Jump to content

Европейска Суперлига

Recommended Posts

The Super League will file a lawsuit against the Premier League clubs that left. (@jpedrerol)

Май английските са се отказали, защото УЕФА им е обещала много пари. А пък на испанските и италианските не ги била обещала, нещо такова се говори. Явно циркът ще продължава. 

Макар че нали уж и Атлетико и Барселона уж искаха да се отказват, може да са само фишеци.

Аз пак се радвам, че спестиха срама Ливърпул да е от последните отказали се. 

Браво на футболистите, полазаха огромни топки, когато още нищо не беше ясно дали със сигурност ще се откажат. Да излезе с групова деклрация и всеки да я сподели при положение, че работодателят ти иска милионите, си е израз на мъжество.

1 minute ago, Plovdiv_1926 said:

Май английските са се отказали, защото УЕФА им е обещала много пари. А пък на испанските и италианските не ги била обещала, нещо такова се говори. Явно циркът ще продължава.

Ама естествено, да не би някой да им е повярвал, че са се отказали заради феновете. 😄

2 minutes ago, Atl.Madrid said:

Ама естествено, да не би някой да им е повярвал, че са се отказали заради феновете. 😄

Изненадата ми беше по-скоро, че се говори, че само на англичаните са предложили пари. Но не се изразих правилно :sarcastic: Иначе, честно казано, мислех, че Сити и Челси напуснаха, защото са ги прецакали с клаузите като по-малък клуб от другите, ако въобще това, което се пишеше вчера, е вярно.

17 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

Изненадата ми беше по-скоро, че се говори, че само на англичаните са предложили пари. Но не се изразих правилно :sarcastic: Иначе, честно казано, мислех, че Сити и Челси напуснаха, защото са ги прецакали с клаузите като по-малък клуб от другите, ако въобще това, което се пишеше вчера, е вярно.

Странно е наистина, но може би е защото английските клубове бяха под най-голям натиск от всички клубове. Достатъчно е само на тях да се предложат кинти, другите без тях и без това са за никъде. Не е нужно мафиотите от УЕФА да плащат на всички 12, като могат да платят само на няколко и пак да разбият цялата работа. 

Аз май съм единствения на тази земя, който мисли, че тази лига трябваше да се случи. Защото сега се връщаме в ерата на ФИФА в която шейхове, олигарси наливат пари, дебалансират футбола, купуват играчи за по 300 мил и предлагат колосални заплати. За да си мерят футболните отбори, както си мерят яхтите. 

Поне суперлигата искаше да наложи ограничение на заплатите, може би и на трансферите. ФИФА?УЕФА кога? 

2 minutes ago, behemoth said:

Аз май съм единствения на тази земя, който мисли, че тази лига трябваше да се случи. Защото сега се връщаме в ерата на ФИФА в която шейхове, олигарси наливат пари, дебалансират футбола, купуват играчи за по 300 мил и предлагат колосални заплати. За да си мерят футболните отбори, както си мерят яхтите. 

Поне суперлигата искаше да наложи ограничение на заплатите, може би и на трансферите. ФИФА?УЕФА кога? 

Може  би и затова се раздвижиха толкова с гръмките си заглавия и с "решителноста" си да създадат тази нова супер лига. 
За да покажат на футболната централа, че трябват отстъпки и че не могат те също да си правят каквото им скимне без да се допитват до клубовете и феновете. Дано се намери някаква компромисна позиция и всички да са доволни щото такива глупости като новата Лига Европа са безсмислени. 

12 minutes ago, fishek said:

Може  би и затова се раздвижиха толкова с гръмките си заглавия и с "решителноста" си да създадат тази нова супер лига. 
За да покажат на футболната централа, че трябват отстъпки и че не могат те също да си правят каквото им скимне без да се допитват до клубовете и феновете. Дано се намери някаква компромисна позиция и всички да са доволни щото такива глупости като новата Лига Европа са безсмислени. 

Клоп каза в интервю преди мача с Лийдс, че е видял и новите планове за ШЛ. Били почти толкова безсмислени и с повече мачове. Положението е тип Прукан в българия. Да не мислим, че той е измислил модела. Подръжаваше и слушлаше шефовете отгоре. И днес имаме това което наричаме български футбол, по този утвърден, традиционен модел 😞

Според мен подцениха ситуацията и си мислеха, че ще стане, каквото решат само защото наливат пари в клубовете. 

Проблемите на футбола нямаше да се решат с тази суперлига, това е истината. Ако бяха предложили честен формат, в който клубовете пак взимаха много пари, но след като са се класирали честно в първенството, да поискат реформи в използването на ВАР, да наложат някакъв лимит на заплатите, то съм сигурен, че всички или поне мнозинството от фенове щяха да ги подкрепят.

Те с извинение отделиха един екскремент, който нямаше друга гледна точка освен това как ще правят много пари. И тези пари в какво щяха да са вложени? Нито се говореше за лимит на заплати, нито за нищо. Това щеше да значи просто, че същите господа ще теглят още по-големи заеми и клубовете ще се забатачат още повече, за да си позволяват футболисти, трансферите, заплатите и комисионните за тях щяха да станат още по-големи, докато не се случи неизбежното и повечето от тези 12 клуба не фалират, а те и сега натам са се запътили. 

Футболът в последните години е скучен не защото не играят постоянно Ливърпул с Барса, Реал, Милан и Ювентус, а защото няма футболисти, които просто да са майстори на играта. Които с всяко докосване и пас просто да лъхат на качество, на нещо много футболно, които да запалват милиони деца по играта. В момента има едни полуроботи, които тичат зверскат,а спазват техническите указания, но импровизацията я няма, а именно импровизацията и нестандартното са основните неща, които те карат да заобичаш играта.

10 minutes ago, LiverpoolYNWA said:

Никой няма да се върже на ПР съобщението.

Че си прав, прав си и то много прав, ама пък излезе и го каза лично без писма и т.н. Реално той правилен ход няма, за това и  това е нещо. Ама ме кефите как всички съдите от позицията на безгрешността и никой не е правил неща, за които съжалява. А дали Хендри съжалява или не, все тая, прецака се много, прецака и реномето на клуба.

10 minutes ago, Toshko_Afrikanski said:

Че си прав, прав си и то много прав, ама пък излезе и го каза лично без писма и т.н. Реално той правилен ход няма, за това и  това е нещо. Ама ме кефите как всички съдите от позицията на безгрешността и никой не е правил неща, за които съжалява. А дали Хендри съжалява или не, все тая, прецака се много, прецака и реномето на клуба.

Не съм съгласен че е прецакал реномето на клуба- треньора, футболистите и феновете бяха против, даже никой не ги е питал....клуба са феновете и отбора, не собственика, който на своя глава е направил някаква глупост.

Абсолютен провал е така да се развият нещата за тая суперлига. Да направиш такъв проект за милиарди и накрая да се провали така..... Дали ако бяха преди това получили подкрепата на футболистите и треньорите нещата можеха да се развият по различен начин, не знам, ама и се съмнявам засега да знаем истинските причини за да се откажат. Ако наистина са взели добри пари от УЕФА значи са постигнали краткосрочна цел, след 1-2 години вече пак ще си я направят суперлигата. Керванът си върви, кучетата си лаят.

Тия лафчета за конкуренцията и честното съревнование си ги запазете. Пълен смях. Да ядеш лайна и чат пат да ти хвърлят пържола е мноооого честна игра, вярвам ви. Какво щяло да стане с Лестър и Уест Хям, ами със стадиона на Евертън - просълзих се......били дали много пари (които ги получават заради същите лоши отбори изначално) за да влезнат и те в шампионската лига....верно ли....а всички останали отбори дето не играят в Англия, всички останали шампиони от различни страни дето не могат да помиришат ШЛ и с тия нови формати на УЕФА ще става все по-трудно...за тях какво? ...голяяяяям шанс имат.....УЕФА мисли за футбола, верно е.....харесва ни сегашната кочина, не ни трябва нова, че може и по-лошо да стане.....същото като с избирателите на ГЕРБ....

10 hours ago, Red One said:

Колко надъхани и възторжени обяснения имаше от няколко души тук, какво велико хрумване на великия флорентино, великия перес на великия ревал смърдит, че тая велика супер-дупер лига е най-якото, дето ни се е случвало, пък като сгънаха чадърите и се започна: ... е, че ко толкоз станало. То нищо нямало и да стане...😆

Дойде 8ми Септември и стана партизанин.....

35 minutes ago, oZZy said:

(които ги получават заради същите лоши отбори изначално

A големите отбори в Англия не ги ли получават парите заради мита за най-силното първенство, най-конкурентното първенство, първенството, в което всеки може да бие всеки? И феновете на тези отбори са им станали фенове основно заради факта, че са най-силни в най-силното първенство. Не защото са блестящи в ШЛ, защото освен Ливърпул представянето на другите отбори е доста посредствено в сравнение с домашната им доминация през годините. 

А за продукта ВЛ влияние имат всички, не са само топ отбори, колкото и да го въртите и да го изкарвате, че само заради тях се гледа първенството. Да не говорим, че влиянието на Нюкасъл и Лийдс ВЛ да е най-гледаното първенство е в пъти по-голямо от това на Тотнъм и Сити, които в годините, в които ВЛ е ставала огромен маркетингов продукт, са били повече от посредствени. Далеч не съм убеден и че първите два отбора имат повече фенове от вторите два. Защо сега да се отделя някакъв въображаем топ 6, който преди 15 години не е съществувал? И тези отбори да стават още по-богати от другите.  Щом топ 6 сега не е еднакъв с този от преди 15-25 години, то и след 10-15 години пак е възможно да бъде различен и да има нови отбори в него. 

И никой не защитава УЕФА, която е адски корумпирана организация, просто това не е промяната на футбола. А промените да се преебават източните отбори пак са с цел да угоди на тези големи, които не са доволни да получават еднакви пари с тях. 

Ако сегашната система, чието начало е дадено през 50-те години на миналия век, е кочина, то предложеното беше 3 пъти по-голяма кочина. Не, мерси.

Вярно е, че и сега малките отбори са в не толкова справедлива позиция, но все пак имат някаква вратичка за успех и чат пат се случват някакви чудеса. С новата суперлига и това нямаше да има.

Благодарение на фенове и играчи, това недоразумение беше прекратено още в зародиш.

А пластмасовите псевдофенчета и педалчета, които са фенове на 5 отбора и Меси/ Роналдо и се подмокряха по тая лига, заслужават само презрение. Да си измислят нов спорт като футбола им идва прекалено ретрограден.

А Хенри се сетил, че гроздето е кисело и сега съжалявал. Направо ще се разплача...

13 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

И никой не защитава УЕФА, която е адски корумпирана организация, просто това не е промяната на футбола.

Понеже ти го повтаряш, ще се повторя и аз. Когато не реагираш(не конкретно ти, а обществото) към УЕФА по същия начин, както срещу Супер Лигата, си е защитаване, т.е. следствие, че си съгласен с тяхното управление.

Футболните клубове са частни предприятия. Намислили ли са 12 олигарха да си правят консорциум, няма какво да ги спре, още повече някакви си фенове, които и без това не са стъпвали по стадионите вече година и не се и оплакват. Достатъчно е един голям клуб да бойкотира Уефа за другия сезон и целият турнир пропадна. Аз си мисля, че ШЛ заминава в историята съвсем скоро, така и така последните години си е чисто тотомафия, с нагласени жребии, съмнителни резултати и скандално съдийство.

21 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

Далеч не съм убеден и че първите два отбора имат повече фенове от вторите два.

Честно казано не познавам много фенове на Тотнъм и Лийдс. Но сред тези, които познавам след Ливърпул, манго и Арсенал, най-много са тези на Нюкасъл и Вила. И те са повече отколкото феновете, които познавам на всеки от другите 3 отбора, които формират топ 6 към момента.

19 minutes ago, Toshko_Afrikanski said:

Понеже ти го повтаряш, ще се повторя и аз. Когато не реагираш(не конкретно ти, а обществото) към УЕФА по същия начин, както срещу Супер Лигата, си е защитаване, т.е. следствие, че си съгласен с тяхното управление.

Ами доста по-сложно е там да се бунтуваш, защото на практика УЕФА с всички промени досега е защитавала интересите на същите тези големи, които не искаха да остават без парче от лъвския пай. 

Аз пак казвам, че тези промени не са нелогични и е ясно, че ще станат факт някога, но това със запазеното място беше особено нагло. Така или иначе над 80-90% от тези отбори щяха да се класират по спортен начин за подобен формат и трябваше просто да го обявят по този начин. Никой тогава нямаше да говори как правят бунт срещу играта, а шяха повечето хора да са съгласни, че УЕФА е прекалено корумпирана и взима твърде много пари. Те обаче решиха да са абонирани без значение от това в каква форма и какъв състав са, като така убият местните първенства, а местните първенства все още значат много за феновете из Европа, не само в Англия. 

Никой не е виновен на Барселона, че са грандомани и вървят към фалит, че Милан и Интер не могат да хванат ръка от вече 10 години и се ръсят като попове за всякакви бабереци на по над 30 години. Че Арсенал въпреки приходите, които генерират, не искат да платят и един паунд в повече за трансфер.  Когато има клубове, които харчат по-умно от тях и ги изпреварват на терена, те не трябва да бъдат наказвани, защото другите имат некадърни управници, а са били велики клубове някога.

Ми те и сега имат запазени места. Третия във ВЛ не влиза ли директно в групите на ШЛ? Защо Лудогорец примерно, като шампион, трябва да изиграе 4-6 мача за да влязат и те?

You'll Never Walk Alone!

5 minutes ago, cyberfan said:

Ми те и сега имат запазени места. Третия във ВЛ не влиза ли директно в групите на ШЛ? Защо Лудогорец примерно, като шампион, трябва да изиграе 4-6 мача за да влязат и те?

You'll Never Walk Alone!

Това е факт и нали и аз това казвам, че УЕФА лансира пак интересите на същите тези отбори, но те са още по-нагли и си искат гарантирано място заради името. Иначе в момента третият в Англия има място, никой не ти казва кой е третият в Англия. Реално може да е Лестър, Уест Хям, Челси или Ливърпул, а с шансове теоретично са още Евертън и Тотнъм.

Tретият турнир на УЕФА е направен да могат бедняците да си играят помежду си и да не пречат на всички клубове от топ 5 първенствата, като им взимат парите. 

1 minute ago, cyberfan said:

You'll Never Walk Alone!

Ем питай ги пуританите тука. 

Т'ва е дето вика  баба ми, акъна ГЕРБаджийска работа. Нищо, че е мега гнусен, подъл, алчен, мизерен ама, да не се разбутва сегашния свинарник, шот от години плуваме в тея фъшкии.

Не че идеята им за Супер Лигата беше доизмислена и направена както трябва, ама всичко т'ва което се случи само доказа властта на кенеуефа и фуфа. За мен инфантила и чеферин са същите кучета като флорентино, глейзърите и нашите ФСГ-та. Нормално като става дума за пари от такъв ранк, шефчетата да не искат ПЪРВО да минават през ситото на чеферин, перуката и другите, а да влизат дирекно по клубовете.

• Dacheff unpinned this topic