлетико ще се озове в Тайланд и тн. Тогава ще питам защитниците дали още няма да виждат нищо лошо в това... 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...