Jump to content

Европейска Суперлига


Препоръчан пост

Според мен това е истерия сега, твърде много лъжливи туитове се появиха- и за Глейзър, и за Леви, сега и ФСГ. Докато не потвърди достоверен източник, не вярвам. 

Quote

UEFA president Ceferin: “I am delighted to welcome Manchester City back to the European football family. They have shown great intelligence. City are a real asset for the game and I am delighted to be working with them for a better future

За жалост, другите утайки веднага налапаха подадени богаташки и всички ще се правят, че нищо не се е случило. А това не е редно, ако едни балкански отбори бяха решили да си правят балканска лига, сега щяха да са наказани за поне 5 години от всички турнири на УЕФА и с всякакви тежки парични санкции.

Link to comment
Сподели другаде

Аз съм горд с момчетата. За разлика от ФСГ, които последните 2 дни ги хвърлиха на кучетата и не обелиха и дума, сега всички до един в отбора застанаха зад феновете и мъжката си показаха отношението.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, AllorNothing said:

Мислят си  че могат да се ебават с над вековна институция като Ливърпул. Ние сме Ливърпул, не те. Дано са го разбрали това. За жалост на наш гръб.

 И точно в какво се изразява "ебаването", че нещо не ми е ясно?Щяха да закриват клуба и да се местим в Азия ли, "Анфийлд" ли щяхме да продаваме или да почваме да играем със сини фланелки?

Много крайни мнения се чуха и написаха, включително и тук.Предложили 12 клуба някаква идея за някакъв турнир и вече се почна срам за футбола, позор за футбола, края на футбола и други такива, без реално да се посочва в какво се изразява тоя срам и позор.Все едно щяха да закриват футбола като игра.И малко в повече ми дойдоха изявленията на Чеферин, с които громеше алчността на клубовете.Или пък тия дето се изказваха, че никой не бил питал феновете и играчите.Все едно УЕФА за турнирите и реформите дето си ги измисля пуска анкети и референдуми.Щото те обичат да се вслушват в гласа на феновете.

Нищо кой знае какво не се случи и не предстоеше да се случи.

Link to comment
Сподели другаде

Колко надъхани и възторжени обяснения имаше от няколко души тук, какво велико хрумване на великия флорентино, великия перес на великия ревал смърдит, че тая велика супер-дупер лига е най-якото, дето ни се е случвало, пък като сгънаха чадърите и се започна: ... е, че ко толкоз станало. То нищо нямало и да стане...😆

Обаче нашите големи гниди... челси, шити и манго се оттеглиха, официално го разтръбиха, наште алчни мърши мълчат като пръднали в рейса...

Link to comment
Сподели другаде

BreakingEnglish clubs all out

ec73c1ae-13a6-4f20-8c1a-9e2f31967a38.jpg

Simon Stone

BBC Sport

The remaining four English teams have decided to pull out of the Super League.

BBC Sport understands a formal announcement will be made this evening.

The moves comes at the end of a seismic day, which had already seen Manchester City pull out, with Chelsea due to follow suit.

Link to comment
Сподели другаде

Разгеле - https://www.liverpoolfc.com/news/first-team/431956-liverpool-football-club-statement-20-april-2021

Сега пък искали 6-те да се връщат и в асоциацията на европейските клубове, която напуснаха само преди 2 дни. Да видим сега дали ще им клекнат и те както от кенефа дават индикации, че най-вероятно това ще направят.

На Арсенал е направо писмо до феновете - колко сърцераздирателно - https://www.arsenal.com/news/open-letter-our-fans 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, flyhorse0906 said:

Предложили 12 клуба някаква идея за някакъв турнир и вече се почна срам за футбола, позор за футбола, края на футбола и други такива, без реално да се посочва в какво се изразява тоя срам и позор.

Имам чувството, че от последните 17 страници нищо не си прочел.

За футболната пирамида, за приемственост между силни и слаби, за еволюирането на един клуб, за регреса на друг; за уважение към местните фенове, създали тези институции...

Не.... За тия неща в тия 17 страници изобщо не е ставало дума.

 

 

Имам чувството че някои хора си влизате в тая тема, четете само мненията на хората, които са съгласни с вас, а другите мнения ги прехвърляте, колкото да се ковнете за нещо...

Link to comment
Сподели другаде

6 hours ago, flyhorse0906 said:

 И точно в какво се изразява "ебаването", че нещо не ми е ясно?Щяха да закриват клуба и да се местим в Азия ли, "Анфийлд" ли щяхме да продаваме или да почваме да играем със сини фланелки?

Много крайни мнения се чуха и написаха, включително и тук.Предложили 12 клуба някаква идея за някакъв турнир и вече се почна срам за футбола, позор за футбола, края на футбола и други такива, без реално да се посочва в какво се изразява тоя срам и позор.Все едно щяха да закриват футбола като игра.И малко в повече ми дойдоха изявленията на Чеферин, с които громеше алчността на клубовете.Или пък тия дето се изказваха, че никой не бил питал феновете и играчите.Все едно УЕФА за турнирите и реформите дето си ги измисля пуска анкети и референдуми.Щото те обичат да се вслушват в гласа на феновете.

Нищо кой знае какво не се случи и не предстоеше да се случи.

Колега ти реакциите по света и у нас видя ли ги какви са???

Роднините на Шенкли искаха да се премахне статуята им от стадиона, феновете закачваха черни знамена с RIP Liverpool, милиони се обявиха за една кауза, заваляха оставки, и ти задаваш този въпрос???

Ма те просто мислели да си направят лига. Хахахахаха

Ако просто си мислеха да направят една лига безобидна там, нямаше фенове които се мразят едни други, да се обединят и да последва това, което последва.

Според мен е въпрос на ценности случилото се. Жалко че има хора, които бяха готови да ги отхвърлят, в името на...на не знам и аз какво.

Link to comment
Сподели другаде

Уефа и Фифа са институции които не са от вчера за днес. Регулиращи органи между отбори, държави и футболни фенове, които не може без тях. Затова са създадени. Иначе виждате ли какво ще стане, ако няма такива органи. Ще властват само парите и алчността към тях и от 100млн. сега за трансфер ще се стигне до 300-400млн. за един играч.😱 Я си представете, че нещо се случи с JP Morgan и не може да осигурява тези пари. Някои отбори е възможно наистина да фалират тогава. Затова тая лига е зло, което не трябва да съществува и се радвам, че клубове, играчи и фенове го осъзнаха много бързо.

Перес, този човек носи само "любов" към парите и ето сега пак се опита да развие негови теории за печалби. Сигурен съм, че е подкокоросал американците да му съдействат. Испанците трябва доживот да заклеймят този човек и да не припарва повече до управление. Навремето той започна с огромните трансферни суми за да прави галактически и вселенски отбори.

Ние хубаво искаме американците да си ходят, но не мисля, че сега е времето. Трябва нов отбор да стягаме и не ни трябват сътресения в момента. Още една годинка и ако не дадат паРЕ лятото за трансфери мое и да си ходят.

Link to comment
Сподели другаде

Quote

The Super League will file a lawsuit against the Premier League clubs that left. (@jpedrerol)

Май английските са се отказали, защото УЕФА им е обещала много пари. А пък на испанските и италианските не ги била обещала, нещо такова се говори. Явно циркът ще продължава. 

Макар че нали уж и Атлетико и Барселона уж искаха да се отказват, може да са само фишеци.

Аз пак се радвам, че спестиха срама Ливърпул да е от последните отказали се. 

Браво на футболистите, полазаха огромни топки, когато още нищо не беше ясно дали със сигурност ще се откажат. Да излезе с групова деклрация и всеки да я сподели при положение, че работодателят ти иска милионите, си е израз на мъжество.

Link to comment
Сподели другаде

1 minute ago, Plovdiv_1926 said:

Май английските са се отказали, защото УЕФА им е обещала много пари. А пък на испанските и италианските не ги била обещала, нещо такова се говори. Явно циркът ще продължава.

 

Ама естествено, да не би някой да им е повярвал, че са се отказали заради феновете. 😄

Link to comment
Сподели другаде

2 minutes ago, Atl.Madrid said:

 

Ама естествено, да не би някой да им е повярвал, че са се отказали заради феновете. 😄

Изненадата ми беше по-скоро, че се говори, че само на англичаните са предложили пари. Но не се изразих правилно :sarcastic: Иначе, честно казано, мислех, че Сити и Челси напуснаха, защото са ги прецакали с клаузите като по-малък клуб от другите, ако въобще това, което се пишеше вчера, е вярно.

Link to comment
Сподели другаде

17 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

Изненадата ми беше по-скоро, че се говори, че само на англичаните са предложили пари. Но не се изразих правилно :sarcastic: Иначе, честно казано, мислех, че Сити и Челси напуснаха, защото са ги прецакали с клаузите като по-малък клуб от другите, ако въобще това, което се пишеше вчера, е вярно.

 

Странно е наистина, но може би е защото английските клубове бяха под най-голям натиск от всички клубове. Достатъчно е само на тях да се предложат кинти, другите без тях и без това са за никъде. Не е нужно мафиотите от УЕФА да плащат на всички 12, като могат да платят само на няколко и пак да разбият цялата работа. 

Link to comment
Сподели другаде

Аз май съм единствения на тази земя, който мисли, че тази лига трябваше да се случи. Защото сега се връщаме в ерата на ФИФА в която шейхове, олигарси наливат пари, дебалансират футбола, купуват играчи за по 300 мил и предлагат колосални заплати. За да си мерят футболните отбори, както си мерят яхтите. 

Поне суперлигата искаше да наложи ограничение на заплатите, може би и на трансферите. ФИФА?УЕФА кога? 

Link to comment
Сподели другаде

2 minutes ago, behemoth said:

Аз май съм единствения на тази земя, който мисли, че тази лига трябваше да се случи. Защото сега се връщаме в ерата на ФИФА в която шейхове, олигарси наливат пари, дебалансират футбола, купуват играчи за по 300 мил и предлагат колосални заплати. За да си мерят футболните отбори, както си мерят яхтите. 

Поне суперлигата искаше да наложи ограничение на заплатите, може би и на трансферите. ФИФА?УЕФА кога? 

Може  би и затова се раздвижиха толкова с гръмките си заглавия и с "решителноста" си да създадат тази нова супер лига. 
За да покажат на футболната централа, че трябват отстъпки и че не могат те също да си правят каквото им скимне без да се допитват до клубовете и феновете. Дано се намери някаква компромисна позиция и всички да са доволни щото такива глупости като новата Лига Европа са безсмислени. 

Link to comment
Сподели другаде

12 minutes ago, fishek said:

Може  би и затова се раздвижиха толкова с гръмките си заглавия и с "решителноста" си да създадат тази нова супер лига. 
За да покажат на футболната централа, че трябват отстъпки и че не могат те също да си правят каквото им скимне без да се допитват до клубовете и феновете. Дано се намери някаква компромисна позиция и всички да са доволни щото такива глупости като новата Лига Европа са безсмислени. 

Клоп каза в интервю преди мача с Лийдс, че е видял и новите планове за ШЛ. Били почти толкова безсмислени и с повече мачове. Положението е тип Прукан в българия. Да не мислим, че той е измислил модела. Подръжаваше и слушлаше шефовете отгоре. И днес имаме това което наричаме български футбол, по този утвърден, традиционен модел 😞

Link to comment
Сподели другаде

Според мен подцениха ситуацията и си мислеха, че ще стане, каквото решат само защото наливат пари в клубовете. 

Проблемите на футбола нямаше да се решат с тази суперлига, това е истината. Ако бяха предложили честен формат, в който клубовете пак взимаха много пари, но след като са се класирали честно в първенството, да поискат реформи в използването на ВАР, да наложат някакъв лимит на заплатите, то съм сигурен, че всички или поне мнозинството от фенове щяха да ги подкрепят.

Те с извинение отделиха един екскремент, който нямаше друга гледна точка освен това как ще правят много пари. И тези пари в какво щяха да са вложени? Нито се говореше за лимит на заплати, нито за нищо. Това щеше да значи просто, че същите господа ще теглят още по-големи заеми и клубовете ще се забатачат още повече, за да си позволяват футболисти, трансферите, заплатите и комисионните за тях щяха да станат още по-големи, докато не се случи неизбежното и повечето от тези 12 клуба не фалират, а те и сега натам са се запътили. 

Футболът в последните години е скучен не защото не играят постоянно Ливърпул с Барса, Реал, Милан и Ювентус, а защото няма футболисти, които просто да са майстори на играта. Които с всяко докосване и пас просто да лъхат на качество, на нещо много футболно, които да запалват милиони деца по играта. В момента има едни полуроботи, които тичат зверскат,а спазват техническите указания, но импровизацията я няма, а именно импровизацията и нестандартното са основните неща, които те карат да заобичаш играта.

Link to comment
Сподели другаде

5 minutes ago, S.Gerrard said:

Нашият плъх изпълзя от дупката

 

Оставка, боклук. За такива алчни копелдаци трябва да има последици. Никой няма да се върже на ПР съобщението.

Link to comment
Сподели другаде

10 minutes ago, LiverpoolYNWA said:

Никой няма да се върже на ПР съобщението.

Че си прав, прав си и то много прав, ама пък излезе и го каза лично без писма и т.н. Реално той правилен ход няма, за това и  това е нещо. Ама ме кефите как всички съдите от позицията на безгрешността и никой не е правил неща, за които съжалява. А дали Хендри съжалява или не, все тая, прецака се много, прецака и реномето на клуба.

Link to comment
Сподели другаде

10 minutes ago, Toshko_Afrikanski said:

Че си прав, прав си и то много прав, ама пък излезе и го каза лично без писма и т.н. Реално той правилен ход няма, за това и  това е нещо. Ама ме кефите как всички съдите от позицията на безгрешността и никой не е правил неща, за които съжалява. А дали Хендри съжалява или не, все тая, прецака се много, прецака и реномето на клуба.

Не съм съгласен че е прецакал реномето на клуба- треньора, футболистите и феновете бяха против, даже никой не ги е питал....клуба са феновете и отбора, не собственика, който на своя глава е направил някаква глупост.

Link to comment
Сподели другаде

  • Dacheff unpinned this тема

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...