Jump to content

Висша Лига 2021/22


Препоръчан пост

Рафата остава ! (засега) 

Quote

От Евертън заявиха, че ще продължат да оказват на мениджъра Рафаел Бенитес своята "пълна подкрепа" след напускането на футболния директор Марсел Брандс.

Напускането на Brands от Goodison Park беше потвърдено късно в неделя.

59-годишният холандец се присъедини от ПСВ Айндховен през 2018 г., но собственикът Фархад Мошири го премести, за да се опита да се справи с кризата около клуба.

Брандс е критикуван за ролята си в трансферната политика на Евертън, която ги кара да похарчат £300 милиона по време на неговото управление.

Яростни привърженици се насочиха към него и председателя Бил Кенрайт в края на поражението в дербито на Мърсисайд с 4-1 от Ливърпул на Гудисън Парк в сряда.

„Управителният съвет и аз се съгласихме, че има ясна разлика във визията и посоката за този красив клуб“, каза Брандс.

"Това решение отне известно време и обмисляне и беше едно от най-трудните, с които съм се сблъсквал в кариерата си."

Брандс е работил заедно с мениджърите Марко Силва, Карло Анчелоти и по-късно Бенитес по времето, когато е в клуба.

От Евертън казват, че ще бъдат подложени на стратегически преглед на футболната структура, "която ще предостави най-добрия модел, с който клубът да продължи в дългосрочен план".

„Собственикът и директорите биха искали да благодарят на Марсел за услугата, която е оказал на клуба през последните три години и половина и да му пожелаят успех за бъдещето му“, се казва в изявление.

Евертън приема Арсенал във Висшата лига в понеделник (20:00 GMT), като взе само две точки от последните си осем мача, серия, която ги доведе до 16-о място в таблицата.

 

Оказва се, че:

Ralf Rangnick became the first German manager to win his first game in the Premier League.

 

Link to comment
Сподели другаде

Дали Арсенал не подлъгаха феновете си с едни 5 добри мача (даже и толкова не бяха май) и това ще да им е? Артета по принцип играе ужасно и всъщност миналите мачове изглеждаше, че може да има някакво подобрение откъм цялостна игра, ама този мач си играха, както обикновено с него. Скучни, малко положения, слаби в защита.

Евъртън си заслужи 3-те точки. Бил Кенрайт се просълзи след мача. Тази вечер град Ливърпул е син 😄

Link to comment
Сподели другаде

Quote

Временният шеф на Манчестър Юнайтед Ралф Рангник казва, че е "абсолютно логично" сред треньорския си щаб да има "експерт за мозъка", след като е назначил спортен психолог.

Sascha Lense е една от двете задкулисни срещи, които Рангник възнамерява да направи, след като Юнайтед получи необходимите визи.

46-годишният Ленс е бивш втородивизионен играч в Германия и е работил с Рангник в Шалке и РБ Лайпциг.

„За мен това е абсолютно логично“, каза Рангник.

„Не става въпрос да ги сложите на червения диван и да се държите за ръце с играчите.

"Ако имате специални треньори за вратарство, физическо възпитание, нападатели, фитнес, трябва да имате и експерт за мозъка."

Бившият мениджър на Ню Йорк Ред Булс и ФК Торонто Крис Армас също ще се присъедини към треньорския екип на Рангник, но именно назначението на Ленс привлече най-голям интерес.

„През последните няколко години в Германия повечето клубове са наели спортен психолог“, каза Рангник.

„Имах Ханс-Дитер Херман, настоящият спортен психолог на германския национален отбор, с мен [в Улм] през 1998 г. Вероятно бяхме първият клуб в Германия, който направи това.

„Става дума да се помогне да се покаже на играчите как мозъкът трябва да помага на тялото, а не да работи срещу него. Винаги, когато говорим за футбол, знаем, че основната част е в мозъка – какво мислите? Как анализирате ситуацията ?

"Играчите, треньорският щаб, всички в нашия отбор трябва да мислят по правилния начин."

Ясно е, че Рангник ще очаква треньорският щаб, който е наследил в Юнайтед, да бъде отворен за работата на Ленс, който ще бъде на тренировъчния терен, а не скрит от погледа.

„Саша е в ръцете“, каза Рангник. „Той не работи на теория. Той е част от тренировки.

"След като работих с него в Лайпциг, знам, че можем да се възползваме много от него. Треньорите трябва да позволят това. На най-високо ниво е жизненоважно да имате най-добрия възможен човек на тази работа."

 

https://www.bbc.com/sport/football/59568637

 

Ще им изпиват мозъка на манафите.

Link to comment
Сподели другаде

Мениджърът на Тотнъм Антонио Конте каза, че осем играчи и петима членове на персонала са дали положителна проба за Covid-19 в клуба.

 

"Шпорите" трябва да играят с Рен в Лигата на Конференциите в четвъртък и УЕФА казва, че "мачът трябва да се проведе по график".

След това те играят с Брайтън в неделя в мач от Висшата лига, за който се смята, че се преразглежда.

Тотнъм се изправя  срещу Лестър Сити на 16 декември и Ливърпул на 19 декември

 

„Сега със сигурност сме малко уплашени“, каза Конте.

"Всеки ден имаме повече позитиви. Това не е добра ситуация."

"Да се говори за футбол днес е невъзможно. Последната ситуация ме разстрои много", каза италианецът.

„Ситуацията е сериозна, има голяма инфекция.

„Подготвяме се за мача срещу Рен, но е много трудно.

„Отново в края на сесията, един играч [тестван] положителен, друг персонал [член] положителен - утре, кой [ще бъде]?

Конте добави: „Това определено ме разстройва, защото съм тук, за да говоря за футбола, за моите играчи и атмосферата, която искам да видя утре.

"Вместо това говорим за хората, които имат Covid."

 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Dacheff said:

Кои са тия футболисти, знае ли се? 

 

Засега не са назовани,  а междувременно  току що  ОТЛОЖИХА мача си с Рен за ЛК

ще уговарят нова дата с УЕФА

Link to comment
Сподели другаде

Ако трябва да ходят в друга държава или да промотират нещо си, са ваксинирани.

Ако получат сърцебиене или задух по време на мач, не са ваксинирани . Няма смисъл да се проверява даже 😄

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...