Jump to content

Други първенства 2023/24


Препоръчан пост

На шега, на майтап, но Интер са на точка от първото място в Италия. Отново Милан са водачи на тоя етап от сезона. 

Харесва ми да гледам как жузето го унижават навсякъде в последните 4-5 години. Май отива към край на кариерата си в големия футбол.

Link to comment
Сподели другаде

Като (не)скрит привърженик на Рома ще кажа, че с Моуриньо отборът е абсолютен потрес за наблюдаване. Няма толкова муден футбол, вчера при 0:2 си стоят в тяхната половина.

Link to comment
Сподели другаде

Гледам Барса и Осасуна. Каталунците са жалки, а Дембеле след няколко сватбарски шута и безмислени финта се самоконтузи и гледа като теле от пейката. Осасуна играят много приятен директен футбол. И са биткаджии, но без грубости в стил Атлетико.

Link to comment
Сподели другаде

Имаше мнения тук колко надценен треньор е Анчелоти. Тази година с един застаряващ и преситен от успехи отбор показва колко добър е в професията. Тактическа постройка, мотивация, смени - Реал Мадрид просто прегазват отборите в Ла лига и ШЛ за сега. Маестро!

Link to comment
Сподели другаде

Татко Карло е голям треньор, но в никакъв случай не е Маестро. Маестро е Клоп, който ни измъкна от тинята и развива млади футболисти, успешно конкурира Байерн докато беше начело на Борусия Д и ред други причини. Анчелоти ако беше направил нещо в Евъртън щях да го адмирирам. Той е от типа мениджъри като Пепо и Жозето - няма ли голямо име (клуб), големи кинти и на хляба мекото не го търси. Още повече, че Ла Лига без Барса е състезание с кон и половина (визирам Атлетико най-вече в ролята на половината кон). Освен това имаше привилегията да работи с онзи Милан, който по мое мнение можеше да се конкурира и с Милан на Бастен, Гулит, Куман и тн.

Това не го пиша за да се заяждам а наистина го мисля. Просто има такива мениджъри като ярък пример освен изброените по-горе е и Зидан.

 

Link to comment
Сподели другаде

Клоп в Евъртън? Дали щеше за периода на престой на Анчелоти да постигне нещо? Клоп дойде във велик клуб, който беше изгубил посоката, но с много работа и търпение ни върна на правилния път. Към титлите. За година или две при Карамелите какво щеше да постигне Клоп? ШЛ или пък шампион в ПЛ? Аз съм скептичен. Приликите на Клоп с Гуардиола и Анчелоти са повече от разликите, не се заблуждавайте. Виж, с Оле Солшяер, Лампард и Артета разликата е колосална!

Link to comment
Сподели другаде

Анчелоти се провали и в Наполи 7мо място ги остави като го уволниха, след това ГАТУЗО ги вдигна по-нагоре. Да не говорим, че още не е печелил титла в Испания, сега ще я спечели защото е без конкуренция. Направо си е състезание с един кон, Атлетико тая година и половин не са.

Link to comment
Сподели другаде

Абе може да си всякакъв, ама три Шампионски лиги те правят всичко друго, но не и прехвален.

Анчелоти е треньор за големи клубове. Не е като Клоп да хване средняк и да го превърне в голям клуб. Но е перфектен в това да хване голям клуб и да му гарантира трофеи.

Това, че се е провалил с Евертън и Наполи, по никакъв начин не може да засенчи успехите му с Реал, Челси и Милан.

Link to comment
Сподели другаде

Меси, като играещ треньор, с тая Барселона за малко да стане шампион миналия сезон. После взе и Копа Америка като играещ треньор. "Pound for pound" и "centimeter for centimeter" е най-добрият треньор за 2021 година и по-добър треньор от Карло Веждата.

 

ميسي Rkh16 GIF - ميسي Rkh16 GIFs
 
Link to comment
Сподели другаде

Аз само да кажа, че Интер си се качиха на първото място и си мисля, че няма да го изпуснат до края на сезона. А много им предричаха крах и разпад, а то джуве са тръгнали по тоя път. Нищо чудно пак да ги изхвърлят тия измамници. 

Жалко е само колко потресаващо ниско е нивото на Серия А тая година. Като гледам представянето на топ 3 отборите им в класирането в ШЛ и ми става лошо.

Link to comment
Сподели другаде

Интер имат криви гостувамоя втория полусеон на Наполи, Ювентус и Аталанта, така че аз още не бих им връчил нищо. Видяхме Милан и Наполи как почнаха и как в последните пет мача зверски спукаха гуми, така че в тази Италия може всичко да стане.

Аталанта за мен са скрит фаворит в момента, засега още няма очаквания към тях, а пак си играят много здраво.

Link to comment
Сподели другаде

5 minutes ago, Plovdiv_1926 said:

Интер имат криви гостувамоя втория полусеон на Наполи, Ювентус и Аталанта, така че аз още не бих им връчил нищо. Видяхме Милан и Наполи как почнаха и как в последните пет мача зверски спукаха гуми, така че в тази Италия може всичко да стане.

Аталанта за мен са скрит фаворит в момента, засега още няма очаквания към тях, а пак си играят много здраво.

Видях ги гостуванията, но според мен няма да са решаващи за титлата. Останалите преследвачи ще се издънят по пътя срещу по-слаби отбори. 

Аталанта за мен са Ливърпул 2013/14. Симпатичен средняк-неудачник със силна атака, който винаги се проваля в най-важните моменти. Иначе са симпатични, но реалностите са такива, според мен.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Вчера се е случило нещо почти толкова великолепно, колкото и нашият мач срещу Лестър.

На Серхио Рамос му бяха необходими цели 3 участия с фланелката на ПСЖ, за да си изкара червен картон. Вчера влиза като смяна на почивката и 86-тата минута е изгонен.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Току-що  Барса заслужено отпаднаха за Купата от Билбао  с 3:2 след продължения.

https://www.flashscore.bg/match/IVii08HE/#match-summary/match-summary

 

За спасяване за сезона им остава само малка надежда в ЛЕ.

Link to comment
Сподели другаде

  • Simply Red changed the title to Други първенства 2022/23
  • S.Gerrard changed the title to Други първенства 2023/24
  • Dacheff unpinned and pinned this тема

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...