Jump to content

Европейска Суперлига


Препоръчан пост

34 minutes ago, oZZy said:

Говоря за изцяло напускане на първенството от топ отборите - нещо което ще се случи така или иначе. Тоест шампион на Англия ще става Еверън, Уест Хям или Лестър примерно тая година, феновете им ще са супер доволни, билетите няма да са толкова скъпи, ще могат да се класират за ШЛ и всичко ще им е точно. Как точно на тия отбори ще им се развали кефа? Пак в ШЛ ще се влиза със спортно майсторство...аз така и досега в мненията не прочетох една истинска негативна причина срещу подобно отделяне на отборите. Сигурен съм, че и една време срещу ШЛ ако е имало форуми е щяло да има онлайн протест срещу промяната както сега, ама керванът си върви....

Тоест след 100 години Лестър (да речем) ще има най-много титли на Англия и на никой няма да му пука за успехите на Ливърпул в първенството и Шампионска лига. За нашия клуб ще се гледа единствено колко Суперлиги е спечелил. Цялото наследство на всеки представлявал Ливърпул и борил се да бъде шампион на Англия и Европа отива в коша. Истанбул от 2005 също е в контейнера, на кого му дреме за някакъв финал на забравен турнир? Ливърпул е различен клуб, защото винаги е почитал традициите си. Това, което ще стане за него при такъв развой е да прилича на Ман Сити и Арсенал - никаква идентичност. А и тогава (за късмет няма да сме живи) Шейх Масур Хуйбар може да си купи Лийдс, да направи Мегалига и Суперлигата да тръгне по пътя на Шампионската...

Link to comment
Сподели другаде

Защо не го погледнете от тази страна- по начало всички клубове мислят само за себе си и гледат собствените си интереси и всеки един клуб си е абсолютен егоист- не им пука за никой друг и за нищо друго. Сегашните формати и договори с рекламодатели и ТВ приходи за всички вътрешни и външни шампионати са такива кавито са точно благодарение на 3-4 отбора от всяка страна. Благодарение на техните успехи, притегателна сила, известност, блясък, печалби и капитализации, се облагодателстват други по-странични участници като УЕФА, ФИФА и средняшки отбори от вътрешния шампионат. Благодарение на тези отбори са договорени такива печалби и приходи и тези отбори биват изстиквани и използвани на максимум от разни хора и организации, които са външни за клубовете и нямат общо с тях. 

Отбори, които сега плачат, че ще им секнат големите пари от договори и ще им отнемат някакви права, са добили тия облаги, точно защото имат късмета да са около големите играчи. Дали ако ги нямаше въпросните 3 клуба в Англия, щеше да има такива договори и всеки да лапа по 100 млн, само защото се е изкачил във ВЛ. Най-вероятно щяха да са още някакви средновековни дърводелски английски ботушари, чиито диети се състоят от бира, чипс, пържени картофи и кюфтета с домате сос, а нивото на лигата щеше да е нещо като в Шотландия. 

Просто сега е дошъл момента всички тези клубове, които в крайна сметка са били използвани, да вземат нещата в свои ръце и не някой друг да им определя печалбите, при положение, че всичко това е в резултат на тях, а те сами да са си господари.

Link to comment
Сподели другаде

 

"Джей Пи Морган Чейс" осигурява част от първоначалното финансиране в размер на 5 милиарда долара. Всеки от 12-те членове-основатели ще получи дял от най-малко 3,5 милиарда евро под формата на първоначални субсидии за инфраструктура.

"JPMorgan Chase & Co" една от най-важните и влиятелни банки в световен мащаб. Приходите и са над 30 милиарда долара годишно. Банката участва в редица скандални деяния, сред които нарушение на правилата за контрол на кубинските активи, иранските санкции и санкциите за оръжия за масово унищожение.

През миналата година тя бе осъдена заради манипулиране фючърсите на благородни метали и пазарите на държавни облигации за период от осем години. сумата, която трябва да плати, е 920 милиона долара. Банката е първата, която създаде собствена криптовалута и я използва за плащания между своите бизнесклиенти.

Link to comment
Сподели другаде

Съжалявам, но не може след това :

 

Да следва случващото се сега.

Искам само да кажа, че за мен беше ЧЕСТ и привилегия да съм част от всичко това.

Желая всичко най-добро за случаващото се в бъдеще.

Link to comment
Сподели другаде

след 100 години, след 50 години...

И точно англичаните колко години бойкотираха световни първенства та сега ФА подскачат като примадони. Колко псувни ФА е отнел, заради спорни решения. 

В момента футбола се управлява от дебели чичковци, бивши футболисти и всички искат дебели комисиони. Не виждам лошо футбола да се върне в ръцете на футболните отбори. Такава стъпка могат да си позволят най-богатите, но постепенно и останалите отбори трябва да разберат, че ФИФА/УЕФА трябва да будат или спрени или поне събудени. 

Link to comment
Сподели другаде

2 minutes ago, Enigma_m7 said:

част от първоначалното финансиране в размер на 5 милиарда долара.

 

Ще има още.

най-малко 3,5 милиарда евро под формата на първоначални субсидии за инфраструктура. 3.5 милирда осъзнавате ли колко пари са? Това са 5 нови стадиона

Link to comment
Сподели другаде

Е много са, да. Този целия филм не се прави за малко пари. Просто казвам, че тези 5млрд са част от първоначалното финансиране т.е ще има още части 😄 и в крайна сметка се очаква всеки един от тези 12 отбора да получат по около 3.5млрд първоначални субсидии за инфраструктура т.е еднократни за това, че го почват цялото нещо. Вече отделно турнира ще предоставя там тези 300-400млн за участие, други за класирания и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Макар и от силно недостоверен източник, първи хълцания по темата.

https://www.novsport.com/news3200778_1078.html

Quote

Ювентус не може да гарантира, че планираният турнир ще бъде стартиран, както е планиран

 

Link to comment
Сподели другаде

31 minutes ago, Svet said:

Тоест след 100 години Лестър (да речем) ще има най-много титли на Англия и на никой няма да му пука за успехите на Ливърпул в първенството и Шампионска лига. За нашия клуб ще се гледа единствено колко Суперлиги е спечелил. Цялото наследство на всеки представлявал Ливърпул и борил се да бъде шампион на Англия и Европа отива в коша. Истанбул от 2005 също е в контейнера, на кого му дреме за някакъв финал на забравен турнир? Ливърпул е различен клуб, защото винаги е почитал традициите си. Това, което ще стане за него при такъв развой е да прилича на Ман Сити и Арсенал - никаква идентичност. А и тогава (за късмет няма да сме живи) Шейх Масур Хуйбар може да си купи Лийдс, да направи Мегалига и Суперлигата да тръгне по пътя на Шампионската...

Е то турнирите не може да се вечни и да не се променят никога. А иначе на кой му дреме за Ливърпул и успехите в Купата на Европейските Шампиони (КЕШ)? Където отидоха тия 4ри купи. Те умряха ли когато се създаде ШЛ, турнир който е създаден поради абсолютно същата причина както тази суперлига сега?

 

Link to comment
Сподели другаде

9 minutes ago, oZZy said:

Е то турнирите не може да се вечни и да не се променят никога. А иначе на кой му дреме за Ливърпул и успехите в Купата на Европейските Шампиони (КЕШ)? Където отидоха тия 4ри купи. Те умряха ли когато се създаде ШЛ, турнир който е създаден поради абсолютно същата причина както тази суперлига сега?

Да де, Шампионската лига наследи КЕШ. Трофеи, финали, всичко се запази като част от нейната история. Освен това за нея трябва да се класираш, без значение дали имаш най-много трофеи или си най-богат. В Суперлигата участваш, защото си някой. Донякъде съм съгласен с това, което казваш, но тези клубове да напуснат първенствата си и това да им е "домашния турнир" ми идва в повече. То направо да ни бяха казали миналата година и да не я чакаме тая титла...

Link to comment
Сподели другаде

Уж 5 милиарда пък всеки щял да получи 3.5 милиарда...нещо не излизат сметките май от бързане- тва с 3.5 милиарда просто не е вярно.
Боби Борисов каза, че всеки клуб ще получи по 400 милиона долара.

You'll Never Walk Alone!


Link to comment
Сподели другаде

Тези 300-400млн, за които се спекулира са за участие, не са тези 3.5млрд еднократно спонсориране за учредителите на турнира, като тази сума също не е потвърдена никъде все още.

Link to comment
Сподели другаде

4 minutes ago, kukuchev711 said:

Юрген Клоп, мениджър на Ливърпул: "Бях ли уведомен за това решение? Не. Това се отнася само до едно нещо - алчност. Не ми пука. Считам, че феновете са ми работодатели. Всеки ден работя за тях. Нека съм ясен, аз съм СРЕЩУ тази Супер лига. Поисках среща с Джон лице в лице. Това мога да кажа за моето бъдеще в момента."

Евала! До колкото обаче може да вярваме на тези думи. Източник? Пред коя медия ги е казал?

Link to comment
Сподели другаде

5 minutes ago, kukuchev711 said:

Юрген Клоп, мениджър на Ливърпул: "Бях ли уведомен за това решение? Не. Това се отнася само до едно нещо - алчност. Не ми пука. Считам, че феновете са ми работодатели. Всеки ден работя за тях. Нека съм ясен, аз съм СРЕЩУ тази Супер лига. Поисках среща с Джон лице в лице. Това мога да кажа за моето бъдеще в момента."

Фейк е на 99%.

Link to comment
Сподели другаде

7 minutes ago, kukuchev711 said:

Юрген Клоп, мениджър на Ливърпул: "Бях ли уведомен за това решение? Не. Това се отнася само до едно нещо - алчност. Не ми пука. Считам, че феновете са ми работодатели. Всеки ден работя за тях. Нека съм ясен, аз съм СРЕЩУ тази Супер лига. Поисках среща с Джон лице в лице. Това мога да кажа за моето бъдеще в момента."

Къде го е казал това?

Link to comment
Сподели другаде

15 minutes ago, kukuchev711 said:

Юрген Клоп, мениджър на Ливърпул: "Бях ли уведомен за това решение? Не. Това се отнася само до едно нещо - алчност. Не ми пука. Считам, че феновете са ми работодатели. Всеки ден работя за тях. Нека съм ясен, аз съм СРЕЩУ тази Супер лига. Поисках среща с Джон лице в лице. Това мога да кажа за моето бъдеще в момента."

Това е фейк. Ако пък не е Клоп от феновете ли си получава заплатата? Бай Хенри му е работодател тчк!

Link to comment
Сподели другаде

още преди три месеца


29.01.2021
"Искам да припомня, че Реал е единственият клуб, основал ФИФА през 1904 г., заедно с  няколко национални федерации. Също така, 50 години по-късно, вестник "Екип" и Реал  Мадрид предизвикаха създаването на Европейската купа. Това беше революционен момент,  необходим за футбола и особено за европейските първенства. Това промени историята на футбола".

"Сега този модел се нуждае от нов импулс. Футболът трябва да направи стъпка напред в тези нови времена. И Реал Мадрид ще бъде там, както винаги е бил в своята история. Всички осъзнават, че моментната състезателна среда трябва да бъде реформирана възможно  най-скоро. Наш дълг е да се адаптираме към новата реалност."

Думите "Европейска Суперлига" не бяха споменати, но всеки разбра за какво става въпрос.

"Бихме искали да видим подобряване на формата на турнира, независимо дали се нарича Шампионска лига или Суперлига, за да не се налага да чакаме с години, преди отново да гостуваме на "Анфийлд".

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...