Jump to content

Европейска Суперлига


Препоръчан пост

Добре Ливърпул или Сити като спечелят първенството какво дават го на втория или третия ли? Защото имат гарантирано място в тази лига ли? Тогава и 15-ти да е Ливърпул все тая.

Link to comment
Сподели другаде

Само в допълнение, нека припомни само последните решения на тези, които ги защитавате - Купата на Нациите, Световно в Катар, Африканското европейско, обмисляне на още промени в ШЛ, създаване на трети клубен турнир,  реакцията им след корона вируса и календара този сезон и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Just now, zigfridson said:

Добре Ливърпул или Сити като спечелят първенството какво дават го на втория или третия ли? Защото имат гарантирано място в тази лига ли? Тогава и 15-ти да е Ливърпул все тая.

Ем да, то в това е цялата пошлост на тази лига.

Футболната пирамида е нещото, което е дало тласък за развитие на футбола - от големия в мегаполис, до най-малкото затънтено село. Ако си зле - да те е страх да не изпаднеш. Ако си добре - да се бориш за купа. Ако си среден - да се бориш за Европа.

Сега Крьонке, понеже тъп и не може да създаде екип в Арсенал, и е всяка година на 10-то място, се дразни, че отбори с половината му бюджет са преди него, иска по административен път да ги изгони от там, където се раздава голямото парче с баница.

 

Ей тва видео много хубаво поставя футбола в перспектива - цялата му култура; защо е такъв; защо трябва да остане такъв.

 

Link to comment
Сподели другаде

2 minutes ago, Toshko_Afrikanski said:

Само в допълнение, нека припомни само последните решения на тези, които ги защитавате - Купата на Нациите, Световно в Катар, Африканското европейско, обмисляне на още промени в ШЛ, създаване на трети клубен турнир,  реакцията им след короната вируса и календара този сезон и т.н.

Е ся. Дай щото ФуФА са алчници и направиха Световното в Катар да извиним алчността на бай Хенри и педалите Глейзър

Link to comment
Сподели другаде

Никой не защитава УЕФА и ФА, просто те идват единствените възможни защитници в момента заедно с феновете на самите отбори срещу това петима американци да ЕПМ на традиции от век и половина.  Вероятно другите продажници от УЕФА за някой долар ще клекнат също и ще позволят този формат.

Link to comment
Сподели другаде

9 hours ago, Pavkata said:

Интересно, но това не го намирам публикувано в страницата им във Фейсбук? Дали защото аз съм зле с търсенето или защото ги е страх, че ще ги насерат в коментарите?

Link to comment
Сподели другаде

2 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

Никой не защитава УЕФА и ФА

Напротив, точно бездействието е защитаване и това не е към теб, защото съм убеден, че и ти си на моя страна. Но когато толкова години на малцина фенове, защото на фона на целия свят са малцина, никой не обръщаше внимание, се е чисто защитаване. Ако те имаха масовост, сега нещата щяха да са различни.

Link to comment
Сподели другаде

Еми ако се гледа по купи кой колко е спечелил ем излиза че отбори като Тотнъм и Арсенал, та даже и Милан който отдавна не е печелил нищо, ще се възползват от тази лига. 

Ще ми отиде мечтата да посетя мач на Ливърпул на Анфийлд!

Link to comment
Сподели другаде

Никоя от простотиите, които са направили тези 2 федерации не може да се доближи до готвеното от "големите" отбори. И не разбирам какъв е проблемът с Купата на африканските нации, да не си я провеждат, защото някой в Европа е недоволен ли?

Link to comment
Сподели другаде

1 minute ago, Kimi said:

И не разбирам какъв е проблемът с Купата на африканските нации, да не си я провеждат, защото някой в Европа е недоволен ли?

Това са едни от най-хубавите турнири - тези с националните отбори, но когато няма диалог между всички тези федерации, когато парите стоят на преден план и когато от всичко най-много страдат футболистите, което рефлектира на качеството и феновете, няма как да не е проблем. Неща между другото, които Клоп дъвче от години, за които многократно е обвинявал журналистите и то директно, че не обръщат внимание, но и неща,  за които никой не иска да чуе.

Link to comment
Сподели другаде

Гари Невил е с много точно мнение за случващото се и недоучява как може точно Ливърпул и Манго да подкрепят подобно нещо, ама във фейсбук го слушах и не мога да го постна.

Link to comment
Сподели другаде

14 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

Гари Невил е с много точно мнение за случващото се и недоучява как може точно Ливърпул и Манго да подкрепят подобно нещо, ама във фейсбук го слушах и не мога да го постна.

 

https://youtu.be/GP05EDm9EB8

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Atl.Madrid said:

Много жалко, че и дори тук има мнения в подкрепа на това безумие. Това е само първата крачка. Като след това следващата стъпка е Ливърпул да бъде преименуван и преместен в Доха, Атлетико ще се озове в Тайланд и тн. Тогава ще питам защитниците дали още няма да виждат нищо лошо в това... 

Аз вече казах, че не виждам драма в проекта. Може и да си прав и да погребе футбола, но не съм убеден в това. А относно Ливърпул в Доха или на майната си, е с това вече няма как да съм съгласен. Като фен на Атлети ми кажи след новия стадион по малко ли обичаш клуба? Защото и това си е радикална промяна за мен...

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, AllYouNeedIsKlopp said:

❗️| The biggest drivers for the Super League proposals are according to multiple sources: Real Madrid, Manchester United, Liverpool and Arsenal. @TheAthleticUK via @AnfieldWatch.

И без да го пишат , то е ясно . Хенри  и Глейзърите със сигурност са най-големите  инициатори. Срам за Ливърпул

Link to comment
Сподели другаде

Just now, oZZy said:

Тук изби голямо лицемерие в мненията. Чудно ми е кой от вас ще спре да гледа Ливърпул? Казвайте за да си сложа никовете в подписа да проверим след време дали наистина ще стане така. Феновете щели да вдигат революция и да се бунтуват, нов отбор да правят, може... ама само тия в град Ливърпул. Всички останали ще си гледат стария отбор в новата лига. 

 

Да видим друго, щели сме да играем често с Барса и Реал, и това е лошо, щяло да ни писне, по-интересно е вместо с тях да играем често с Бърнли? 😃  Всъщност се радваме като сме в ШЛ и стигнем до мач с тях, ама сега защото е вече сигурно - изведнъж стана лошо? Че те тия отбори като Байерн дето си играят редовно в ШЛ и стигат напред в турнира си играят и редовно с Барса и Реал. Това, че ние сме нередовни и през 5 години правим пробив до след четвъртфинал си е наш проблем. Всъщност не си спомням някой тук да е бил недоволен, че Ливърпул като 4ти в първенството играе в Шампионска Лига, че даже и 2 купи взе без да е Шампион. Сега знам че е "романтично" да си по-слаб, да биеш големите отбори, да "правиш пробиви" в ШЛ, ама....това не трябва да важи за нас. Ние не сме бедни, и не трябва да сме слаби, и мачове с Реал и Барса трябва да са нормалност. Ако не бяхме в тая Суперлига сега щяхте да ревете как може там да са Тотнъм и Сити, а ние не.... щяхте ли да се чувствате като аутсайдери или щяхте да се радвате, че ще ставаме Шампиони на Англия в конкуренцията на Евертън?

 

За парите,"богатите щели да станат по-богати😃 ....че те и сега са си богати...... Просто не искат да живеят с прошляците. Искат да живеят в скъпия квартал само от богаташи както е в Америка, а не в социалния смесен квартал както е в Германия. Това е.

 

Като цяло за лигата и футбола: @behemoth е отговорил над мен - ще си направят отборите собствен финансов феърплей подобен на американските. Тука има фенове на НБА, които знаят как работи това. Тия отбори искат да имат конкурентна и гледаема лига за да печелят пари. Няма да има вече такива трансфери от рода на Неймар от Барса в ПСЖ, няма да може един отбор да изкупува всеки читав футболист на другия отбор както при нас се случваше с години. И какво му е лошото на това? Отделно след като тия отбори генерират повече пари ще могат да бъдат и "издоявани" от останалите отбори. Ако някой отбор от тази лига иска да вземе играч на Лестър ще му искат мега пари. Лестър надали ще има нещо против. Отделно за феновете на обикновените отбори ще станат по-евтини билетите като ги няма грандовете в същото първенство, ще имат по-голям шанс за трофей и т.н., всички печелят.

 

 

Ама кои богати бре? Джон дубъл в Хенри да не би да отъждествява Ливърпул? Или Глейзърите Юнайтед, та да взимат такива радикални решения.

Днеска ги има, утре ги няма, феновете са тези които практически дават същност на един футболен клуб. Колко от тези фенове са настоявали за подобно нещо, да са си само богатите, другите ги ебем. Нищожен % със сигурност.

Организираинте фенове в Англия на всички отбори твърдо се обединиха против това нещо. Абсолютно всички коментари са в духа на тези тук. Сигурно не е случайно.

Да не говорим за абсолютният цинизъм по време на икономическа криза дето сума сектори или са умрели вече или са на ръба на оцеляването, ти да правиш това нещо и да казваш как ще вземеш ей така 3,5 милиарда. Хахахаххаха

Флорентино, Хенри, чукотката, евреите и там другите да си правят клубове, да си привличат кои играчи искат и да оставят ИНСТИТУЦИИ каквито са клубовете, които водят. Да си купят Меси, Салах, там който искат, но да не използват нещо градено над век за своя изгода.

Link to comment
Сподели другаде

8 minutes ago, oZZy said:

Тук изби голямо лицемерие в мненията. Чудно ми е кой от вас ще спре да гледа Ливърпул? Казвайте за да си сложа никовете в подписа да проверим след време дали наистина ще стане така. Феновете щели да вдигат революция и да се бунтуват, нов отбор да правят, може... ама само тия в град Ливърпул. Всички останали ще си гледат стария отбор в новата лига. 

Аз със сигурност няма да го следя толкова често и вълнението няма да е същото, където искаш ме записвай. Сигурно ще гледам някои по-интересни мачове от този франкенщайн, но не и всички.

За това, че богатите стават по-богати и сега си прав, но в същото време отбори като Уест Хям, Евертън с новите стадиони, Лестър, а Нюкасъл също са с голям потенциал почнаха да се наместват в местата на уж гарантирания топ 6. И такива като Арсенал не могат да се вредят, а други като Хенри и тея на Манго се притесняват да не изпуснат баницата. А средните стават по-богати, защото ВЛ въпреки всичките пари равностойно раздава сумите за правата, за разлика от това как става в Испания. И американските скръндзи се притесняват да не ги изместят от лъвския пай.

ШЛ, колкото и е смешна с толкова отбори, поне в нея се влиза чрез спортно участие и майсторство, ане гарантирано, защото си бил някакъв някога.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...